Jump to content

UHANS A101


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά η απόδοση του ήχου στο εσωτερικό ηχείο της συσκευής σας, πως είναι; Εγώ το έχω στο τέρμα και ακούω οριακά τον συνομιλητή μου. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το διορθώσω με MTK engineer για παράδειγμα;

 

Κάτι κατάφερα μέσω του MTK engineer χρησιμοποιώντας αυτόν τον οδηγό.

Edited by stelakis1914
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 108
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά η απόδοση του ήχου στο εσωτερικό ηχείο της συσκευής σας, πως είναι; Εγώ το έχω στο τέρμα και ακούω οριακά τον συνομιλητή μου. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το διορθώσω με MTK engineer για παράδειγμα;

 

Κάτι κατάφερα μέσω του MTK engineer χρησιμοποιώντας αυτόν τον οδηγό.

 

Ηταν σχετικα χαμηλη, αλλαξα τις τιμες και τωρα ειναι καμπανα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ρε παιδιά στη συνομιλία είναι τόσο δυνατό που αναγκάζομαι να το χαμηλώσω λίγο!

 

 

Στάλθηκε από το A101 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πριν το πάρω διάβασα ότι ακουγόταν αρκετά δυνατά η συνομιλία αλλά σε εμένα συνέβαινε το αντίθετο. Ευτυχώς στους επεξεργαστές Mediatek το θέμα λύνεται εύκολα. Το έβαλα στο 128 και είδα διαφορά αλλά θα το ανεβάσω λίγο ακόμα για να έχω μέτρο σύγκρισης.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά λίγο κράτησε η χαρά μου.

Η οθόνη δεν δείχνει τίποτα ποια, φαίνετε να είναι αναμμένη δείχνοντας μια μπλε απόχρωση και τίποτα άλλο.

Και να πω ότι το χτύπησα κάπου….σαν τα μάτια μου το πρόσεχα.

Μια πρόχειρη φωτογραφία του ασθενούς .

https://i.imgsafe.org/9aa9eb0bd6.jpg

:!:
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να εγκαταστήσεις τους drivers της συσκευής σου στον υπολογιστή και έπειτα να συνδέσεις το κινητό στο PC. Κάποιος φίλος γράφει ότι μόνο από αυτήν την ενέργεια λύθηκε παρόμοιο πρόβλημα που είχε. Σε διαφορετική περίπτωση πρέπει να σκεφτείς την επανεγκατάσταση της ROM.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά λίγο κράτησε η χαρά μου.

Η οθόνη δεν δείχνει τίποτα ποια, φαίνετε να είναι αναμμένη δείχνοντας μια μπλε απόχρωση και τίποτα άλλο.

Και να πω ότι το χτύπησα κάπου….σαν τα μάτια μου το πρόσεχα.

Μια πρόχειρη φωτογραφία του ασθενούς .

https://i.imgsafe.org/9aa9eb0bd6.jpg

απο ποιο καταστημα το πηρες; βγαλε την μπαταρια και ξαναβαλτην οταν ειναι ανοικτο και ξανανοιξε το και πες μας τι εγινε

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει συμβεί εδώ κάποιες μέρες, δεν είχα χρόνο να το ποστάρω ποιο νωρίς και αυτά που αναφέρατε τα έχω κάνει.

Πέρασα ξανά την ρομ, έβαλα- έβγαλα μπαταρία και ανοιχτό και κλειστό, το άφησα ώρες στη φόρτιση…τίποτα.

Βεβαία η λύση από Gearbest οπού το αγόρασα έχει δοθεί, απλά σας το αναφέρω σαν ….πρόβλημα του τηλεφώνου…ατυχία …γκαντέμης, μάλλον :(.

:!:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει συμβεί εδώ κάποιες μέρες, δεν είχα χρόνο να το ποστάρω ποιο νωρίς και αυτά που αναφέρατε τα έχω κάνει.

Πέρασα ξανά την ρομ, έβαλα- έβγαλα μπαταρία και ανοιχτό και κλειστό, το άφησα ώρες στη φόρτιση…τίποτα.

