Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και φυσικα πηγα και το πηρα.....η τιμη αυτη ηταν απαιχτη για το συγκεκριμενο κινητο.θα μπορουσα να παω και στο edge ξανα ομως προτιμησα το μικρο,δουλευει πιο καλα κι ετσι απο χτες ειμαι και παλι κατοχος ενος χρυσου s7.

 

Μεγεια σου.:up:

το edge και αυτο ηταν σε καλη τιμη.εγω στην καταστημα της κερκυρας ενα βρηκα διαθεσιμο..και αυτο εκθεσιακο.

Edited by RAVER
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και φυσικα πηγα και το πηρα.....η τιμη αυτη ηταν απαιχτη για το συγκεκριμενο κινητο.θα μπορουσα να παω και στο edge ξανα ομως προτιμησα το μικρο,δουλευει πιο καλα κι ετσι απο χτες ειμαι και παλι κατοχος ενος χρυσου s7.

 

Και εγώ με χρυσό έκανα ανταλλαγή το OP3 και μπορώ να πω ότι είναι ίσως το καλύτερο χρώμα...

Όσο για την τιμή δεν το συζητώ,399€ το S7 είναι απίστευτη...

Το κακό ότι κράτησε μόνο μία μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς τους έχοντες Android nougat 7.0. Ξεκλειδώνει η συσκευή με αποτύπωμα, μετά από double tap to lock ; ή όπως στην 6αρα θέλει τον κωδικό μετά;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου. Σήμερα κατά την διάρκεια χρήσης του κινητού ( πλοήγηση στο Internet ) κόλλησε η συσκευή ( Samsung S7 ) κ μετά από λίγο άρχισε διαδικασία επανεκκίνησης η οποία δεν έγινε ποτέ και έσβησε. Δεν ενεργοποιείται και όταν πατάω τα πλήκτρα για reset φτάνει μέχρι το λογότυπο SAMSUNG S7 και σβήνει κ πάλι. Πλέον δεν ανοίγει καθόλου. Η συσκευή είναι 7 μηνών. Δεν νομίζω να έχω κάποιο πρόβλημα με την εγγύηση ( σωστά ??? ).Υπάρχει κάποιος με αντίστοιχο πρόβλημα ή να γνωρίζει κάτι για το πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Ή πλακέτα θα είναι ή μπαταρία. Σε κάθε περίπτωση πρέπει να το πας στο service. Η εγγύηση το καλύπτει αρκεί να μην σου πούνε για υγρασία...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Οπως στην 6αρα . Με πληκτρο ξεκλειδωνει. Από άλλα προγραμματα θελει κωδικο ή μοτίβο.

 

Επί της ευκαιρείας. Πήρα το S7 από σερβις με νεα οθόνη. Φοβερή δουλειά στην επισκευή αλλά είχα πολλά σημεία που δε δεχόταν πατήματα και αλλές παρενέργεις.

Εκει που ήμουν έτοιμος πάλι για σερβις, με λίγο διάβασμα στο γκουγκλη είδα για τη μαγική λύση του

*#2663# στον μαμα dialer .

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161126/2bcdb64211edf1c53dec0d06e8c0f049.jpg

 

Χτυπάω τα 2 Updates (TSP FW Update & Touch key Update) περιμενοντας να βγάλει στο κατω μέρος τη μαγική λέξη pass και έχω οθονάρα τώρα.

Κάνω και μια δοκιμή στο Touch με *#0*# και είμαι αρχηγός .

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161126/1c6a48a584467826520e93a405ee543e.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161126/aa589af777ae1536971c581250d75659.jpg

 

Που καταλήγω ??? Για κάντε και εσεις τη διαδικασία και πείτε αν δείτε βελτίωση

 

Κάντε ένα reboot

(και ακόμα καλύτερα ένα clear cache από το recovery menu οι πιο έμπειροι)

Edited by lagoskon
Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Ή πλακέτα θα είναι ή μπαταρία. Σε κάθε περίπτωση πρέπει να το πας στο service. Η εγγύηση το καλύπτει αρκεί να μην σου πούνε για υγρασία...

