Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαρτιο οχι,αλλά το κοβω χλωμο να ερθει μεσα στο Νοεμβριο.Μαλλον τελος Δεκεμβρη με αρχες νεου ετους

Αφού το rollout για την 7.0 έχει ξεκινήσει ήδη στη Κορέα. Λέτε να αργήσει τόσο να έρθει προς τα εδώ?

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Θα επανέλθω στο θέμα της μπαταρίας. Χτες πήρα την συσκευή από το σέρβις. Έγινε αναβάθμιση και αλλαγή μπαταρίας.

Παρακαλώ πολύ ας μου πείτε κάποιοι τι μπαταρία καταναλώνει η συσκευή αν είναι την νύχτα σε flight mode και έχει το Always on display ενεργοποιημενο(και καμιά εφαρμογή να τρέχει στο παρασκήνιο). Εμένα απόψε κατέβηκε πάλι 20% σε ένα 7ωρο....

Σας ευχαριστω

 

Οριστε και ενα screenshot απο την χρηση μπαταριας

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161111/dd5f4a37ab4c83d5bb89df1657aa6dcc.jpg

 

Δικαιολογειται τετοιι υψηλο ποσοστο στην χρηση λειτουργικου συστηματος;

Edited by asikis
Link to comment
Share on other sites

Δικαιολογειται τετοιι υψηλο ποσοστο στην χρηση λειτουργικου συστηματος;

 

Όχι. Κάτι άλλο συμβαίνει. Θα σου πρότεινα να κάνεις reset και να το παρακολουθήσεις ΧΩΡΙΣ όμως να του έχεις βάλει καμία εφαρμογή, ούτε account....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θα επανέλθω στο θέμα της μπαταρίας. Χτες πήρα την συσκευή από το σέρβις. Έγινε αναβάθμιση και αλλαγή μπαταρίας.

Παρακαλώ πολύ ας μου πείτε κάποιοι τι μπαταρία καταναλώνει η συσκευή αν είναι την νύχτα σε flight mode και έχει το Always on display ενεργοποιημενο(και καμιά εφαρμογή να τρέχει στο παρασκήνιο). Εμένα απόψε κατέβηκε πάλι 20% σε ένα 7ωρο....

Σας ευχαριστω

Δικαιολογειται τετοιι υψηλο ποσοστο στην χρηση λειτουργικου συστηματος;

To aod σε μένα καταναλώνει περίπου 1% την ώρα και μάλιστα με ανοιχτό wifi και GSM (χωρίς data).

Τώρα, χωρίς aod, σε 3 LG που έχω (Ο4,G3,G5) αν το βράδυ το αφήσω με 100%, 100% το βρίσκω και το πρωϊ. Αν το αφήσω κάτω από 100%, τότε το πρωί το G5 έχει χάσει 2%, το G3 5%, το Ο4 δεν θυμάμαι γιατί δεν το χρησιμοποιώ πιά. Σε όλες τις περιπτώσεις με ανοιχτό wifi και GSM (χωρίς data).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερώτηση.

 

Αν και ειμαι υπερ_ ευχαριστημένος απο την lg γενικα αλλα και ειδικά απο g3 και g5 σε σημειο να λεω οτι ειμαι τυχερος;;; με αυτα που διαβαζω ωστόσο θελω να ρωτήσω κατι.

 

Στο G5 εχει πεσει στην αντίληψη μου τωρα τις τελευταίες 10 μερες καποια σαν είδωλα που αφηνει η οθόνη οταν αλλαζω εικονες.

 

Δεν γινεται παντα ούτε γινεται αν ζεσταθεί η συσκευη ακομα και με νορμάλ χρηση .

 

Ειναι κατι να ανησυχω; η να το κανω αβαβα;

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στο G5 εχει πεσει στην αντίληψη μου τωρα τις τελευταίες 10 μερες καποια σαν είδωλα που αφηνει η οθόνη οταν αλλαζω εικονες.

 

Δεν γινεται παντα ούτε γινεται αν ζεσταθεί η συσκευη ακομα και με νορμάλ χρηση .

 

Ειναι κατι να ανησυχω; η να το κανω αβαβα;

 

Μάλλον μιλάς για το γνωστό burn in ή αλλιώς image retention. Σιγουρέψου αν πρόκειται για αυτό και μάλλον δεν γλυτώνεις την αλλαγή οθόνης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πως προκαλείται αυτο; απο μονο του;

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ναι... αν είναι προβληματική η οθόνη, πρόκειται για αστοχία υλικού.

