Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το x822 υπαρχει η ειναι κινεζομαγαζο-εφευρεση..? το γκρι 4/32 το λεει χ822..

 

υπάρχει και μάλιστα η cpu είναι χρονισμένη στα 2.2ghz αντί για 2.15ghz του x820

 

http://www.androidiani.com/forum/leeco-lemax-2-x820/519657-thread-ufficiale-leeco-max-2-x822.html

Link to comment
Share on other sites

το x822 υπαρχει η ειναι κινεζομαγαζο-εφευρεση..? το γκρι 4/32 το λεει χ822..

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

δεν εχουν Ελληνικα.. με ρουτ και εφαρμογη απο το playstore τα κανεις ομως. αλλιως custom rom το οποιο εγω δεν θα το εκανα στο δικο μου.. η official εχει αλλη σταθεροτητα...

Θα χρειασθεί να περασω Ελληνικα, να εχει Ελληνικο μενου το κινητο,, Αγγλικα ξερω ελαχιστα.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει και μάλιστα η cpu είναι χρονισμένη στα 2.2ghz αντί για 2.15ghz του x820

 

http://www.androidiani.com/forum/leeco-lemax-2-x820/519657-thread-ufficiale-leeco-max-2-x822.html

 

Δεν μπορώ να κρίνω την αξιοπιστία των αναφορών του εν λόγω φόρουμ, σημειώνω όμως πως στο XDA είχα διαβάσει ότι με το φλασάρισμα διαφορετικών ΡΟΜ αλλάζει και η ονομασία της συσκευής, μπορεί δλδ να είναι μόνο θέμα software.

 

...στο ιταλικό φόρουμ πάντως λένε πως η 822 έκδοση έχει και Ράδιο.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει και μάλιστα η cpu είναι χρονισμένη στα 2.2ghz αντί για 2.15ghz του x820

 

http://www.androidiani.com/forum/leeco-lemax-2-x820/519657-thread-ufficiale-leeco-max-2-x822.html

 

αν υπαρχει, θα υπαρχει και στο επισημο site της letv, σωστα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

απο σχολια σε xda:

 

I also bought the X822 from spemall (very nice und fast transaction by the way). It is the same version as the x820, same specs (4GB RAM, Snapdragon820, 32GB ROM). I flashed TWRP, CM13, Cuoco etc. on it without any problem.

Everytime I flashed another ROM the versionumber changed between 822, 821 or 820, so I think this is maybe just color releated (grey, silver or golden)

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Στα 249.99$, μείον όποιους πόντους, από Gearbest για λίγο (μια βδομάδα λέει, αλλά δεν ξέρει κανείς).

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_356972.html

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να κρίνω την αξιοπιστία των αναφορών του εν λόγω φόρουμ, σημειώνω όμως πως στο XDA είχα διαβάσει ότι με το φλασάρισμα διαφορετικών ΡΟΜ αλλάζει και η ονομασία της συσκευής, μπορεί δλδ να είναι μόνο θέμα software.

 

...στο ιταλικό φόρουμ πάντως λένε πως η 822 έκδοση έχει και Ράδιο.

 

Σε samsung note 4, 910 f, το οποίο το φλασαρα με custom rom, μετά έδειχνε 920c!

Link to comment
Share on other sites

Στα 249.99$, μείον όποιους πόντους, από Gearbest για λίγο (μια βδομάδα λέει, αλλά δεν ξέρει κανείς).

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_356972.html

νομιζω απο δω θα το κανω

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το τσιμπησα 225 από geekbuying.com... Στα 230 βγαίνει κανονικα αλλά ζήτησα 5 ευρώ κουπόνι...τέλη του μηνός το περιμένω..
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δε θα άλλαζα με καμία παναγία το Ροζ-χρυσό με το ασημί. Γούστα είναι αυτά!!! Το ασημί πολύ βαρετό αλλά ναι κλάσικ!

