Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

CN και US

Ναι, έτσι είναι , με οποιοδήποτε recovery αν πατήσεις το update, upgrade , μετά την εγκατάσταση , θα μπει το stock recovery , (πίστευα ότι αυτό έχεις, και θέλεις),

είχες το twrp , δεν χρειαζόταν να το μετονομάσεις σε update (το κάνουμε όταν έχουμε το stock recovery )

με την μέθοδο που το έκανες , χάνεις το root (αυτό γίνεται πάντα, η official δεν είναι rooted )

δεν χάνεις εφαρμογές , γιατί δεν έκανες factory reset (θα έχεις τα data , οι επιφάνειες εργασίας δεν αλλάζουν , θα δεις και τις νέες εφαρμογές αν έχει η νέα rom)

Βάζεις και το twrp , θα εγκαταστήσεις πάλι και το supersu και όλα θα είναι όπως πριν

(είχες το twrp , έπρεπε να μπεις στο recovery και να την εγκαταστήσεις από εκεί την rom, μετά θα έκανες εγκατάσταση το supersu)

edit

CN και US και για όλα τα android

το NEO supersu 2.78 εγκατάσταση από το twrp recovery https://download.chainfire.eu/1001/SuperSU/UPDATE-SuperSU-v2.78-20160905010000.zip

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το NEO supersu 2.78 εγκατάσταση από το twrp recovery https://download.chainfire.eu/1001/SuperSU/UPDATE-SuperSU-v2.78-20160905010000.zip

 

Γιώργο καλησπέρα. Να υποθέσω ότι το παραπάνω SU είναι μόνο για τα CN? Ή κάνει και για τα US? Ευχαριστω. :)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο καλησπέρα. Να υποθέσω ότι το παραπάνω SU είναι μόνο για τα CN? Ή κάνει και για τα US? Ευχαριστω. :)
για όλα τα android
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Α.. Οκ. Επειδή σε προηγούμενη συζήτηση μας μου είχες πει ότι ο Ιταλός είχε "μοντάρει" το 2.76 για συμβατότητα με το US γι αυτό ρωτάω. Το SU που έχει το TWRP και σε ρωτάει μετά την εγκατάσταση clean install είναι το 2.76 ή μου φαίνεται? Πάντως μια χαρά δουλεύει και αναβαθμίζεται καπάκι μόλις μπεις στο Play. :o

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μιλούσαμε για το twrp recovery (που σωστά το έκανε ο Ιταλός) , που είναι διαφορετικό στα cn και us, έψαχνε ένα αρχείο.... misc.img ?θα βρω αργότερα την ονομασία (edit ,σωστή η ονομασία)

και δεν το κάνεις εγκατάσταση από fast boot, αλλά με αρχείο .exe (είπαμε και για το flashify)

Το SuperSu δεν είναι του Ιταλού , εδώ και χρόνια είναι το καλύτερο και κολλάει σχεδόν σε όλα τα android, το σχεδόν μάλλον δεν χρειαζόταν

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω όλους για τη βοηθεια...Ειαμι στην εξης διαδικασια...Ετοιμος να περασω το TWR. θα συνδεσω το κινητο με τον υπολογιστη και θα εκτελεσω το αρχειο TWRP-INSTALLER.Αυτο το κανω ως εξης?1. Κάνουμε πρώτα τις δύο ρυθμίσεις στο κινητό μας (εντοπισμός σφαλμάτων USB και Άγνωστες πηγές)

Ρυθμίσεις=>Σχετικά με το τηλέφωνο=>πατάμε επτά φορές στο Αριθμός έκδοσης=>πίσω=> Επιλογές για προγραμματιστές=>Εντοπισμός σφαλμάτων USB(ο διακόπτης να είναι ανοιχτός)

 

Ρυθμίσεις=>Ασφάλεια=>Άγνωστες πηγές (ο διακόπτης να είναι ανοιχτός)

 

Θα χρειασθούμε :

custom recovery (είναι του cuoco92) : http://www.androidiani.com...e-cuoco92.html

