Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο εννοώ.Που βάζουμε το καθένα απο αυτα?

 

τα αρχεία αναγράφουν στην αρχή τα ίδια γράμματα όπως τα κουτάκια στο odin

 

cp = βάζεις το αρχείο cp...

bl = bl...

ap = ap...

στο csc επιλέγεις αυτό που ξεκινάει από csc ΚΑΙ ΌΧΙ το home csc

 

ΠΡΟΣΟΧΉ δεν πειράζεις τίποτα άλλο από τις ρυθμίσεις, και το odin καλύτερα να είναι version 3.11 η 3.12

 

αν έχεις γνώσεις = καλό θα ήταν να ανοίξεις στη συσκευή σου το OEM unlock πριν (development mode) αν όχι? άστο δεν πειράζει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

τα αρχεία αναγράφουν στην αρχή τα ίδια γράμματα όπως τα κουτάκια στο odin

 

cp = βάζεις το αρχείο cp...

bl = bl...

ap = ap...

στο csc επιλέγεις αυτό που ξεκινάει από csc ΚΑΙ ΌΧΙ το home csc

 

ΠΡΟΣΟΧΉ δεν πειράζεις τίποτα άλλο από τις ρυθμίσεις, και το odin καλύτερα να είναι version 3.11 η 3.12

 

αν έχεις γνώσεις = καλό θα ήταν να ανοίξεις στη συσκευή σου το OEM unlock πριν (development mode) αν όχι? άστο δεν πειράζει

 

αν κάνω oem unlοck τον bootloader δεν θα γράψει ο knox??επίσης είναι σίγουρο ότι δεν βάζουμε το csc home και γιατί??Αν γνωρίζει κάποιος ας γράψει επί του θεματος

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

αν κάνω oem unlοck τον bootloader δεν θα γράψει ο knox??επίσης είναι σίγουρο ότι δεν βάζουμε το csc home και γιατί??Αν γνωρίζει κάποιος ας γράψει επί του θεματος

 

BL = bootloader

 

γιαυτό ανοίγεις το oem unlock = για να μη πάει κάτι στραβά ΠΡΟΣΟΧΉ = αφού τελειώσουμε και το στήσιμο μετά το κλείνουμε ξανά!

 

όχι δε γράφει ο knox

 

το home csc μπαίνει όταν θέλουμε να κάνουμε update, πχ btu 6.0 σε 7.0

Link to comment
Share on other sites

BL = bootloader

 

γιαυτό ανοίγεις το oem unlock = για να μη πάει κάτι στραβά ΠΡΟΣΟΧΉ = αφού τελειώσουμε και το στήσιμο μετά το κλείνουμε ξανά!

 

όχι δε γράφει ο knox

 

το home csc μπαίνει όταν θέλουμε να κάνουμε update, πχ btu 6.0 σε 7.0

 

πως ανοίγουμε κ πως κλείνουμε τον bootloader?Έχω πολλά χρονια να το κάνω από S3 και έχω μάθει αλλιώς με τα nexus και xiaomi

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

πως ανοίγουμε κ πως κλείνουμε τον bootloader?Έχω πολλά χρονια να το κάνω από S3 και έχω μάθει αλλιώς με τα nexus και xiaomi

 

Όχι δε θα πειράξεις κάτι βάλε τα αρχεία όπως είπαμε μόνο τα τέσσερα κουτάκια, τίποτα άλλο δε θα αγγίξεις στο odin εκτός από το start, βεβαιώσου πριν ότι το κουτάκι που γράφει re-partition δεν είναι τσεκαρισμένο πριν πατήσεις start

Link to comment
Share on other sites

Όχι δε θα πειράξεις κάτι βάλε τα αρχεία όπως είπαμε μόνο τα τέσσερα κουτάκια, τίποτα άλλο δε θα αγγίξεις στο odin εκτός από το start, βεβαιώσου πριν ότι το κουτάκι που γράφει re-partition δεν είναι τσεκαρισμένο πριν πατήσεις start

 

οκ σευχαριστω φιλε μου!!!Μετα πως κλεινω τον bootloader?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

οκ σευχαριστω φιλε μου!!!Μετα πως κλεινω τον bootloader?

 

Δε θα πειράξεις το bootloader φίλε μου, απλά κάνεις χειροκίνητα εγκατάσταση του firmware

 

το oem unlock είναι κλείδωμα προστασίας του adroid (υπάρχει σε όλες τις συσκευές) κακώς το ανάφερα.

Link to comment
Share on other sites

Δε θα πειράξεις το bootloader φίλε μου, απλά κάνεις χειροκίνητα εγκατάσταση του firmware

 

το oem unlock είναι κλείδωμα προστασίας του adroid (υπάρχει σε όλες τις συσκευές) κακώς το ανάφερα.

