Jump to content

Redmi Note 3 Pro (International edition)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα update όλα καλά, το second space και double app ξέρει κανείς τι κάνει που χρησιμεύει;;;

 

Sent from my Redmi Note 3 international

 

Το second space είναι όπως είναι οι λογαριασμοί στα Windows. Μπορείς να κάνεις 2ο προφίλ με άλλες ρυθμίσεις κτλ ή να έχεις κρυφά πράγματα εκεί.

Με το double app μπορείς π.χ. να έχεις το Facebook 2 φορές με διαφορετικό λογαριασμό ή οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή.

 

Στάλθηκε από RN3 Pro

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

Παντως αν διαβασει κανεις το forum θα νομιζει οτι μας πιασανε κοροιδα με τα 160 ευρω που δωσαμε, ενταξει με κινεζους μιλας αν περιμενεις να παραλαβεις σε 10 μερες παιρνεις απο Ελλαδα σε μια μερα με το αναλογο κοστος φυσικα. Απο την αλλη για ενα μεσο χρηστη σαν εμενα που δεν την ψαχνω πολυ (stable και πολυ μου ειναι) νομιζω οτι εχω το i phone 7 στα χερια μου, Αφου φοβαμαι μη μου ζητησουν extra χρηματα :lol::lol: να πουμε και καμια λαλακια
Link to comment
Share on other sites

απο τοτε που μπηκε το 8

δεν μπορω να βαλω δικια μου φωτο στο lock screen

 

Πήγαινε settings, wallpaper, change (κάτω από το lockscreen), πατάς το κυκλάκι με το "+" και διαλέγεις ποια φωτογραφία θες να βάλεις.

Link to comment
Share on other sites

 

Φλασαρα το αρχείο σου επάνω από το παλιό radio που είχα χωρίς wipe και δουλεύει μια χαρά.

To 3G βελτιώθηκε αισθητά.

Edited by Damned7
Link to comment
Share on other sites

παιδιά διάβασα ότι κάνει αυτή η θήκη για το κινητο http://m.gearbest.com/cases-leather/pp_471486.html ορίστε και το βίντεο
κοιτάξτε και το σχόλιο στο βίντεο ετσι λεει ένας... Αληθεύει?
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε settings, wallpaper, change (κάτω από το lockscreen), πατάς το κυκλάκι με το "+" και διαλέγεις ποια φωτογραφία θες να βάλεις.

 

αυτο κανω.... απλα γραφει οτι δεν μπορει να την κανει load...

οχι μονο αυτη που επιλεγω... αλλα ουτε τις προ εγκατεστιμενες...

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα το αρχείο σου επάνω από το παλιό radio που είχα χωρίς wipe και δουλεύει μια χαρά.

To 3G βελτιώθηκε αισθητά.

 

να ξερεις δεν εχει μονο το radio μεσα αλλα και ολα τα αλλα, οπου ειναι ενημερωμενα βασισμενα στην 6.10.13.

 

οντως ολα λειτουργουν οκ? γιατι ειχα διαβασει οτι ισως εχει επιπτωσεις το να κανεις dirty flash αυτο το αρχειο γενικοτερα.

Link to comment
Share on other sites

να ξερεις δεν εχει μονο το radio μεσα αλλα και ολα τα αλλα, οπου ειναι ενημερωμενα βασισμενα στην 6.10.13.

 

οντως ολα λειτουργουν οκ? γιατι ειχα διαβασει οτι ισως εχει επιπτωσεις το να κανεις dirty flash αυτο το αρχειο γενικοτερα.

 

Εκτός από το Radio τι άλλα έχει μέσα να τα δοκιμάσω και να σου πω.

Είχα περάσει του thestrix όταν πέρασα CM13.

Link to comment
Share on other sites

ανοιξε το αρχειο να δεις, ολα αυτα ειναι αρχεια απο τις fastboot rom της miui...

φανταζομαι θα εχει να κανει με σενσορες κλπ...

Link to comment
Share on other sites

φαινεται οτι ειχες παρει μουφα tempered glass, το καλυτερο που βγαζει η nillkin για το κινητο ειναι αυτο https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13223-100-Nillkin-Amazing-H-PRO-Anti-Explosion-Tempered-Glass-Screen-Protector-Film-Fo/?pageNo=1

και οπως βλεπεις ειναι τρομερο, καλυπτει την καμερα και ελεγμενο 100% δεν παραμορφωνει!

τα μουφα αφηνουν κενο, το οποιο σημαινει οτι θα παραμορφωναν, αρα παραμορφωνουν και την οθονη...

 

ναι δεν μου αρεσει επειδη ειναι κινεζια με την κακη έννοια!

 

δοκιμασε πρωτα ποιοτικο nillkin και το συζηταμε φιλε μου, επισης οι θηκες σιλικόνης δεν γινεται να σηκωσουν το tempered glass με την καμια... δεν σηκωνεται με τιποτα σχεδον... θελει πολυ ζορι ακομα και αν θες να το βγαλεις (το εχω κανει γιαυτο στο λεω) και πρεπει να το κανει με νυχι η ακομα καλυτερα εργαλειο.