Βεβαία η λύση από Gearbest οπού το αγόρασα έχει δοθεί, απλά σας το αναφέρω σαν ….πρόβλημα του τηλεφώνου…ατυχία …γκαντέμης, μάλλον :(.

 

Για δοκιμασε αυτο που θα σου πω γιατι απο οτι βλεπω δεν ειναι θεμα οθονης, αν ηταν θα ηταν εντελως μαυρη

Οταν ειναι ανοιχτο, βγαλε την μπαταρια. Μετα απο λιγα δευτερολεπτα με κρατημενο την φωνη κατω και το κουμπι ΟΝ βαζεις την μπαταρια μεχρι να νιωσεις το βουητο. Και πες μου αν ανοιξε η οθονη

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ακριβώς ότι μου είπες, αλλά πάλι δεν έγινε τίποτα.

Σήμερα ή αύριο θα το κάνω βίδες και φτερό (από περιέργεια) μήπως δω κάτι περίεργο και θα ενημερώσω.

:!:
Link to comment
Share on other sites

Δε πρόλαβα να το δω μιας και χρειάζομαι ένα δεύτερο για ένα φίλο. Αν το πετύχει κάποιος ξανά γύρω στα 60$ ας γράψει τίποτα εδώ.

 

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_433560.html

Η προσφορα συνεχιζεται.

Link to comment
Share on other sites

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_433560.html

Η προσφορα συνεχιζεται.

 

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Αυτή είναι η τιμή τις τελευταίες 10 μέρες που το παρακολουθώ εκτός από μια ημέρα που του κάπνισε να το έχουν ακριβότερα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν κοιτάτε το νεο με τα 2gb μνήμης

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Το νεότερο Α101S δεν έχει 4G και αυτό είναι ένας πολύ σοβαρός λόγος να μην το αγοράσεις.
Link to comment
Share on other sites

Το νεότερο Α101S δεν έχει 4G και αυτό είναι ένας πολύ σοβαρός λόγος να μην το αγοράσεις.

 

Μην το λες, εφοσον υπαρχει το wifi λιγοι θα το προσεξουν. Τουλαχιστον τα κοριτσακια

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει έχεις δίκιο σε αυτό. Εδώ μιλάμε όμως εμείς που έχουμε κάποιες απαιτήσεις και όσο να ΄ναι περιμέναμε περισσότερα από την νεότερη έκδοση του κινητού μας.
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει έχεις δίκιο σε αυτό. Εδώ μιλάμε όμως εμείς που έχουμε κάποιες απαιτήσεις και όσο να ΄ναι περιμέναμε περισσότερα από την νεότερη έκδοση του κινητού μας.

 

Δεν εχεις αδικο. Αλλα οι κινεζοι εχουν αλλη φιλοσοφια πανω σε αυτο. Σου βαζω καλυτερη καμερα, περισσοτερη μνημη, και σου αφαιρω το 4g εφοσον ο παλιος επεξεργαστης κανει και εκεινος την δουλεια του

Link to comment
Share on other sites

Γιατι το ονομαζετε ´νεωτερη εκδοσή ´ ?

Εγω θεωρω οτι ειναι παραλληλη εκδοση, μιας και το αλλο δεν ειχε και καμμια ... μακροχρονη παρουσια. Οποτε σου λεει ο κινεζος, εχω κινητα για ολα τα γουστα, διαλεχτεεεεεε :):)

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμασε αυτο που θα σου πω γιατι απο οτι βλεπω δεν ειναι θεμα οθονης, αν ηταν θα ηταν εντελως μαυρη

Οταν ειναι ανοιχτο, βγαλε την μπαταρια. Μετα απο λιγα δευτερολεπτα με κρατημενο την φωνη κατω και το κουμπι ΟΝ βαζεις την μπαταρια μεχρι να νιωσεις το βουητο. Και πες μου αν ανοιξε η οθονη

 

Έκανα ακριβώς ότι μου είπες, αλλά πάλι δεν έγινε τίποτα.

