Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο σύνδεσμος δεν φορτώνει για τη ρομ

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε internet explorer μόνο

 

Ποιος σύνδεσμος? Ποια rom? :p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε φίλε κρασάρουν τα πάντα , τι μας έκανες;

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άσε τις γλώσσες μας κατέστρεψες βραδιάτικα πέρασα το language pack και κρασάρουν τα πάντα πριν μπω καν στο σύστημα

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάτι παίζει όταν πάει να αποθηκευθεί και το κατεβάζει κατεστραμμένο; Δεν ξέρω τι να πω

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω δοκιμάσει πόσες φορές να περάσω το zip αλλά δεν μου εμφανίζει καμία εφαρμογή morelangs

Link to comment
Share on other sites

Eπίσης όταν κάνω καθαρή εγκατάσταση και περνάω από επάνω το πακέτο της γλώσσας δεν μπαίνει καν στο σύστημα κρασάρει
Link to comment
Share on other sites

--------------ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ MEGA_ GREEK _LANGUAGE_ PACK ΓΙΑ ΤΟ Χ800_US--------------------

 

Καλησπέρα και πάλι σε όλη την παρέα.

Επιτέλους κατάφερα να βρω λίγο χρόνο να ανεβάσω το μεταγλωττισμένο zip, με τις βασικές εφαρμογές της official 5.5.011s και φυσικά με τα Ελληνικά. Εννοείτε ότι το ετοιμάζω από τέλος Ιουλίου και το εγκατέστησα και το δουλεύω εδώ και μία βδομάδα, χωρίς κανένα πρόβλημα. Διόρθωσα και κάποια λάθη στον κώδικα της rom που βρήκα στο SystemUI & Launcher3 και πάνε σφαίρα!!!

Περιλαμβάνει dtwp (ξεχάστε το...Αγγλικά...:lol: ) πάτε Ρυθμίσεις>Προσβασιμότητα>Πατήστε δύο φορές....

και color service (ξεχάστε το κι αυτό):p Ρυθμίσεις>Προβολή>Χρωματικές αλλαγές! και τα υπόλοιπα ανακαλύψτε τα!:D

----------ΟΔΗΓΙΕΣ----------

1. Κατεβάζουμε το .zip και το αποθηκεύουμε χύμα στο κινητό.

2. Μπαίνουμε TWRP και κάνουμε full backup τα πάντα για καλό και για κακό και μετά κάνουμε επανεκκίνηση στο recovery.

3. Πατάμε το INSTALL και βρίσκουμε το φάκελο GreekLangPack_X800_US και εγκαθιστούμε το zip,με τον γνωστό τρόπο.

4. Αφού τελειώσει ,πατάμε reboot to system.

5. Όταν ξεκινήσει το κινητό και μπούμε στην επιφάνεια εργασίας, βρίσκουμε την εφαρμογή MoreLangs την οποία και ανοίγουμε.

6. Επιλέγουμε (κάπου στην μέση) el-GR Ελληνικά (Ελλάδα) και….

7. Γίνεται το θαύμα.. Ελληνικά παντού στο σύστημα, στις ρυθμίσεις συστήματος ΠΑΝΤΟΥ!!, μουσική, φωτογραφική, ρολόι, ημερολόγιο, ταπετσαρίες κ.λ.π

Για όσους έχουν stock recovery το γνωστό κόλπο..μετονομασία του zip,σε update.zip και εγκατάσταση....

Περιμένω εντυπώσεις και να με συγχωρήσετε για μερικές λέξεις που λείπουν, ή για τυχόν ορθογραφικά,αλλά είχα να κάνω 25.000! σειρές μεταφράσεων. :lol::lol::lol:

Link: https://mega.nz/#!9cVgzLiL

link key !cJcVQnPVknwyHqrFTAdbtMbfJtngfgFxUUvDRmws8Vw

 

Ακολούθησα όλα τα βήματα κανονικά αλλά εφαρμογή MoreLangs δεν μου εμφανίζεται.