 

Δοκίμασε όμως και αυτό το fix μήπως γλυτώσεις το service.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και οθόνη να αλλάξεις φίλε μου σε ένα μήνα θα στο ξαναπαρουσιαση... Παθών και στο g4,v10, g5. Η μόνη λύση είναι η συγκεκριμένη εφαρμογή το Blue screen filter.

 

My turbo boosted black leather LG G5 is awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν είναι δεδομένο ότι θα παρουσιαστεί ξανά... πρόκειται για αστοχία που φυσικά δεν εμφανίζεται στην πλειοψηφία των οθονών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα πάντως και στο g4 και στο v10 που μου άλλαξαν οθόνη το ξαναπαρουσιασε σε 1 μισή μήνα με πολύ ελαφριά χρήση και χαμηλή φωτεινότητα...

 

My turbo boosted black leather LG G5 is awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν ειναι τραγικο ζω και με αυτο απλα επεσε μερικες φορες στην αντίληψη μου και αναρωτήθηκα τι ειναι

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν ειναι τραγικο ζω και με αυτο απλα επεσε μερικες φορες στην αντίληψη μου και αναρωτήθηκα τι ειναι

Βάλε το Blue screen filter from Sisco mobile και βάλε αυτές τις ρυθμίσεις. Το retention θα εξαφανιστεί μια για πάντα https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161111/f46630788c4881c721f00b60d5d5562e.jpg

 

My turbo boosted black leather LG G5 is awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

To aod σε μένα καταναλώνει περίπου 1% την ώρα και μάλιστα με ανοιχτό wifi και GSM (χωρίς data).

Τώρα, χωρίς aod, σε 3 LG που έχω (Ο4,G3,G5) αν το βράδυ το αφήσω με 100%, 100% το βρίσκω και το πρωϊ. Αν το αφήσω κάτω από 100%, τότε το πρωί το G5 έχει χάσει 2%, το G3 5%, το Ο4 δεν θυμάμαι γιατί δεν το χρησιμοποιώ πιά. Σε όλες τις περιπτώσεις με ανοιχτό wifi και GSM (χωρίς data).

Sε ευχαριστω πολυ για την απαντηση. Οποτε πρεπει να συνεχισω να ψαχνομαι. Τι εκδοση εχιες εσυ; V10i ή κατι αλλο; Επισης εχεις ρυθμισει τον αναγνωστη δακτυλικων αποτυπωματων;

Θα μπορουσε ςνα μου πεις απο τομενου της μπαταριας τι καταναλωση εχεις στο Λειτουργικο Συστημα;;

 

Σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το Blue screen filter from Sisco mobile και βάλε αυτές τις ρυθμίσεις. Το retention θα εξαφανιστεί μια για πάντα https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161111/f46630788c4881c721f00b60d5d5562e.jpg

 

My turbo boosted black leather LG G5 is awesome

 

Ευχαριστω φιλε μου!!

να υποθεσω δεν χανω σε ποιοτητα σε χρωματα η κατι αλλο ε?

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Χάνεις απειροελαχιστο κοντράστ αλλά δεν το καταλαβαίνεις. Εμένα με έσωσε αυτή η εφαρμογή.

Όσο και να ζεσταθει όσο και να έχω την φωτεινότητα στο φουλ retention δεν βγάζει πλέον. :)

 

My turbo boosted black leather LG G5 is awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το Blue screen filter from Sisco mobile και βάλε αυτές τις ρυθμίσεις. Το retention θα εξαφανιστεί μια για πάντα https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161111/f46630788c4881c721f00b60d5d5562e.jpg

 

My turbo boosted black leather LG G5 is awesome

 

Το δοκιμαζω και εγω το app αν και η αληθεια δεν εχω δει προβλημα με retention στην οθονη η κατι αλλο.

Αλλα δεν μου αρεσει που μενει στην Notification bar.

Μηπως γνωριζεις αν μπορει να βγει απο εκει?

Ευχαριστω

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προστέθηκε το εν λόγω fix στο πρώτο post για εύκολη αναζήτηση σε περίπτωση που το χρειαστεί κάποιος. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμαζω και εγω το app αν και η αληθεια δεν εχω δει προβλημα με retention στην οθονη η κατι αλλο.

Αλλα δεν μου αρεσει που μενει στην Notification bar.

Μηπως γνωριζεις αν μπορει να βγει απο εκει?

