Jump to content

Lenovo Vibe P1 Pro


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χθες έστειλα mail στο vickmall όπου τους τα έχωνα για την rom των 2 κινητών που είχαν!οι αθεοφοβοι μου έστειλαν φώτο με κινητό όπου φαινόταν περασμένη η 42αρα rom έχοντας δίπλα χαρτάκι με τον αριθμό παραγγελίας μου. Μιλάμε για μεγάλο δούλεμα! Παρόλα αυτά μου πρότειναν να μου δώσουν λεπτομερείς οδηγίες για να περάσω άλλη rom ή να μου προτείνουν ένα φίλο τους όπου θα κάνει αυτός το φλασαρισμα. Τους έστειλα σήμερα απάντηση ότι θα μου στείλουν οδηγίες και για τα δύο και εγώ θα επιλέξω. Φυσικά αν το πάω στο γνωστό τους, τους είπα ότι δεν δίνω τίποτα.

 

Επειδή δεν είμαι σίγουρος ότι θα τα καταφέρω με το φλασαρισμα μπορεί να ακολουθήσω την δεύτερη λύση. Θα δω. Αν δεν κάνουν τίποτα τους είπα ότι θα ανοίξω dispute.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια, αξιζει το Lenovo P1 (οχι το pro) στα 195 ευρω ; Να κανω κινηση να το παρω ; Εβγαλε τιποτα θεματα ; :)
Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάρει εγώ. Όλα δουλεύουν κομπλε. Με την ευρωπαϊκή ρομ. Εγγύηση από όσο ξέρω δίνουν ένα χρόνο και είναι πολύ ευγενικοί και συνενοησημοι. Παρτους τηλέφωνο και θα σου λύσουν όλες σου τις απορίες.

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση

Δεν υπάρχουν ετοιμοπαράδοτα έμαθα από φίλο που ενδιαφερότανε και αυτός

αναμένονται μέσα στον Οκτώβριο όμως μούπε

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, αξιζει το Lenovo P1 (οχι το pro) στα 195 ευρω ; Να κανω κινηση να το παρω ; Εβγαλε τιποτα θεματα ; :)

 

Φυσικά και αξίζει αλλά ψαχτο για πιο φτηνά, και αρκεί να μην έχει την κινέζικη ρομ...Εγώ το πήρα απο Αθηνα (experts mobile) 185 ευρώ με την ευρωπαϊκή ρομ και με εγγύηση εννοείται.

Με την επίσημη ευρωπαϊκή είναι σούπερ χωρίς προβλήματα και με μπαταρία(τέρας) , wifi, gps , kamera παρά πολύ καλά.

Αν μπορείς να το φλασαρεις και το κατεχεις πάρτο απέξω που πουλιέται πολύ καλά(παίζει από 115-130 ευρώ). Διαφορετικά αν δεν ξέρεις και δεν θες να το σκαλισεις και φοβάσαι, σκεψου και πράξε. Εγώ επειδή ήθελα εγγύηση και δεν ήθελα να το πειραξω λόγω άγνοιας το αγορασα από δω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση

Δεν υπάρχουν ετοιμοπαράδοτα έμαθα από φίλο που ενδιαφερότανε και αυτός

αναμένονται μέσα στον Οκτώβριο όμως μούπε

 

Οπότε υπομονή μέχρι να ρθει. Εγώ πάντως το χω καταευχαριστηθει!

Edited by Athens16
Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/s/9360800/Lenovo-Vibe-P1-16GB.html

 

Απο κινα απλα δεν μπορουμε να περιμενουμε λογο οτι το θελουμε αμεσα. Και ενα + που εχει εγγυηση αμα παθει κατι. Θα παρω να τους ρωτησω τι φοραει αν ξερουν.

Link to comment
Share on other sites

@petntoul απαράδεκτοι το vickmall. Τώρα μίλησα και εγώ στο τσατ με Σελίνα και περίμενα ότι θα μου έλεγε τα ίδια με σένα, αλλά σε μένα είπε άλλα.

Πως αυτό έγινε σε 7 ασημί κινητά και όλα τα χρυσά φύγαν με τη σωστή rom και sorry γιατί το λάθος το έκανε το παιδί που περνάει τις rom.

Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/s/9360800/Lenovo-Vibe-P1-16GB.html

 

Απο κινα απλα δεν μπορουμε να περιμενουμε λογο οτι το θελουμε αμεσα. Και ενα + που εχει εγγυηση αμα παθει κατι. Θα παρω να τους ρωτησω τι φοραει αν ξερουν.

