Jump to content

Doogee X5 pro


bbbb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια ρομ έχει πάνω? Ισως να φταίει η μπαταρία.Και πλέον σαφώς και υπάρχουν και άλλα μοντέλα σε αυτά τα χρήματα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το αγόρασα για τον γιο μου, ελπίζω να κάναμε καλή επιλογή!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα για τον γιο μου, ελπίζω να κάναμε καλή επιλογή!

 

 

 

Το ειχα παρει και εγω ετσι πριν 2 χρονια.

Τωρα πια υπαρχουν καλυτερες συσκευες σε καλυτερη τιμη.

 

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Το ειχα παρει και εγω ετσι πριν 2 χρονια.

Τωρα πια υπαρχουν καλυτερες συσκευες σε καλυτερη τιμη.

 

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk

Γιατί, κυκλοφορούσε πριν 2 χρόνια;

Εχω την εντυπωση ότι είναι ενός και ετους.

Από την άλλη για 79 ευρώ μια χαρά χαρακτηριστικά νομιζω έχει.:D

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα σήμερα και είναι πολύ τίμιο για τα χρήματά του.

Μια ερώτηση: τα πλήκτρα κάτω από την οθόνη (home button, back και το τρίτο) δεν φωτίζονται.

Φαντάζομαι όμως ότι έτσι είναι κατασκευασμένο, πείτε μου όμως για να φύγω από την απορία...

Επίσης αν έχετε να προτείνετε κάποια θηκούλα wallet κατά προτίμηση ή άλλου τύπου διαθέσιμη σε ελληνικά καταστήματα.

Ευχαριστώ!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα σήμερα και είναι πολύ τίμιο για τα χρήματά του.

Μια ερώτηση: τα πλήκτρα κάτω από την οθόνη (home button, back και το τρίτο) δεν φωτίζονται.

Φαντάζομαι όμως ότι έτσι είναι κατασκευασμένο, πείτε μου όμως για να φύγω από την απορία...

Επίσης αν έχετε να προτείνετε κάποια θηκούλα wallet κατά προτίμηση ή άλλου τύπου διαθέσιμη σε ελληνικά καταστήματα.

Ευχαριστώ!

 

Οχι τα πληκτρα δεν φωτιζονται.

Για τα υπολοιπα ισως καποιος που να εχει παρει να σε βοηθησει.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν έχετε να προτείνετε κάποια θηκούλα wallet κατά προτίμηση ή άλλου τύπου διαθέσιμη σε ελληνικά καταστήματα.

Ευχαριστώ!

Eδώ http://www.skroutz.gr/c/579/thikes-kinhtwn-thlefwnwn.html?from=catspan&keyphrase=%CE%B8%CE%AE%CE%BA%CE%B7+doogee+x5 αν και προσωπικά θεωρώ ότι υπάρχει μεγάλο "καπέλο" στις τιμές σε σχέση με αγορά απο e-bay.

Σε αντίθεση με το κινητό που στα 84€ απο Ελλάδα πιστεύω πως είναι πολύ καλή τιμή

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Eδώ http://www.skroutz.gr/c/579/thikes-kinhtwn-thlefwnwn.html?from=catspan&keyphrase=%CE%B8%CE%AE%CE%BA%CE%B7+doogee+x5 αν και προσωπικά θεωρώ ότι υπάρχει μεγάλο "καπέλο" στις τιμές σε σχέση με αγορά απο e-bay.

Σε αντίθεση με το κινητό που στα 84€ απο Ελλάδα πιστεύω πως είναι πολύ καλή τιμή

 

Παιδια καλησπερα ηθελα να ρωτησω κατι ασχετο.Θελω να παρω ενα Projector απο Gear best(Euro wherehouse) & να πληρωσω με Paypal καρτα.Αυτος ειναι περιπου 5 κιλα βαρος & φοβαμαι τελωνεια & αλλα διαφορα οταν παιρνεις κατι απο εξω.Ειναι η πρωτη μου φορα και δεν ξερω τιποτα μπορει καποιος να με κατατοπισει?Επισης αξιζει να δωσω 4Ε παραπανω για ασφαλεια δεματος οπως ζητουν?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ηθελα να ρωτησω κατι ασχετο.Θελω να παρω ενα Projector απο Gear best(Euro wherehouse) & να πληρωσω με Paypal καρτα.Αυτος ειναι περιπου 5 κιλα βαρος & φοβαμαι τελωνεια & αλλα διαφορα οταν παιρνεις κατι απο εξω.Ειναι η πρωτη μου φορα και δεν ξερω τιποτα μπορει καποιος να με κατατοπισει?Επισης αξιζει να δωσω 4Ε παραπανω για ασφαλεια δεματος οπως ζητουν?

