Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον το στείλανε σε όλους τους συνδρομητές ή σε όσους κάναμε την αλλαγή σε frog μέσα στον μήνα γιατί ήρθε και σε μένα.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το στείλανε σε όλους τους συνδρομητές ή σε όσους κάναμε την αλλαγή σε frog μέσα στον μήνα γιατί ήρθε και σε μένα.

 

σε ολους το στελνουν

Link to comment
Share on other sites

Αν ο αριθμός σου ενεργοποιήθηκε σαν frog , δεν μπορεί, ακόμα και αν μεταφερθει σε άλλο πακέτο.

Αν προηγουμένως ήταν άλλο πακέτο καρτοκινητής cosmote , μπορεί .

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος;

Απέκτησα πρόσφατα (πρίν καμιά βδομάδα) αριθμό frog και προστέθηκε κανονικά στο my Cosmote.

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να άλλαξε

Παρεπιπτόντως από σήμερα η υπηρεσία easy transfer σταμάτησε σε Frog

Δεν στέλνει χρήματα δεν γνωρίζω αν λαμβάνει .

Link to comment
Share on other sites

Εγινε update το my cosmote app το οποιο ελεγε στην περιγραφη οτι μπορεις πλεον να ενεργοποιεις πακετα για τα καρτοκινητα, αλλα σε Frog δυστυχως δε λειτουργει. Σε whats up μπορεις, σε frog οχι

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτόντως από σήμερα η υπηρεσία easy transfer σταμάτησε σε Frog

Δεν στέλνει χρήματα δεν γνωρίζω αν λαμβάνει .

 

Επιβεβαιώνω κι εγώ. Μάλλον ήρθε η ώρα να φύγουμε από cosmote....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ. Μάλλον ήρθε η ώρα να φύγουμε από cosmote....

 

ΝΑΙ:

"Η υπηρεσία δε διατίθεται στο πρόγραμμά σας..."

για Easy Transfer από frog.

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ:

"Η υπηρεσία δε διατίθεται στο πρόγραμμά σας..."

για Easy Transfer από frog.

 

Frog είναι ο αριθμός μου. Δεν υπάρχει περίπτωση να χρησιμοποιήσω what's up, ούτε σαν 2ο. Με το frog είχα μόνο το άθλιο σήμα να υπολογίζω, με το what's up είναι και οι χρεώσεις/κλέψιμο.

 

Λες και αυτά τα χρήματα που μεταφέραμε ΑΠΟ frog, δεν ήταν πληρωμένα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κάλεσα στην εξυπηρέτηση πελατών (1299). Η κοπέλα που δεν είχε καμμία ενημέρωση μετά από ολιγόλεπτη αναμονή με ενημέρωσε ότι η υπηρεσία καταργήθηκε.

Όταν τις ζήτησα την ημερομηνία της σχετικής ανακοίνωσης δεν είχε τίποτα να πει , παρά το ότι "προφανώς" θα έρθει sms σε όλους μας, και ότι η σχετικά σελίδα στο http://www.frogmobile.gr ( διαδρομή -τιμοκατάλογος- easytransfer ) είναι ξεχασμένη.

Απορώ πως μία τέτοια μεγάλη εταιρεία καταργεί υπηρεσίες - έτσι απλά - χωρίς ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Ειχε γραφτεί εδώ πριν μήνες για κατάργηση. Δεν θυμάμαι αλλά νομίζω οτι το είχες γράψει εσύ Βασίλειε,ότι είχε ανακοινώσει στους συνεργάτες της η cosmote περί της χρεώσης των 3 ευρώ για την αλλαγή σε φρογκ από κοσμοκάρτα/wu και κατάργησης του easy transfer για το φρογκ. Το πρώτο εφαρμόστηκε σχεδόν άμεσα τότε. Τώρα προφανώς ήρθε και η ώρα για το 2ο.