 

Ίσως τότε να έβλεπες κι αυτό αφού το θες άμεσα. http://www.bestprice.gr/cat/806/mobile-phones.html?q=lenovo+vibe+p1&fromq=lenovo+vibe+p1 αλλιώς δες και στο http://experts-mobiles.gr/Lenovo-Vibe-P1?filter_name=Lenovo%20vibe%20p1

Edited by Athens16
Link to comment
Share on other sites

Η ευρωπαική rom στο δικό μου περάστηκε με επιτυχία.

Απο vickmall μου έδωσαν αυτές τις οδηγίες http://forum.xda-developers.com/vibe-p1/development/qpst-flashing-vibeui-3-1-s272-rom-t3386650 αλλά επειδή δεν μου άρεσε που έλεγε να εγκαταστήσουμε το "Qualcomm_USBDriver" συγκριτικά πάντα με τις οδηγίες τις σελίδα 19 εδώ σε μας, τελικά ακολούθησα τις δικές μας οδηγίες.

 

Το μόνο πρόβλημα που είχα ήταν πως όταν απο lenovosuite πηγα να εγκαταστήσω τον driver ο οδηγός εγκατάστασης βγήκε στα κινέζικα και δεν ήξερα τι να πατήσω. Τελικά πάτησα την επιλογή που είχε πρασινισμένη.

Οταν εγκαταστάθηκαν οι drivers πέταξε αλλο ένα κινέζικο παράθυρο, με περισσότερες επιλογές όπου εκεί την πάτησα.

Οπως ήταν το παραθυρο εγκατάστασης, είχε ένα μεγάλο πρασινισμένο κουμπί και απο κάτω του τρεις άλλες επιλογές στα κινέζικα.

Εγώ επίλεξα το πράσινο και εγκαταστάθηκε ένα κινέζικο πρόγραμμα που αργότερα πέταξα απο τον υπολογιστή μου.

Τώρα που το σκέφτομαι, οι τρεις απο κάτω επιλογές μάλλον απο αριστερά προς τα δεξιά πρέπει να ήταν τα: yes, no cancel και έπρεπε να πατήσω το μεσαίο, αλλά νόμιζα πως ήταν καποιο επόμενο βήμα της εγκατάστασης του driver.

 

Στο πρόγραμμα QPST προς το τέλος της εγκατάστασης έγραψε reset, waiting reset done...κατι τέτοιο...εκεί περιμένουμε...όταν ολοκληρωθεί η διαδικασία, το κουμπί exit απο το πρόγραμμα είναι πλέον διαθέσιμο.

Σε μένα το κινητό έμεινε στο logo της lenovo και ψυλλιάζομαι ότι όλα εκεί θα κολλάνε, γιατί πρέπει να μπούμε στο recovery μενου και να κάνουμε τα delete Wipe User Data και Wipe Cache όπου στο κάθε ένα έχει ένα NO και ένα YES και επιλέγουμε το YES.

 

Πρέπει όμως μετά απο τα παραπάνω, να κάνουμε reboot και σε εκείνο το σημείο δεν την έχει την επιλογή. Γι αυτό πατάμε μια φορά το βελάκι που βρίσκεται δεξιά απο το home button κάτω χαμηλά στην οθόνη μας και έτσι πάει πίσω και μπορούμε πλέον να επιλέξουμε το reboot.

Ανοιξε και έκανα τις ενημερώσεις συστήματος. Η μεγάλη αναβάθμιση, για το android 6 κράτησε ακριβώς 45 λεπτά.

 

Τα έγραψα όσο αναλυτικά μπορούσα για όσους δεν έχουν τις γνώσεις και φοβούνται για το τι τους περιμένει.

Οποιος έχει απορία με ρωτάει.

Edited by trust0
Link to comment
Share on other sites

Ίσως τότε να έβλεπες κι αυτό αφού το θες άμεσα. http://www.bestprice.gr/cat/806/mobile-phones.html?q=lenovo+vibe+p1&fromq=lenovo+vibe+p1 αλλιώς δες και στο http://experts-mobiles.gr/Lenovo-Vibe-P1?filter_name=Lenovo%20vibe%20p1

 

κατοπιν παραγγελιας γραφουν τα ποιο φθηνα μαγαζια. Το βρηκα διαθεσιμο στο cityshop στα 195 ευρω. Αντε να δουμε.