Κατεβάζουμε το recovery

https://mega.nz/#!vIBClbLQ...8fY9vlarwRKX-0

το αποσυμπιέζουμε στον υπολογιστή μας ,

συνδέουμε το κινητό με τον υπολογιστή μας με το καλώδιο

και τρέχουμε το X800-TWRP-INSTALLER

θα ανοίξει το παράθυρο εντολών στον υπολογιστή μας , και ακολουθούμε τις εντολές ,

κοιτώντας το κινητό μας γιατί θα χρειασθεί να τσεκάρουμε να επιτρέπεται ο εντοπισμός σφαλμάτων, και πατάμε το Ο.Κ.

το κινητό μας θα μπει στο recovery

η την εξης διαδικασία: 2:απενεργοποιούμε το κινητό ,

συνδέουμε το κινητό με τον υπολογιστή μας με το καλώδιο και

πατάμε ταυτόχρονα και παρατεταμένα τα 2 κουμπιά του κινητού μας , το on/off και το πλήκτρο του ήχου κάτω που μειώνει την ένταση (power και volume-) , θα δεις τον πιγκουίνο (safa mode)

και τρέχουμε το Le1PRO-TWRP-INSTALLER

θα ανοίξει το παράθυρο εντολών στον υπολογιστή μας , και ακολουθούμε τις εντολές ,

όταν σου πει στο δεύτερο backspace για να μπεις σε recovery , δεν θα πατήσεις το backspace , αλλά θα πατήσεις ταυτόχρονα τα power και volume+

κοιτώντας το κινητό μας γιατί θα χρειασθεί να τσεκάρουμε να επιτρέπεται ο εντοπισμός σφαλμάτων, και πατάμε το Ο.Κ

ΣΑΣ παρακαλω για να μην εχω θεμα,ποιος μπορει να μου δωσει το τηλ του να με καθοδηγησει ,αν εχει καποιος υπομονη???αλλιως δε πειραζει ας απαντησει εδω καποιος θα βρω ακρη..

Letv X800 US

Official 11s Translated

with Greek Language

Link to comment
Share on other sites

αυτή είναι δικιά μου φρασεολογία :lol:

το Ρυθμίσεις=>Ασφάλεια=>Άγνωστες πηγές (ο διακόπτης να είναι ανοιχτός) το κάνουμε αν θέλουμε να εγκαταστήσουμε εφαρμογές εκτός του play store

 

με λίγα λόγια

κατεβάζεις αυτό https://www.androidfilehost.com/?fid=24580943222145290 είναι το twrp recovery για το US

το αποσυμπιέζεις στο κομπιούτερ σου , συνδέεις το κινητό με το κομπιούτερ σου ,

τρέχεις το Le1PRO-TWRP-INSTALLER.exe , θα σου πει να πατήσεις στο πληκτρολόγιο το backspace ,

μετά πάλι θα σου πει να πατήσεις το backspace δεν θα το πατήσεις , αλλά στο κινητό σου θα πατήσεις ταυτόχρονα για λίγη ώρα τα δύο κουμπιά power και volume+

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Αφου περασα τους drivers πατησα το αρχειο,... με εβγαλε τον πιγκουινο πατησα με τη σειρα τα back space..οταν ηρθε η ωρα για να πατησω το power και το volume up μαζι το εκανα αλαλ δεν εκανε τιπτοα παρεμεινε για ωρα ο πιγκοινος..

επειτα πατησα παλι back space ka iεκανε ΤWR recovery..επειτα ekane επανεκκινηση και μπηκε στη επιφανεια οπως μπαινει κανονικα του κινητου.. δε βλεπω να αλλαξε κατι..μπηκε το TWR?