Η ερώτηση σου δεν είναι για το θέμα εδώ αλλά στο αντίστοιχο εδώ. Διάβασε τον οδηγό και αν έχεις κάποια απορία μπορείς να ρωτήσεις εκεί!

 

Στάλθηκε από το X5PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έσπασα την οθόνη ,υπάρχει περίπτωση να συνδεθεί στην τηλεόραση για να πάρω κάτι κωδικούς από μηνύματα? Κ καμία οθόνη πουθενά οικονομική ξέρει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Για οθόνη ρίξε μια ματιά στο e-bay και στο aliexpress.Αν δεν έχει μαυρίσει εντελώς και βλέπεις αλλά δεν δουλεύει το touch,μπορεις να χρησιμοποιήσεις ένα mouse μέσω του otg και να πάρεις ότι θες.Αν έχει μαυρίσει εντελώς υπάρχουν κάποια προγράμματα πχ το dr fone https://drfone.wondershare.com/android/access-android-phone-with-broken-screen.html

και κάποιες τεχνικές όπως http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2786395 αλλά προσωπικά δεν τα έχω δοκιμάσει στο x5 pro.

Εν τω μεταξύ κυκλοφόρησε στο needrom η επίσημη MM rom για το κινητό.http://www.needrom.com/download/r16-android-6-0/ προσωπικά έβαλα την repacked έκδοση του snowcatpda http://www.needrom.com/download/official-android-6-0-x32/ αλλά δεν κατάφερα να την ρουτάρω και έτσι ξαναγύρισα στην custom ΜΜ του ίδιου.Κατά τα άλλα από το λίγο που δούλεψα την official πήγαινε μια χαρά αλλά χωρίς root no go για μένα.

Προσωπικά ο μόνος λόγος που θέλω την official της doogee είναι για να δουλεύουν τα gestures unlock.

Link to comment
Share on other sites

@bbbb γιατί δεν μπόρεσες να κάνεις root? Είδα και άλλους που το έγραψαν στο needrom αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί εφόσον δίνουν και twrp συμβατό και το supersu. Τα έχω κατεβάσει τα αρχεία όλα και περιμένω το μέσα στην εβδομάδα να έρθει η SD από gearbest για να πάρω backup και να κάνω εγκατάσταση. Πάντως με την custom mm του snowcat είμαι υπέρ ευχαριστημένος σε απόδοση σε μπαταρία και ανταπόκριση της συσκευής! Από τον Μάιο αν θυμάμαι καλά που έχω flashάρει και έχω περάσει με dirty inatall τα update από πάνω δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα! Περιμένω απάντηση στο πρόβλημα του root γιατί αν δεν γίνεται να μην προχωρήσω ακόμα σε εγκατάσταση και στήνω άδικα την συσκευή από την αρχή!

 

Στάλθηκε από το X5PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φλασαρα την repacked έκδοση του snowcat.αυτη φλασαρει μόνο boot.img και system.img.μπηκα recovery έκανα wipe data factory reset και ξεκίνησε κανονικά.ξαναμπηκα twrp φλασαρα supersu και δεν ξανά ξεκίνησε.οποτε επανέφερα το backup της custom MM.μετα ειδα ότι ο hanuma50 έβγαλε άλλο twrp για την 6αρα μαζί με root αλλά δουλεύει μόνο στην official και όχι στην repacked του snowcat.κατεβασα και την official αλλά δεν τη φλασαρα ακόμη.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φλασαρα την repacked έκδοση του snowcat.αυτη φλασαρει μόνο boot.img και system.img.μπηκα recovery έκανα wipe data factory reset και ξεκίνησε κανονικά.ξαναμπηκα twrp φλασαρα supersu και δεν ξανά ξεκίνησε.οποτε επανέφερα το backup της custom MM.μετα ειδα ότι ο hanuma50 έβγαλε άλλο twrp για την 6αρα μαζί με root αλλά δουλεύει μόνο στην official και όχι στην repacked του snowcat.κατεβασα και την official αλλά δεν τη φλασαρα ακόμη.

Μάλιστα. Ωραία τότε πιστεύω μέχρι να έρθει η sd να έχουμε κάποιο νεότερο με root για την repack έκδοση γιατί κοίταξα πάλι στο needrom και δεν τα καταφέρνουν.

