Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, καλώς σας βρήκα :)

πήρα κι εγώ ένα Χ820 32gb μεταχειρισμένο. Πώς θ' αναγνωρίσω αν είναι Κινέζικη ή Ινδική rom που έχει;

Λέει EUI Version 5.8.15S Stable

 

Περιέργως έχει TWRP

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, καλώς σας βρήκα :)

πήρα κι εγώ ένα Χ820 32gb μεταχειρισμένο. Πώς θ' αναγνωρίσω αν είναι Κινέζικη ή Ινδική rom που έχει;

Λέει EUI Version 5.8.15S Stable

 

Περιέργως έχει TWRP

 

Μπες στο πληροφορίες τηλεφώνου και πες μας τον αριθμο έκδοσης.build number.

Λογικά είναι η multi κινεζική από τα κινεζομάγαζα αν έχει και Ελληνικά..Το TWRP θα το είχε βάλει ο προηγουμένος κάτοχος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Crisbal γίνεται στον zen εισαγωγή από άλλον launcher?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι ακριβώς έννοιες με το εισαγωγή?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μπες 17track.net

 

Έξτρα Launcher: Όποιος βαρέθηκε ή θέλει να αλλάξει ή όψη τού στoκ Launcher με το LeView και τα εικονίδια επάνω αλλά και πολλές αλλες παραμετροποίησεις, ας δοκιμάσει και αυτό το ζιπ με εγκατάσταση από τοTWRP. Είναι με μοντέρνο UI by Asus. Ενσωματώνεται στο σύστημα, δεν τρώει Ram, δουλεύει άψογα και φυσικά ο Stock πάει.... περίπατο...!!

https://mega.nz/#!oNk0ySiJ!MMlFIiI-QuqvpsjFll0tTAf5I6KSS8o0-XQNlfYBE4U

Βέβαια φτιάχνω και έναν δικό μου με στοιχεία nougat &pixel Launcher για την 20GRs.

Screenshot_2016_12_08_19_42_39.jpg Screenshot_2016_12_08_19_44_41.jpg Screenshot_2016_12_08_19_39_25.jpg

Τον έβαλα με twrp και εμφανιζει καποια θαυμαστικά γιατι;

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161208/64167ae88f9dfdf9140e09d291acff93.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Crisbal εννοώ την διάταξη των εικονιδίων και τα widget από τον Nova αν μπορεί να τα παρει

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, να σε ρωτησω το Fingerprint σου δουλευει οντως αψογα? Σε εναν φιλο πρεπει πρωτα να ανοιξει την οθονη και μετα αναγνωριζει το δαχτυλο το ιδιο γινεται και με εσενα και αν οχι εκανες κατι για να το φτιαξεις?

 

Καλησπέρα φίλε μου , τρίτη μέρα σήμερα μη το ματιάσω πετάει!Και fingerprint ακαριαίο !Πιθανόν να είναι θέμα hardware τι να πώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, στο Gearbest έχει προσφορά στα 181€ περίπου, με εκπτωτικό κουπόνι.

Κωδικός: CHLETV

Για όποιον ενδεχομένως ενδιαφέρεται.

Link to comment
Share on other sites

Cris σήμερα άρχισε πάλι να κολλάει το fingerprint τι κάνουμε?

Κάνε τις δοκιμές με τα trics μήπως και ξεκολήσει

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7000853#post7000853

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6996802#post6996802

 

Τον έβαλα με twrp και εμφανιζει καποια θαυμαστικά γιατι;

Είναι γιατι πρέπει να τους δώσεις δικαιώματα να διαβάζουν κλήσεις , μηνύματα για να σου βγάζει τις ειδοποιήσεις επάνω σε αυτά όταν έχεις νεο μήνυμα ή κλήσεις.;)

Crisbal εννοώ την διάταξη των εικονιδίων και τα widget από τον Nova αν μπορεί να τα παρει

Ο stock Launcher όχι...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κάνε τις δοκιμές με τα trics μήπως και ξεκολήσει

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7000853#post7000853

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6996802#post6996802

 

 

Είναι γιατι πρέπει να τους δώσεις δικαιώματα να διαβάζουν κλήσεις , μηνύματα για να σου βγάζει τις ειδοποιήσεις επάνω σε αυτά όταν έχεις νεο μήνυμα ή κλήσεις.;)

 

Ο stock Launcher όχι...