Ευχαριστω

 

Θα πατησεις παρατεταμενα την ειδοποιηση και θα την κανεις να μην φενεται!! :)

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161111/ea7e6335f61bc14de534b7e2e2fde872.jpg

 

Δες επίσης άμα έχεις on και τις παρακατω ρυθμίσεις

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161111/a7629305270ccb28f3d3cb9d117f0761.jpg

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Sε ευχαριστω πολυ για την απαντηση. Οποτε πρεπει να συνεχισω να ψαχνομαι. Τι εκδοση εχιες εσυ; V10i ή κατι αλλο; Επισης εχεις ρυθμισει τον αναγνωστη δακτυλικων αποτυπωματων;

Θα μπορουσε ςνα μου πεις απο τομενου της μπαταριας τι καταναλωση εχεις στο Λειτουργικο Συστημα;;

 

Σε ευχαριστω πολυ

Το τηλέφωνο είναι με V10i μια βδομάδα τώρα. Πριν με V10e. Δεν παρατήρησα καμμία διαφορά στην χρήση χωρίς aod.

Με aod το είχα τεστάρει με την V10e, γενικά είναι απενεργοποιημένη γιατί θεωρώ πως 1% την ώρα είναι σημαντική κατανάλωση μόνο για να βλέπεις την ωρα.

Επίσης ο αναγνωστης δακτυλικων αποτυπωματων είναι ρυθμισμένος και χρησιμοποιείται κανονικά.

4% Android system, 3% Android OS

Edited by aggmanos
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις το τελευταίο κάτω v5.1 http://forum.xda-developers.com/g4/themes-apps/root-v10-camera-ported-to-g4-t3366878

 

το εβαλα αλλα μου κρασαρει οταν επιλεγω το βασικο και μετα λειτουργιες.. μονο εκει. Επισης χρονο κλειστρου εχει 30" αλλα νομιζα πως εφτανε παραπανω..

Τι καλυτερο προσφερει τελικα αυτη η εφαρμογη περα απο το χειροκινητο βιντεο?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

το εβαλα αλλα μου κρασαρει οταν επιλεγω το βασικο και μετα λειτουργιες.. μονο εκει. Επισης χρονο κλειστρου εχει 30" αλλα νομιζα πως εφτανε παραπανω..

Τι καλυτερο προσφερει τελικα αυτη η εφαρμογη περα απο το χειροκινητο βιντεο?

Κατά βάση την βάζουμε για τα 60 fps που δεν έχει το video του G5 όποιος θέλει δηλαδή οπωσδήποτε και αυτό. Τώρα για κρασάρισμα πρώτη φορά ακούω:confused:

Link to comment
Share on other sites

Κατά βάση την βάζουμε για τα 60 fps που δεν έχει το video του G5 όποιος θέλει δηλαδή οπωσδήποτε και αυτό. Τώρα για κρασάρισμα πρώτη φορά ακούω:confused:

 

και τα 60fps καλο ειναι, αλλα ναι σταματαει να λειτουργει και ετσι δε μπορω να μπω στο μενου με τις λειτουργιες..

 

EDIT: Μηπως θελει ρουτ το κινητο? γιατι δεν το εχει πειραξει, αλλα δε με βαζει με τιποτα μεσα, τι καθαρισμα σε cache εριξα, τι επανεγκατασταση, στο βασικο στις λειτουργιες με πεταει.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως, που έχω ενα ελαφρυ retention καποιες φορες στην οθόνη, ειτε με την εφαρμογή blue screen filter by sisco mobile ειτε χωρίς, πάλι εχω. Είναι λίγο ομως και δεν ενοχλεί αφου φεύγει μετα απο ενα διαστημα. Είναι πιθανό οτι συμβαίνει σε ολες τις συσκευές και απλα καποιοι δε το παρατηρούν.

Πάντως για τη μπάρα κάτω που ειναι και η πιο συχνή περίπτωση, βοηθάει να το ρυθμισετε να είναι άσπρο ετσι ωστε σε καποιες εφαρμογές όπως πχ Tapatalk να γίνεται μαύρο και ετσι να μη μενει στο ιδιο image η περιοχή.

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως, που έχω ενα ελαφρυ retention καποιες φορες στην οθόνη, ειτε με την εφαρμογή blue screen filter by sisco mobile ειτε χωρίς, πάλι εχω. Είναι λίγο ομως και δεν ενοχλεί αφου φεύγει μετα απο ενα διαστημα. Είναι πιθανό οτι συμβαίνει σε ολες τις συσκευές και απλα καποιοι δε το παρατηρούν.

Πάντως για τη μπάρα κάτω που ειναι και η πιο συχνή περίπτωση, βοηθάει να το ρυθμισετε να είναι άσπρο ετσι ωστε σε καποιες εφαρμογές όπως πχ Tapatalk να γίνεται μαύρο και ετσι να μη μενει στο ιδιο image η περιοχή.

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Στο ποσο της % εχεις την ρυθμίση μέσα στην εφαρμογή?

 

My turbo boosted black leather LG G5 is awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...