Σήμερα ή αύριο θα το κάνω βίδες και φτερό (από περιέργεια) μήπως δω κάτι περίεργο και θα ενημερώσω.

Καλημέρα

Λοιπόν, άνοιξα το τηλέφωνο και όπως θα δείτε στην εικόνα, το κλιπ που κουμπώνει η καλωδιοταινία του digitizer έγινε θρύψαλα.

Βέβαια έγινε θρύψαλα και στην προσπάθεια μου να ξεκολλήσω την μονωτικη ταινία που είχε από πάνω (αν και το έκανα με πολύ προσοχή).

Αλλά και εγώ να ήμουν απρόσεκτος πάλι θεωρώ ότι υπάρχει πρόβλημα, γιατί, το μαύρο κλιπς είναι λες και έχει καεί, το αγγίζεις και τρίβεται.

Πως όταν αφήνεις κάτι πλαστικό στον ήλιο για καιρό και όταν πας να το ακουμπήσεις τρίβεται !!! ένα τέτοιο πράγμα.

Τώρα γιατί και πως έγινε αυτό ….υπερθέρμανση ..αστοχία …. ίσως.

PHOTO_20161117_093331.jpg

Ερχόμαστε στο κουφό της υπόθεσης.

Έβαλα την καλωδιοταινία στη θέση της και πίεσα με το δάχτυλο μου τους ακροδέκτες σαν να ήταν το δάχτυλο μου το κλιπς…...

Και Ναι, το τηλέφωνο άνοιξε και δούλευε κανονικά η οθόνη.

Μετά από αρκετές προσπάθειες κατάφερα να κολλήσω σωστά μονωτική ταινία με μια σταγόνα θερμή σιλικόνη και πάλι μονωτική και τώρα δουλεύει κανονικά.

 

Αν έχετε κάποιο τηλέφωνο χαλασμένο, εδώ είμαι !!!!!:):):)

 

Βέβαια να αναφέρω πως δεν είμαι άσχετος με τα ηλεκτρονικά, έχω επισκευάσει αρκετά τηλέφωνα, είναι το χόμπι μου όχι το επάγγελμα μου.

:!:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Λοιπόν, άνοιξα το τηλέφωνο και όπως θα δείτε στην εικόνα, το κλιπ που κουμπώνει η καλωδιοταινία του digitizer έγινε θρύψαλα.

Βέβαια έγινε θρύψαλα και στην προσπάθεια μου να ξεκολλήσω την μονωτικη ταινία που είχε από πάνω (αν και το έκανα με πολύ προσοχή).

Αλλά και εγώ να ήμουν απρόσεκτος πάλι θεωρώ ότι υπάρχει πρόβλημα, γιατί, το μαύρο κλιπς είναι λες και έχει καεί, το αγγίζεις και τρίβεται.

Πως όταν αφήνεις κάτι πλαστικό στον ήλιο για καιρό και όταν πας να το ακουμπήσεις τρίβεται !!! ένα τέτοιο πράγμα.

Τώρα γιατί και πως έγινε αυτό ….υπερθέρμανση ..αστοχία …. ίσως.

PHOTO_20161117_093331.jpg

Ερχόμαστε στο κουφό της υπόθεσης.

Έβαλα την καλωδιοταινία στη θέση της και πίεσα με το δάχτυλο μου τους ακροδέκτες σαν να ήταν το δάχτυλο μου το κλιπς…...

Και Ναι, το τηλέφωνο άνοιξε και δούλευε κανονικά η οθόνη.

Μετά από αρκετές προσπάθειες κατάφερα να κολλήσω σωστά μονωτική ταινία με μια σταγόνα θερμή σιλικόνη και πάλι μονωτική και τώρα δουλεύει κανονικά.

 

Αν έχετε κάποιο τηλέφωνο χαλασμένο, εδώ είμαι !!!!!:):):)

 

Βέβαια να αναφέρω πως δεν είμαι άσχετος με τα ηλεκτρονικά, έχω επισκευάσει αρκετά τηλέφωνα, είναι το χόμπι μου όχι το επάγγελμα μου.

