Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τωρα που επιτρεπονται οι αγορες απο εξωτερικο,γιατι δεν αγοραζεις την κλασικη samsung καρτα που πηραμε αρκετοι;

16€ περιπου,64αρα με καλες ταχυτητες δοκιμασμενα απο πολλους και σε 2-3 βδομαδες την εχεις σπιτι σου.

http://www.ebay.com/itm/331651939770

 

Δηλαδή τώρα λειτουργεί όπως παλιά το paypal? Έχω να ασχοληθώ από πριν τα cc

Sorry για το off topic

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις την παρήγγειλα από το συγκεκριμένο πωλητή.Δε συνηθιζω να παίρνω κάρτες από ebay αλλά φαίνεται αξιόπιστος και ή τιμή καλή.Θελω να ρωτησω αν στη συσκευασία περιλαμβάνεται και ανταπτορας για ανάγνωση κάρτας στο pc..

Την εχω τεσταρει με διαφορες εφαρμογες και παντου φαινεται αυθεντικη.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160907/fc4d34a9d26c1baf854f822b58b01859.jpg

Και σε ταχυτητες οτι λεει.Οποτε αυθεντικη θα ειναι.

Ανταπτορα οχι δεν εχει.Μονο την καρτα.

Εγω ειμαι πολυ ικανοποιημενος.

 

 

Σακη ναι εγω παραγγελνω κανονικα με paypal.Και φανταζομαι και ολοι σας.Εδω 1-2 μηνες περιπου που χαλαρωσαν λιγο τα cc.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Μετά την άσχημη εμπειρία με τον άθλιο ταχυφορτιστή της Samsung (SAMSUNG WIRELESS CHARGING PAD NG930BB ) o οποίος ήθελε 5ώρες για μια πλήρη φορτιση θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος 3rd party φορτιστής που να κάνει δοκιμασμένα ταχεία φόρτιση στα Samsung S7 και S7 edge.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Την εχω τεσταρει με διαφορες εφαρμογες και παντου φαινεται αυθεντικη.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160907/fc4d34a9d26c1baf854f822b58b01859.jpg

Και σε ταχυτητες οτι λεει.Οποτε αυθεντικη θα ειναι.

Ανταπτορα οχι δεν εχει.Μονο την καρτα.

Εγω ειμαι πολυ ικανοποιημενος.

 

 

Σακη ναι εγω παραγγελνω κανονικα με paypal.Και φανταζομαι και ολοι σας.Εδω 1-2 μηνες περιπου που χαλαρωσαν λιγο τα cc.

Ευχαριστώ για την απάντηση.Εχει παρά πολύ καλή βαθμολογία για πολλές πωλήσεις και λέει ειναι γνήσια.. Ευχαριστώ θα τη δοκιμασω μόλις έλθει και θα επανελθω

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποίηση την γρήγορη ασύρματη φόρτιση? Ακόμα και με http://www.skroutz.gr/s/6875295/Samsung-Wireless-Charging-Pad-Qi-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-PG920IB-Retail.html

Αυτόν που έχω δεν θέλει τόση ώρα , στη μπριζα τη φορτιστή βάζεις? Αν βάζεις του κινητού και πάλι έχεις θέμα γύρνα το πίσω γιατί τότε είναι ελλατοματικος

Link to comment
Share on other sites

Την εχω τεσταρει με διαφορες εφαρμογες και παντου φαινεται αυθεντικη.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160907/fc4d34a9d26c1baf854f822b58b01859.jpg

Και σε ταχυτητες οτι λεει.Οποτε αυθεντικη θα ειναι.

Ανταπτορα οχι δεν εχει.Μονο την καρτα.

Εγω ειμαι πολυ ικανοποιημενος.

 

 

Σακη ναι εγω παραγγελνω κανονικα με paypal.Και φανταζομαι και ολοι σας.Εδω 1-2 μηνες περιπου που χαλαρωσαν λιγο τα cc.

 

 

 

Καλή πρόταση... Σ' ευχαριστώ!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμάσει κανένας το συγκεκριμένο screen protector της x-one για το απλό s7 ?

 

X_ONE SCREEN PROTECTOR

Το εχω αναφερει στο παρελθον! ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ!!

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Το εχω αναφερει στο παρελθον! ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ!!

 

Γνωρίζουμε αν η αντίστοιχη μεμβράνη για το edge είναι εξίσου καλή?