ChrisBal ευχαριστώ έστρωσε. Πολύ τούμπανο ο launcher

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω EUI Version 5.8.15S Stable έκδοση FGXOSOP5801507066S release keys. Το ρομ έχει το κινητό; Κινεζική ινδική ή κάτι άλλο; Για να ξέρω ποιον οδηγό ν ακολουθήσω. Ευχαριστώ
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω EUI Version 5.8.15S Stable έκδοση FGXOSOP5801507066S release keys. Το ρομ έχει το κινητό; Κινεζική ινδική ή κάτι άλλο; Για να ξέρω ποιον οδηγό ν ακολουθήσω. Ευχαριστώ

 

Καλημερα. Την κινεζικη εχεις. H ινδικη ειναι η 5.8.19s

Link to comment
Share on other sites

Κάνε τις δοκιμές με τα trics μήπως και ξεκολήσει

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7000853#post7000853

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6996802#post6996802

 

 

Είναι γιατι πρέπει να τους δώσεις δικαιώματα να διαβάζουν κλήσεις , μηνύματα για να σου βγάζει τις ειδοποιήσεις επάνω σε αυτά όταν έχεις νεο μήνυμα ή κλήσεις.;)

 

Ο stock Launcher όχι...

Cris το έκανα αυτό αλλά τπτ πάλι κολλάει

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω EUI Version 5.8.15S Stable έκδοση FGXOSOP5801507066S release keys. Το ρομ έχει το κινητό; Κινεζική ινδική ή κάτι άλλο; Για να ξέρω ποιον οδηγό ν ακολουθήσω. Ευχαριστώ

Καλησπέρα. Είναι Iνδική και έχει encryption. Θα πρέπει να κάνεις full wipe από το TWRP γιατί αλλιώς θα σε αφήνει να βάλεις μόνο official rom. Με αυτή τα στέλνει συνήθως το GeekBuying. ;)

Cris το έκανα αυτό αλλά τπτ πάλι κολλάει

Aν δεν παίζει, δοκίμασε factory reset. Αν πάλι δεν, βάλε China official, αν πάλι δεν βάλε την 16s, αν πάλι δεν dispute για πρόβλημα στο hardware.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είναι Iνδική και έχει encryption. Θα πρέπει να κάνεις full wipe από το TWRP γιατί αλλιώς θα σε αφήνει να βάλεις μόνο official rom. Με αυτή τα στέλνει συνήθως το GeekBuying. ;)

Aν δεν παίζει, δοκίμασε factory reset. Αν πάλι δεν, βάλε China official, αν πάλι δεν βάλε την 16s, αν πάλι δεν dispute για πρόβλημα στο hardware.

Μα δούλευε άψογα αλλά μετά πάλι τα ίδια δεν είναι θέμα hardware

 

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα δούλευε άψογα αλλά μετά πάλι τα ίδια δεν είναι θέμα hardware

Γι αυτό σοy λέω κάνε δοκιμές με άλλες rom....;)

Cris θα ανεβάσεις 20GR το ΣΚ??

Θα δείξει.... Κάνει θεματάκια το xposed και μάλλον δεν θα το ενσωματώσω.Θα σας το δώσω να το βάλετε όσοι θέλετε. Τα υπόλοιπα θα παίζουν μία χαρα....:lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μα δούλευε άψογα αλλά μετά πάλι τα ίδια δεν είναι θέμα hardware

 

Vaggos1989, είχα την ινδική , και για να την βγάλω έκανα wipe,, dalvik, cache, data, system,,, Aλλα και wipe to internal storage. Στο τελευταίο θέλει προσοχή σε κάτι λεπτομέρειες, αλλιώς θα κολλήσει το κινητό. Εγώ ελεγξα ότι σε twrp mode, έβλεπε το στικακι usb otg, και είχα περάσει την ρομ στο στικακι από πριν. Υπάρχει μία περίπτωση ακόμα, επειδή το wipe sto internal storage σβήνει όλη την μνήμη του κινητού, όταν είναι σε twrp mode, να μπορεί να αντιγράψει την καινούργια ρομ στο κινητό, και να κάνει install,,,. Αυτό δεν το έχω δοκιμάσει,,, πάρε γνώμες από το σάιτ.

Link to comment
Share on other sites

Μα δούλευε άψογα αλλά μετά πάλι τα ίδια δεν είναι θέμα hardware

 

Vaggos1989, είχα την ινδική , και για να την βγάλω έκανα wipe,, dalvik, cache, data, system,,, Aλλα και wipe to internal storage. Στο τελευταίο θέλει προσοχή σε κάτι λεπτομέρειες, αλλιώς θα κολλήσει το κινητό. Εγώ ελεγξα ότι σε twrp mode, έβλεπε το στικακι usb otg, και είχα περάσει την ρομ στο στικακι από πριν. Υπάρχει μία περίπτωση ακόμα, επειδή το wipe sto internal storage σβήνει όλη την μνήμη του κινητού, όταν είναι σε twrp mode, να μπορεί να αντιγράψει την καινούργια ρομ στο κινητό, και να κάνει install,,,. Αυτό δεν το έχω δοκιμάσει,,, πάρε γνώμες από το σάιτ.

