Jump to content

Cubot Note S


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Sorry @tsiv!!!!Έκανα edit to παραπάνω ποστ μου....λίγο υπομονη...για όλους.

 

Προσοχή παιδιά με το root για όποιον δεν γνωριζεί τη "δύναμη" του.

Επανέρχομαι....:ninja:

 

Mη ζητάς συγνώμη φίλε , ήδη έχεις κάνει πολλά γι' αυτό το τηλέφωνο...

 

Όσο για το root συμφωνώ και επαυξάνω , πρέπει να ξέρεις τι θέλεις να κάνεις για να ρουτάρεις...

 

Απλά για εμένα... no root no phone :D

 

Περιμένω τα αρχεία... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπon εβαλα την 6 οπως μου ειπε ο φιλος απο εδω και εγινε απο ν5 σε 6 εξακολουθει να χανει μπαταρια ομως οχι πολυ βεβαια λογικα για την ωρα

Βγάλε την μπαταρία για δύο με τρία λεπτά και όταν την βάλεις δες την απόκλιση πρίν και μετά.

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΑ ΣΕ ΕΝΑ!!!

 

Οδηγός και Αρχεία για :

 

Drivers Win 7 & Win 10.

Clean Install ROM!

Updates v4,v5,v6 (+ link για Rom v3 & v5).

Πώς μπαίνουμε σε Stock Recovery;

Εγκατάσταση Recovery TWRP & Root!

Bootloader Recovery & Factory Mode! (για wipe emmc, κτλ)

 

Διαβάστε με ΠΡΟΣΟΧΗ τον Οδηγό γιατί ΟΤΙ ΚΑΝΕΤΕ, ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΜΕ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΕΥΘΥΝΗ....!!!!:)

 

Πολύ καλημέρα σας...:D!!!!

 

pass : Το όνομα μου στο φόρουμ.

Edited by saviano
Link to comment
Share on other sites

Ok αυτό το TWRP που έδωσες τώρα δουλεύει.

 

Είναι και αυτό ισπανικό (προφανώς κάποια άλλη έκδοση από τον ίδιο)

 

Να σαι καλά και ναι... τώρα είναι πλήρης ο φάκελος με τα πάντα μέσα γι' αυτό το κατά τ' άλλα vfm τηλέφωνο :D

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΑ ΣΕ ΕΝΑ!!!

 

Οδηγός και Αρχεία για :

 

Drivers Win 7 & Win 10.

Clean Install ROM!

Updates v4,v5,v6 (+ link για Rom v3 & v5).

Πώς μπαίνουμε σε Stock Recovery;

Εγκατάσταση Recovery TWRP & Root!

Bootloader Recovery & Factory Mode! (για wipe emmc, κτλ)

 

Διαβάστε με ΠΡΟΣΟΧΗ τον Οδηγό γιατί ΟΤΙ ΚΑΝΕΤΕ, ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΜΕ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΕΥΘΥΝΗ....!!!!:)

 

Πολύ καλημέρα σας...:D!!!!

 

pass : Το όνομα μου στο φόρουμ.

Πολύ χρήσιμο post pavlidisc

Ευχαριστούμε !!!

Link to comment
Share on other sites

Θα του κλέψω την δόξα!

χαχααχαχαχχααχχαχ...

saviano ευχαριστούμε και πάλι φίλε :-)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ανυπομονώ να μου στείλουν το tracking number για να το πάρω και εγώ στα χέρια μου γρήγορα.. Εννοείται ότι με την μια θα το ρουταρω κι ολας...

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα.

 

Σε αυτή τη θήκη δουλεύει το παράθυρο?

 

http://www.ebay.com/itm/Luxury-Silk-Skin-Window-Stand-Flip-PU-Leather-Cover-Case-for-CUBOT-NOTE-S-Phone-/282106381709?var=&hash=item41aed9c58d:m:mC-cAdXUaRMtijbMbU75lLg

 

'Η είναι για "λεζάντα" χωρίς να κάνει δουλειά?

 

Την έχει δοκιμάσει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα.

 

Σε αυτή τη θήκη δουλεύει το παράθυρο?

 

http://www.ebay.com/itm/Luxury-Silk-Skin-Window-Stand-Flip-PU-Leather-Cover-Case-for-CUBOT-NOTE-S-Phone-/282106381709?var=&hash=item41aed9c58d:m:mC-cAdXUaRMtijbMbU75lLg

 

'Η είναι για "λεζάντα" χωρίς να κάνει δουλειά?