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Πήρα χθες μια ζελατίνα, αντιθραυστικη από ένα κατάστημα στην Τσιμισκή... Πρώτη φορά παίρνω τόσο καλή προστασία για κινητό. Και καλύπτει όλη την οθόνη, δεν χάνει καθόλου. Phone center το κατάστημα, ή κάπως έτσι λέγεται... Ναυαρινου με Τσιμισκή, με κατεύθυνση προς Αριστοτέλους, 4-5 καταστήματα από το φανάρι της ναυαρινου

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by panos_27
Link to comment
Share on other sites

Ζελατίνα η tempered glass? Τι κόστος? Με θήκες πως τα πάει

Ζελατίνα. 15€ έκανε, λίγο τσιμπημενο αλλά άξιζε. Θήκη φοράω της σαμμυ την διάφανη, που καλύπτει μόνο το μπεζελ, και δεν έχει θέμα. Απ όταν έβαλα την μεμβράνη, φοράω τη θήκη χωρίς να κλοτσησει... https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160908/abfa7dc10f316d3b2ba644ade802a22b.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160908/90bf030c5b969e0f124082901403890e.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μακρια απο την X one! Την ειχα και τη πεταξα μετα...ειναι πολυ χοντρή χαλαει και την αφη!!!

Και τα χρωματα τα κιτρινιζει!!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Στην περνάνε αυτοί η μόνος σου? Αν την πέρασες μόνος η εγκατάσταση ήταν εύκολη?

Μου την πέρασε η κοπέλα εκεί, ώστε να μπει λάθος να βάλει καινούρια... Μόνος μου δεν το ρισκάρω, μην τυχόν και μπει στραβά

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νέος στην παρέα διάβασα αλλά δεν βγάζω άκρη,πόσο δε σήμερα σε κατάστημα Γερμανός φίλος τεχνικός μου πέρασε ζελατίνα όμως στα πλαϊνά δεν έκλεινε εφαρμοζε τέλεια κι έτσι δεν με άφησε να την πάρω φοβουμενοι μην ξεκολλήσει με την χρήση και μην περάσει μετά μέσα σκόνη κλπ χνουδια. Μου πρότεινε κρύσταλλο που να έχει κυρτοτητα. Εδώ λοιπόν οι πιο έμπειροι τι μου προτείνεται?Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Νέος στην παρέα διάβασα αλλά δεν βγάζω άκρη,πόσο δε σήμερα σε κατάστημα Γερμανός φίλος τεχνικός μου πέρασε ζελατίνα όμως στα πλαϊνά δεν έκλεινε εφαρμοζε τέλεια κι έτσι δεν με άφησε να την πάρω φοβουμενοι μην ξεκολλήσει με την χρήση και μην περάσει μετά μέσα σκόνη κλπ χνουδια. Μου πρότεινε κρύσταλλο που να έχει κυρτοτητα. Εδώ λοιπόν οι πιο έμπειροι τι μου προτείνεται?Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

 

αν εννοεις το s7 edge, μακριά από tempered glass..... η αιτιολογία ειναι ότι δεν κολλάει στην οθόνη καλά, δεν έχεις καλή ποιότητα χρωματικής απόχρωσης, και γενικά άμα διαβάσεις τι γράφουν τα παιδιά εδώ, οι αντιπώσεις δεν ειναι καλές.

 

εγώ προσωπικά το έχω γυμνό. η δικη μου γνώμη ειναι κάποιο pouch, η να το προσέχεις να μην το βάζεις με αλλα αντικείμενα μαζί....

έχω αλλάξει πολλές ζελατίνες, αλλά αργά η γρήγορα όλες είτε παρουσιάσανε πρόβλημα με ξεκολλήματα, είτε δεν ήταν καλές στην υφή, κλπ....

η αίσθηση που έχει το γυαλί γυμνό είναι πολύ καλύτερη.....

αλλά φυσικά ειναι η γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Εδώ και 2 μέρες έχω το S7. Από θήκη έχω την εξαιρετική για μένα spigen neo hybrid gunmetal. Τώρα στο θέμα τις προστασίας οθόνης δεν γνώριζα ότι είναι τόσο πολύπλοκο το θεμα . Πήρα από τον Κωτσοβωλο και έβαλα μόνος την celly tempered glass η οποία δεν έκατσε καλά στο κυρτο μέρος του απλού s7. Λέω μάλλον θα έκανα βλακεία εγώ. Οπότε πάω στον Γερμανό διαλέγω ένα iglass tempered glass μου το βάζουν εκεί πάλι τα ίδια. Στο κυρτο κομμάτι δεν καθεται.

