Jump to content

Διαμαρτυρία προς Ε.Ε.Τ.Τ (μπορεί να αλλάξει κάτι)?


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

 

Εδώ έχει δημιουργηθεί ένα petition/μάζεμα υπογραφών για να σταματήσουν οι 3 εταιρίες κινητής τηλεφωνίας να κάνουν ότι θέλουν (αυξήσεις/τροποποιήσεις) στα καρτοκινητά (κυρίως)...

 

Πιστεύεται ότι μπορεί να αλλάξει κάτι ; Επειδή όλοι ασχολούμαστε με την τεχνολογία, πιστεύω ότι μπορούμε να υπογράψουμε...και όταν γίνουν πολλές οι υπογραφές μπορούμε με κάποιο τρόπο να τον προωθήσει κάποιος/κάποιο φόρουμ ίσως. Επίσης στο τέλος της σελίδας έχει fb/twitter like.

 

υ.γ το petition δεν ξεκίνησε απο εμένα, αλλά απο άλλο φόρουμ και απο άλλο χρήστη.

Edited by sv2evs
Link to comment
Share on other sites

mol δεν ξέρω ούτε και εγώ...αλλά αν δεν μαζευτεί αξιόλογος αριθμός...σαφώς και δεν θα γίνει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

μηπως ειναι και μικρος ο αριθμος υπογραφων;

1000 μονο;

 

(γενικα πιστευω οτι δεν αποδιδουν αυτα τα petitions. πιο πολυ να χαμε να λεγαμε θεωρω οτι ειναι-προσωπικη αποψη!!!!!)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως το δημιουργείς, αυτός που το έκανε, το πήγε απο 100 στις 1000...εγώ θεωρώ ότι έπρεπε να είναι τουλάχιστον 1.000.000...εγώ δεν ξέρω πως να το θεωρήσω, απλά το ζητούμενο είναι να έχει κάποιος να παρουσιάσει ένα νούμερο σε κάποιον για να κουνηθούν λίγο απο την θέση τους....

 

edit:μάλλον αυτό απο μόνο του αυτόματα δείχνει ένα νούμερο ;

Edited by sv2evs
Link to comment
Share on other sites

195 μέχρι τώρα...θεωρώ ότι θα έπρεπε να είναι 1900....:protest:
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς ή δυστυχώς μια ζωή μόνο να γκρινιάζουμε ξέρουμε και όταν είναι να κάνουμε κάτι εμφανίζεται ο ωχαδερφισμος κλασικά..
Link to comment
Share on other sites

Έχουν πάντως κάνει πολλά πράγματα και έχουν πετύχει πολλά και στην Ευρώπη αλλά και παγκοσμίως σε πολλά θέματα.

Προσωπικά τους στηρίζω συνέχεια με την υπογραφή μου,δεν είναι τίποτα ένα mail είναι.

Link to comment
Share on other sites

Έχει σταματήσει το νούμερο στους 215....
Link to comment
Share on other sites

Και δε το βλεπω να ανεβαίνει άλλο.

Οπως είπε και ένας συμφορουμιτης πιο πριν:"ωχ αδερφέ...."

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε τραγικοί τελικά....μας αξίζει...καλά να πάθουμε.
Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω οτι θα αλλαξει κατι ακομα και 2000 ατομα να υπογραψουν.Στην ελλαδα ζουμε και σιγουρα δε θα ληφθουν υποψιν τετοιες κινησεις.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ένας από τους λόγους που είναι τόσες λίγες οι υπογραφές (και θα μείνουν λίγες) είναι γιατί τα μισά από αυτά που γραφει το κείμενο δημιουργούνται από την εεττ....η εεττ καθορίζει τις τιμές των παροχών, η εεττ καθορίζει το πόσες αναβαθμίσεις θα πέσουν και το τι θα γίνει , η εεττ καθυστέρησε και καθυστερεί άπειρο καιρό το vdsl και η εεττ φταίει που το δίκτυο είναι αρχαίο και αραχνιασμένο (της σταθερής τηλεφωνίας τουλάχιστον , όχι της κινητής), Κοινώς το κείμενο ζητάει την εεττ να σταματήσει τους παρόχους ενώ θα έπρεπε κάποιος να σταματήσει την εεττ γιατί η ίδια η εεττ ζητάει να γίνει blacklist για οποιον χρωστάει πάνω από 6 μήνες (κάτι που όντως θα έπρεπε να γίνει... δηλαδή εγώ "μακακας" είμαι που πληρώνω με misto 370 euro καθαρά?). τεσπα...