 

Την έχει δοκιμάσει κάποιος?

Αυτή έχω κι εγώ μία χαρά είναι κάνεις δουλειά .Από ποιότητα μην περιμένεις και πολλά

Link to comment
Share on other sites

Σωστός.

 

Τουλάχιστον βγάζει παράθυρο με πληροφορίες?

 

Ή είναι απλά διακοσμητικό?

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. :)

Link to comment
Share on other sites

Σωστός.

 

Τουλάχιστον βγάζει παράθυρο με πληροφορίες?

 

Ή είναι απλά διακοσμητικό?

 

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. :)

Οι πληροφορίες της οθόνης φαίνονται σε τρείς μήνες μου άρχιζε και χαλούσε στους πέντε την πέταξα.Ψαξε από ελλάδα ή από κανένα πλανόδιο

Link to comment
Share on other sites

Tην έχω τη θήκη φίλε , το πήρα από αγγελία το Cubot και την είχε ο προηγούμενος αχρησιμοποίητη στο σακουλάκι της + μία σιλικόνης.

 

Την δοκίμασα και δεν μου έβγαζε πληροφορίες γι' αυτό και ρώτησα.

 

Πρέπει να ρυθμίσω κάτι στο κινητό για να τις βγάζει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, προσπαθώ από το link που υπάρχει να κατεβάσω την 6.0 μέσω τηλεφώνου, αλλά από το mega δεν την κατεβάζει. Υπάρχει κάποιοι άλλο link;

Και μια δεύτερη ερώτηση, γιατί δεν μπορεί να διαβάσει το κινητό ο υπολογιστής, είναι με Windows 10. Ρυθμίζω το τηλέφωνο να το διαβάσει σαν σκληρό δίσκο αλλά πάλι τίποτα.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, προσπαθώ από το link που υπάρχει να κατεβάσω την 6.0 μέσω τηλεφώνου, αλλά από το mega δεν την κατεβάζει. Υπάρχει κάποιοι άλλο link;

Και μια δεύτερη ερώτηση, γιατί δεν μπορεί να διαβάσει το κινητό ο υπολογιστής, είναι με Windows 10. Ρυθμίζω το τηλέφωνο να το διαβάσει σαν σκληρό δίσκο αλλά πάλι τίποτα.

 

Καλημέρα.

Δοκίμασε να κατεβάσεις το λινκ απο τον υπολογιστη.

Ενεργοποιήσε στο τηλ τον Εντοπισμό σφαλμάτων USB (usb debug).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ενεργοποιήσε στο τηλ τον Εντοπισμό σφαλμάτων USB (usb debug).

 

Και να συμπληρώσω ότι σε αυτό το τηλέφωνο οταν θες να το διαβάσει σαν σκληρό δίσκο βγάζει και μία άλλη επιλιγή που πρέπει να ενεργοποιήσεις (κατεβάζεις την κουρτίνα και την βλέπεις)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, προσπαθώ από το link που υπάρχει να κατεβάσω την 6.0 μέσω τηλεφώνου, αλλά από το mega δεν την κατεβάζει. Υπάρχει κάποιοι άλλο link;

 

Και μια δεύτερη ερώτηση, γιατί δεν μπορεί να διαβάσει το κινητό ο υπολογιστής, είναι με Windows 10. Ρυθμίζω το τηλέφωνο να το διαβάσει σαν σκληρό δίσκο αλλά πάλι τίποτα.

 

Γιατί να μπλέξεις έτσι ;αν δεν έχεις τα 6άρια κατεβάσεις την ν04,05,06 στο ποστ του saviano τα περνάς σε έναν στικάκι το με micro usb καλώδιο αν έχεις στην sd κάρτα σου και από την αναβάθμιση συστήματος του κινητού......τα γνωστά και είσαι λακομπλασιών!

Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

Tην έχω τη θήκη φίλε , το πήρα από αγγελία το Cubot και την είχε ο προηγούμενος αχρησιμοποίητη στο σακουλάκι της + μία σιλικόνης.

 

Την δοκίμασα και δεν μου έβγαζε πληροφορίες γι' αυτό και ρώτησα.

 

Πρέπει να ρυθμίσω κάτι στο κινητό για να τις βγάζει?

