Jump to content

Lenovo Vibe P1 Pro


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλα αν κατσαβραχα λεμε Ναυπλιο 150χιλ απκ αθηνα οπου εκπεμπει 4g στα 800mhz (B20) ok.... Η B20ειναι βασικη πια για wind + εκτος αθηνας....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλα αν κατσαβραχα λεμε Ναυπλιο 150χιλ απκ αθηνα οπου εκπεμπει 4g στα 800mhz (B20) ok.... Η B20ειναι βασικη πια για wind + εκτος αθηνας....

Και όχι μόνο, την χρησιμοποιεί κει ή voda αρκετά ως πολύ

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Για την ενοποιηση χωρου ισχυει το εξης

Αφου επιλεξουμε να χρησιμοποιησει την καρτα σαν εσωτερικη μνημη πρεπει μετα να επιλεξουμε το Μετακινηση δεδομενων οποτε αν συνδεσουμε το τηλεφωνο στο pc με usb βλεπουμε την καρτα πια και μπορουμε να μεταφερουμε οτι αρχειο θελουμε

(Αν δεν κανουμε μετακινηση βλεπουμε μονο την εσωτερικη μνημη)

https://www.youtube.com/watch?v=8h94v8G9nxA

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις βάλει δακτυλικό αποτύπωμα έτσι κάνει. Δονείται όταν διαβάζει το αποτύπωμα αλλά το κάνει σε ελάχιστο χρόνο γιατί το δακτυλικό το διαβάζει αστραπιαία.

Όχι, ποτέ δεν έχω χρησιμοποιήσει το δακτυλικό αποτύπωμα. Τελικά έφτιαξε μόνο του. Πιστεύω πώς είναι κάποιο χαζοbug.

There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

Απευθυνομαι στους κατοχους του pro

Η ποιοτητα της καμερας πως ειναι;;; εχω ακουσει πολλα αρνητικα σχολια και δυστηχως δεν εχω βρει καποιο review.... Καθε βοηθεια πολυτιμη....

Link to comment
Share on other sites

Απευθυνομαι στους κατοχους του pro

Η ποιοτητα της καμερας πως ειναι;;; εχω ακουσει πολλα αρνητικα σχολια και δυστηχως δεν εχω βρει καποιο review.... Καθε βοηθεια πολυτιμη....

Μια χαρά είναι η κάμερα. Πολύ καθαρές φωτογραφίες. Νομίζω καλύτερες από του ZUK Z1 που επίσης έχω.

There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα είναι μία χαρά. (Πριν από αυτό το κινητό είχα galaxy s4).

Παιδιά ψάχνω θήκη για το κινητό μου που να καλύπτει και την οθόνη και να κλείνει με μαγνητακι. (Κατά προτίμηση στο πλάι και όχι πάνω) ειχα πάρει από το ebay αλλά δυστυχώς ήταν λίγο πιο μικρή οπότε τζάμπα τα λεφτά....έχετε να μου προτείνεται είτε από Ελλαδα είτε μέσω ebay για πιο φθηνά ; ( Αν υπάρχει και με τζαμακι ώστε να βλέπω ποιος με καλεί ακόμα καλύτερα)

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα είναι μία χαρά. (Πριν από αυτό το κινητό είχα galaxy s4).

Παιδιά ψάχνω θήκη για το κινητό μου που να καλύπτει και την οθόνη και να κλείνει με μαγνητακι. (Κατά προτίμηση στο πλάι και όχι πάνω) ειχα πάρει από το ebay αλλά δυστυχώς ήταν λίγο πιο μικρή οπότε τζάμπα τα λεφτά....έχετε να μου προτείνεται είτε από Ελλαδα είτε μέσω ebay για πιο φθηνά ; ( Αν υπάρχει και με τζαμακι ώστε να βλέπω ποιος με καλεί ακόμα καλύτερα)

 

Εγώ πήρα στην γυναίκα μου αυτή την θήκη σε χρυσό χρώμα :

http://www.vickmall.com/nillkin-new-leather-case-sparkle-leather-case-for-lenovo-vibe-p1-lenovo-vibe-p1.html

 

Δεν κλείνει με μαγνητάκι, αλλά εφαρμόζει τέλεια και έχει και τζαμάκι για να βλέπεις ποιος σε καλεί...