Letv X800 US

Official 11s Translated

with Greek Language

Link to comment
Share on other sites

κοίταξε πάλι το ποστ μου (στο cn πατάμε 2 φορές το backspace)

κάντο απο την αρχή , στο δεύτερο backspace δεν θα το πατήσεις ,

αλλά στο κινητό σου θα πατήσεις ταυτόχρονα για λίγη ώρα τα δύο κουμπιά power και volume+ , μέχρι να μπει στο recovery

για να δεις αν εγκαταστάθηκε , απ'ενεργοποιείς το κινητό σου και πατάς τα δύο κουμπιά ταυτόχρονα , τα , power και volume+

('έτσι θα μπαίνεις στο recovery ,η εγκατέστησε π.χ. αυτό αν είσαι root https://play.google.com/store/apps/details?id=phongit.quickreboot&hl=el)

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

το εκανα 4 φορες...οπως ειπατε..Δυστυχως δε περναει με τιποτε...παταω volume up &power αλαλ δε κανει τιποτα..ενα τεταρτο το πατουσα και παρεμενε ο πιγκοινος..πατησα αναγκαστηκα back psace και εγραψε οτι μπαινει στ TWr recovery και ξεκινησε μετα κανονικα παλι το κινητο.. Edited by jimigats

Letv X800 US

Official 11s Translated

with Greek Language

Link to comment
Share on other sites

Μιλούσαμε για το twrp recovery (που σωστά το έκανε ο Ιταλός) , που είναι διαφορετικό στα cn και us, έψαχνε ένα αρχείο.... misc.img ?θα βρω αργότερα την ονομασία (edit ,σωστή η ονομασία)

και δεν το κάνεις εγκατάσταση από fast boot, αλλά με αρχείο .exe (είπαμε και για το flashify)

Το SuperSu δεν είναι του Ιταλού , εδώ και χρόνια είναι το καλύτερο και κολλάει σχεδόν σε όλα τα android, το σχεδόν μάλλον δεν χρειαζόταν

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

 

Σωστά το ίδιο λέμε με άλλα λόγια. Supersu έχω στα κινητά μου χρόνια τώρα... το ξέρω απλά εννοώ το misc.img ότι το έχει μοντάρει για να παίζει στο us από το install του TWRP. Σωστά... άρα οκ καλά έχω καταλάβει. Αντε να δούμε πόσα ακόμα θα σε ρωτήσουμε και πόσα άλλα θα μάθουμε. Να σαι πάντα καλά Γιώργο. :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το εκανα 4 φορες...οπως ειπατε..Δυστυχως δε περναει με τιποτε...παταω volume up &power αλαλ δε κανει τιποτα..ενα τεταρτο το πατουσα και παρεμενε ο πιγκοινος..πατησα αναγκαστηκα back psace και εγραψε οτι μπαινει στ TWr recovery και ξεκινησε μετα κανονικα παλι το κινητο..

 

Δημήτρη πάτα με κλειστό το κινητό vol+ και power on/off. Τι κάνει? Μπαίνει στο stock recovery?

Καντο και ποσταρε να τα πάρουμε από την αρχή. Σου είπα στα pm την διαδικασία και ο torra33 από εδώ. Κάπου κάτι δεν γίνεται. Ας ξεκινήσουμε από την αρχή για να το περάσουμε. Μην αγχώνεσαι... Θα γίνει. :)

Είπε ο torra33 κατέβασες αυτόhttps://www.androidfilehost.com/?fid=24580943222145290 σωστά? Από drivers είσαι οκ? Στις συσκευές το βλέπει σωστά? Μετά με ανοιχτό το κινητό τρέχεις το. exe και σου βγάζει τον πρώτο διάλογο μπλα.. Μπλα connected. Μετά σου λέει πάτα backspace το πατάς και στο επόμενο που λέει press backspace to enter to recovery εκει πατάς πρώτα vol+(επάνω φωνή δλδ) και power on/off μεχρι να γράψει Leeco recovery. Δοκίμασε...