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου...όσον αφορά θέμα υγρασίας το κινητό δεν το έχει δει ούτε η βροχή!

Link to comment
Share on other sites

το εκανα και εγω το τεστ.βεβαια και μετα το update δεν εχει αλλαξει κατι.

εγω εχω SE 40125.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου. Σήμερα κατά την διάρκεια χρήσης του κινητού ( πλοήγηση στο Internet ) κόλλησε η συσκευή ( Samsung S7 ) κ μετά από λίγο άρχισε διαδικασία επανεκκίνησης η οποία δεν έγινε ποτέ και έσβησε. Δεν ενεργοποιείται και όταν πατάω τα πλήκτρα για reset φτάνει μέχρι το λογότυπο SAMSUNG S7 και σβήνει κ πάλι. Πλέον δεν ανοίγει καθόλου. Η συσκευή είναι 7 μηνών. Δεν νομίζω να έχω κάποιο πρόβλημα με την εγγύηση ( σωστά ??? ).Υπάρχει κάποιος με αντίστοιχο πρόβλημα ή να γνωρίζει κάτι για το πρόβλημα?

Δειχνει να φορτιζει φιλε μου?

 

Sent from my s7 edge

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες !

 

Γρήγορη παράθεση σημερινής μου εμπειρίας.. Καθόμουν και χάζευα με τον πρωινό καφέ τις ειδήσεις και ξαφνικά πάγωσε η οθόνη. Καμιά φορά κολλάει στιγμιαία στις φωτογραφίες αλλά για δευτερόλεπτα γιατί έχω 2000 μέσα και πήγαινα πίσω και ξανά στο φάκελο και όλα οκ.... Όμως σήμερα πάγωσαν όλα :X κανένα κουμπί δεν έκανε τπτ...Μετά μαύρισε η οθόνη, εγώ πάτησα το lock, center και το volume down...μετά από λίγο έκανε restart έβγαλε το Logo και ξεκίνησαν όλα κανονικά σαν να μην έγινε τπτ και όλα στη θέση τους. Τυχαίο γεγονός? έχει τύχει σε κανέναν? Ελληνικό είναι με το τελευταίο Update Περασμένο ....Μια τυπική χρήση γίνεται με gaming Νορμαλ και αυτα σε γενικές γραμμές....μέχρι τώρα πολύ ευχαριστημένος απο όλα του. Να προβληματιστώ? Εδώ να αναφέρω οτι ποτέ δεν έχω κάνει επαναφορά απο τότε που το αγόρασα....(αν κάνω πως γίνεται να είναι όλα όπως τα έχω στημένα ? οθόνες , εφαρμογές και τα σχετικά μετά?)

 

Τις απόψεις σας κύριοι και σας ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Αλέξανδρος

Link to comment
Share on other sites

Σε ολα τα κινητα μπορει να συμβει αυτο.Αν στο εκανε μια φορα δεν υπαρχει λογος ανησυχιας.Αν στο κανει συνεχεια,πολυ πιθανο καποια εφαρμογη να στην κανει την ζημια.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Σε ολα τα κινητα μπορει να συμβει αυτο.Αν στο εκανε μια φορα δεν υπαρχει λογος ανησυχιας.Αν στο κανει συνεχεια,πολυ πιθανο καποια εφαρμογη να στην κανει την ζημια.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σου!

 

Και εγώ έτσι το σκέφτηκα.... όσο για τις εφαρμογές, είναι όλες τους οι βασικές χωρίς υποψίες για κάποια "περίεργη"

 

Ίσως έχει τύχει και σε κάποιον άλλο χρήστη...τι να πω

 

Την καλημέρα μου

Link to comment
Share on other sites

Οπως στην 6αρα . Με πληκτρο ξεκλειδωνει. Από άλλα προγραμματα θελει κωδικο ή μοτίβο.

 

Επί της ευκαιρείας. Πήρα το S7 από σερβις με νεα οθόνη. Φοβερή δουλειά στην επισκευή αλλά είχα πολλά σημεία που δε δεχόταν πατήματα και αλλές παρενέργεις.

Εκει που ήμουν έτοιμος πάλι για σερβις, με λίγο διάβασμα στο γκουγκλη είδα για τη μαγική λύση του

*#2663# στον μαμα dialer .