Την βρίσκεις και εδώ :

https://www.aliexpress.com/store/product/Flip-Case-For-Lenovo-Vibe-P1-Nillkin-Hollowed-Out-Window-Leather-PC-Cover-For-Lenovo-P1/324267_32528155826.html

http://www.ebay.com/itm/Genuine-Nillkin-PU-Leather-Window-View-Flip-Case-Cover-For-Lenovo-Vibe-P1m-5-0-/381518109198?var=&hash=item58d4405a0e:m:mIdPGbPB6rh7MuCLmV0XZpg

Και Ελλάδα :

http://warp.gr/nillkin-sparkle-s-view-folio-lenovo-p1-white.html?ref=bestprice.gr

Edited by akisthegreat
Link to comment
Share on other sites

H προσφορά του eshop σταμάτησε;

Βρίσκω μόνο το χρυσό σε τιμή 266.

Δυστυχώς χθες έχασα το δικό μου και ψάχνομαι για αντικατάσταση..... :(

Link to comment
Share on other sites

H προσφορά του eshop σταμάτησε;

Βρίσκω μόνο το χρυσό σε τιμή 266.

Δυστυχώς χθες έχασα το δικό μου και ψάχνομαι για αντικατάσταση..... :(

 

Διάβασε μία σελίδα πριν.

Link to comment
Share on other sites

H προσφορά του eshop σταμάτησε;

Βρίσκω μόνο το χρυσό σε τιμή 266.

Δυστυχώς χθες έχασα το δικό μου και ψάχνομαι για αντικατάσταση..... :(

 

Πρόσεχε !!! Το eshop έχει την Ευρωπαϊκή έκδοση με τα 32GB ROM & την Β20(800ΜΗΖ).

Το Pro(3/32GB) υπάρχει πάντα σε γκρί στο πούμπλικ με 299€ & 12 άτοκες.

Οι Unifone / Experts mob / Dikarto πουλάνε την Κινεζική έκδοση με 16GB ROM & χωρίς την Β20.:!:

People should not be afraid of their governments.

Governments should be afraid of their people.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεχε !!! Το eshop έχει την Ευρωπαϊκή έκδοση με τα 32GB ROM & την Β20(800ΜΗΖ).

Το Pro(3/32GB) υπάρχει πάντα σε γκρί στο πούμπλικ με 299€ & 12 άτοκες.

Οι Unifone / Experts mob / Dikarto πουλάνε την Κινεζική έκδοση με 16GB ROM & χωρίς την Β20.:!:

 

Ναι τα γνωρίζω αυτά. Ευχαριστώ πάντως που τα επισημαίνεις.

Αυτό του ehsop / public θέλω (φαντάζομαι μεταξύ τους δεν έχουν διαφορές) απλά κοιτάζω το καλύτερο που μπορώ να βρω σε τιμή.

 

Αυτό που έχασα ήταν το 32/2

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διάβασε μία σελίδα πριν.

Τη διάβασα φίλε μου. Γι' αυτό ρωτάω.

Edited by trinoo
Link to comment
Share on other sites

Ναι τα γνωρίζω αυτά. Ευχαριστώ πάντως που τα επισημαίνεις.

Αυτό του ehsop / public θέλω (φαντάζομαι μεταξύ τους δεν έχουν διαφορές) απλά κοιτάζω το καλύτερο που μπορώ να βρω σε τιμή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τη διάβασα φίλε μου. Γι' αυτό ρωτάω.

 

Αν μένεις Αθήνα ή Θεσσαλονικη μία χαρά 4g θα πιανεις πάντως και χωρίς την Β20.

Τώρα αν καιγεσαι πια τόσο για την Β20 δώσε κανά κατοσταρικο παραπάνω για να πιανεις με Wind 4g στην επαρχία.

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό που έχασα ήταν το 32/2

 

 

Αν σε ενδιαφέρει το 32/3 (Pro) , σε σκούρο γκρί υπάρχει & στο you.gr με 259€ και χωρίς μεταφορικά. Τώρα. :cool:

Όσο για το 2/32 που έχασες, τουλάχιστον στο σκρούτζ ξεκινάει από τα 290€...

People should not be afraid of their governments.

Governments should be afraid of their people.

Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει το 32/3 (Pro) , σε σκούρο γκρί υπάρχει & στο you.gr με 259€ και χωρίς μεταφορικά. Τώρα. :cool:

Όσο για το 2/32 που έχασες, τουλάχιστον στο σκρούτζ ξεκινάει από τα 290€...

 

 

Ευχαριστώ!

Εντάξει.... εννοείται ότι προτιμώ το 32/3 στα 258 (ή και στα 266 από το eshop) από το 32/2 στα 290 :) :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν μένεις Αθήνα ή Θεσσαλονικη μία χαρά 4g θα πιανεις πάντως και χωρίς την Β20.