Link to comment
Share on other sites

κατοπιν παραγγελιας γραφουν τα ποιο φθηνα μαγαζια. Το βρηκα διαθεσιμο στο cityshop στα 195 ευρω. Αντε να δουμε.

 

Να είναι με την ευρωπαϊκή όμως ρομ. Αυτό το ειδες? https://dikarto.gr/kinhta-smartphones/384-lenovo-vibe-p1-turbo-3gb-me-.html?ref=bestprice.gr

Είναι με τα 3 giga ram και ευρωπαϊκή ρομ.

Edited by Athens16
Link to comment
Share on other sites

Παρτετο απο ελλαδα ρε σεις που καθεστε και τραβιεσται απο τα κολομαγαζα για να γλυτωσεται ευρω μετα συνεχεια δεν εχει το ενα δεν δουλευει το αλλο η το δεινα αφου με καρτα το παιρνετε, παρτετο απο δω με δοσεις [ξερω δυσκολα βγαινουν τα λεφτα]να παρετε κινητο να βαλετε καρτα και να φυγετε οχι να αναλωνεσται να βρητε λυσεις θα γλυτωσετε ταλαιπωρια ,δε θελω να κανω τον εξυπνο και με συμπαθατε κιολας,:):):):):):):)

 

συγνωμη φιλε μου αλλα μαλλον πρεπει να δεις ποσο εχει απο ελλαδα και ποσο εχει απο κινα, μαλλον θα το παρεις κ εσυ απο εκει. τι δοσεις και κολοκυθια? μιλαμε για διαφορα ,οχι αστεια. και τι σε κανει να πιστευεις οτι τα ελληνικα δουλευουν? εγω συνεργαζομαι με το vickmall και περναμε την official ROW s288 android 6.0 εκδοση λογισμικου πριν φυγει για πελατη. ολα μια χαρα μεχρι τωρα. 120 ευρω το p1 2gb ram 16gb rom. τρεχα εσυ στα ελληνικα μαγαζια να μιλας με τον καθε ασχετο πωλητη που δεν εχει ιδεα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

θα μπορουσε καποιος να μου πει την διαφορα του vipe p1 με του p1 pro;

 

2gb ram - 3gb ram , 16gb rom - 32gb rom και αν δεν με απατα η μνημη μου το pro εχει NFC.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρέλαβα και εγώ πριν λίγο απο το ταχυδρομείο.

Εχω τρελά νευρα με το vickmall!!! Ηρθε με την c58 με λίγα Ελληνικά και χωρίς ραδιοφωνο, σαν του παιδιού που έγραψε χθες ότι παρέλαβε δυο lenovo. Και έχω νεύρα, όχι μόνο γιατί το παρήγγειλα στις 14 Σεπτέμβρη, όπου στη σελίδα τους έγραφε με κατακόκκινα γράμματα ότι έρχεται απο τις 12 Σεπτέμβρη και μετά με την S288, αλλά και γιατί ήρθε με 0 % μπαταρία και έπαθα ένα σοκ, γιατί δεν άνοιγε. Τώρα το έβαλα για φόρτιση, αλλά κάτι δεν πάει καλά, γιατί εδώ και ώρα είναι στο 2%

Κάθε πόσα λεπτά ανεβαίνει ανα 1 % η μπαταρία βρε παιδιά;

Μου αρέσει που τους είπα να το ελέγξουν πριν το στείλουν.

 

εχεις απολυτο δικιο, το vickmall εχει ενα νεο υπαλληλο στο τμημα flashing που δεν γνωριζε να flashαρει με το qfil, εκανε αρκετες γκαφες, μιλα με την σελινα και πες μου με pm τι εγινε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θεσσαλονίκη είμαι. Εχω ξαναφλασάρει κινητά, αλλά mediatek. Τώρα μου αρεσει δεν μου αρέσει, θα φλασάρω κι αυτό και εύχομαι να μην προκύψει άλλο πρόβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μπορείς να μου πεις απο που κατέβασες την P1a42_S152_160126_ROW, γιατί την βρήκα στο ρωσικό φόρουμ, αλλά μόνο σε μέλη επιτρέπει το download της.