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161126/2bcdb64211edf1c53dec0d06e8c0f049.jpg

 

Χτυπάω τα 2 Updates (TSP FW Update & Touch key Update) περιμενοντας να βγάλει στο κατω μέρος τη μαγική λέξη pass και έχω οθονάρα τώρα.

Κάνω και μια δοκιμή στο Touch με *#0*# και είμαι αρχηγός .

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161126/1c6a48a584467826520e93a405ee543e.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161126/aa589af777ae1536971c581250d75659.jpg

 

Που καταλήγω ??? Για κάντε και εσεις τη διαδικασία και πείτε αν δείτε βελτίωση

 

Κάντε ένα reboot

(και ακόμα καλύτερα ένα clear cache από το recovery menu οι πιο έμπειροι)

Καλημέρα. Εκανα και εγώ την διαδικασία και στο τέλος clear cache από recovery. Όταν πάτησα μετά reboot μου έγραψε και κάτι με κόκκινα γράμματα που δεν πρόλαβα να το διαβάσω. Το κάνει σε όλους η σε μένα δεν πάει κάτι καλά;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και σε άλλους. Κάποιο μήνυμα για το dm verify η κάτι παρεμφερές είναι. Μη ανησυχητικό

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Το SOT σας βγάζει το κινητό.... Έμενε πάνω απο 3 ώρες δε βγάζει με τίποτα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το SOT σας βγάζει το κινητό.... Έμενε πάνω απο 3 ώρες δε βγάζει με τίποτα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

5 ωρες σταθερα. Κανε επαναφορα για να στρωσει, δεν ειναι λογικο νουμερο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εκανα και εγώ την διαδικασία και στο τέλος clear cache από recovery. Όταν πάτησα μετά reboot μου έγραψε και κάτι με κόκκινα γράμματα που δεν πρόλαβα να το διαβάσω. Το κάνει σε όλους η σε μένα δεν πάει κάτι καλά;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ξέρω αν είσαι root η έχεις custom rom? από 2 μηνύματα που διάβασα υποθέτω πως όχι! άρα dm verity verification failed check drk (η κάτι τέτοιο) σημαίνει = firmware corrupted, ΑΝ λοιπόν δεν είσαι με custom rom σημαίνει ότι πέρασες με odin μια επίσημη ρομ που για κάποιο λόγο κάτι πήγε στραβά! τι μπορείς να κάνεις? αν θες να το διορθώσεις που δεν είναι και σίγουρο! (αν σ αφήσει!) στο smart switch υπάρχει επιλογή για recovery firmware...

αν το αφήσεις τι πρόβλημα θα έχεις? = εξαρτάται! από το να μην κάνει ota update, διάφορα error, μπορεί και να μην σου εμφανίσει τίποτα! (βέβαια αν θες όταν και αν έρθει το samsung pay το ξεχνάς)

 

Και πάμε σε αυτό που έκανες (tsp fw update) σε κάθε firmware update που κάνει η συσκευή μας έχει και τα fw updates των components (πχ camera) όπου γίνονται αυτόματα και εσύ δε χρειάζεται να κάνεις απολύτως τίποτα! σε περίπτωση που όμως κάτι πάει στραβά = υπάρχουν κρυφά μενού για να γίνουν χειροκίνητα ΑΛΛΆ με προσοχή και από άτομα με γνώσεις, = έκανες εγκατάσταση το screen sensitivity που όμως ήδη είχε γίνει σε σένα!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είσαι root η έχεις custom rom? από 2 μηνύματα που διάβασα υποθέτω πως όχι! άρα dm verity verification failed check drk (η κάτι τέτοιο) σημαίνει = firmware corrupted, ΑΝ λοιπόν δεν είσαι με custom rom σημαίνει ότι πέρασες με odin μια επίσημη ρομ που για κάποιο λόγο κάτι πήγε στραβά! τι μπορείς να κάνεις? αν θες να το διορθώσεις που δεν είναι και σίγουρο! (αν σ αφήσει!) στο smart switch υπάρχει επιλογή για recovery firmware...