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

alex21 δεν μιλάμε για adsl, μιλάμε για κάτι συγκεκριμένο και αυτό είναι η ταυτόχρονη αύξηση στα καρτοκινητά ή εαν το θέλεις γενικά στην καρτοκινητή τηλεφωνία...και όχι δεν θα γίνει κάτι αν δεν μπουν και άλλες υπογραφές (έστω και εικονικές/ψηφιακές).
Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο. απάντησα πιο γενικευμένα. απλά τις τιμές δυστυχώς τις καθορίζει η εεττ. όλα τα πακέτα πριν βγούν στο εμπόριο περνάνε από έγκριση της εεττ η οποια απορρίπτει αρκετά πακέτα με χαμηλές τιμές λόγο αθεμιτου ανταγωνισμού (και καλά...) . οποτε είναι λίγο οξυμωρο να ζητάμε από την εεττ να το σταματήσει ενώ πρακτικά το δημιουργεί. προφανώς και φταίνε και οι παροχοι αλλα όχι στο μεγαλύτερο ποσοστό. ότι πρέπει να πέσουν οι τιμές είναι δεδομένο. ότι ζητάει το κείμενο είναι σωστό απλά θεωρω πως το ζητάει σε λάθος οργανισμό μιας και δυστυχώς όλα γίνονται με την ευλογια της εεττ.

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Απλά αν π.χ ένας μεγάλος αριθμός χρηστών κινητής τηλεφωνίας έλεγαν ότι αυτό δεν είναι ανταγωνισμός ΙΣΩΣ η ΕΕΤΤ να έπρεπε ΚΑΠΟΤΕ να αλλάξει λίγο αυτό που νομίζει 'αυτή' "Ανταγωνσιμό".
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πρεπει να γινει,ο κοσμος εχει φτασει να παιρνει 400€ για ολο τον μηνα και η κινητη γινεται ολο πιο ακριβη.Εμενα οι δικοι μου εδω και 4 χρονια ειναι σε καρτα και τωρα εχουν φοιτητικα και ησυχασαν.Εγω ομως που δεν εχω δεν με συμφερει.Εχω φοιτητικο F2G,αλλα να ειχα και σημα να μπορω να χρησιμοποιησω τα δεδομενα παντου.Επισης εχω Whats Up που θελω ενα 10αρι στο νερο για να βγαλω μηνα και ενω θελω να οαω CU λογω οτι εχουν οι δικοι μου και για το 1+1 στα μικελ αλλα ειναι πιο ακριβη απο το Whats Up.

Και μια Q ή οποια πλεον γινεται ασυμφορη.

Δεν ξερω,θελω να εχω ενα νουμερο σημα παντου και 10€ το μηνα να βαζω.Η CU ειναι η λυση αλλα περναει το 10αρι με τις αυξησεις.Περιμενω να δω τις αυξησεις απο νοεμβρη και να διαλεξω.Οσο για την Vodafone εχει ενα καλο δικτυο πλεον(Βορεια Ελλαδα ειναι αρκετα καλη σε 3η γενια,χωρις ταχυτητες Wind μεσα στην Θεσσαλονικη(Βλεπω μεχρι 22Mbps με Wind 3G) αλλα η 4η γενια ειναι αρκετα αξιολογη και εχει βαλει αρκετο 1800 μαζι με 800 και πιανω Θεσσαλονικη στο Redmi note 3 MTK που δεν εχει 800 και ειχα 15Mbps εως 60.Η Wind ειχε το τρομερο 2Mbps ενω με 3η γενια δινει 10-15Mbps.Θεωρω λαθος τις αυξησεις που εκαναν μαζι με την Wind.Ο σκοπος ειναι να δινουν κατι παραπανω εφοσον αυξανουν τις τιμες.Οσο δεν το κανουν ο κοσμος θα αρχισει τις φορητοτητες σε αλλες εταιριες και φυσικα συμβολαια δεν προκειται να δουν.Εδω σε χωρες Βαλκανιων ειναι μακραν καλυτεροι απο εμας.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

400€?? Ισως λες πολλα. Γνωριζω περιπτώσεις που με 8ωρο/5ημερο παιρνουν 350€ στο χερι. Αν βγαλεις εξοδα μετακινησης και κολατσιου για την δουλεια, τι μενει????

Παντως φιλοι/γνωστοι το γυρναν σε καρτοκινητο (ή οι υπάρχοντες μειωνουν τις ανανεωσεις/πακετα).

Αλλοι παλι κάνουν συμβολαια! Ενω ξεκαθαρα τους συμφερει η καρτοκινητη.

 

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

400€?? Ισως λες πολλα. Γνωριζω περιπτώσεις που με 8ωρο/5ημερο παιρνουν 350€ στο χερι. Αν βγαλεις εξοδα μετακινησης και κολατσιου για την δουλεια, τι μενει????

Παντως φιλοι/γνωστοι το γυρναν σε καρτοκινητο (ή οι υπάρχοντες μειωνουν τις ανανεωσεις/πακετα).

Αλλοι παλι κάνουν συμβολαια! Ενω ξεκαθαρα τους συμφερει η καρτοκινητη.

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Συμφωνω απολυτα,εγω ως μαθητης κανω ανανεωση 1 φορα το μηνα.Και βαζω 5-10€ αναλογα.Εγω βαζω 10€ στο φοιτητικο ή 5€ στο Whats Up και αναλογα βαζω δεδομενα ή λεπτα και εχω zero facebook.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εγω δημιουργησα το ψηφισμα:

1)εχω τη δυνατοτητα να αυξησω ή να μειωσω των αριθμο /στοχο οσο θελω.Απο 100 το πηγα 1000.

2)Πολυ κριμα που δεν υπογραφει ο κοσμος!!!!

3)Δεν αξιζει να το στειλω ,ακομη.....

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...