 

η 152 εχει θεμα με την μπαταρια, επισης για να φορτισει σωστα θελει ΜΟΝΟ τον φορτιστη του για να δει το turbo charge, πρεπει να βαλεις την s288 που ειναι πολυ πιο σταθερη, σου εστειλα και pm.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά κάθε 2-3 ποστ διαβάζω το ίδιο πράμα σχετικά με την ρομ... Ποστ 275 υπάρχει οδηγός που έχει φτιάξει φίλος, κάντε το κόπο και εκτελέστε τον για να μην έχετε θέματα με το τηλ. ΟΛΑ τα μαγαζιά η ρομ που περνάνε είναι λίγο σκ@τα. Μην ρωτάτε κάθε λίγο το ίδιο πράμα.

Αν υπάρχει admin στο θέμα μας ας κάνει το κόπο να βάλει τον οδηγό στην πρώτη σελίδα να μην ψαχνόμαστε

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

λαθος, εκδοση s288-row απο vickmall και ολα καλα, εχει και ραδιοφωνο και ελληνικα 100% εφοσον ειναι η επισημη row απο την lenovo.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια, διαβαζω τα ποστ με τα προβληματα σας και ολα μα ολα ειναι θεμα λογισμικου, οσοι τα εχετε παραλαβει απο vickmall εχετε την δικη μου rom s288 η οποια ειναι επισημη και παιρνει ολα τα update , ειναι απο την μαμα lenovo, εχει ραδιοφωνο κλπ κλπ, τωρα ειχαμε ενα θεμα με το vickmall, πηραν ενα βλημα και δεν ηξερε να περναει rom με το qfil, οκ ομως εμαθε :), οποιος θελει να λυσουμε τα προβληματα ειμαι εδω. ενα ενα τα θεματα ομως ετσι, ευχαριστω.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

 

[/color]παιδια, διαβαζω τα ποστ με τα προβληματα σας και ολα μα ολα ειναι θεμα λογισμικου, οσοι τα εχετε παραλαβει απο vickmall εχετε την δικη μου rom s288 η οποια ειναι επισημη και παιρνει ολα τα update , ειναι απο την μαμα lenovo, εχει ραδιοφωνο κλπ κλπ, τωρα ειχαμε ενα θεμα με το vickmall, πηραν ενα βλημα και δεν ηξερε να περναει rom με το qfil, οκ ομως εμαθε :), οποιος θελει να λυσουμε τα προβληματα ειμαι εδω. ενα ενα τα θεματα ομως ετσι, ευχαριστω.

 

και γιατί τοτε η Σελίνα στο vickmall λεει οτι δεν παιρνει αναβαθμίσεις (καταρχήν που το ξέρει αφού αυτη ειναι η πιο προσφατη ) και μας δυσκολεύει τη ζωή ;

εγω παντως παραγγειλα και δεύτερο να έχω

Edited by mplevris
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

και γιατί τοτε η Σελίνα στο vickmall λεει οτι δεν παιρνει αναβαθμίσεις (καταρχήν που το ξέρει αφού αυτη ειναι η πιο προσφατη ) και μας δυσκολεύει τη ζωή ;

εγω παντως παραγγειλα και δεύτερο να έχω

 

η s152 ΔΕΝ επαιρνε αναβαθμισεις, η s288 ειναι η πιο προσφατη, οποτε δεν εχει αναβαθμισεις για την ωρα, στο λεει γτ αν σου πει "ναι παιρνει" και καποια στιγμη δεν παρει τοτε θα αρχισεις να οριεσαι οπως ολοι σχεδον, γενικα σαν ελληνες το εχουμε αυτο, το πιο ηπιο forum ειναι το ρωσικο , πραγματικα τους χαιρομαι, βρισκουν λυση σε ολα με τον πιο ομορφο τροπο. Σ εμας ολοι ετοιμοι να πατησουν dispute.....

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα επιτυχή εγκατάσταση της ευρωπαϊκής rom με το τρόπο που αναφέρεται στο σχετικό post, σελίδες πιο πίσω. Και στα 2 κινητά όλα κύλησε άψογα και πλέον είμαι στην ευχάριστη θέση να τα αξιοποίηση κατάλληλα. Το vickmall πρότεινε τα βήματα που αναφέρει πιο πάνω και άλλος συμφορουμιτης αλλά εγώ προτίμησα τον τρόπο στη σελίδα 19.