Και για τα 2 πάντως δεν υπήρχε επίσημη ανακοίνωση.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Ειχε γραφτεί εδώ πριν μήνες για κατάργηση. Δεν θυμάμαι αλλά νομίζω οτι το είχες γράψει εσύ Βασίλειε,ότι είχε ανακοινώσει στους συνεργάτες της η cosmote περί της χρεώσης των 3 ευρώ για την αλλαγή σε φρογκ από κοσμοκάρτα/wu και κατάργησης του easy transfer για το φρογκ. Το πρώτο εφαρμόστηκε σχεδόν άμεσα τότε. Τώρα προφανώς ήρθε και η ώρα για το 2ο.

Και για τα 2 πάντως δεν υπήρχε επίσημη ανακοίνωση.

 

 

Αν λες ότι να είχε γραφτεί του τύπου: "Από το Φλεβάρη θα πάει 6€ η min κάρτα-ανανέωση", να το'πε κάποιος από μας,

ίσως.

Δεν είναι και δύσκολο να προβλέψει κάποιος τις κινήσεις των εταιρείων αν έχει στο μυαλό του:

α) τον "κακό" σκοπό (ΟΚ: Κάποιοι θα πούνε προκατάληψη μέχρις αποδείξεως του εναντίων)...Ως τότε...ΟΚ. Ζήσε Μάη μου (του 2016!!! :lol: χαχα)

β) την "ακολουθία" κινήσεών τους (στο περίπου, έτσι; για ξεκάρφωμα!!) ΟΚ.

 

Από την εταιρεία δεν είχε ειπωθεί (ούτε γραφτεί για "ενημέρωση συνεργατών της") εδώ στο myphone. Παρακολουθώ όλα τα posts στην καρτοκινητή και δεν υπάρχει κάτι τέτοιο.

Ήταν ξαφνική κίνηση που δεν ξέρω και πως δικαιολογείται, ΑΝ δε συνδυάζεται με κόψιμο όλων των Easy Transfer της ΑΠΟ και ΠΡΟΣ όλα τα είδη καρτοκινητών της (δλδ και Cosmokarta και WU) , καθώς για τα frog 2xπλασιασμού δεν ίσχυε ποτέ,

ΚΑΙ τα λεφτά που βάζεις στο frog είναι όπως όλων των άλλων.

 

Πάντως, εγώ , σα να το "διαισθάνθηκα" νωρίς, την "έκανα" από το άλλο (όχι το frog):

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6991910#post6991910

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, για να καταλάβω, τόσο σημαντική είναι η μεταφορά χρημάτων, που θα φύγετε για άλλη εταιρία; Δηλαδή, πόσο συχνά κάνετε μεταφορά χρημάτων; Βασικά, προς τα που θα πάτε; Το μοναδικό αντίστοιχο του φρογκ ειναι η Κιού, η οποία ποτέ δεν έκανε μεταφορά υπολοίπων...
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αν λες ότι να είχε γραφτεί του τύπου: "Από το Φλεβάρη θα πάει 6€ η min κάρτα-ανανέωση", να το'πε κάποιος από μας,

ίσως.

Δεν είναι και δύσκολο να προβλέψει κάποιος τις κινήσεις των εταιρείων αν έχει στο μυαλό του:

α) τον "κακό" σκοπό (ΟΚ: Κάποιοι θα πούνε προκατάληψη μέχρις αποδείξεως του εναντίων)...Ως τότε...ΟΚ. Ζήσε Μάη μου (του 2016!!! :lol: χαχα)

β) την "ακολουθία" κινήσεών τους (στο περίπου, έτσι; για ξεκάρφωμα!!) ΟΚ.

 

Από την εταιρεία δεν είχε ειπωθεί (ούτε γραφτεί για "ενημέρωση συνεργατών της") εδώ στο myphone. Παρακολουθώ όλα τα posts στην καρτοκινητή και δεν υπάρχει κάτι τέτοιο.

Ήταν ξαφνική κίνηση που δεν ξέρω και πως δικαιολογείται, ΑΝ δε συνδυάζεται με κόψιμο όλων των Easy Transfer της ΑΠΟ και ΠΡΟΣ όλα τα είδη καρτοκινητών της (δλδ και Cosmokarta και WU) , καθώς για τα frog 2xπλασιασμού δεν ίσχυε ποτέ,

ΚΑΙ τα λεφτά που βάζεις στο frog είναι όπως όλων των άλλων.