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και εδώ. Η εφαρμογή δεν εμφανίζεται πουθενά

 

Καλημέρα σε όλους. Υπάρχει η πιθανότητα να έχει μείνει στα data και όχι στην επιφάνεια εργασίας. Πηγαίνετε με τον root Browser στο system>data> και εκεί θα έχει ένα φάκελο sightidea.com.setlocale πατήστε install από εκεί . Συγνώμη για την ταλαιπωρία αλλά έπρεπε να πάει στις εφαρμογές. Θα Το διορθώσω.. Ή

Ανοίξτε με winrar or 7zip το φάκελο του zip και θα δείτε φάκελο system >data και μέσα το sightidea.com.setlocale. τρέξτε το κατευθείαν από εκεί μέσα >εγκατάσταση . Ή κατεβάστε το από το PLAY STORE ΤΟΠΙΚΈΣ ΡΥΘΜΊΣΕΙΣ ΓΛΏΣΣΑΣ λέγεται. Αγγλικά morelangs. Μην ξαναεγκαταστησετε το zip υπάρχουν όλα ήδη στο κινητό σας απλά η αλλαγή γίνεται μέσω του morelangs. Και το morelocale2 κάνει αλλά θα πρέπει να βάλετε χειροκίνητα τα Ελληνικά γι αυτό λέω το morelangs που τα έχει έτοιμα.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

ρε φίλε κρασάρουν τα πάντα , τι μας έκανες;

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άσε τις γλώσσες μας κατέστρεψες βραδιάτικα πέρασα το language pack και κρασάρουν τα πάντα πριν μπω καν στο σύστημα

Το έχω δοκιμάσει 10 φορές δεν κρασαρε ποτέ. Ποια ρομ έχεις? Για την Official είναι και μπαίνει αφού την έχεις δουλέψει πρώτα. Δεν είπα πουθενά ότι την βάζουμε μετά από clean install καπάκι στο TWRP. Κοίτα επάνω τι πρέπει να κάνεις. Ευχαριστώ και πάλι.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Υπάρχει η πιθανότητα να έχει μείνει στα data και όχι στην επιφάνεια εργασίας. Πηγαίνετε με τον root Browser στο system>data> και εκεί θα έχει ένα φάκελο sightidea.com.setlocale πατήστε install από εκεί . Συγνώμη για την ταλαιπωρία αλλά έπρεπε να πάει στις εφαρμογές. Θα Το διορθώσω.. Ή

Ανοίξτε με winrar or 7zip το φάκελο του zip και θα δείτε φάκελο system >data και μέσα το sightidea.com.setlocale. τρέξτε το κατευθείαν από εκεί μέσα >εγκατάσταση . Ή κατεβάστε το από το PLAY STORE ΤΟΠΙΚΈΣ ΡΥΘΜΊΣΕΙΣ ΓΛΏΣΣΑΣ λέγεται. Αγγλικά morelangs. Μην ξαναεγκαταστησετε το zip υπάρχουν όλα ήδη στο κινητό σας απλά η αλλαγή γίνεται μέσω του morelangs. Και το morelocale2 κάνει αλλά θα πρέπει να βάλετε χειροκίνητα τα Ελληνικά γι αυτό λέω το morelangs που τα έχει έτοιμα.

Το έκανα,δουλεύει. Πολύ ωραίο, νά'σαι καλά CrisBal! :)

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα,δουλεύει. Πολύ ωραίο, νά'σαι καλά CrisBal! :)

Σ ευχαριστώ Γιάννη να σαι καλά. Σορυ για την ταλαιπωρία αλλά επειδή εγώ τα δοκίμαζα ένα ένα τόσο καιρό το είχα ήδη στην επιφάνεια εργασίας και γι αυτό δεν τσέκαρα αν ξαναμπαινει εκεί. Θα ανεβάσω πάλι το zip με την αλλαγή. Ευχαριστώ πολύ ;)

edit πως τα βλέπεις? Τρέχουν όλα σφαίρα?

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει 10 φορές δεν κρασαρε ποτέ. Ποια ρομ έχεις? Για την Official είναι και μπαίνει αφού την έχεις δουλέψει πρώτα. Δεν είπα πουθενά ότι την βάζουμε μετά από clean install καπάκι στο TWRP. Κοίτα επάνω τι πρέπει να κάνεις. Ευχαριστώ και πάλι.