 

Θέλω να πω ότι το κινητό για τα λεφτά του τα "σπαει" και αξίζει η αγορά του κάθε ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα επιτυχή εγκατάσταση της ευρωπαϊκής rom με το τρόπο που αναφέρεται στο σχετικό post, σελίδες πιο πίσω. Και στα 2 κινητά όλα κύλησε άψογα και πλέον είμαι στην ευχάριστη θέση να τα αξιοποίηση κατάλληλα. Το vickmall πρότεινε τα βήματα που αναφέρει πιο πάνω και άλλος συμφορουμιτης αλλά εγώ προτίμησα τον τρόπο στη σελίδα 19.

 

Θέλω να πω ότι το κινητό για τα λεφτά του τα "σπαει" και αξίζει η αγορά του κάθε ευρώ

 

εβαλες την s152, ή την s288?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

@FIREBLADE1 και εγώ ξεκίνησα με την rom της σελίδας 19 και με την ενημέρωση λογισμικού έφτασε στην s288.

 

Πόσο βλήμα μπορεί να είναι εκείνος ο υπάλληλος μαμωτο μου.

Εδώ τα καταφέραμε εμείς που δεν είναι και η δουλειά μας.

Απλά προσωπικά πονοκεφάλιασα γιατί δεν είναι δικό μου το κινητό και γιατί εγώ το πρότεινα στο φίλο μου.

Τέλος καλό. Τώρα μένει να μπει η sim να σιγουρευτουμε ότι έχει σήμα. Δεν έχω nano sim να το δοκιμάσω.

 

Στάλθηκε από κινητό.

Link to comment
Share on other sites

@FIREBLADE1 και εγώ ξεκίνησα με την rom της σελίδας 19 και με την ενημέρωση λογισμικού έφτασε στην s288.

 

Πόσο βλήμα μπορεί να είναι εκείνος ο υπάλληλος μαμωτο μου.

Εδώ τα καταφέραμε εμείς που δεν είναι και η δουλειά μας.

Απλά προσωπικά πονοκεφάλιασα γιατί δεν είναι δικό μου το κινητό και γιατί εγώ το πρότεινα στο φίλο μου.

Τέλος καλό. Τώρα μένει να μπει η sim να σιγουρευτουμε ότι έχει σήμα. Δεν έχω nano sim να το δοκιμάσω.

 

Στάλθηκε από κινητό.

 

οτι και να λες εχεις δικιο, τεσπα , τελος καλο για σενα ολα καλα, λαθη συμβαινουν φιλε μου καλε, εδω ολοκληρη samsung δεν μπορει να βγαλει μια σωστη μπαταρια για note7. Σημερα με ενημερωσε η selina για το λαθος που εγινε με τα vibe p1, 7 τεμαχια πηγαν ελλαδα, για αυτο μπηκα και βλεπω οτι τελικα ο κοσμος ειναι πολυ μικρος, αν με πιανεις ;)

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

@FIREBLADE1 και εγώ ξεκίνησα με την rom της σελίδας 19 και με την ενημέρωση λογισμικού έφτασε στην s288.

 

Πόσο βλήμα μπορεί να είναι εκείνος ο υπάλληλος μαμωτο μου.

Εδώ τα καταφέραμε εμείς που δεν είναι και η δουλειά μας.

Απλά προσωπικά πονοκεφάλιασα γιατί δεν είναι δικό μου το κινητό και γιατί εγώ το πρότεινα στο φίλο μου.

Τέλος καλό. Τώρα μένει να μπει η sim να σιγουρευτουμε ότι έχει σήμα. Δεν έχω nano sim να το δοκιμάσω.

 

Στάλθηκε από κινητό.

 

Επιβεβαιωνω και εγώ ότι με τις αναβαθμίσεις κατέληξα στην s288. Είναι σχετικά εύκολο τελικά. Απλώς μου βάλατε τώρα μια ανησυχία. Λέτε την Δευτέρα να πάω να βάλω nanisim που δεν έχω και να μην δουλεύει?

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω και εγώ ότι με τις αναβαθμίσεις κατέληξα στην s288. Είναι σχετικά εύκολο τελικά. Απλώς μου βάλατε τώρα μια ανησυχία. Λέτε την Δευτέρα να πάω να βάλω nanisim που δεν έχω και να μην δουλεύει?

