Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπλέχτηκαν οι παλιές με τις νέες ρυθμίσεις , Διαγραφή δεδομένων του google play , και Clear data και cache του Google Play Services, επανεκκίνηση, η

σβήσε τον λογαριασμό σου gmail.com , επανεκκίνηση , πέρνα τον πάλι , η

ρυθμίσεις ημερομηνίας και ώρας - εγκατάσταση του Google Play Services πάλι το νέο - Απενεργοποίηση VPN - επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων

εγκατέστησε πάλι την rom με τα 2 wipe ,

(υπάρχουν πολλά που μπορείς να κάνεις , κάπου υπάρχει ένα ποστ μου , με διάφορες λύσεις , αν χρειασθεί θα ψάξω )

 

Αν θυμάσαι περίπου που είναι πιο αναλυτικά τα βήματα για να το διορθώσω το πρόβλημα. Ευχαριστώ πολύ.

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν υπαρχει τροπος να το περασουμε μεσω twrp?

 

 

 

Αν το κατεβάσεις αυτούσιο το αρχείο ναι αλλιώς με το στοκ recovery πάντα corrupted θα στο βρίσκει.

Πάντως σήμερα μου έκανε και ένα update γύρω στα 1,5 mb μάλλον κατι συμπληρωματικό στην 18.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάσαι περίπου που είναι πιο αναλυτικά τα βήματα για να το διορθώσω το πρόβλημα. Ευχαριστώ πολύ.

 

Βασικά πως θα διαγράψω από μεσα όλα τα αρχεία και τα προγράμματα ώστε να τα περάσω όλα από την αρχή, σας να ανοίγω "πρώτη φορά" το κινητό;

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει τροπος να το περασουμε μεσω twrp?

 

Με custom TWRP recovery

1. Έχουμε εγκατεστημένη την official (τελευταία LL 13S) http://bbs.le.com/zt/eui/le_pro1.html

Αν όχι, καλό είναι να βάλουμε πρώτα την 13s με όλα τα wipe εκτός την internal storage και μετά την 18s με τα δύο μόνο wipe. Γιατί για να τρέχει σωστά η marshmallow 18s χρειάζεται στοιχεία από την τελευταία lollipop 13s.

2. Βάζουμε το τελευταίο TWRP από εδώ https://www.androidfilehost.com/?fid=24580943222145291

3. Βάζουμε την ΜΜ 18s https://mega.nz/#!LgxgyRDK!9zqd5LGITpveBwJ1b_eO5919fx1EajH72xiuXpF73LA

χύμα στο κινητό (όχι σε φάκελο) ή σε USB/OTG

4. Απενεργοποιούμε το τηλέφωνό μας κανονικά αν είμαστε στο σύστημα, ή πατώντας συνέχεια το power (on/off) .

5. Αφού σβήσει, πατάμε ταυτόχρονα για λίγη ώρα τα κουμπιά volume up (+) & on/off

6. Μπαίνουμε στο TWRP recovery και πατάμε τα 2 wipe data & davlic cache .

7. Γυρνάμε στην αρχική πατάμε INSTALL και βρίσκουμε την rom και κάνουμε εγκατάσταση.

8. Δεν επιτρέπουμε στο TWRP να κάνει root για να παίρνουμε τις αναβαθμίσεις.

 

:)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Με custom TWRP recovery

1. Έχουμε εγκατεστημένη την official (τελευταία LL 13S) http://bbs.le.com/zt/eui/le_pro1.html

Αν όχι, καλό είναι να βάλουμε πρώτα την 13s με όλα τα wipe εκτός την internal storage και μετά την 18s με τα δύο μόνο wipe. Γιατί για να τρέχει σωστά η marshmallow 18s χρειάζεται στοιχεία από την τελευταία lollipop 13s.

2. Βάζουμε το τελευταίο TWRP από εδώ https://www.androidfilehost.com/?fid=24580943222145291

3. Βάζουμε την ΜΜ 18s https://mega.nz/#!LgxgyRDK!9zqd5LGITpveBwJ1b_eO5919fx1EajH72xiuXpF73LA

χύμα στο κινητό (όχι σε φάκελο) ή σε USB/OTG

4. Απενεργοποιούμε το τηλέφωνό μας κανονικά αν είμαστε στο σύστημα, ή πατώντας συνέχεια το power (on/off) .

