Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παράδειγμα (ακόμα κ με "κάρτα" 5€):

 

1. "Κάρτα" σήμερα 23/11/2016

2. Μπορείς να ενεργοποιήσεις όσα logNwin σου ανοίγουν διαθέσιμα ως και 23/12/2016

3. Μπορείς να ενεργοποιήσεις έως κ 4 logNwin

 

 

Έτσι,

Αν δεν έχεις ενεργοποιήσει ήδη 4 δώρα logNwin ως την 23/12/2016 (πχ έχεις ενεργοποιήσει μόνο 3 τέτοια δώρα ως την 23/12/2016)

και

Σου ανοίγει να ενεργοποιήσεις 1 δώρο logNwin την 23/12/2016 (30 μέρες από την "κάρτα" πχ 5€):

 

ΤΟΤΕ

Μπορείς να ενεργοποιήσεις 1 logNwin που θα ισχύει για 7 μέρες: Από 23/12/2016 έως και 30/12/2016. Προσοχή στην 30/12/2016 ΜΟΝΟ ΑΝ πάρεις το logNwin 150 (ή 300 ως τότε λόγω Χριστουγέννων) ΜΒ γιατί χρεώνει πιθανόν 1,01€ daily internet για το οποίο σου έρχεται sms ενημέρωσης -1,01€ daily internet την επομένη 31/12/2016.

 

 

ΑΝ κατάλαβες το "πνεύμα" εφαρμογής των logNwin, ρύθμισέ τα να τα παίρνεις όποτε θες τα 4 δώρα logNwin που δικαιούσαι από "κάρτα" ακόμα και 5€.

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις, αν και δεν καταλαβα και πολυ καλα πως λειτουργεί.

Αυτο που μαλλον καταλαβα ειναι οτι αν δεν παρω ενα log & win μεσα στην εβδομαδα που ειναι ενεργοποιημενο το χανω. Σωστα?

Το ζητουμενο μου ειναι μιας και τωρα εχω 500 mb που πηρα απο την ανανεωση , να επερνα τα log & win μολις καταναλωνα τα 500. Αλλα μαλλον ετσι καποια 8α τα χασω.

Οποτε αν 8ελω να παρω και τα 4 log & win 8α πρεπει να ξεκινησω να τα ενεργοποιω απο τωρα? Σωστα καταλαβα?

Σε αυτη την περιπτωση ποια καταναλωνονται πρωτα? Τα 500 απο την ανανεωση ή τα log & win.

Γιατι μολις πηρα τα 500 ειχα και καποια λιγα mb απο το giga serf που ειχα ηδη ενεργο , αλλα αρχισε να καταναλωνει τα 500 και αυτα που ειχα απο το giga serf τελικα εληξαν σημερα και τα εχασα. Ευτυχώς ηταν λιγα.

Κανονικα βεβαια θα επρεπε να καταναλωσει τα mb του giga serf που θα εληγαν αλλα wind ειναι αυτη. Αντε να βγαλεις ακρη.......

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά το 1gb με κάθε ανανέωση των 10€ έγινε πλέον 500 ΜΒ; Τα 300 λεπτά παραμένουν βλέπω με κάθε ανανέωση 10€

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά το 1gb με κάθε ανανέωση των 10€ έγινε πλέον 500 ΜΒ; Τα 300 λεπτά παραμένουν βλέπω με κάθε ανανέωση 10€

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Τα 300΄ με >10€ "κάρτα" δεν μπορεί να τα κόψει, αφού τα έχεις προπληρώσει για όλο το 2016.

Από το 2017 βλέπουμε.

Μη γίνω μάντης κακών...δείτε αντίστοιχη ανακοίνωση (για το ίδιο θέμα) στην πράσινη, φρέσκια-φρέσκια.

Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο με τα 4,40€ για 1gb στέλνοντας στο 12410 ισχύει ακόμα,το ενεργοποίησα στις 23/11 . Μακάρι να μην το κόψουν και αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο με τα 4,40€ για 1gb στέλνοντας στο 12410 ισχύει ακόμα,το ενεργοποίησα στις 23/11 . Μακάρι να μην το κόψουν και αυτό.