 

Στάλθηκε από το X5PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχετε υπόψην σας πάντως ότι υπάρχει νέος universal τρόπος root χωρίς να γίνεται παρέμβαση στο /system της συσκευής και λειτουργεί μια χαρά στο απλό Χ5 τουλάχιστον, και υποστηρίζει και android 7:

http://forum.xda-developers.com/apps/magisk/official-magisk-v7-universal-systemless-t3473445

Link to comment
Share on other sites

Καλό φαίνεται.Θα το δοκιμάσω με την πρώτη ευκαιρία

ΕDIT

Εβαλα πάλι την repacked έκδοση του snowcatpda και με το magisk ακολουθώντας τις οδηγίες,έγινε root μέσω του phh`s superuser.Του φόρτωσα μέσω αυτού και το xposed framework sdk23 και ακολουθεί στήσιμο και δοκιμή της ρομ.twrp recovery κράτησε αυτό της R17 της LP και λειτουργεί μια χαρά

dancer_69 ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεστε. Προσπαθώ να θέσω ένα mp3 ringtone σε μια επαφή κ δεν το δέχεται. Βάζει από μόνο του πάντα το default ringtone.Τον ήχο της συσκευής τον αλλάζει αλλά σε 2-3 επαφές που θέλω άλλο ringtone δεν...Καμιά βοήθεια?Πως μπορώ να αλλάξω τον ήχο των εισερχόμενων μηνυμάτων?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Μηνύματα-->ρυθμίσεις-->Ειδοποιήσεις.Για τον ήχο που γράφεις στις επαφές είναι γνωστό θέμα.Δοκίμασε να βάλεις ήχο μέσω της εφαρμογής zedge.Στην ΜΜ πάντως το θέμα αυτό λύθηκε.

Και επί της ευκαιρίας να πω λίγα λόγια ακόμη για την επίσημη ΜΜ που τρέχω από προχθές.Σε ταχύτητα,σταθερότητα άψογη.Το xposed μετά απο κάποιες ώρες χρήσης για κάποιο άγνωστο λόγο σταμάτησε να λειτουργεί μέσω του magisk και δεν επανερχόταν με τίποτε.Ετσι το εγκατέστησα με τον γνωστό κανονικό τρόπο και προς το παρόν είναι οκ.Επίσης η 5.1 έχει ενα bug που υπήρχε κανονικά μόνο στην ΚΚ και δε μπορούσαν να δουλέψουν σωστά εφαρμογές multiwindow όπως το xfloating windows και το skyolin helper.Λύθηκε και αυτό με την 6αρα οπότε ουσιαστικά μέσω xposed έχουμε και το feature αυτό που η google εισήγαγε επίσημα στην nougat.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεστε. Προσπαθώ να θέσω ένα mp3 ringtone σε μια επαφή κ δεν το δέχεται. Βάζει από μόνο του πάντα το default ringtone.Τον ήχο της συσκευής τον αλλάζει αλλά σε 2-3 επαφές που θέλω άλλο ringtone δεν...Καμιά βοήθεια?Πως μπορώ να αλλάξω τον ήχο των εισερχόμενων μηνυμάτων?ευχαριστω

δοκίμασε να φτιάξεις έναν φάκελο με ονομασία "ringtones" στην εσωτερική μνήμη (όχι σε microsd δηλαδή),

άσε ένα mp3 αρχείο εκεί μέσα,

επίλεξε το, επανεκκίνηση, δοκιμή αν κράτησε τη ρύθμιση.

 

Στάλθηκε από το αυτοκίνητο μου χρησιμοποιώντας τα δάκτυλα μου

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ εγκατάσταση σήμερα την repack έκδοση, root με το magisk και το xposed με τον κλασσικό τρόπο εγκατάσταση. Έχω σεταρει την συσκευή κανονικά και με χρήση θα δούμε πως θα πάει. Καμιά σημαντική διαφορά πάντως. Τα youtube modules δεν μου δουλεύουν σωστά αλλά θα το κοιτάξω άλλη στιγμή. Από μπαταρία με μια πρώτη εντύπωση πάει νορμάλ. Αυτό που δεν μου αρέσει επίσης είναι τα εικονίδια στην notification bar και αυτό το καταγραφή οθόνης που δεν φεύγει με τίποτα!

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161209/beeeb16c6643eecaff872032c968460f.jpg

 

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GiannisSma
Link to comment
Share on other sites

Το εικονίδιο καταγραφής οθόνης φεύγει απο το κρυφό system ui tuner.Πατάς και κρατάς στο εικονίδιο ρυθμίσεων απο την μπάρα ειδοποιήσεων και εμφανίζεται το system ui tuner.Ρυθμίσεις-->system ui tuner-->γρήγορες ρυθμίσεις και καταργείς το screen record

Βattery drain παρατήρησα όταν τρέχει το parallel space.Εβαλα 2ο λογαριασμό viber και whatsup για το 2ο νούμερο και ενώ λειτουργεί όπως πρέπει,το κινητό δεν μπαίνει σε deep sleep.Kαι μια προσθήκη που παρατήρησα στο στιγμιότυπο οθόνης είναι ότι μετά την λήψη του δίνει δυνατότητες όπως αποθήκευση συγκεκριμένου μέρους της εικόνας,ζωγραφική-χειρόγραφη σημείωση

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...