 

Το χρησιμοποιεί κανείς σαν δίκαρτο; Ρε παιδιά, μου βαράει αποσυνδέσεις όταν το έχω σε δίκαρτη λειτουργία και για παράδειγμα μπαίνουν οι δύο ΣΙΜ ταυτόχρονα σε 3G. Πολύ σπαστικό. Θα πάρουν διαζύγιο μάλλον οι ΣΙΜ.

Μακάρι να κλείδωνε η μια ΣΙΜ σε 2G btw...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

sto gear best μου απαντησαν εχει ελληνικα... αρα με custom το στελνουν απ οτι καταλαβα

 

Και στο geekbuying το ίδιο απ' ότι ξέρω...βαρέθηκα να το γλυκοκοιτάζω, έριξα μια παραγγελία από εκεί καθώς και μια flip-up θήκη από Aliexpress και περιμένω.

 

Μπορεί να παραγγείλω και

- μια μαλακή θήκη

https://www.aliexpress.com/item/DouKou-Original-Letv-LeEco-Le-2-Pro-Case-X620-Super-frosted-Shield-for-Letv-Le-Max/32677129011.html

- κι ένα προστατευτικό οθόνης

http://www.gearbest.com/screen-protectors/pp_377821.html

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβα σημερα, απο vickmall, με Αγγλοκινεζικη ρομ. Κατεβασα το αρχειο zip , από το site της leeco, 17s, και βιάστηκα να χαρώ. Έχει αγγλικά, ρωσικά, γαλλικά, κλπ ,. Αλλά δεν έχει Ελληνικά. Το εστησα, κατεβασα Google keyboard, για να έχω Ελληνικό πληκτρολόγιο, από αυτό τα γράφω αυτα. Από ότι διάβασα, δεν συνιστάται το φλασαρισμα,. Το twrp, δεν το έχει το επίσημο site. twrp.me. Θα δω τις επόμενες μέρες τι θα κάνω.αυτα.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δημιούργησα 4 trouble tickets στην LeEco:

1) LTE FDD/TDD problem. Αποσυνδέσεις μόλις αλλάζω mode TDD->FDD, αδυναμία handover FDD->TDD όταν έχω ενεργό data session

2) Όταν οι δύο ΣΙΜ παίζουν σε 3η γενιά η μια από τις δύο ΣΙΜ κάνει αποσυνδέσεις, και σύνδεση δεδομένων είναι αργή και έχει αργή απόκριση - παγώνει

3) Έλλειψη επιλογής για 2G only στη δεύτερη ΣΙΜ

4) Αδυναμία μετάβασης από 3η σε 4η γενιά όταν έχεις ενεργό session

Έχει ακόμα πολύ δουλειά το baseband τους, λυπάμαι. Η αλήθεια είναι ότι έχει βελτιωθεί ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ σε σχέση με τις πρώτες εκδόσεις αλλά έχει πολλά θέματα ακόμη :worry:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καποιος που ξερει και το εχει στα χερια του μερικους μηνες θα ηθελα να απαντησει το εξής (σε μενα και σε οσους τα διαβαζουν αυτα πριν αποφασισουν για την αγορα του ή οχι)

και αμεσως μετα το παρηγγειλα με την μια, και θα παραθεσω ολα τα τεστ που θα του κανω, (μαλλον alliexpress τωρα που θα ρθουν και στην Ελλαδα τους επομενους μηνες).

 

1)να ζητησω multilanguage που εχουν ελληνικα ή την english /chinese rom ????

2)και γιατι?

διαβασα σχεδον 50 σελιδες και αλλαξα 2-3 φορες γνωμη (για την rom μιλαω) και οχι για καμερες, χρωματα και site.