Εξαρτάται το tempered εξαρτάται την θηκη εξαρτάται την εφαρμογή εξαρτάται την περίπτωση.

Ειχα nilkin, πχ στο g750 και βέβαια ΕΊΧΕ τρύπα και στην καμερα.

Που το είδες εσύ ότι και καλα τα σωστά δεν έχουν?

Από που πηγάζει αυτό?

 

Και το βασικότερο..

Τι δεν σου αρέσει στην εφαρμογη του honorbuy εκτός ότι λες οτι ειναι κινεζια για να μπαίνουμε στην λογική?

Γιατί απομακρυσμένα δε μπορούμε να κρίνουμε την ποιότητα.

Εκτός αν πιστεύεις οτι θα τα παίζει σύντομα.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Dual sim problem: FIXED :)

 

Φίλε τι πρόβλημα είχες? Κι εγώ μόλις έβαλα 2 sim, επιλέγω το data να πιάνει από τη sim 2,αλλά δε συνδέεται.. Κλήσεις μηνύματα κτλ κανονικά

Link to comment
Share on other sites

παιδιά διάβασα ότι κάνει αυτή η θήκη για το κινητο http://m.gearbest.com/cases-leather/pp_471486.html ορίστε και το βίντεο
κοιτάξτε και το σχόλιο στο βίντεο ετσι λεει ένας... Αληθεύει?

Στο ali την ειχα βρει φτηνότερα.

Όλες πάνω κάτω ταιριάζουν, μην ψαρώνεις.

Αρα και αυτή πατάει αρκετά καλά.

Όχι μόνο αυτή.

Εκτός αν είναι ειδικά για το spesial edition.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε τι πρόβλημα είχες? Κι εγώ μόλις έβαλα 2 sim, επιλέγω το data να πιάνει από τη sim 2,αλλά δε συνδέεται.. Κλήσεις μηνύματα κτλ κανονικά

 

Οταν ειχες μεσα 2 sim και ηθελες να απενεργοποιησεις τη μια, οταν εκανες κληση απο τη μια την ανοιχτη, ελεγε no network και δεν μπορουσες να καλεαεις. Τωρα με αναβαθμιση ολα οκ

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Ααα κατάλαβα.. Κι εμένα τελικά ήθελε κάτι ρυθμίσεις η sim που δεν τις είχε πάρει αυτόματα πλέον δεν , γιατί τώρα το δουλεύω με κυπριακό αριθμό και όλα καλά.. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,απο χτες καινούργιος κάτοχος,εκανα και αναβάθμιση σε miui 8,global αλλά είδα αυτό

και θέλω εξήγηση.android 5.1.1.?

Link to comment
Share on other sites

Πως βλεπουμε το hw της καμερας? στο thread του Kenzo μιλουν για 2 εκδοσεις στις καμερες.. η omida μαλλον ειναι καλυτερη... :confused:

Στο Antutu και Aida64 παντως δε βρηκα την πληροφορια

Just donate some blood !!
Link to comment
Share on other sites

Πως βλεπουμε το hw της καμερας? στο thread του Kenzo μιλουν για 2 εκδοσεις στις καμερες.. η omida μαλλον ειναι καλυτερη... :confused:

Στο Antutu και Aida64 παντως δε βρηκα την πληροφορια

 

about phone

-----> 3 taps on kernel version--> 1.Software version---> Scroll down

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα, παρελαβα χτες το κινητο και εχω αποριες παρολο που διαβασα ολο το θεμα με σχετικα προσοχη αλλα εχω μπερδευτει

μου ηρθε με την εκδοση MIUI Global 7.3 Stable | 7.3.7.0 (MHRMIDE) σε android version 6.0.1 MMB29M .

 

ειναι αυτη η επισημη stable ???

 

μου εβλαγε οτι υπαρχει για αναβαθμιση αυτη MIUI 8.0.4.0 MHRMIDG Stable .

Την κανω; ειναι και αυτη επισιμη;

Για Developer rom την περναω χυμα απο πανω ;;;

Ελληνικη σαν αυτη που εχω στο redmi Note 2 prime μου υπαρχει ;

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία επίσημη global stable είναι η 8.0.4.0, αυτή που σου εβγαλε για update δηλαδή. Δεν έχει ακόμα ελληνικό μενού αυτή η έκδοση.

Αν θες ελληνικό μενού, βάζεις την global dev 6.10.13 (MIUI 8 κι αυτή) από εδώ: http://en.miui.com/download-301.html#449

Έχει και οδηγίες εγκατάστασης.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα μπορει να προτεινει καποιος φιλος το καλυτερο app για βιντεο και φωτο (ας ειναι και διαφορετικα) για την κινηταρα μας? Αν χρειαζονται και καποιο ιδιαιτερη ρυθμιση θα βοηθουσε. Ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...