5. Αφού σβήσει, πατάμε ταυτόχρονα για λίγη ώρα τα κουμπιά volume up (+) & on/off

6. Μπαίνουμε στο TWRP recovery και πατάμε τα 2 wipe data & davlic cache .

7. Γυρνάμε στην αρχική πατάμε INSTALL και βρίσκουμε την rom και κάνουμε εγκατάσταση.

8. Δεν επιτρέπουμε στο TWRP να κάνει root για να παίρνουμε τις αναβαθμίσεις.

 

:)

 

Συγγνώμη δεν διευκρίνισα, στην κατάσταση που είμαι τώρα με την 17s του Ιταλού εννοώ.

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Βασικά πως θα διαγράψω από μεσα όλα τα αρχεία και τα προγράμματα ώστε να τα περάσω όλα από την αρχή, σας να ανοίγω "πρώτη φορά" το κινητό;

Πήγαινε settings και κάνε ένα factory reset αλλιώς κοίτα από πάνω.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα...:p

Νομίζω τα κατάφερα φίλε tora33 & Cynaegeirus...

MIUI8_MM ρίξτε ματιά παρακάτω για το "φτωχό" μας US!!

 

 

:w00t::w00t::w00t::w00t::w00t::w00t::w00t::clap::clap::clap::yahoo::yahoo::yahoo:

 

Μπράβο και πάλι μπράβο

 

Λέγε λεπτομέρειες για εγκατάσταση και bugs. Εννοείται οτι θέλω να την περάσω τώρα :D

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα...:p

Νομίζω τα κατάφερα φίλε tora33 & Cynaegeirus...

MIUI8_MM ρίξτε ματιά παρακάτω για το "φτωχό" μας US!!:lol::lol:

Πιάσανε τόπο τα μαθήματα how to build kernel from source!!!;)

 

Screenshot_2016_10_25_09_07_32_379_com_android_s.png

Screenshot_2016_10_25_09_08_09_808_com_miui_home.png

Screenshot_1970_01_15_13_17_10_387_com_android_s.png

Screenshot_1970_01_15_13_17_21_711_com_android_s.png

Screenshot_1970_01_15_13_17_28_880_com_android_s.png

Screenshot_2016_10_25_09_12_50_739_com_miui_home.png

Screenshot_1970_01_15_13_18_54_510_com_android_c.png

Άντε....το βγάλαμε το μεροκάματο και για σήμερα....:lol::lol:

Βέβαια, δεν είναι έτοιμη ακόμα για καθημερινή χρήση, αλλά τι λένε? Ένα μικρό βήμα τη φορά!!

EDIT Πέρασα και Ελληνικά και προχωράω...

Μπράβο και από εμένα...άντε να δουμε

 

Στάλθηκε από το LeTv 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε settings και κάνε ένα factory reset αλλιώς κοίτα από πάνω.;)

 

Ευχαριστώ!!!

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

:

 

Μπράβο και πάλι μπράβο

 

Λέγε λεπτομέρειες για εγκατάσταση και bugs. Εννοείται οτι θέλω να την περάσω τώρα :D

Εντάξει...πως κάνετε έτσι...:lol::p:p

Έχει δουλειά ακόμα, πάντως πάει σφαίρα και διαθέσιμη RAM συνέχεια 2,4-2,7! Είναι απίστευτη η MIUI8!!

Αφού πέρασα και τα Ελληνικά....:D Θα την συνεχίσω από αύριο να φιξάρω ήχο, locale, κλπ..;)

έκανε και βελτιστοποίηση...τι λες τώρα!:lol::lol:

Screenshot_1970_01_15_13_19_18_363_com_miui_secu.png

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει...πως κάνετε έτσι...:lol::p:p

 

δείχνεις γλυκό σε μωρό του το παίρνεις και αναρωτιέσαι γιατί κλαίει;;;; χαχαχαχα

 

φίλε ειχα περάσει miui στο νεξους 7 -2013, και μη αναβαθμισμένη μάλιστα κοντά 2 χρόνια. είναι βαριά αλλά πλήρης

 

αν παίρνει αναβαθμίσεις το κινητό θ βγάλει 2ετία για πλάκα

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

δείχνεις γλυκό σε μωρό του το παίρνεις και αναρωτιέσαι γιατί κλαίει;;;; χαχαχα χα......