Edited by CrisBal
Προσθ λινκ

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

@jimigats

το αποσυμπιέζεις στο κομπιούτερ σου , συνδέεις το κινητό με το κομπιούτερ σου , απ'ενεργοποιείς το κινητό σου , πατάς ταυτόχρονα τα κουμπιά power και volume- , θα δεις τον πιγκουίνο , (είμαστε σε fast boot mode)

τρέχεις το Le1PRO-TWRP-INSTALLER.exe , θα σου πει να πατήσεις στο πληκτρολόγιο το backspace ,

μετά πάλι θα σου πει πάλι να πατήσεις το backspace δεν θα το πατήσεις , αλλά στο κινητό σου θα πατήσεις ταυτόχρονα για λίγη ώρα τα δύο κουμπιά power και volume+

Σωστά το ίδιο λέμε με άλλα λόγια. Supersu έχω στα κινητά μου χρόνια τώρα... το ξέρω απλά εννοώ το misc.img ότι το έχει μοντάρει για να παίζει στο us από το install του TWRP. Σωστά... άρα οκ καλά έχω καταλάβει. Αντε να δούμε πόσα ακόμα θα σε ρωτήσουμε και πόσα άλλα θα μάθουμε. Να σαι πάντα καλά Γιώργο. :)

ο Ιταλός ,κατέβασε το twrp recovery από εδώ https://twrp.me/devices/letvle1pro.html , του έλειπε το misc.img

κάπου το βρήκε και το έβαλε στο TWRP , και το έκανε σε .exe

χειροκίνητα ,τo misc.img ,είναι για το cn http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6587098#post6587098

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

@jimigats

το αποσυμπιέζεις στο κομπιούτερ σου , συνδέεις το κινητό με το κομπιούτερ σου , απ'ενεργοποιείς το κινητό σου , πατάς ταυτόχρονα τα κουμπιά power και volume- , θα δεις τον πιγκουίνο , (είμαστε σε fast boot mode)

τρέχεις το Le1PRO-TWRP-INSTALLER.exe , θα σου πει να πατήσεις στο πληκτρολόγιο το backspace ,

μετά πάλι θα σου πει πάλι να πατήσεις το backspace δεν θα το πατήσεις , αλλά στο κινητό σου θα πατήσεις ταυτόχρονα για λίγη ώρα τα δύο κουμπιά power και volume+

Γιώργο καλημέρα. Μπορεί να κάνω και λάθος (άλλωστε το έχω κάνει μόνο 3 φορές) με το 3.0.2 exe το κάνω με ανοιχτό το κινητό και στο 2ο backspace σβήνει και μπαίνει σε fastboot και μετά πατάω το vol+ on

ο ιταλός ,κατέβασε το twrp recovery από εδώ https://twrp.me/devices/letvle1pro.html , του έλειπε το misc.img

κάπου το βρήκε και το έβαλε στο TWRP , και το έκανε σε .exe

χειροκίνητα ,τo misc.img ,είναι για το cn http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6587098#post6587098

Στο misc. img δεν είναι και το custom recovery?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

με ανοιχτό το τηλέφωνο η σε fastboot mode το ίδιο είναι (αυτό λέγαμε παλιά, έκανε το .exe αρχείο και κάνει αυτόματα αυτά

είναι για το CN , αν στο φάκελο βάλουμε το misc. img ίσχύει για το US http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6587098#post6587098 )

με ανοιχτό , με το πρώτο backspace το πηγαίνει σε fastboot mode ,

με ανοιχτό όχι σε fastboot mode , λέει , πάτα το backspace να μπει σε fastboot mode

 

http://i67.tinypic.com/j6n6hk.png

 

(έλεγε ο φίλος ότι δεν γινόταν , και του είπα να μπει σε fastboot mode , γιατί ίσως το κινητό του δεν μπορεί να μπει σε fastboot mode , αν έβλεπε τον πιγκουίνο θα γινόταν )

πιστεύω ότι τα κατάφερε αλλά δεν το ξέρει , με κλειστό το κινητό αν πατήσει ταυτόχρονα για λίγη ώρα τα δύο κουμπιά power και volume+ θα μπει σε recovery

 

ναι το misc. img το πήρε απο το stock, official recovery , δεν υπάρχει αλλού

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

.......