Τα έχω κάνει όλα αυτά και πέρασα του cris με full wipe και δούλευε κανονικά και χθες άρχησε να κολλάει πάλι

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μία περίπτωση ακόμα, επειδή το wipe sto internal storage σβήνει όλη την μνήμη του κινητού, όταν είναι σε twrp mode, να μπορεί να αντιγράψει την καινούργια ρομ στο κινητό, και να κάνει install,,,. Αυτό δεν το έχω δοκιμάσει,,, πάρε γνώμες από το σάιτ.

 

Δεν παθαίνει τίποτα το κινητό αν γίνουν όλα σωστά. Κάνουμε τα πάντα Wipe κάνουμε reboot to recovery για να εγγραψει το αρχείο που χρειάζεται να δίνει δικαιώματα να ελέγχει τον εσωτερικό χώρο. Πετάμε μετά μέσα την ρομ και ξανακανουμε reboot to recovery να την δει σωστά και φλασάρουμε. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα την δώσεις pre-rooted?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι. Αλλά οποίος θέλει θα του πω τι να κάνει να μην είναι root.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όταν μπαίνω στο TWRP μου ζητάει να βάλω κάποιο passwd. Πατάω cancel και μπαίνει στο κλασσικό μενού. Δεν κάνει τα wipes όμως. Φταίει το encryption που γράφετε της indian rom? Επίσης δεν βλέπω τα αρχεία της rom του Χρήστου από αντέγραψα από τον υπολογιστή όταν είμαι στο recovery.

Στο TWRP γράφει 3032 LeECO Le MAX2 CUOCO92. Είναι πειραγμένη του Ιταλού μάλλον.

Μήπως είναι κλειδωμένος ο bootloader και πρέπει να ξεκλειδώσω πρώτα;

Καμιά ιδέα πώς να προχωρήσω;

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Όταν μπαίνω στο TWRP μου ζητάει να βάλω κάποιο passwd. Πατάω cancel και μπαίνει στο κλασσικό μενού. Δεν κάνει τα wipes όμως. Φταίει το encryption που γράφετε της indian rom? Επίσης δεν βλέπω τα αρχεία της rom του Χρήστου από αντέγραψα από τον υπολογιστή όταν είμαι στο recovery.

Στο TWRP γράφει 3032 LeECO Le MAX2 CUOCO92. Είναι πειραγμένη του Ιταλού μάλλον.

Μήπως είναι κλειδωμένος ο bootloader και πρέπει να ξεκλειδώσω πρώτα;

Καμιά ιδέα πώς να προχωρήσω;

 

λογικά αν βγάλεις το κλείδωμα θα δουλέψει κανονικά

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Όταν μπαίνω στο TWRP μου ζητάει να βάλω κάποιο passwd. Πατάω cancel και μπαίνει στο κλασσικό μενού. Δεν κάνει τα wipes όμως. Φταίει το encryption που γράφετε της indian rom? Επίσης δεν βλέπω τα αρχεία της rom του Χρήστου από αντέγραψα από τον υπολογιστή όταν είμαι στο recovery.

Στο TWRP γράφει 3032 LeECO Le MAX2 CUOCO92. Είναι πειραγμένη του Ιταλού μάλλον.

Μήπως είναι κλειδωμένος ο bootloader και πρέπει να ξεκλειδώσω πρώτα;

Καμιά ιδέα πώς να προχωρήσω;

Έχεις TWRP ΙΤΑΛΟΥ. αλλά όπως σου είπα η ρομ είναι με encryption. Κάνε αυτά που έγραψα παραπάνω. Μπες TWRP πάτα Wipe - advance wipe - και επέλεξε τα όλα εκτός από το usb. . Κάνε slide να γίνει. ΠΡΟΣΟΧΉ να είσαι σίγουρος ότι βλέπει το κινητό το Pc με τους σωστούς drivers όταν είσαι στο recovery για να μπορέσεις να βάλεις την ρομ μετά τα wipe και μετά προχώρα. Αφού κάνεις τα Wipe κάνε reboot to recovery για να πας να βάλεις μέσα την ρομ από το Pc. Μόλις την βάλεις με αντιγραφή ξανακανε reboot to recovery να την δει σωστά. Αφού μπει πάτα Install βρες την ρομ και εγκατέστησε την. Μπαίνεις σύστημα τελειώνεις με ρυθμίσεις ξαναπας TWRP βάζεις και το Fix και τελείωσες. ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...