 

Την official 11s έχεις δίκιο έπρεπε να τη δουλέψω πρώτα

Link to comment
Share on other sites

Την official 11s έχεις δίκιο έπρεπε να τη δουλέψω πρώτα

Εντάξει τώρα? Έπαιξε κάνοντας τα παραπάνω? :)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει τώρα? Έπαιξε κάνοντας τα παραπάνω? :)

 

Δουλεύει τέλεια μόνο ο stock διαχειριστής αρχείων έχει αγγλικά οι σημειώσεις και οι ρυθμίσεις στις κάρτες sim και τα δίκτυα

Edited by archiezulu
Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος μου εχει cn ..Το cn εχει και ηχο dolby atmos ενω το δικο μου us oxi... Το us μοτνελο δεν υπαρχει περιπτωση να παρει αναβαθμιση?masrshalow?

Letv X800 US

Official 11s Translated

with Greek Language

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ Γιάννη να σαι καλά. Σορυ για την ταλαιπωρία αλλά επειδή εγώ τα δοκίμαζα ένα ένα τόσο καιρό το είχα ήδη στην επιφάνεια εργασίας και γι αυτό δεν τσέκαρα αν ξαναμπαινει εκεί. Θα ανεβάσω πάλι το zip με την αλλαγή. Ευχαριστώ πολύ ;)

edit πως τα βλέπεις? Τρέχουν όλα σφαίρα?

 

Ναι, πολύ καλά! :)

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε αυτο ,είναι η original 11s καθαρη

https://sites.google.com/site/l1prousx800/

Πατάς I agree .....

 

Όπως είναι την βάζεις στο κινητό σου

Απενεργοποιεις το κινητό

Όπως είναι κλειστό το κινητό πατάς τα δύο κουμπιά , τα ,

power και volume +

Το κινητό θα κάνει αυτόματα update

 

 

Sent from my Le 1 Pro using Tapatalk

 

Η rom αυτη ειναι ρουταρισμενη?Μπορω να την κανω εγκατασταση με το custom recovery που εχω ηδη?

Η recovery ειναι η 3.0.2

Letv 1 pro US
Link to comment
Share on other sites

Ειναι, ναι ,ξερω ποιο recovery εχεις, κανε οτι εγραψα

Με το twrp recovery , εχει μικρη διαδικασια

 

 

Στάλθηκε από το X98 Plus II (C2D4) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει τέλεια μόνο ο stock διαχειριστής αρχείων έχει αγγλικά οι σημειώσεις και οι ρυθμίσεις στις κάρτες sim και τα δίκτυα

Σωστά! Είναι τα μόνα stock που δεν χρησιμοποιώ! Στο επόμενο mod λοιπόν! :p:lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ειναι, ναι ,ξερω ποιο recovery εχεις, κανε οτι εγραψα

Με το twrp recovery , εχει μικρη διαδικασια

 

 

Στάλθηκε από το X98 Plus II (C2D4) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιώργο καλό μεσημέρι. Δεν σταματάς βλέπω να βοηθάς και σε ευχαριστούμε! :) ήθελα την άποψή σου. Να ενσωματώσω στην Official 11s τα Ελληνικά και να την έχουμε και αυτή λες ή να προσπαθήσω με kitchen να κάνω PORT την 16s με τον stock kernel της 11s? Θα πετύχει? :wacko:

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ενας φιλος μου εχει cn ..Το cn εχει και ηχο dolby atmos ενω το δικο μου us oxi... Το us μοτνελο δεν υπαρχει περιπτωση να παρει αναβαθμιση?masrshalow?