 

 

Έλεγα να το κάνω κι εγώ αυτό (60 στο 12410 για 1GB με 4,40€)

μιας και νόμισα ότι έκοψαν τις άλλες προσφορές του 12410 (αφού έρχονται τελευταίο 15νθήμερο κάθε μήνα κ τελευταία μέρα που μπορεί να ενεργοποιηθούν είναι η 30,31 κάθε μήνα,

ΚΑΙ αφού δίνει πάντα περιθώριο 7 ημερών,

 

ΑΛΛΑ, τώρα μου έδωσε περιθώριο 5 ημερών:

 

http://i66.tinypic.com/24o6b8x.png

 

Οπότε δε θα χρειαστεί να βάλω αυτό που έβαλες εσύ.:)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε άλλη προσφορά.Απορώ πως επιλέγουν αυτές τις προσφορές.Με κλήρωση? :lol: πχ εγώ έχω καμμιά 1000' προς wind/q συν magic number 1500' προς ένα q αριθμό που ποτέ δεν περνάω τα 50-60 συν τα 300' προς όλους και που σπάνια τα ξοδεύω όλα και θεωρούν ότι θα τους πληρώσω 6€ για να πάρω άλλα 200' και 400 προς q να τα έχω να κάθονται? :lol:

Σε αντίθεση με τα δεδομένα που το 1gb σχεδόν πάντα το χρησιμοποιώ

Screenshot_20161125_235617.pngimages

Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο με τα 4,40€ για 1gb στέλνοντας στο 12410 ισχύει ακόμα,το ενεργοποίησα στις 23/11 . Μακάρι να μην το κόψουν και αυτό.

 

Αυτό ξεκλειδώνει τα turbo και τα more;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Είμαι Βρυξέλλες και το ρημάδι μου γράφει ότι δεν έχω ενεργοποίηση το data roaming. Τηλέφωνο είχα πάρει στην WIND. Τι ***** έχω κάνει λάθος? Πρέπει να διαλέξω συγκεκριμένο παρόλο?

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Οι προσφορες που σας στελνουν στειλε ταδε στο 12410 αφορουν μονο τους δικους σας αριθμους η μπορουμε να στειλουμε και εμεις;
Link to comment
Share on other sites

Οι προσφορες που σας στελνουν στειλε ταδε στο 12410 αφορουν μονο τους δικους σας αριθμους η μπορουμε να στειλουμε και εμεις;

 

Ναι: "Προσωπικές" προσφορές (ΜΟΝΟ για καλούς "παίκτες": ΟΚ..Αρχίστε πάλιιι...!!)

Αν δοκιμάσεις κ δε σου έχει στείλει, ΔΕΝ ενεργοποιεί.

 

Μόνο αυτή ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=434674

Ισχυρίζονται ότι ο λόγος ύπαρξής της είναι ΜΟΝΟ για τα καρτοσυμβόλαια για να μπορούν όσοι τα κάνουν (θύματα) να χρησιμοποιούν τα 5€ που θα έχουν extra κάθε μήνα με το "συμβόλαιό" τους , από τη στιγμή που το 1GB έχει πάει στα 6€ πιά, ΑΛΛΑ ΔΕΝ είναι έτσι.

 

ΑΝ ανακαλύψετε κ άλλη γράψτε την εκεί...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι Βρυξέλλες και το ρημάδι μου γράφει ότι δεν έχω ενεργοποίηση το data roaming. Τηλέφωνο είχα πάρει στην WIND. Τι ***** έχω κάνει λάθος? Πρέπει να διαλέξω συγκεκριμένο παρόλο?

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Για πηγαινε στα δικτυα και συνδεσου χειροκινητα σε αλλο παροχο.

 

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Για πηγαινε στα δικτυα και συνδεσου χειροκινητα σε αλλο παροχο.

 

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Εντάξει, ευχαριστώ το έφτιαξα το ρημάδι

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

500 MB με 10€ ανανέωση πλέον! https://www.wind.gr/gr/f2g/upiresies/ananeosi-hronou-omilias/online-ananeosi-hronou-omilias/

 

Στάλθηκε από το ZTE A2016 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

500 MB με 10€ ανανέωση πλέον! https://www.wind.gr/gr/f2g/upiresies/ananeosi-hronou-omilias/online-ananeosi-hronou-omilias/

 

Στάλθηκε από το ZTE A2016 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Super Bonus λέει, το μισό GB που μας έκοψε... Λες και το βελτίωσε. Ξεφτίλα... :down:

Link to comment
Share on other sites

Οπότε το μέγιστο πλέον που μπορούμε να έχουμε με μια 10αρα κάρτα χωρίς τα log n win δώρα είναι 500mb bonus + 6€ 1gb + 2,5€ 500mb turbo surf δηλαδή 2gb?
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ήξερα,ποιους εχουν πλάτες και κάνουν τέτοιες αυξήσεις,γιατι το 5€ σε 6€ ειναι 20% αύξηση .λιγο ακομα και θα συμφέρει κάρτα απο το εξωτερικό με roaming

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

500 MB με 10€ ανανέωση πλέον!

 

απανδισι απο Vodafone απο 23/11

#DONBASS #DONETSK
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με.την τελευταία ανακοίνωση της wind σχετικά με.την διάρκεια ανανέωσης χρόνου ομιλίας,αναφέρει πως όποια ανανέωση έγινε πριν την 1η Σεπτεμβρίου θα λήξει την 1η Δεκεμβρίου.

Εγώ ανανέωσα κάπου στον Σεπτέμβριο και μου έδωσε στα νούμερα μου λήξει στης 22 Μαρτίου του 17.

Υπάρχει περίπτωση , ενώ το wind apk μου αναγράφει ημερομηνίες λήξεως τον Μάρτιο ,να.μου.μηδενίσει το υπόλοιπο την πρώτη Δεκεμβρίου;

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

απάντηση από chat με wind

 

Καλησπέρα .

Η διάρκεια ισχύος έχει αλλάξει από 18/10 σε 3 από 6 μήνες

Αν η ανανέωση σας έχει γίνει πριν τις 18/10 τότε θα ισχύει ακόμα η διάρκεια των 6 μηνών .

Link to comment
Share on other sites

απάντηση από chat με wind

 

Καλησπέρα .

Η διάρκεια ισχύος έχει αλλάξει από 18/10 σε 3 από 6 μήνες

Αν η ανανέωση σας έχει γίνει πριν τις 18/10 τότε θα ισχύει ακόμα η διάρκεια των 6 μηνών .

 

Αν όμως κάνεις καινούργια ανανέωση τότε θα πας στους 3 μήνες.Δηλαδή ανανέωση 17-10-2016 λήξη 17-4-2-17.

Ανανέωση 27-11-2-16 λήξη 27-2-2017,οπότε πάει το εξάμηνο .

Link to comment
Share on other sites

απάντηση από chat με wind

 

Καλησπέρα .

Η διάρκεια ισχύος έχει αλλάξει από 18/10 σε 3 από 6 μήνες

Αν η ανανέωση σας έχει γίνει πριν τις 18/10 τότε θα ισχύει ακόμα η διάρκεια των 6 μηνών .

 

Αυτό που γράφεις είναι σίγουρο ή θα χάσουμε δεκάδες ευρώ υπόλοιπο;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που γράφεις είναι σίγουρο ή θα χάσουμε δεκάδες ευρώ υπόλοιπο;

 

Κι εμένα τα ίδια είχαν πει πριν >1 μήνα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6954192#post6954192

 

Αλλωστε (υποτιθέμενα 4 μέρες πριν τη λήξη υπολοίπου €) θα έπρεπε να είχαν ενημερώσει με sms για αυτό.

 

Άρα: ΝΑΙ, Έτσι είναι.

Άλλωστε , φαντάσου, τόσοι άσχετοι να βρίσκονταν με 0€ υπόλοιπο την 1/12 , τι χαμός θα γινόταν....:)

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα τα ίδια είχαν πει πριν >1 μήνα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6954192#post6954192

 

Αλλωστε (υποτιθέμενα 4 μέρες πριν τη λήξη υπολοίπου €) θα έπρεπε να είχαν ενημερώσει με sms για αυτό.

 

Άρα: ΝΑΙ, Έτσι είναι.

Άλλωστε , φαντάσου, τόσοι άσχετοι να βρίσκονταν με 0€ υπόλοιπο την 1/12 , τι χαμός θα γινόταν....:)

 

Χαίρομαι αυτά είναι καλά νέα, θα περιμένω λοιπόν να κάνω ανανέωση όταν χρειαστεί. Έχω σε μια κάρτα 10,14 ευρώ και θέλω και ίντερνετ και χρόνο ομιλίας με ποιο συνδυασμό πακέτων μπορώ να τα έχω και τα δυο;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...