Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Settings-apps-βρισκεις την εφαρμογή Bluetooth share- clear data,clear cashe

και θα συνδέεται πάντα

 

ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΡΟΜ!

Το έκανα αυτό από τότε που το είχες πει. Έπιανε την 1η φορά και μετά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Θα την διορθώσω την ομς. Στο θέμα του βίντεο. (Με συγχωρείτε, το ξέχασα).

Θα την ξανανεβασω.

 

Σας προτείνω, πάντως την σλιμ.....

WiFi kai data παίζουν υποδειγματικα.

(έχω αναβαθμίσει τα ril της, σε r68)

Βάλτε την, και θα με θυμηθείτε

Βάλτε είτε την δική μου είτε του μτκ.

 

 

 

Παιδιά, αξίζει να θυσιασετε κάτι από την ομορφιά και πολύ λειτουργικότητα της rr,για αυτήν...

(από έναν φανατικό οπαδό της RESSURECTION REMIX :happy:)

 

Για το Η+, δεν είναι θέμα της ρομ. Και σε emui κιτκατ, τα ίδια κάνει. Είναι θέμα παροχου. Με όλα αυτά τσ δωρεάν mb που δίνουν, το φεης μπουκ, που όλοι είναι μέσα και τραβάει αβερτα ντατα και έχει φτάσει σε επίπεδα μισού cdrom η εφαρμογή +κασε+ντατα +++.... λογικο είναι.....

 

Δοκιμάστε μετά τα μεσάνυχτα, και θα δείτε Η+....

Δεν ξέρω τι να πω... πολλά μπράβο στο jpower super η ROM η πιο γρήγορη, πιο σταθερη που έχω δοκιμάσει ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Για τη slim ο λόγος! Όταν πατάω στο εικονίδιο των δεδμένων από την κουρτίνα, δεν ανοίγει το παραθυράκι για ενεργοποίηση/απενεργοποίηση των δεδομένων. Δεν κάνει τίποτα. Οπότε, για τα θέσω σε λειτουργία ή όχι, πρέπει να πηγαίνω κάθε φορά στις ρυθμίσεις... Συμβαίνει σε κάποιον άλλο;

 

Υ.Σ. οι υπόλοιπες συντομεύσεις της κουρτίνας δουλεύουν κανονικά και το wifi μέχρι στιγμής σταθερό!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αγαπητέ jpower73, επειδή πέρασα την aosp oms που ανέβηκε στις 17, ποια η διαφορά με την slim που ανέβηκε την άλλη μέρα, να δω αν αξίζει να ξαναφλασάρουμε το βράδυ!!! Edited by koraki3gr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Για τη slim ο λόγος! Όταν πατάω στο εικονίδιο των δεδμένων από την κουρτίνα, δεν ανοίγει το παραθυράκι για ενεργοποίηση/απενεργοποίηση των δεδομένων. Δεν κάνει τίποτα. Οπότε, για τα θέσω σε λειτουργία ή όχι, πρέπει να πηγαίνω κάθε φορά στις ρυθμίσεις... Συμβαίνει σε κάποιον άλλο;

 

Υ.Σ. οι υπόλοιπες συντομεύσεις της κουρτίνας δουλεύουν κανονικά και το wifi μέχρι στιγμής σταθερό!

 

Παρατεταμένο πάτημα κάνε

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Παρατεταμένο πάτημα κάνε

 

jpower73 καταρχήν σε ευχαριστώ, αλλά έτσι όπως λές βγάζει μόνο επιλογή για ενεργοποίηση/απενεργοποίηση περιαγωγής. Δεν υπάρχει επιλογή για δεδομένα κινητής..

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο,

Αν έχεις gravity, πήγαινε...

 

Status bar tweaks

Quick settings management

Tile specific settings

Cellular tile settings

Mobile data toggle_=== on single press

 

Στην χειρότερη, κατέβασε ένα widget

Ή πιο σωστά, κατεβασε το power widgets, είναι φρι, από το μαγαζί και φτιάξε μια σειρά από διακόπτες που θες

http://s3.postimg.org/mbceolrov/Screenshot_20160921_153817.png

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο,

Αν έχεις gravity, πήγαινε...

 

Status bar tweaks

Quick settings management

Tile specific settings

Cellular tile settings

Mobile data toggle_=== on single press

 

Στην χειρότερη, κατέβασε ένα widget

Ή πιο σωστά, κατεβασε το power widgets, είναι φρι, από το μαγαζί και φτιάξε μια σειρά από διακόπτες που θες

http://s3.postimg.org/mbceolrov/Screenshot_20160921_153817.png

 

σε ευχαριστώ. αλλά υπομονή (αχα). το έβαλα το widget που λες, αλλά τώρα είτε το ενεργοποιώ το νετ απο τις ρυθμίσεις είτε απο το widget ιντερνετ δεν υπάρχει :((( Βέβαια το wifi λειτουργεί κανονικά. (εκτός απο τη rom και το xposed δε χρειάζεται να περάσω κάτι άλλο, σωστά; εννοώ σε ο,τι αφορά τα δεδομένα)

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την slim, έβαλα το apn αλλά αυτό το 20205 πως το βγαζουμε; Jpower73 αυτό με το apn μπορείς να το φτιαξεις με κανένα ζιπακι;
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση οτι το gravity box [MM] δεν λειτουργει στη slim, εκτός αν κάνω κάτι λάθος. Με τα απο αρκετά reeboot δεν παίρνει τις αλλαγές (nav bar, status bar) μονο σε κάτι ψιλά λειτουργει, όπως αλλαγή χρώματος στο ρολόι. Και υποτίθεται οτι φτιάχτηκε ειδικα για AOSP