 

*#06#, αν εχει τα imei 99.99% εχεις σημα.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη φιλε μου αλλα μαλλον πρεπει να δεις ποσο εχει απο ελλαδα και ποσο εχει απο κινα, μαλλον θα το παρεις κ εσυ απο εκει. τι δοσεις και κολοκυθια? μιλαμε για διαφορα ,οχι αστεια. και τι σε κανει να πιστευεις οτι τα ελληνικα δουλευουν? εγω συνεργαζομαι με το vickmall και περναμε την official ROW s288 android 6.0 εκδοση λογισμικου πριν φυγει για πελατη. ολα μια χαρα μεχρι τωρα. 120 ευρω το p1 2gb ram 16gb rom. τρεχα εσυ στα ελληνικα μαγαζια να μιλας με τον καθε ασχετο πωλητη που δεν εχει ιδεα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

2gb ram - 3gb ram , 16gb rom - 32gb rom και αν δεν με απατα η μνημη μου το pro εχει NFC.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

εχεις απολυτο δικιο, το vickmall εχει ενα νεο υπαλληλο στο τμημα flashing που δεν γνωριζε να flashαρει με το qfil, εκανε αρκετες γκαφες, μιλα με την σελινα και πες μου με pm τι εγινε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

η 152 εχει θεμα με την μπαταρια, επισης για να φορτισει σωστα θελει ΜΟΝΟ τον φορτιστη του για να δει το turbo charge, πρεπει να βαλεις την s288 που ειναι πολυ πιο σταθερη, σου εστειλα και pm.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

λαθος, εκδοση s288-row απο vickmall και ολα καλα, εχει και ραδιοφωνο και ελληνικα 100% εφοσον ειναι η επισημη row απο την lenovo.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια, διαβαζω τα ποστ με τα προβληματα σας και ολα μα ολα ειναι θεμα λογισμικου, οσοι τα εχετε παραλαβει απο vickmall εχετε την δικη μου rom s288 η οποια ειναι επισημη και παιρνει ολα τα update , ειναι απο την μαμα lenovo, εχει ραδιοφωνο κλπ κλπ, τωρα ειχαμε ενα θεμα με το vickmall, πηραν ενα βλημα και δεν ηξερε να περναει rom με το qfil, οκ ομως εμαθε :), οποιος θελει να λυσουμε τα προβληματα ειμαι εδω. ενα ενα τα θεματα ομως ετσι, ευχαριστω.

 

Φιλε μου τη γνωριζω την διαφορά και;δε ψωνιζω απο κινα εγω και εχω την εγγυηση μου το βικμολ δινει εγγυηση 2 χρονια;πρεπει να στειλης εκει το κινητο;

ΚΑΙ εξαλου δεν δεχομαι και δεν ανεχομαι να ανοιγει κανενας το κινητο μου για να περασει το οτιδηποτε μεσα γιατι τοτε ειναι σαν να το παιρνω δευτερο χερι οποτε προτιμω την μαμα ρομ κλπ και σφραγισμενο εργοστασιακα να μη μπει χερι τριτου.

Και δε το γραφω απο πονηρια αλλα τα μισα ποστ ψαχνουν πως να το κανουν λειτουργικο τηλεφωνο με ρομ φλασ και δε ξερω εγω τι αλλο και εννοειται πως δεν κρινω την τσεπη κανενος και η δικια μου τρυπες εχει αλλα προτιμω να ζοριστω λιγο παρα να τραβαω ταλαιπώρια μετα.:)

Και παρεπιμπτοντως εγω μιλαω μονο για το p1 2gb ram 32 rom a42 EU αυτο ειναι και το ενδικνειθεν.

Edited by komias2
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους εμφανίστηκε κάποιος γνωστής του θεματος. Καλώς ορισες FIREBLADE1 στο νήμα του vibe p1 . Ευχαριστουμε για τις απαντήσεις και ελπίζουμε να μας λυνεις τις οποίες απορίες έχουμε.:)

Komias2 νομίζω ότι υπερβαλεις λιγάκι...οκ ήθελες εγγύηση το καταλαβαίνω , ήθελες νάναι σφραγισμένο οκ δεκτό κι αυτο , αλλά εδώ μιλάμε για τεράστια χρηματική διαφορά κινας-ελλαδας.

Κι εγώ αν ήξερα να φλασαρω και να έχω γνώσεις εννοείται ότι θα το έπαιρνα απέξω γιατί πουλιέται σε τιμή χώμα. Τώρα όσο για την εγγύηση αυτο είναι το ρίσκο που πέρνει ο καθένας.