 

(έλεγε ο φίλος ότι δεν γινόταν , και του είπα να μπει σε fastboot mode , γιατί ίσως το κινητό του δεν μπορεί να μπει σε fastboot mode , αν έβλεπε τον πιγκουίνο θα γινόταν )

πιστεύω ότι τα κατάφερε αλλά δεν το ξέρει , με κλειστό το κινητό αν πατήσει ταυτόχρονα για λίγη ώρα τα δύο κουμπιά power και volume+ θα μπει σε recovery

 

ναι το misc. img το πήρε απο το stock, official recovery , δεν υπάρχει αλλού

 

OK Έτσι ακριβώς. Κι εγώ πιστεύω ότι το κάνει αλλά κάπου το χάνει στα vol+ & power on/off. :)

Εγώ πάντως με το 3.0.2 το κάνω με ανοιχτό και στο 1ο backspace όπως είπες κι εσύ μπαίνει στον πιγκουίνο fast boot και 2ο βάζει το TWRP και μετά αντί για 3ο backspace πατάω τα vol+ & power κρατημενα μέχρι να μπει recovery. Ευχαριστούμε Γιώργο για άλλη μία φορά. :D

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

παιδια με κλειστο κινητο και πατημα των πληκτρων vol + kai ppwer δε βγαινει ο πιγκοινος..μου μπαινει σε ρεκοβερυ και λεει να κανω update me 2 επιλογες clear data και σταρτ η ρεσταρτ

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

με ανοικτο το κινητο

1 βημα press back space to start fast boot recovery

το πατησα

2 βημα βγηκε ο πιγκουινος

λεει πατα back space to flash recovery

εκει έκανα μια φορα το εξης :πατησα το πληκτρο vol+ και power ο πιγκουινος δεν εκανε κατι..(το πατησα για αρκετη ωρα)

ξαναδοκιασμα παλι και οταν βγηκε ο πιγκουινος στο 2 βημα που ελεγε flash recovery πατησα to back space..

Μου βγλαε την επιλογη να πατησω back space to σταρτ TWR recovery..

πατησα back space το κινητο αρχισε κανονικα απ οτην αρχη...

ξανα δοκιαμσα παλι και στο τριτο back space πατησα vol +power παλι τιποτα ..

Δε δουλευει παιδια.

Letv X800 US

Official 11s Translated

with Greek Language

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση σε ruschrom 16s δε δουλευει καλα το quick search στον dialer. Πχ μπορει να εχω 10 επαφες που ξεκινανε απο Gi αν πατησω δυο φορες το 4 θα μου βγαλει τις μισες. Εχει κανεις κανενα apk απο προηγουμενη εκδοση να κανω αντικατασταση?
Link to comment
Share on other sites

1. παιδια με κλειστο κινητο και πατημα των πληκτρων vol + kai ppwer δε βγαινει ο πιγκοινος..μου μπαινει σε ρεκοβερυ και λεει να κανω update me 2 επιλογες clear data και σταρτ η ρεσταρτ

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

2. με ανοικτο το κινητο

1 βημα press back space to start fast boot recovery

το πατησα

2 βημα βγηκε ο πιγκουινος

λεει πατα back space to flash recovery

1. Ο πιγκουινος σου είπε ο torra33 βγαίνει με vol- & power όχι με vol+ & power...

2. Τέλεια μεχρι εδώ καλά το πήγες. Τώρα αντί για τρίτο backspace κρατάς πατημένα τα (πρώτα) vol+ & power δεν τα αφήνεις μέχρι να γράψει Leeco recovery.

έκανα μια φορα το εξης :πατησα το πληκτρο vol+ και power ο πιγκουινος δεν εκανε κατι..(το πατησα για αρκετη ωρα)

παλι και οταν βγηκε ο πιγκουινος στο 2 βημα που ελεγε flash recovery πατησα to back space..

Μου βγλαε την επιλογη να πατησω back space to σταρτ TWR recovery..

πατησα back space το κινητο αρχισε κανονικα απ οτην αρχη...

ξανα δοκιαμσα παλι και στο τριτο back space πατησα vol +power παλι τιποτα ..

Δε δουλευει παιδια.