Τώρα αν καιγεσαι πια τόσο για την Β20 δώσε κανά κατοσταρικο παραπάνω για να πιανεις με Wind 4g στην επαρχία.

 

Θεσσαλονίκη είμαι. Δεν είναι ότι καίγομαι για την B20 παρότι έχω wind.

Ωστόσο δεν είμαι για να περιμένω κανένα μήνα για παράδοση και τελευταία μου έχουν σταματήσει και στο τελωνείο δυο δεματάκια από Κίνα (και ξέρω ότι έχει συμβεί και σε άλλους τελευταία), οπότε είναι ένα ρίσκο.

Επίσης απ' ότι διαβάζω τα εκ Κίνας απεσταλμένα, ακόμη κι αν φοράνε Ευρωπαϊκή ROM έχουν θεματάκι με το NFC το οποίο το χρειάζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Εντάξει.... εννοείται ότι προτιμώ το 32/3 στα 258 (ή και στα 266 από το eshop) από το 32/2 στα 290 :) :)

 

Επίσης απ' ότι διαβάζω τα εκ Κίνας απεσταλμένα, ακόμη κι αν φοράνε Ευρωπαϊκή ROM έχουν θεματάκι με το NFC το οποίο το χρειάζομαι.

 

Τόσο όλα τα εκ Κίνας όσο και τα "Ελληνικά" με 2/16GB (P1c58) δεν έχουν NFC, ασχέτως με την ROM που έχουν εγκατεστημένη.:!:

Αντίθετα τα Κινέζικα με 3/16GB (P1c72) και όλα τα Ευρωπαϊκά (όπως το 2/32GB (P1a42) που είχες ή αυτά με 3/32GB (επίσης P1a42)) έχουν κανονικά NFC.

Edited by apost_V

People should not be afraid of their governments.

Governments should be afraid of their people.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεχε !!! Το eshop έχει την Ευρωπαϊκή έκδοση με τα 32GB ROM & την Β20(800ΜΗΖ).

Το Pro(3/32GB) υπάρχει πάντα σε γκρί στο πούμπλικ με 299€ & 12 άτοκες.

Οι Unifone / Experts mob / Dikarto πουλάνε την Κινεζική έκδοση με 16GB ROM & χωρίς την Β20.:!:

Για δείξε μας το λινκ από το δικαρτο....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Για δείξε μας το λινκ από το δικαρτο....

 

 

https://dikarto.gr/kinhta-smartphones/384-lenovo-vibe-p1-turbo-3gb-me-.html

 

239€ για το 3/16GB και μόνο σε χρυσαφί χρώμα.

Edited by apost_V

People should not be afraid of their governments.

Governments should be afraid of their people.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά το κινητό με σκληρή χρήση ιντερνέτ κυρίως μου βγάζει 5 - 5:30 ώρες οθόνη και λίγη αναμονή 8 ώρες..είναι λογικό; το pro έχω 3 ram-16gb από vickmall
Link to comment
Share on other sites

https://dikarto.gr/kinhta-smartphones/384-lenovo-vibe-p1-turbo-3gb-me-.html

 

239€ για το 3/16GB και μόνο σε χρυσαφί χρώμα.

Γιατί έγραψες 2/16 σύντροφε για αυτό σε ρώτησα ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά το κινητό με σκληρή χρήση ιντερνέτ κυρίως μου βγάζει 5 - 5:30 ώρες οθόνη και λίγη αναμονή 8 ώρες..είναι λογικό; το pro έχω 3 ram-16gb από vickmall

 

με σκληρη χρηση 5μιση ωρες και δεν εισαι ευχαριστημενος??

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Ναιι άλλοι βγάζουν 10 ώρες οθόνη και 1 ημερα + αναμονή. Σκληρή εννοώ ιντερνέτ όχι παιχνίδια
Link to comment
Share on other sites

Ναιι άλλοι βγάζουν 10 ώρες οθόνη και 1 ημερα + αναμονή. Σκληρή εννοώ ιντερνέτ όχι παιχνίδια

 

τοτε θα σου τρεχουν εφαρμογες στο παρασκηνιο, βαλε greenify, προσαρμοσε το στις αναγκες σου και το ξαναβλεπεις

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μπορει κάποιος να ανεβάσει φωτό να δω φωτο πως είναι ?

θέλω με hdr και να εχει focus η φωτο!!και οι δυο εκδοσεις έχούν την ίδια καμερα?

ευχαριστώ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...