αν το αφήσεις τι πρόβλημα θα έχεις? = εξαρτάται! από το να μην κάνει ota update, διάφορα error, μπορεί και να μην σου εμφανίσει τίποτα! (βέβαια αν θες όταν και αν έρθει το samsung pay το ξεχνάς)

 

Και πάμε σε αυτό που έκανες (tsp fw update) σε κάθε firmware update που κάνει η συσκευή μας έχει και τα fw updates των components (πχ camera) όπου γίνονται αυτόματα και εσύ δε χρειάζεται να κάνεις απολύτως τίποτα! σε περίπτωση που όμως κάτι πάει στραβά = υπάρχουν κρυφά μενού για να γίνουν χειροκίνητα ΑΛΛΆ με προσοχή και από άτομα με γνώσεις, = έκανες εγκατάσταση το screen sensitivity που όμως ήδη είχε γίνει σε σένα!!!

Δεν είμαι ρουτ. Είχα την nougat και επειδή είχα θέμα με τους ηχους(στα ξαφνικά τους έχανε, σε κλήσεις ειδοποιήσεις κλπ) ήθελα να γυρίσω στην mm. έκανα factory reset από recovery και μετά σύνδεσα το τηλέφωνο στο pc και στο smart switch μου έβγαλε ότι υπάρχει αναβάθμιση η οποία ήταν η mm(btu) και την εκανα

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edit: ξαναμπηκα σε recovery και πάτησα μόνο reboot αυτό που γράφει με κόκκινα είναι E:failed to mount/data (κάπως ετσι) και κάτι σε παρένθεση που δεν πρόλαβα να το δω

Edited by Strofigkas

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

5 ωρες σταθερα. Κανε επαναφορα για να στρωσει, δεν ειναι λογικο νουμερο

 

 

 

Έχω κάνει....δυστυχώς τα ίδια.

Πώς έχεις όμως 5 ώρες?

Εγώ έχω ανοιχτό πάντα wifi kai 4g, και η φωτεινότητα στο 50% σε εσωτερικό χώρο και Auto σε εξωτερικό.

Bluetooth μόνο όταν το χρειαζόμαι...

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edit: ξαναμπηκα σε recovery και πάτησα μόνο reboot αυτό που γράφει με κόκκινα είναι E:failed to mount/data (κάπως ετσι) και κάτι σε παρένθεση που δεν πρόλαβα να το δω

 

OK δεν είναι τίποτα μην ανησυχείς, καλό θα ήταν όταν βρεις χρόνο να κάνεις firmware recovery (smart switch) λογικά και με factory reset διορθώνεται αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

OK δεν είναι τίποτα μην ανησυχείς, καλό θα ήταν όταν βρεις χρόνο να κάνεις firmware recovery (smart switch) λογικά και με factory reset διορθώνεται αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Όταν μπήκα στο smart switch και πριν κάνω το update που μου έβγαλε από την nougat στην mm δοκίμασα αυτό που λες το firmware recovery αλλά δεν έκανε τίποτα και γυριζε στην αρχική οθόνη του smart switch. Εκτός αν δεν έκανα κάτι σωστά

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Δειχνει να φορτιζει φιλε μου?

 

Sent from my s7 edge

 

Όχι δεν φορτίζει καθόλου, δεν ανάβει η λυχνία και δεν ζεσταίνεται ο φορτιστής καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Όταν μπήκα στο smart switch και πριν κάνω το update που μου έβγαλε από την nougat στην mm δοκίμασα αυτό που λες το firmware recovery αλλά δεν έκανε τίποτα και γυριζε στην αρχική οθόνη του smart switch. Εκτός αν δεν έκανα κάτι σωστά

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν ξέρω τι έχεις κάνει (αν άλλαξες csc) άρα δεν μπορώ να σε βοηθήσω, για κάποιο λόγο δεν μπορεί να διαβάσει το data partition ίσως με factory reset από το recovery της συσκευής μπορεί να διορθωθεί, η δοκίμασε να περάσεις με odin.

σε περίπτωση που σου κάνει επανεκκινήσεις = πήγαινε το στο σέρβις να σου περάσουν αυτοί το firmware (5-10 λεπτά) η

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...