Βλεπω οτι υπαρχει υποστηριξη απο εσας σε update και αλλες προτασεις και ετσι δεν μασαω για τα του κινητου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το παρελαβα σημερα, με Αγγλοκινεζικη ρομ, Μόνο αν ξέρεις καλά αγγλικά. Το βράδυ θα ψαξω για φλασαρισμα, για να βάλω Ελληνικά,, ότι καταλαβαίνεις,, Θα ήθελα να ρωτησω, από ότι διάβασα custom ROM, είναι δύο ,, ισπανου, ιταλού. Έχουν Ελληνικά;;;;; ποια προτείνει κάποιος που ήδη τις χρησιμοποιεί;;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Πολλοί προτιμούν την επίσημη Ινδική έκδοση της ΡΟΜ, που έχει προεγκατεστημένο google play...επίσης έχω διαβάσει για θεματάκια με την τελευταία αγγλο-κινέζικη, την 17s.

 

Μπορείτε ίσως να δοκιμάσετε την Ινδική έκδοση της 16S;

 

http://forum.xda-developers.com/le-max-2/how-to/le-max-2-official-stock-firmware-links-t3433761

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

Πολλοί προτιμούν την επίσημη Ινδική έκδοση της ΡΟΜ, που έχει προεγκατεστημένο google play...επίσης έχω διαβάσει για θεματάκια με την τελευταία αγγλο-κινέζικη, την 17s.

 

Μπορείτε ίσως να δοκιμάσετε την Ινδική έκδοση της 16S;

 

http://forum.xda-developers.com/le-max-2/how-to/le-max-2-official-stock-firmware-links-t3433761

 

 

Δεν έχει καθόλου θεματακια η 17s λειτουργούν όλα άψογα.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Οι κερατάδες από Gearbest το στείλανε κι όλας (12+ το μεσημέρι υπέβαλα την παραγγελία)...ούτε να το μετανιώσω δεν πρόλαβα.
Link to comment
Share on other sites

Οι κερατάδες από Gearbest το στείλανε κι όλας (12+ το μεσημέρι υπέβαλα την παραγγελία)...ούτε να το μετανιώσω δεν πρόλαβα.

 

χαχα.. το εστειλαν η απλα εδωσαν tracking? με multi στο στελνουν..?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έχει καθόλου θεματακια η 17s λειτουργούν όλα άψογα.

 

οντως τελεια λειτουργει...

 

με το theme store και τα wallpapers που μου εξαφανιστηκαν μονο εμενα, μπορεις να μου στειλεις τα apk να τα ξαναπερασω?

 

κατα τα αλλα απλα δεν υπαρχει... :):)

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας στο xda, επέλεξα την ρομ του Ιταλου, γράφουν ή ισπανική ρομ έχει θέματα, και με την 2η προσπάθεια την πέρασα. Εντύπωση μου έκανε ο τρόπος εγκατάστασης του twrp.
Link to comment
Share on other sites

χαχα.. το εστειλαν η απλα εδωσαν tracking? με multi στο στελνουν..?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

οντως τελεια λειτουργει...

 

με το theme store και τα wallpapers που μου εξαφανιστηκαν μονο εμενα, μπορεις να μου στειλεις τα apk να τα ξαναπερασω?

 

κατα τα αλλα απλα δεν υπαρχει... :):)

 

Μου έδωσαν Τράκινγκ, αλλά θέλω να πω δρομολογήθηκε...πιθανότατα έχει περάσει στη μεταφορική που θα το παραδώσει στην Post NL.

 

Δεν πολυασχολήθηκα να ρωτήσω, γιατί απλώς θα καθυστερούσα την αποστολή....ό,τι ΡΟΜ και νά'χει θα περαστεί η τελευταία επίσημη που θα είναι διαθέσιμη όταν παραλάβω.

Πάντως στις Συνήθεις Ερωτήσεις από κάτω δίνει αντιφατικές απαντήσεις

- σ' έναν Ιταλό λέει στις 10 Σεπτεμβρίου πως έχει μεν Ιταλική γλώσσα, αλλά δεν έχει προεγκατεστημένο Playstore

- σ' έναν άλλο λέει στις 25 Αυγούστου πως έχει προεγκατεστημένο Playstore.