 

ναι με μπέρδεψες εκεί γιαυτό σε ρώτησα

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα... και καλή χρονιά σε όλους .....

 

Μετά από επικοινωνία με Samsung μέσου Chat Transcript τον Αύγουστο του 2016 .. για την εγγύηση του κινητού

 

Καλησπέρα .. στης πληροφορίες λογισμικού μου που έχει το κινητό είναι αυτές ΚΑΙ μου λέει ότι είναι Αυστρία Samsung s7 edge σφραγισμένο κανονικά

open Αυστρία έτσι πρέπει να είναι ??

 

https://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G935F/ATO/

 

Και Απάντηση από Samsung ..

 

η συσκευή σας προορίζεται για τη Σλοβακία και δεν ισχύει ότι σας γράφει η οποιαδήποτε εφαρμογή, από τι στιγμή που εμείς, έχουμε ελέγξει τον αριθμό ΙΜΕΙ και υπάρχει αυτή η πληροφορία στη βάση δεδομένων μας. Και καλύπτεστε με εγγύηση για 2 χρόνια

η εγγύηση χαίνετε όταν εχει γράψει ο Kvox

 

Άραγε βάζουμε ότι θέλουμε αρκεί να μην γράψει ο kvox - εκτός και αν η Slovakia δεν βγάζει firmwares . για Unbrabded συσκευές και βάζει firmwares άλλης χώρας ,,

 

παντός σε ένα note 3 με άλλο firmwares το είχαν περάσει κανονικά στην εγγύηση.. χωρίς κανένα πρόβλημα

 

Θα περιμένω και εγώ λίγες μέρες και αν δεν μου έρθει επίσημα η Nougat θα την περάσω με τον παλιό παραδοσιακό τρόπο ..

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...

Έχω το κινητό εδώ και 2 μήνες περίπου και μου έχει παρουσιάσει το εξής πρόβλημα...

σε τυχαίες περιπτώσεις, αλλα συγκεκριμένα οταν το τηλέφωνο κάνει εγκατάσταση κάποια εφαρμογή ενώ ταυτόχρονα εγώ το χρησιμοποιώ π.χ. για να μιλήσω σε κάποιον στο τηλέφωνο, η συσκευή κολάει και δεν αποκρίνεται και μετα απο κάνα 2 λεπτά κάνει restart και μπαίνει σε boot loop. Τις 3 απο τις 4 φορές που μου έχει συμβεί κατάφερα να το βάλω σε recoverry mode και να σβήσω το system cache με αποτέλεσμα να το ξεκολλήσω. Την τελευταία φορά που μου συνέβει όμως, δεν έμπαινε ουτε σε recovery mode και μετα απο κάνα 10 λεπτο σε boot loop, επανήλθε μόνο του σε κανονική λειτουργία. Στο τηλέφωνο έχω εγκατεστημένες μόνο βασικές εφαρμογές και όλες πάντα απο playstore και η συσκευή είναι με εργοστασιακή rom...

Edited by Hatebreedgr
Link to comment
Share on other sites

αν εγκαταστήσεις την εφαρμογή ''phone info Samsung'' απο το playstore, στη σελίδα General θα σου γράφει ''Κnox Warranty Void'' 0x0
Link to comment
Share on other sites

τα αρχεία αναγράφουν στην αρχή τα ίδια γράμματα όπως τα κουτάκια στο odin

 

cp = βάζεις το αρχείο cp...

bl = bl...

ap = ap...

στο csc επιλέγεις αυτό που ξεκινάει από csc ΚΑΙ ΌΧΙ το home csc

 

ΠΡΟΣΟΧΉ δεν πειράζεις τίποτα άλλο από τις ρυθμίσεις, και το odin καλύτερα να είναι version 3.11 η 3.12

 

αν έχεις γνώσεις = καλό θα ήταν να ανοίξεις στη συσκευή σου το OEM unlock πριν (development mode) αν όχι? άστο δεν πειράζει

Ευχαριστώ.

Εγω ειμαι με ελληνικη 6.0.1 και σκοπευω ν παω απευθειας σε ΒΤU 7ρα.Αν το κανω μεσω Odin θα χαθουν τα αρχεια μου και θα κανει αυτοματα Hard reset ?Βασικά βαριέμαι το στησιμο απο την αρχη και θαθελα να την περασω με την ελάχιστη ταλαιπωρια του αρχικου στησιματος αν αυτο ειναι εφικτο...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

https://www.google.gr/amp/www.theandroidsoul.com/download-galaxy-s7-edge-nougat-ota-update/amp/

 

Ποιο απλό οδηγό δεν βρήκα, και από τα link που δίνει κατεβάζετε με Full ταχύτητα.