 

μερικες φορες κανει conflict με τις αντιστοιχες επιλογες της rom.Η slim δεν ειναι εντελως καθαρη aosp.Aς πουμε στο ρολοι αν το εχεις ενεργοποιημενο και απο gravity και απο slim settings βγαζει στην lockscreen 2 εικονιδια το ενα κολλητα στο αλλο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά καλησπέρα. Για τη slim ο λόγος! Όταν πατάω στο εικονίδιο των δεδμένων από την κουρτίνα, δεν ανοίγει το παραθυράκι για ενεργοποίηση/απενεργοποίηση των δεδομένων. Δεν κάνει τίποτα. Οπότε, για τα θέσω σε λειτουργία ή όχι, πρέπει να πηγαίνω κάθε φορά στις ρυθμίσεις... Συμβαίνει σε κάποιον άλλο;

 

 

ειναι bug της slim

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις εβαλα την σλιμ και δεν συνδεονται τα δεδομενα απο την κινητη. Αντι για βονταφον βγαζει εναν κωδικο (20205) και οταν ανοιγω τα δεδομενα δεν βγαζει ουτε 3g ουτε Η+ τιποτα. καμια βοηθεια?

 

πρεπει να δημιουργησεις τα apn χειροκινητα,δεν τα χει μεσα η rom.Και φυσικα μετα απο boot θελει airplane mode on-off.Aυτο το bug παραμενει.

Εμενα δεν μου βγαζει τιποτα τετοιο αλλα εχω βαλει τα apn μονος μου (slim απο το xda)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης δεν μου αρέσει που δεν υπάρχει option να απενεργοποιήσεις τα δύο μεγάλα tiles στα quick settings.

 

οταν εισαι στις ρυθμισεις των tiles αν πεταξεις αλλο ενα στην γραμμη των 2 θα γινουν 3 οπως στις αλλες rom

 

 

 

 

Τι εχετε να πειτε για smoothness και ταχυτητα των aosp?! Νομιζω τις πατανε κατω τις cm based οπως rr,du,κλπ..Το τηλεφωνο οπως θα πρεπε να ειναι

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι κλειδωμένο στο τηλέφωνο πανω αριστερά βγάζει 20205 ...

 

Δεν βγαζει κάτι τέτοιο (slim από myphone.gr)

http://s21.postimg.org/tq4oxgruv/Screenshot_20160921_224224.pngimage host

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παντός στην Σλιμ αν πατήσω πανω στο δικτυο ανοίγει και κλείνει κανονικά τα δεδομένα.
Link to comment
Share on other sites

Τροποποίηση του Settings framework κατά το δοκουν..

Προσθήκη Gravity box.. στον τομέα personalization

 

http://s14.postimg.org/46xsn6ba9/Screenshot_20160921_225622.pngimage hosting over 2mb

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγαζει κάτι τέτοιο (slim από myphone.gr)

http://s21.postimg.org/tq4oxgruv/Screenshot_20160921_224224.pngimage host

Και εγώ την "δικιά σου" έχω βάλει και εκεί που σε σενα λέει wind στο εμένα γράφει 20205.

 

Το δυκτιο μέχρι στιγμής δουλεύει καλά χωρίς πρόβλημα.

Και το tile του wifi στα quick settings δουλεύει και αυτό σωστά

Edited by georgeIII
Link to comment
Share on other sites

jpower73 καταρχήν σε ευχαριστώ, αλλά έτσι όπως λές βγάζει μόνο επιλογή για ενεργοποίηση/απενεργοποίηση περιαγωγής. Δεν υπάρχει επιλογή για δεδομένα κινητής..

Αν βάλεις χειροκίνητα τα APN όπως είπε ο Azuli, όλα καλά ανοίγουν με απλό πάτημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εγώ την "δικιά σου" έχω βάλει και εκεί που σε σενα λέει wind στο εμένα γράφει 20205.

 

Το δυκτιο μέχρι στιγμής δουλεύει καλά χωρίς πρόβλημα.

Και το tile του wifi στα quick settings δουλεύει και αυτό σωστά

Θέμα με το 20205 έχω κι εγω. Δεν ξέρω αν στο gravity έχει επεξεργασία ονόματος παροχου ή κάτι τετοιο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τροποποίηση του Settings framework κατά το δοκουν..

Προσθήκη Gravity box.. στον τομέα personalization

 

http://s14.postimg.org/46xsn6ba9/Screenshot_20160921_225622.pngimage hosting over 2mb

Αυτό πως μπορούμε να το κάνουμε?

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την "δικιά σου" έχω βάλει και εκεί που σε σενα λέει wind στο εμένα γράφει 20205.

 

Το δυκτιο μέχρι στιγμής δουλεύει καλά χωρίς πρόβλημα.

Και το tile του wifi στα quick settings δουλεύει και αυτό σωστά

 

Στην καρτέλα δημιουργίας των apn, δώστε name και apn, το ίδιο το apn.

Κάντε save

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Στην καρτέλα δημιουργίας των apn, δώστε name και apn, το ίδιο το apn.

Κάντε save

 

Name έχω βάλει vodafone και apn έχω βάλει internet.vodafone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...