αν παίρνει αναβαθμίσεις το κινητό θ βγάλει 2ετία για πλάκα

 

Να σου πω με το που την έβαλα μου έβγαλε διαθέσιμη ενημέρωση αλλά επειδή την δουλεύω ακόμα δεν την έκανα. Έχει θεματακια ακόμα (μπαταρία, ήχος) αλλά παίζουν μια χαρά.:επεξεργαστης και μάλιστα χρονισμενος λίγο ποιο χαμηλά για θερμοκρασία, κάρτες sim, κλήσεις, ανάλυση γραφικά, φωτισμός οθόνης, WiFi, Bluetooth, IR, οι sensors OK, camera εμπρός, κάμερα πίσω, HDR, εφαρμογές κλπ άρα είμαστε σε καλό δρόμο.. Αν είχα και παραπάνω χρόνο και βοήθεια θα ήταν θέμα.. ημερών! :lol::p

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω με το που την έβαλα μου έβγαλε διαθέσιμη ενημέρωση αλλά επειδή την δουλεύω ακόμα δεν την έκανα. Έχει θεματακια ακόμα (μπαταρία, ήχος) αλλά παίζουν μια χαρά.:επεξεργαστης και μάλιστα χρονισμενος λίγο ποιο χαμηλά για θερμοκρασία, κάρτες sim, κλήσεις, ανάλυση γραφικά, φωτισμός οθόνης, WiFi, Bluetooth, IR, οι sensors OK, camera εμπρός, κάμερα πίσω, HDC, εφαρμογές κλπ άρα είμαστε σε καλό δρόμο.. Αν είχα και παραπάνω χρόνο και βοήθεια θα ήταν θέμα.. ημερών! :lol::p

 

Ένα μεγάλο μπράβο και από μένα! :clap::up::clap:

 

Αν και δε θα μείνω να τη χαρώ μόλις τη δώσεις μιας και παρήγγειλα το Le Max 2 (κρατώντας βέβαια την αναπνοή μου μήπως μου κάνει τα ίδια το Wifi)..

 

Μπορεί να την περάσω σε αυτόν που θα το δώσω! ;)

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω με το που την έβαλα μου έβγαλε διαθέσιμη ενημέρωση αλλά επειδή την δουλεύω ακόμα δεν την έκανα. Έχει θεματακια ακόμα (μπαταρία, ήχος) αλλά παίζουν μια χαρά.:επεξεργαστης και μάλιστα χρονισμενος λίγο ποιο χαμηλά για θερμοκρασία, κάρτες sim, κλήσεις, ανάλυση γραφικά, φωτισμός οθόνης, WiFi, Bluetooth, IR, οι sensors OK, camera εμπρός, κάμερα πίσω, HDC, εφαρμογές κλπ άρα είμαστε σε καλό δρόμο.. Αν είχα και παραπάνω χρόνο και βοήθεια θα ήταν θέμα.. ημερών! :lol::p

 

:up::up::up::up::up::up:

 

ΜΠΡΑΒΟ! Αντε να δοκιμάσουμε και κάτι καινούργιο.

 

:up::up::up::up::up::up:

*** LeTV Le 2 Max X829 LineageOS 13 + Mokee kernel

*** LeTV Le 1 Pro X800 US CM 12.1

Link to comment
Share on other sites

Κι

Ένα μεγάλο μπράβο και από μένα! :clap::up::clap:

 

Αν και δε θα μείνω να τη χαρώ μόλις τη δώσεις μιας και παρήγγειλα το Le Max 2 (κρατώντας βέβαια την αναπνοή μου μήπως μου κάνει τα ίδια το Wifi)..

 

Μπορεί να την περάσω σε αυτόν που θα το δώσω! ;)

Δεν πειράζει ανέβα ένα νήμα επάνω και εσύ τώρα ειδικά που τους έφτιαξα και guide unlock bootloader, και lang Package για την 18s και TWRP με υποστήριξη x2-f2fs τους στηνω και την 19s Indian με Ελληνικά θα είσαι μία χαρά! ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όσο αφορά την πρόοδο.