 

Δεν χάνεται σε καμία περίπτωση την εγγύηση εφόσον δεν γίνει κάτι λάθος.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...

Έχω το κινητό εδώ και 2 μήνες περίπου και μου έχει παρουσιάσει το εξής πρόβλημα...

σε τυχαίες περιπτώσεις, αλλα συγκεκριμένα οταν το τηλέφωνο κάνει εγκατάσταση κάποια εφαρμογή ενώ ταυτόχρονα εγώ το χρησιμοποιώ π.χ. για να μιλήσω σε κάποιον στο τηλέφωνο, η συσκευή κολάει και δεν αποκρίνεται και μετα απο κάνα 2 λεπτά κάνει restart και μπαίνει σε boot loop. Τις 3 απο τις 4 φορές που μου έχει συμβεί κατάφερα να το βάλω σε recoverry mode και να σβήσω το system cache με αποτέλεσμα να το ξεκολλήσω. Την τελευταία φορά που μου συνέβει όμως, δεν έμπαινε ουτε σε recovery mode και μετα απο κάνα 10 λεπτο σε boot loop, επανήλθε μόνο του σε κανονική λειτουργία. Στο τηλέφωνο έχω εγκατεστημένες μόνο βασικές εφαρμογές και όλες πάντα απο playstore και η συσκευή είναι με εργοστασιακή rom...

 

δυστυχώς φίλε μου πρέπει να επισκεφθείς το σέρβις (μητρική πλακέτα μάλλον)

 

επειδή έτσι κι αλλιώς στο σέρβις θα γίνει reset αν θες μπορείς να δοκιμάσεις αλλά δε νομίζω ότι θα γίνει κάτι, πάρε backup πριν ότι είναι σημαντικό για σένα.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς φίλε μου πρέπει να επισκεφθείς το σέρβις (μητρική πλακέτα μάλλον)

 

επειδή έτσι κι αλλιώς στο σέρβις θα γίνει reset αν θες μπορείς να δοκιμάσεις αλλά δε νομίζω ότι θα γίνει κάτι, πάρε backup πριν ότι είναι σημαντικό για σένα.

Ευχαριστώ για την απάντηση...ξέχασα ν' αναφέρω οτι μετά απο κάθε φορά που καταφερα να το ξεκολλήσω απο boot loop του εκανα factory reset. Αυτη τη στιγμή που γράφω η συσκευή είναι πλήρως λειτουργική, θα το δεχθούν στο service?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση...ξέχασα ν' αναφέρω οτι μετά απο κάθε φορά που καταφερα να το ξεκολλήσω απο boot loop του εκανα factory reset. Αυτη τη στιγμή που γράφω η συσκευή είναι πλήρως λειτουργική, θα το δεχθούν στο service?

 

Στo service θα πρέπει να αναπαράγουν το προβλημα για να το αναγνωρίσουν και να δώσουν λύση. Το καλύτερο είναι να το πας "χαλασμενο" αλλά όπως και να έχει αν συμβαίνει ανά τακτά χρονικά διαστήματα θα το εντοπίσουν και αυτοί

Link to comment
Share on other sites

Δεν κρατήθηκα!! Φλασάρω κι εγώ την BTU σε Πολωνικό... :ninja::ninja::ninja:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Εγω ειμαι με ελληνικη 6.0.1 και σκοπευω ν παω απευθειας σε ΒΤU 7ρα.Αν το κανω μεσω Odin θα χαθουν τα αρχεια μου και θα κανει αυτοματα Hard reset ?Βασικά βαριέμαι το στησιμο απο την αρχη και θαθελα να την περασω με την ελάχιστη ταλαιπωρια του αρχικου στησιματος αν αυτο ειναι εφικτο...

 

Αν βάλεις το home csc, όπως έκανα και εγώ, όχι δεν θα χάσεις τίποτα.

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση...ξέχασα ν' αναφέρω οτι μετά απο κάθε φορά που καταφερα να το ξεκολλήσω απο boot loop του εκανα factory reset. Αυτη τη στιγμή που γράφω η συσκευή είναι πλήρως λειτουργική, θα το δεχθούν στο service?

 

ναι αν τους δώσεις την ίδια περιγραφή που έγραψες πιο πάνω θα ξέρουν ακριβώς τι ψάχνουν.

 

απλά να πεις ότι έγραψες πιο πάνω =bootloop - κολλούσε - restart.

Link to comment
Share on other sites

Οι άλλοι γιατί κάθεστε;

;)

 

SM-G935F

φοβόμαστε :D :D :D

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...