Θα σε εχουμε στα υποψη!:thanks:

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για την πατέντα και το θάρρος σου να φτάσεις στα ενδότερα της συσκευής! Αυτές οι υποδοχές των καλωδιοταινιών κάθε φορά μου ανοίγω μια ηλεκτρονική συσκευή μου δίνουν την εντύπωση ότι είναι μιας χρήσεως. Αν δεν κάνεις την δουλειά σου με την πρώτη, θα αρχίσεις να μετράς απώλειες κάθε φορά που την πειράζεις.
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για την πατέντα και το θάρρος σου να φτάσεις στα ενδότερα της συσκευής! Αυτές οι υποδοχές των καλωδιοταινιών κάθε φορά μου ανοίγω μια ηλεκτρονική συσκευή μου δίνουν την εντύπωση ότι είναι μιας χρήσεως. Αν δεν κάνεις την δουλειά σου με την πρώτη, θα αρχίσεις να μετράς απώλειες κάθε φορά που την πειράζεις.

 

Έχεις απόλυτο δίκιο, την έχω πάθει στο παρελθόν με ένα Cubot, σκάλισα αρκετά την υποδοχή μέχρι που κόπηκαν οι ακροδέκτες, αλλά τότε δεν είχα και καθόλου υπομονή.

Θέλει τεράστια προσοχή και υπομονή.

Ήθελα να βγάλω φωτογραφία και μετά την πατέντα, αλλά από την χαρά μου και φόβο μου μήπως και χαλάσει ξανά και αφού του έβαλα όλες της βίδες και είδα ότι συνεχίζει να λειτουργεί, είπα τώρα δεν σε ξανά ανοίγω με τίποτα. :D

:!:
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δύο μέρες μου πετάει διαφημίσεις μερικές φορές όταν ανοίγω διάφορες εφαρμογές!

Δοκίμασα να τρέξω το malwarebytes αλλά δεν βρήκε τίποτα. Η μόνη λύση(χωρίς root) μάλλον είναι επαναφορά εργοστασιακων δεδομένων, εκτός αν έχετε τίποτα να προτείνετε!

 

Στάλθηκε από το A101 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δύο μέρες μου πετάει διαφημίσεις μερικές φορές όταν ανοίγω διάφορες εφαρμογές!

Δοκίμασα να τρέξω το malwarebytes αλλά δεν βρήκε τίποτα. Η μόνη λύση(χωρίς root) μάλλον είναι επαναφορά εργοστασιακων δεδομένων, εκτός αν έχετε τίποτα να προτείνετε!

 

Στάλθηκε από το A101 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λογικο δεν ειναι; σε αρκετες εφαρμογες (πλην του συστηματος) εχουν διαφημισεις. Εκανες αναβαθμιση μεσω ΟΤΑ; θελει ρουτ για να μπει το adaway. Aπο πιο καταστημα το πηρες;

Link to comment
Share on other sites

Λογικο δεν ειναι; σε αρκετες εφαρμογες (πλην του συστηματος) εχουν διαφημισεις. Εκανες αναβαθμιση μεσω ΟΤΑ; θελει ρουτ για να μπει το adaway. Aπο πιο καταστημα το πηρες;

 

Δεν λέω για τις διαφημίσεις που έχουν σε μικρά πλαίσια οι εφαρμογές, αλλά για διαφημίσεις που πιάνουν όλη την οθόνη και πρέπει να πατήσεις το χ επάνω αριστερά ή δεξιά για να σε βάλει στην εφαρμογή.

Από Gearbest το πήρα και αναβάθμιση έκανα την πρώτη μέρα που το πήρα!

Επίσης δεν έβαλα καμία περίεργη εφαρμογή τελευταία.

Μάλλον θα το κάνω root!

Έχουμε κανένα εύκολο τρόπο?

 

Στάλθηκε από το A101 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...