Έως τώρα έχουμε και λέμε

3g 4g 2g...Dual Sim.... OK (δοκιμές με Vodafone, Cosmote)

Camera front..... Ok

Camera back..... Ok

Brightness..... Ok

Video Player: AVI, MP4, 3GP, MOV, MKV, FL... Ok

Audio Player: FLAC, APE, MP3, OGG, AMR, ABC..... Ok

Image: JPG, PNG, BMP, GIF .... Ok

Ringing Tones/music .... Μόνο από ακουστικά (έχει ενσωματωμένο DOLBY DTS) σκοτώνει με ακουστικά!

Message: SMS, MMS, Email.... Οκ

Browser: Html..... Ok

Radio FM... δεν δουλεύει (γιατί είχαμε και πριν? )!!

G-sensor:.... Οκ

D-sensor:... Οκ

L-sensor:.... Οκ

Hall Sensor: Yes

Digital Compass:... Οκ

Earth Inductor GPS : δεν δουλεύει

Port: 3.5mm earphone jack/Micro USB... Οκ

Speakers... δεν δουλεύουν

Battery presentance/charging .. δεν δουλεύει

Mi account.. Ok

APKs all... δουλεύουν (ενσωματωσα Ελληνικά).. Οκ

IR remote control... Ok

Wi-Fi... OK λίγο καλύτερο μου φαίνεται..

Bluetooth.. ok

Θα δείξει λοιπόν.. :lol:

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όσο αφορά την πρόοδο.

 

έλα ρε θηρίο! μόνο ο ήχος λείπει!

:up::up::up:

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

έλα ρε θηρίο! μόνο ο ήχος λείπει!

:up::up::up:

Ηχεία, GPS, φόρτιση μπαταρίας. Κατέβασα τον source code ΜΜ Kernel του Χ900 που είναι όσο το δυνατόν ποιο κοντά στο δικό μας να κάνω δοκιμές και πορτ. Θα δούμε.. :)

photo

Screenshot_2016_10_26_15_16_22_405_com_miui_home.png

Screenshot_2016_10_26_12_00_18_454_com_android_p.png

Screenshot_2016_10_26_12_08_27_954_com_miui_home.png

Screenshot_2016_10_26_12_10_49_308_com_miui_comp.png

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ηχεία, GPS, φόρτιση μπαταρίας. Κατέβασα τον source code ΜΜ Kernel του Χ900 που είναι όσο το δυνατόν ποιο κοντά στο δικό μας να κάνω δοκιμές και πορτ. Θα δούμε.. :)

 

μην αργείς - είμαι στα κάρβουνα!!!!:drool:

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: μπορώ να περάσω την official μέσω twrp και να μην περαστεί το official recovery ή έστω να έχω root;;

 

Για το Χ800? Φυσικά! Για το US.. για το CN πρέπει να το ξανά περάσεις αν πας στην 18 μετά την 13.Δες παραπάνω. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Για το Χ800? Φυσικά! Για το US.. για το CN πρέπει να το ξανά περάσεις αν πας στην 18 μετά την 13.Δες παραπάνω. ;)

 

Για το US λέω ναι.. Τελευταία φορά όταν πέρασα την official μου έβαλε και το stock recovery και έψαχνα υπολογιστή για να ξαναπεράσω twrp.. Εγκατάσταση από OTG και full wipe. Τι μπορεί να έκανα λάθος;; :worry:

Edited by Christian27
~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν είχε περάσει σωστά το TWRP εξ αρχής. Αν έχεις την 11s κάνε μόνο τα 2 wipe και βάλτην αν θες clean install καντα όλα εκτός από internal.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Για το US λέω ναι.. Τελευταία φορά όταν πέρασα την official μου έβαλε και το stock recovery και έψαχνα υπολογιστή για να ξαναπεράσω twrp.. Εγκατάσταση από OTG και full wipe. Τι μπορεί να έκανα λάθος;; :worry:

 

τα ίδια και σε μένα ειχε κανει

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

τα ίδια και σε μένα ειχε κανει

 

Αν είχατε βάλει την πρώτη έκδοση του TWRP με εντολές fastboot μπορεί... ναι. Η επόμενες όπως και η δική μου περιλαμβάνουν το recovery με το misc βλ Ιταλός και δεν το κάνουν. Έχω περάσει πάνω από 40 ρομ διαφορετικές και δεν το έχασε ποτέ! ;) Έτσι πιστεύω...Ο torra33 θα ξέρει καλύτερα. Υ. Γ. Το πήρε άραγε το CN?

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...