 

Φίλε foust μήπως πρέπει να ρυθμίσω κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μπλέξεις έτσι ;αν δεν έχεις τα 6άρια κατεβάσεις την ν04,05,06 στο ποστ του saviano τα περνάς σε έναν στικάκι το με micro usb καλώδιο αν έχεις στην sd κάρτα σου και από την αναβάθμιση συστήματος του κινητού......τα γνωστά και είσαι λακομπλασιών!

 

Περίμενε περίμενε, μπορώ απευθείας να περάσω τις v04,05,06 (Τα όποια έχω κατεβάσει) χωρίς να περάσω το πρώτο αρχείο που βρισκω εδώ;

http://forum.cubot.net/viewtopic.php?f=21&t=987

Αυτή εδώ είναι η rom περίπου 800 mb

Τα αρχεία v04,05,06 είναι μερικά mb.

 

Αυτό με την κουρτίνα όταν το συνδέω στον υπολογιστή το έχω κάνει, και έχω τσεκάρει όλες τις επιλογές, δυστυχώς δεν το διαβάζει. Τέλος πάντων θα κάνω το άλλο με το USB, απλά απαντήστε μου, δεν χρειάζεται να τρέξω πρώτα το αρχείο που δεν μπορώ να κατεβάσω από το Mega;

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε περίμενε, μπορώ απευθείας να περάσω τις v04,05,06 (Τα όποια έχω κατεβάσει) χωρίς να περάσω το πρώτο αρχείο που βρισκω εδώ;

http://forum.cubot.net/viewtopic.php?f=21&t=987

Αυτή εδώ είναι η rom περίπου 800 mb

Τα αρχεία v04,05,06 είναι μερικά mb.

 

Αυτό με την κουρτίνα όταν το συνδέω στον υπολογιστή το έχω κάνει, και έχω τσεκάρει όλες τις επιλογές, δυστυχώς δεν το διαβάζει. Τέλος πάντων θα κάνω το άλλο με το USB, απλά απαντήστε μου, δεν χρειάζεται να τρέξω πρώτα το αρχείο που δεν μπορώ να κατεβάσω από το Mega;

Ναι πρώτα το αρχείο της v04 ειναι αυτή 800 mb περίπου την περνάς όπως σου είπα Ποιό πάνω !!!ή v05-06 είναι κάπου στα 60mb αν θυμάμαι καλά θα τις κατεβάσει ς από τον saviano!!Δες στο post #987 υπάρχει, Τώρα αν δεν μπορείς να το κατεβάσετε το αρχείο της ν04 η mega τα κάνει και σε μένα. Προσπάθησε τοβράδυ!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε foust μήπως πρέπει να ρυθμίσω κάτι?

Όχι βρε φίλε για δες στο παράθυρο της θήκης έχει μία χοντρή ζελατίνη αυτοί βάζουν και μία ψιλή για βγάλε την.

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε foust μήπως πρέπει να ρυθμίσω κάτι?

Όχι βρε φίλε για δες στο παράθυρο της θήκης έχει μία χοντρή ζελατίνη αυτοί βάζουν και μία ψιλή που δείχνει πως θα είναι το παράθυρο του κινητού με την θήκη για βγάλε την ψιλή.

Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

Από το mega, δε μπορείτε να κατεβάσετε από κινητό.

 

Επίσης, μόνο το πρώτο κατέβασμα από το mega λειτουργεί. Από το 2ο και μετά, θέλει δημιουργία λογαριασμού, στο cloud του mega. Ή αλλαγή browser.

 

Όλα αυτά, μόνο από υπολογιστή.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Από το mega, δε μπορείτε να κατεβάσετε από κινητό.

 

Επίσης, μόνο το πρώτο κατέβασμα από το mega λειτουργεί. Από το 2ο και μετά, θέλει δημιουργία λογαριασμού, στο cloud του mega. Ή αλλαγή browser.

 

Όλα αυτά, μόνο από υπολογιστή.

από κινητό σου λέει να κατεβάσεις το app όσο για το pc πρέπει να κάνεις λογαριασμό στο mega όπως στα περισσότερα, τηνv04 που την πέρασα στο δικό μου το μεσημέρι πρώτο δεύτερο.,.. δεν έλεγε να την κατεβάσει με τίποτα είχε μουλαρωσει χαχα το βράδυ του είχε περάσει τι να πεις

Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...