Διάβασα αρκετές σελίδες εδώ και εγώ αυτό που αναζητώ είναι ένα γυαλί που να μην καλύπτει φουλ την οθόνη αλλά εκεί που αρχίζει το κυρτο κομμάτι να σταματά. Υπάρχει κάποια;

Στο s6 είχα την ancus και κάλυπτε ένα μέρος της οθόνης. Την έχει δοκιμάσει κανείς αν είναι έτσι και στο S7 ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Εδώ και 2 μέρες έχω το S7. Από θήκη έχω την εξαιρετική για μένα spigen neo hybrid gunmetal. Τώρα στο θέμα τις προστασίας οθόνης δεν γνώριζα ότι είναι τόσο πολύπλοκο το θεμα . Πήρα από τον Κωτσοβωλο και έβαλα μόνος την celly tempered glass η οποία δεν έκατσε καλά στο κυρτο μέρος του απλού s7. Λέω μάλλον θα έκανα βλακεία εγώ. Οπότε πάω στον Γερμανό διαλέγω ένα iglass tempered glass μου το βάζουν εκεί πάλι τα ίδια. Στο κυρτο κομμάτι δεν καθεται.

Διάβασα αρκετές σελίδες εδώ και εγώ αυτό που αναζητώ είναι ένα γυαλί που να μην καλύπτει φουλ την οθόνη αλλά εκεί που αρχίζει το κυρτο κομμάτι να σταματά. Υπάρχει κάποια;

Στο s6 είχα την ancus και κάλυπτε ένα μέρος της οθόνης. Την έχει δοκιμάσει κανείς αν είναι έτσι και στο S7 ;

Στο s7 υπάρχει αλλά κάθετε πολύ πιο άσχημα από το s6 γιατί δεν φτάνει μέχρι την άκρη λόγο της κυρτοτητας που ξεκινάει μέσα από την οθόνη

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο s7 υπάρχει αλλά κάθετε πολύ πιο άσχημα από το s6 γιατί δεν φτάνει μέχρι την άκρη λόγο της κυρτοτητας που ξεκινάει μέσα από την οθόνη

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κατάλαβα.

Μπορείς να μου πεις πιο γυαλί είναι;

Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι έχει βγάλει και η spigen μια που σταματάει ακριβώς στο κυρτο μέρος. Απλά διάβασα εδώ ότι χαραζεται εύκολα η συγκεκριμένη οπότε πιστεύω ότι είναι κρίμα να δώσω 20 ευρώ και στην ουσία να κανεις πολλούς συμβιβασμούς
Link to comment
Share on other sites

Η x one παιδιά είναι υγρής τοποθέτησης σαν την screenknight ? Με την τελευταία είμαι πολύ δυσαρεστημενος με την ποιότητα στην αφή .
Link to comment
Share on other sites

Πήρα χθες μια ζελατίνα, αντιθραυστικη από ένα κατάστημα στην Τσιμισκή... Πρώτη φορά παίρνω τόσο καλή προστασία για κινητό. Και καλύπτει όλη την οθόνη, δεν χάνει καθόλου. Phone center το κατάστημα, ή κάπως έτσι λέγεται... Ναυαρινου με Τσιμισκή, με κατεύθυνση προς Αριστοτέλους, 4-5 καταστήματα από το φανάρι της ναυαρινου

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πήγα και έβαλα και εγώ στο ίδιο κατάστημα, την έβαλε η κοπέλα, πρώτες εντυπώσεις θετικές, βέβαια με φοβησε η κοπέλα που μου είπε ότι συχνό φαινόμενο είναι να σηκωνοντε οι άκρες και να της πατάω αμέσως

Από ότι κατάλαβα βέβαια είναι ανάλογα σε ποιον πωλητή θα πέσεις γιατί η πρώτη κοπέλα μου είπε 15 ενώ η δεύτερη είπε (και κράτησε 10)

Link to comment
Share on other sites

Η x one παιδιά είναι υγρής τοποθέτησης σαν την screenknight ? Με την τελευταία είμαι πολύ δυσαρεστημενος με την ποιότητα στην αφή .

Η x one δεν είναι υγρης τοποθέτησης και δύσκολα μπαίνει εγώ την πήρα γιατί σε όσα τηλέφωνα είχα βάλει x one ζελατινες και τζαμια ήταν άψογα εδώ όμως δεν τα κατάφερα και την πέταξα τώρα έχω και εγώ την screenknight όντως είναι χάλια στη αφή αλλά πολύ εύκολη και καλή τοποθέτηση είδα και την ultimateshield υγρης τοποθέτησης και αυτή αλλά σπαστικα που είναι ακριβή και δεν την πήρα καθώς μέχρι τώρα έχω τζιραρει πολλά λεφτά άσκοπα σε θήκες ζελατινες και τζαμια με αποτέλεσμα μηδεν

:alien:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...