Εδώ λοιπόν είναι το λάθος στο τρίτο backspace θέλει vol+ & power on/off. Με κλειστό το κινητό κάνεις αυτά που λέει ο torra33. Αφού είσαι ήδη σε fastboot ένα backspace για installation TWRP και μετά vol+ & power. Με ανοιχτό κινητό 1o backspace για fastboot 2o backspace για installation TWRP και αντί για τρίτο vol+ & power on/off. Δοκίμασε και μας λες. :) Ουσιαστικά με κλειστό το κινητό και αφού πατήσεις vol- & power μπαίνεις fastboot άρα "πηδάς" το βήμα για να μπεις fastboot αφού είσαι ήδη.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση σε ruschrom 16s δε δουλευει καλα το quick search στον dialer. Πχ μπορει να εχω 10 επαφες που ξεκινανε απο Gi αν πατησω δυο φορες το 4 θα μου βγαλει τις μισες. Εχει κανεις κανενα apk απο προηγουμενη εκδοση να κανω αντικατασταση?

 

Έκανες κάνα καθαρισμό data Cache της εφαρμογής μπας και παίξει πρώτα? Μετά βλέπουμε. :)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

ωραια τα καταφερα!

Μια ερωτηση ακομη..

Για να μπαινω καθε φορα στο Twr πρεπει να κανω την ιδια διαδικασια??

τωρα πχ θελω να βαλω το atmos..οτι βαζω θα το μετανομαζω πρωτα σε update? κα ιθα το κανω μεσα apo to TWR isntall?

Edited by jimigats

Letv X800 US

Official 11s Translated

with Greek Language

Link to comment
Share on other sites

ωραια τα καταφερα!

Μια ερωτηση ακομη..

Για να μπαινω καθε φορα στο Twr πρεπει να κανω την ιδια διαδικασια??

τωρα πχ θελω να βαλω το atmos..οτι βαζω θα το μετανομαζω πρωτα σε update? κα ιθα το κανω μεσα apo to TWR isntall?

Όχι! Τελείωσε αυτή η διαδικασία..... επιτέλους! :lol:

Λοιπόν. Τώρα απλά θα σβηνεις το κινητό και θα πατάς vol+ & power όποτε θες να μπεις TWRP. Υπάρχουν κι άλλοι τρόποι μέσω εφαρμογών.... άστους προς το παρόν να εξοικιωθεις λίγο. Από εκεί πλέον θα κάνεις τα πάντα που αφορούν fix, zip, rom etc. Τώρα μπες στο TWRP βρες το Atmos zip αρκεί να το έχεις βάλει χύμα στο κινητό πάτα install στην αρχική βρες το και πάτα επάνω του >install αφού τελειώσει reboot to system και θα το έχεις σε κάποια (τέλος λογικά) επιφάνεια εργασίας. Πάτα επάνω του και ρυθμισε τον ήχο όπως σου αρέσει :)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ!!!!!!! ευχαριστω Χρηστο και Γιωργο..ΠΕρασε τελεια το DOlby..Τωρα παω γαι double tap/Ειστε κορυφη και ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις

Letv X800 US

Official 11s Translated

with Greek Language

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ!!!!!!! ευχαριστω Χρηστο και Γιωργο..ΠΕρασε τελεια το DOlby..Τωρα παω γαι double tap/Ειστε κορυφη και ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις

 

Γίνομαι κουραστικός αλλά θα το ξαναπώ! Μόλις πριν από 2,5 μήνες πήρα το κινητό και άρχισα να ψάχνομαι πως θα το κάνω - στήσω όπως μου αρέσει και αυτός που μου είπε - έδειξε τον τρόπο είναι ο Γιώργος - torra33! ;) (βλ. πρώτη μου ερώτηση σελίδα 247 έως σήμερα 347)

Οπότε αυτόν πρέπει να ευχαριστείς και όχι εμένα. Άντε ξεκίνα να το χαίρεσαι... :p

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έκανες κάνα καθαρισμό data Cache της εφαρμογής μπας και παίξει πρώτα? Μετά βλέπουμε. :)

Έκανα αλλα τίποτα. Τι αλλο προτείνεις;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...