 

Πάντως, εγώ , σα να το "διαισθάνθηκα" νωρίς, την "έκανα" από το άλλο (όχι το frog):

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6991910#post6991910

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6589578#post6589578

θυμομουν μαλλον αυτο (δεν το εχει γραψει ο Βασίλης) αλλά αναφέρεται μόνο στη χρεωση αλλαγής. Μαλλον θα μπέρδεψα το οτι οι παλιοι του φρογκ (με διπλασιασμό ή 300') δεν μπορούσαν να κανουν μεταφορά.

Τώρα τα υπόλοιπα που γράφεις δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχουν.

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6589578#post6589578

θυμομουν μαλλον αυτο (δεν το εχει γραψει ο Βασίλης) αλλά αναφέρεται μόνο στη χρεωση αλλαγής. Μαλλον θα μπέρδεψα το οτι οι παλιοι του φρογκ (με διπλασιασμό ή 300') δεν μπορούσαν να κανουν μεταφορά.

Τώρα τα υπόλοιπα που γράφεις δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχουν.

 

Δεν είναι και απαραίτητο να μπορούν να το "κάνουν" όλοι αυτό:

 

Δεν είναι και δύσκολο να προβλέψει κάποιος τις κινήσεις των εταιρείων αν έχει στο μυαλό του:

α) τον "κακό" σκοπό (ΟΚ: Κάποιοι θα πούνε προκατάληψη μέχρις αποδείξεως του εναντίων)...Ως τότε...ΟΚ. Ζήσε Μάη μου (του 2016!!! :lol: χαχα)

β) την "ακολουθία" κινήσεών τους (στο περίπου, έτσι; για ξεκάρφωμα!!) ΟΚ.

 

 

Η συντριπτική πλειοψηφία τα βρίσκουν (και τα "παίρνουν") όπως τους έρχονται.:lol:

Είναι οι τέλειοι πελάτες!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, για να καταλάβω, τόσο σημαντική είναι η μεταφορά χρημάτων, που θα φύγετε για άλλη εταιρία; Δηλαδή, πόσο συχνά κάνετε μεταφορά χρημάτων; Βασικά, προς τα που θα πάτε; Το μοναδικό αντίστοιχο του φρογκ ειναι η Κιού, η οποία ποτέ δεν έκανε μεταφορά υπολοίπων...

 

Ναι, είναι. Και δεν υπάρχει μόνο η q.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, για να καταλάβω, τόσο σημαντική είναι η μεταφορά χρημάτων, που θα φύγετε για άλλη εταιρία; Δηλαδή, πόσο συχνά κάνετε μεταφορά χρημάτων; Βασικά, προς τα που θα πάτε; Το μοναδικό αντίστοιχο του φρογκ ειναι η Κιού, η οποία ποτέ δεν έκανε μεταφορά υπολοίπων...

 

Βασικά και εγώ διαβάζω όλα αυτά τα posts και έχω την ίδια απορία.

Προσωπικά ποτέ δεν τη χρησιμοποίησα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω μέχρι πρότινος (σε wu οχι σε φρογκ) ανανέωνα στο δικό μου για να παρω μπόνους/reload & να ανανεώσω το χρόνο ισχύος και έστελνα τάλιρα στων γονιών μου που θέλουν μόνο ομιλία. Αρα είναι χρήσιμο σε πολλούς.
Link to comment
Share on other sites

Εγω μέχρι πρότινος (σε wu οχι σε φρογκ) ανανέωνα στο δικό μου για να παρω μπόνους/reload & να ανανεώσω το χρόνο ισχύος και έστελνα τάλιρα στων γονιών μου που θέλουν μόνο ομιλία. Αρα είναι χρήσιμο σε πολλούς.

 

Ξερεις αν καταργηθηκε κ στο wu που εχεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλώντας το 1350 απο whatsup η υπηρεσία φαίνεται να υπάρχει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...