Εγώ προσωπικά, το ξανα ανεφερα στο νήμα, το πήρα απο εδώ λόγω της εγγύησης του καταστήματος (που μου έδωσε ένα χρόνο εγγύηση) και του τιμολογιου .

Οσον αφορά το κινητό τώρα:

Εσένα το δικό σου είναι το 2/32 Α42 eu. Το δικό μου είναι το 2/16 Α42 eu. Δηλαδή καμιά διαφορά γιατί του κοτσαρα και μια 16αρα micro sd κι είμαι κομπλε.

Η μόνη διαφορά είναι ότι εσύ έχεις εγγύηση 2 χρόνια ενώ εγώ 1 χρόνο αλλά εγώ έχω δώσει τα μισα λεφτά από σένα. Και να πάθει κάτι δεν θα τα κλαίω.

Διαφορετικά θα το αγοραζα σίγουρα απέξω . Ειδικά τώρα είναι πολύ vmf. Το ίδιο θα κάνω όταν με το καλό κυκλοφορήσει το Vibe p2. Αν δεν το βρω εδώ σε προσιτή τιμή με χρήση τιμολογιου τότε θα το πάρω απ έξω. Αλλά μέχρι τότε λέω να ευχαριστηθω αυτό που είναι σούπερ. Για το p2 έχουμε χρόνο ακόμα......

Edited by Athens16
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου τη γνωριζω την διαφορά και;δε ψωνιζω απο κινα εγω και εχω την εγγυηση μου το βικμολ δινει εγγυηση 2 χρονια;πρεπει να στειλης εκει το κινητο;

ΚΑΙ εξαλου δεν δεχομαι και δεν ανεχομαι να ανοιγει κανενας το κινητο μου για να περασει το οτιδηποτε μεσα γιατι τοτε ειναι σαν να το παιρνω δευτερο χερι οποτε προτιμω την μαμα ρομ κλπ και σφραγισμενο εργοστασιακα να μη μπει χερι τριτου.

Και δε το γραφω απο πονηρια αλλα τα μισα ποστ ψαχνουν πως να το κανουν λειτουργικο τηλεφωνο με ρομ φλασ και δε ξερω εγω τι αλλο και εννοειται πως δεν κρινω την τσεπη κανενος και η δικια μου τρυπες εχει αλλα προτιμω να ζοριστω λιγο παρα να τραβαω ταλαιπώρια μετα.:)

Και παρεπιμπτοντως εγω μιλαω μονο για το p1 2gb ram 32 rom a42 EU αυτο ειναι και το ενδικνειθεν.

 

Δεν ψωνιζεις απο κινα και καλα κανεις, για σενα παντα. Εγω ψωνιζω απο κινα χροοοοοονια, και την εχω πατησει αλλα και εχω αποκτησει εμπειρια, δικο μου θεμα ομως, δεν μπορω να προτεινω στον αλλο εδω μεσα να ΜΗΝ το παρει απο εκει και να το παρει απο εδω ΔΙΠΛΗ τιμη, ε? Οσο για την εγγυηση που λες, και ελληνικα καταστηματα μπορουν να σου βγαλουν την ψυχη και να μην στο επισκευασουν, σου πουλανε και εκεινη την ............. επεκταση εγγυησης 5 ετων, και εσυ πληρωνεις αερα! Εσυ που δεν δεχεσαι το κινητο σου να το πιασει αλλος.....μηπως το πακεταραν ξανα απο την βιτρινα? Λες δεν το κανουν? Τελος τα μισα ποστ ψαχνουν να το κανουν να δουλεψει γτ τους εχει ερθει με την κινεζικη rom η οποια ειναι πειραγμενη απο εκει για να παρει ελληνικα, να μπει το Play store, και να φυγουν οι κινεζιες, ξερεις ποσα μου ερχονται καθε μερα για εγκατασταση λειτουργικου? Αυτο γινεται γιατι σχεδον ολοι ψαχνουν να το παρουν 1$ πιο φτηνα απο το ali, τι σου φταιει η συσκευη μετα, τιποτα. Μετα εσυ λες να το παρουν 300 απο εδω....καλα!!!! Αυτη η συζητηση ομως ανηκει αλλου, σε αλλο νημα και αν θελεις την συνεχιζουμε εκει. Εως τοτε, p1a42 2/16 με την s288 και μια U3 128gb, κοστος 150 ευρω, Α! θηκη και tempered δωρο.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...