Καλησπέρα. Θα σου ανεβάσω το zip με το DOLBY ATMOS την Δευτέρα γιατί τώρα είμαι εκτός και το περνάς εύκολα από TWRP. Μάλιστα τώρα που το σκέφτομαι θα το ενσωματώσω στο Greek language pack και αυτό μαζί με μερικές προσθέσεις στον file manager και στον download provider. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο καλό μεσημέρι. Δεν σταματάς βλέπω να βοηθάς και σε ευχαριστούμε! :) ήθελα την άποψή σου. 1.Να ενσωματώσω στην Official 11s τα Ελληνικά και να την έχουμε και αυτή λες 2.ή να προσπαθήσω με kitchen να κάνω PORT την 16s με τον stock kernel της 11s? Θα πετύχει? :wacko:

Καλό πρωινό , 1. δεν την δοκίμασα , το έχω στα Αγγλικά για τους λόγους που σου είπα

2. ναι , αλλά είναι δύσκολο από lollipop σε marshmallow , ίδιες είναι απλό

για το boot.... θα βάλεις στοιχεία απο το ένα στο άλλο

το παρακάτω δεν είναι αρχείο rom ,

http://www.easybytez.com/ahxmk3vhjc7b

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Σωστά! Είναι τα μόνα stock που δεν χρησιμοποιώ! Στο επόμενο mod λοιπόν! :p:lol:

 

Έχεις βάλει κάτι άλλο στις ρυθμίσεις των δικτύων;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, εχω ενα θεματακι με το X800 US, και ελεγα μηπως καποιος ειχε μια ιδέα.

Έχω το κινητο εδω και 4-5 μηνες με τη 11s του Cuoco (καθαρισμενη) και ειμαι απολύτως ευχαριστημένος. Το πρόβλημα ειναι ότι στο Strava (που εχω για το τρέξιμο) δε έχω ειδοποιησεις φωνητικές όταν τρέχω, ενω αυτές είναι ενεργοποιημένες στο πρόγραμμα. Υπάρχουν καπου permission που πρεπει να ενεργοποιήσω? Το έχει ξανααντιμετωπίσει άλλος κανείς?

ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλό πρωινό , 1. δεν την δοκίμασα , το έχω στα Αγγλικά για τους λόγους που σου είπα

Καλημέρα. Οκ ευχαριστώ για την απάντηση. Το ξέρω πως δεν θες τα Ελληνικά για την περίπτωση "λάθους" στο σύστημα ώστε άλλο να θες κι άλλο να βγαίνει

2. ναι , αλλά είναι δύσκολο από lollipop σε marshmallow , ίδιες είναι απλό

για το boot.... θα βάλεις στοιχεία απο το ένα στο άλλο

το παρακάτω δεν είναι αρχείο rom ,

http://www.easybytez.com/ahxmk3vhjc7b

 

Το παραπάνω είναι το boot image? Δεν το κατέβασα ακόμα.... Βλέπω ότι το έχεις ήδη στο kitchen. Το έχεις σεταρει και δοκιμάσει? Ευχαριστώ :rolleyes:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει κάτι άλλο στις ρυθμίσεις των δικτύων;

Όχι. Δεν πείραξα τίποτα. Μόνο την γλώσσα πρόσθεσα. :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλημερα, εχω ενα θεματακι με το X800 US, και ελεγα μηπως καποιος ειχε μια ιδέα.

Έχω το κινητο εδω και 4-5 μηνες με τη 11s του Cuoco (καθαρισμενη) και ειμαι απολύτως ευχαριστημένος. Το πρόβλημα ειναι ότι στο Strava (που εχω για το τρέξιμο) δε έχω ειδοποιησεις φωνητικές όταν τρέχω, ενω αυτές είναι ενεργοποιημένες στο πρόγραμμα. Υπάρχουν καπου permission που πρεπει να ενεργοποιήσω? Το έχει ξανααντιμετωπίσει άλλος κανείς?

Καλημέρα. Διάβασα στο Play store ότι κι άλλοι έχουν το ίδιο πρόβλημα μετά την τελευταία ενημέρωση. Τσέκαρε στην μπαταρία >έξυπνη εξοικονόμηση ενέργειας να μην είναι ενεργοποιημένος ο αυτόματος καθαρισμός της εφαρμογής αν και δεν νομίζω ότι φταίει αυτό αλλά ποτέ δεν ξέρεις. :)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...