Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4G+ σχεδόν παντού παιδιά,cosmote στις περιοχές Μοσχάτο,Καλλιθέα,Π.Φαληρο κλπ κλπ.. Ευρωπαϊκή συσκευή!

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161107/8cbb468a1e75634fb010c95b9e259dcc.jpg

Άρα η κινέζικη που έχω δεν μπορεί να πιάσει 4g+;

 

send from my oneplus 3

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι απο τη κινέζικη έκδοση λείπει η 800αρα μπάντα,την οποία δεν χρησιμοποιεί ακομα η cosmote..

Να δοκίμαζες τη community που έχει διαφορετικό μόντεμ;

Εχω καιρό να τσεκαρω σε μαμα ρομ είναι η αλήθεια..

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι απο τη κινέζικη έκδοση λείπει η 800αρα μπάντα,την οποία δεν χρησιμοποιεί ακομα η cosmote..

Να δοκίμαζες τη community που έχει διαφορετικό μόντεμ;

Εχω καιρό να τσεκαρω σε μαμα ρομ είναι η αλήθεια..

Θα δω φίλε ευχαριστώ αν και είναι περίεργο να πιάνω lte και να μην πιάνω 4g+ είναι στις ίδιες μπάντες

 

send from my oneplus 3

Link to comment
Share on other sites

Στην 3.2.7 και μένα έπιανε μονο LTE..Τώρα με την 3.5.5 πιάνω διαρκώς 4g+

 

Νομίζω οτι απο τη κινέζικη έκδοση λείπει η 800αρα μπάντα,την οποία δεν χρησιμοποιεί ακομα η cosmote..

Να δοκίμαζες τη community που έχει διαφορετικό μόντεμ;

Εχω καιρό να τσεκαρω σε μαμα ρομ είναι η αλήθεια..

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Στην 3.2.7 και μένα έπιανε μονο LTE..Τώρα με την 3.5.5 πιάνω διαρκώς 4g+

Άρα φίλε φταίει η 3.2.7 και όχι η συσκευή η απλώς στην 3.2.7 δεν δείχνει το 4g+;

 

send from my oneplus 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Σκέφτομαι να το αγοράσω αν και βλέπω προς το παρόν είναι out of stock. Υπάρχει κάποια πληροφορία πότε θα είναι ξανά διαθέσιμο; Επίσης, μου έχει κολλήσει στο μάτι πολύ το χρυσό - λευκό. Δεν ξέρω πότε θα υπάρχει σε αυτό διαθεσιμότητα και πόσο θα αντέξω να το περιμένω και δεν πάρω το ασημί. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι τι εμπειρίες έχετε από τις θήκες και τι θα μου προτείνατε (όσοι έχουν αγοράσει από την one plus) που ταιριάζει είτε με το χρυσό είτε με το ασημί. Από ποιότητα κατασκευής όλες οι ίδιες είναι; Στο θέμα με τη διαθεσιμότητα είδα ότι πολύ παίρνουν την carbon. Κάποια αξιόλογη διαφανής υπάρχει ώστε να μην κρύβεται το χρυσό χρώμα;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Aρκετοί διαβάζω σε xda και G+ για διάφανη αγοράζουν την λεπτή της Nilkin.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Σκέφτομαι να το αγοράσω αν και βλέπω προς το παρόν είναι out of stock.
Σημερα υπαρχει και μαλιστα εχει shipping 7 days! ;)
Soyons réalistes, nous demandons l'impossible!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Στην 2.3.6 και 2.3.7 που ήμουν αρχικά πάντα έβλεπα LTE μόνο..Λογικά δεν δείχνει για 4g+ η δεν πιάνει δεν το γνωρίζω αυτό

 

Αν το γυρίσεις στην community θα το δεις. Στην 3.5.4 και 3.5.5 που έχω δοκιμάσει εξ αρχης μου έβγαζε 4g+

 

Άρα φίλε φταίει η 3.2.7 και όχι η συσκευή η απλώς στην 3.2.7 δεν δείχνει το 4g+;

 

send from my oneplus 3

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Κάτι σαν την Nilkin είχα και εγώ στο μυαλό μου. Το είδα ότι είναι διαθέσιμο αλλά προς το παρόν σκέφτομαι να περιμένω το χρυσό. Εχτές έβαλα και χρήματα στην κάρτα του PayPal και τώρα απλά περιμένω
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Λεβεντες σκεφτομαι να το παρω και εγω, τι λεει το μεγεθος; ειναι βολικο; ,φαινεται μεγαλο; ποτε δεν ειχα 5,5 ιντσες οθονη, σε σχεση με το s6 που εχω τωρα λετε να με κακοφανει;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προερχόμενος από s6 δεν μου κακοφάνηκε καθόλου το μέγεθος..Αλλά να ξέρεις σαν την οθόνη του s6 δεν είναι..στο λέω εγώ που είχα το s6 ένα εξάμηνο..

 

Λεβεντες σκεφτομαι να το παρω και εγω, τι λεει το μεγεθος; ειναι βολικο; ,φαινεται μεγαλο; ποτε δεν ειχα 5,5 ιντσες οθονη, σε σχεση με το s6 που εχω τωρα λετε να με κακοφανει;
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προερχόμενος από s6 δεν μου κακοφάνηκε καθόλου το μέγεθος..Αλλά να ξέρεις σαν την οθόνη του s6 δεν είναι..στο λέω εγώ που είχα το s6 ένα εξάμηνο..

 

οταν λες οτι δεν ειναι σαν την οθονη s6 τι εννοεις φιλε; ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ επειδή είναι μικρότερη σε σχέση με του oneplus και επειδή είναι και περισσότερα ppi μιας και είναι 2k ανάλυσης εμένα η διαφορά μου φαινόταν κανονικά στο μάτι...και η φωτεινότητα πιο δυνατή στο s6, θυμάμαι κάτω από ήλιο γινόταν τέρμα φωτεινή και το λέω πάντα σε σύγκριση με το 1+3.

Κατά τ' άλλα θα την συνηθίσεις

 

οταν λες οτι δεν ειναι σαν την οθονη s6 τι εννοεις φιλε; ευχαριστω
Edited by thanospc
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Τελικά να ρωτήσω μια απορία που έχω? Ποια η διαφορά μεταξύ 4g και LTE? (αν υπάρχει...)

 

Στο 1+1 που είχα, όταν άλλαξα σε Vodafone, μου έβγαζε LTE. Πήγα σε κάποιο κατάστημα να ρωτήσω, κάτι κάνανε και μετά από αυτό έβγαζε 4g.

 

Πήρα τώρα το 1+3, άλλαξα sim (λόγω nano) και βγάζει πάλι LTE. Στο κατάστημα που πήγα να κάνω την ίδια διαδικασία, μου είπε πως είναι ήδη ενεργοποιημένο το 4g και δεν χρειάζεται να κάνω κάτι :wacko:

Καλά τα είπε ή μούφες?

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Επίσημες ανακοινώσεις στις 15 Νοεμβρίου για τη νέα συσκευή Τ-7 με snapdragon 821

Μήπως είναι τελικά tablet?

Link to comment
Share on other sites

το nilkin cp+ είναι το χειρότερο που έβαλα και είναι το 3ο τζαμάκι που αλλάζω.δεν κολλάει με τίποτα στο κέντρο και είναι εντελώς άθλιο.προσωπικά βαρέθηκα και θα το αφήσω χωρίς.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!!να ρωτήσω ήθελα....έχει εγκαταστήσει καποιτην cm14.1 που ειναι κ nougat?κ πως συνεργάζεται με το κινητο;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...