- επίσης λέει πως δεν έρχεται με δωρεάν μαλακή θήκη, που προσωπικά νόμιζα πως ήταν μέρος του πακέτου.

 

Σε κάθε περίπτωση, εγώ τους είπα σε ticket να μου το στείλουν χωρίς να εγκαταστήσουν custom rom...δεν ρώτησα, δεν περίμενα απάντηση προτού παραγγείλω.

Link to comment
Share on other sites

Μου έδωσαν Τράκινγκ, αλλά θέλω να πω δρομολογήθηκε...πιθανότατα έχει περάσει στη μεταφορική που θα το παραδώσει στην Post NL.

 

Δεν πολυασχολήθηκα να ρωτήσω, γιατί απλώς θα καθυστερούσα την αποστολή....ό,τι ΡΟΜ και νά'χει θα περαστεί η τελευταία επίσημη που θα είναι διαθέσιμη όταν παραλάβω.

Πάντως στις Συνήθεις Ερωτήσεις από κάτω δίνει αντιφατικές απαντήσεις

- σ' έναν Ιταλό λέει στις 10 Σεπτεμβρίου πως έχει μεν Ιταλική γλώσσα, αλλά δεν έχει προεγκατεστημένο Playstore

- σ' έναν άλλο λέει στις 25 Αυγούστου πως έχει προεγκατεστημένο Playstore.

- επίσης λέει πως δεν έρχεται με δωρεάν μαλακή θήκη, που προσωπικά νόμιζα πως ήταν μέρος του πακέτου.

 

Σε κάθε περίπτωση, εγώ τους είπα σε ticket να μου το στείλουν χωρίς να εγκαταστήσουν custom rom...δεν ρώτησα, δεν περίμενα απάντηση προτού παραγγείλω.

 

εγω πηρα σφραγισμενο κουτι απο aliexpress.

ειχε μεσα γνησια διαφανη θηκη (που ταιριαζει τελεια)

δωρο εξω απο το κουτι ειχαν αλλη μια διαφανη και μια μεμβρανη, (η θηκη δεν ταιριαζε τελεια) τη μεμβρανη δεν την εβαλα.

ξεχασαν να μου βαλουν ανταπτορα ευρωπαικο.

αλλα το τηλ εχει θηκη απο την letv μεσα στο κουτι...

 

πηρα αυτην https://www.aliexpress.com/item/Litchi-LeTV-Max-2-X820-case-cover-Good-Quality-New-Leather-Case-hard-Back-cover-For/32688160550.html?spm=2114.13010608.0.106.7DKz82 σε καφε χρωμα και ταιριαζει τρομερα με το χρωμα του letv..

 

απλα θα προτιμουσα να μπορουσα εστω να δω το notification light .. αλλα ειναι οκ και προστατευει φουλ

Edited by giannispipom9pro
Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, στην παρέα. Έχοντας το τηλέφωνο 10 ημέρες θα αναφέρω κάποιες εντυπώσεις μου:

Η αγορά έγινε απο alliexpres ( όπως και πολλές άλλες) και έχω να πω μόνο ότι όλα ήταν άψογα , σε 12 μέρες είχα παραλάβει.

Το τηλέφωνο ήρθε με την 16s multi language rom (το είχα ζητήσει).

Όλα λειτουργούν άψογα, δεν είχα ποτέ θέμα με fingerprint ακαριαίο και αξιόπιστο.

Η κάμερα θέλει ψάξιμο λίγο κυρίως σε συνθήκες κακού φωτισμού, και έχει και αρκετές επιλογές παραμετροποιήσεων.

Πολύ δυνατό και γρήγορο wifi και ακαριαίο gps.

Γενικές εντυπώσεις πολύ καλή αγορά για αυτά τα χρήματα και όχι μόνο!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

To χρησιμοποιεί κανείς σαν δίκαρτο; Θέλω να μου πείτε πως συμπεριφέρεται το τηλέφωνο όταν και οι δύο ΣΙΜ είναι σε 3η γενιά ;) Εγώ έχω θέματα.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...