Jump to content

Lenovo Tab 2 A10-70


vassar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάρε κάποια επίσημη γιατί είναι κρίμα τέτοιες ηχειάρες να καλύπτονται από OEM θήκες.

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μία χαρά είναι οι ηχειαρες, αλλά τι ρυθμίσεις έχετε στο atmos, το δικό μου ακούγεται πολύ χαμηλά!!!

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχει το ταμπλετ η ανηψια μου η οποια ειναι 10 χρονων.το ταμπλετ γεμισε ξαφνικα ιους που δεν φευγουν με τιποτα.εκανα factory reset απο συσκευη και απο recovery wipe data και τιποτα.το κακο ειναι πως αυτοι οι ιοι κατεβαζουν συνεχως apps πορνογραφικου υλικου και δε σε αφηνει να κανεις τιποτα αφου πεταει διαφημισεις και κατεβαζει apps αδιακοπα.σε 2 κινητα lenovo που ειχα παρει πριν κανα χρονο vibe p1m ειχα και στα 2 το ιδιο προβλημα.στα κινητα τουλαχιστον το θεμα λυθηκε με factory reset.στο ταμπλετ ουτε ενημερωση αφηνει να κανω.το μονο που σκεφτομαι ειναι να περασω την 5.0.1 καθαρα μπας και στρωσει.αν καποιος ξερει τη διαδικασια που πρεπει να ακολουθησω ας μου πει και φυσικα αν μετα την ολοκληρωση της διαδικασιας θα εχει ακομα εγγυηση το ταμπλετ.γενικα εχω κανει τετοια πραγματα απλα μονο σε σαμσουνγκ συσκευες οποτε ξερω απο τετοιες διαδικασιες.απο μενα αυτη η εταιρια εφαγε ενα μεγαλο Χ.δεν προκειται να ξαναπαρω ποτε κανενα προιον της.
Link to comment
Share on other sites

Λες να ευθύνεται η εταιρία για τα σαιτ που ανοίγει ο κάθε ένας και γεμίζει ιούς? Να μην λέμε ότι θέλουμε.

 

Στάλθηκε από το R7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Λες να ευθύνεται η εταιρία για τα σαιτ που ανοίγει ο κάθε ένας και γεμίζει ιούς? Να μην λέμε ότι θέλουμε.

 

Στάλθηκε από το R7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δε θα σου πω για το ταμπλετ γιατι δρν ξερω που εμπαινε η μικρη τα 2 κινητα ηταν το ενα της γυναικας μου και το αλλο της πεθερας μου. Ειδικα η πεθερα μου δεν ειχε ανοιξει ποτε browser λογω του οτι εχει ταμπλετ. Καποια παιχνιδια της κατεβασα και καποιες εφαρμογες. Δε θελω να πεισω κανεναν για το αν ειναι καλη η οχι η οποιαδηποτε εταιρια απλα παραθετω την εμπειρια μου και λεω πως ΕΓΩ δεν πριλοκειται να ξαναπαρω προιον απο τη lenovo. Ουτως η αλλως και για τα κινητα και για υο ταμπλετ εγω ημουν αυτος που τα προτεινε λογω χαρακτηριστικων καο χαμηλης τιμης να αγοραστουν. Κανε μια βολτα και απο το vibe να δεις ποσοι ειχαν το ιδιο θεμα που ειπα παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο P1m και το τάμπλετ το L κανένα πρόβλημα και στα τρία

 

Στάλθηκε από το R7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο P1m και το τάμπλετ το L κανένα πρόβλημα και στα τρία

 

Στάλθηκε από το R7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ε τι να πω ειμαι πολυ γκαντεμης τοτε.εχω δουλεψει samsung,lg και lenovo σε διαφορες συσκευες και ταμπλετς αυτο το χαλι μονο με τα προιοντα της lenovo εγιναν.μακαρι να ειναι μεμονομενο περιστατικο και να συνεβη μονο σε μενα (3 στα 3) και να μη συμβει σε κανεναν αλλον.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε αυτο που λες δε στεκει. Ολα τα κινητα android και ολες οι συσκευες με windows, κολλανε ιους εαν δε προσεχεις. Δεν εχει να κανει με την εταιρια. Αν το παιδακι πατουσε εκει που ελεγε το pop-up για εναν υπερτυχερο, τοτε δε φταιει το tablet..

 

Βαλε CM Browser ή Chrome να μην εχεις τετοια θεματα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε αυτο που λες δε στεκει. Ολα τα κινητα android και ολες οι συσκευες με windows, κολλανε ιους εαν δε προσεχεις. Δεν εχει να κανει με την εταιρια. Αν το παιδακι πατουσε εκει που ελεγε το pop-up για εναν υπερτυχερο, τοτε δε φταιει το tablet..

 

Βαλε CM Browser ή Chrome να μην εχεις τετοια θεματα.

 

Ωραια εσυ πιστευεις αυτο.εγω λοιπον πιστευω πως οι ρομς της lenovo απο την μανα τους ερχονται με κενα ασφαλειας.με καποιο τροπο μεσω αυτων των κενων γεμιζουν ιους.εχεις την αποψη σου και εχω τη δικη μου.αν και εσυ ειχες 3 συσκευες που ειχαν μολυνθει δε νομιζω να ησουν τοσο ανετος τωρα.πραγματικα δε θελω να το κανουμε vs ουτε να σε πεισω για το οτι υπαρχουν κενα.αυτο που ζητησα ειναι αν καποιος εχει βαλει την official rom να μου πει τη διαδικασια να την ξαναβαλω μπας και στρωσει.και θα το πω για μια τελευταια φορα μηπως δεν εχω γινει αντιληπτος.δεν εχω συμπαθειες ουτε αντιπαθειες με καμια εταιρια.ουτε εχω καπου μετοχες.ενας απλος καταναλωτης ειμαι που εχει τυχει να περασουν αρκετες συσκευες απο τα χερια του σε ios και android λειτουργικα.αυτο το πραγμα με τους ιους (ας βγαλουμε εξω το ταμπλετ αν το θες γιατι δεν ξερω τι χρηση εχει γινει) συνεβη και στις 2 συσκευες lenovo που αγορασα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία για να πάμε παρακάτω ποιο είναι το F ή το L? Έχει σημασία γιατί είναι άλλες rom.

 

Στάλθηκε από το R7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωραία για να πάμε παρακάτω ποιο είναι το F ή το L? Έχει σημασία γιατί είναι άλλες rom.

 

Κατεβάζεις από εδώ το sp flash tool

 

http://spflashtool.com

 

Από εδώ τους drivers και την rom που είναι για το τάμπλετ σου

 

https://androidmtk.com/download-lenovo-stock-rom-models

 

Και ακολουθείς τον οδηγό από εδώ

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405

 

 

Αν έχεις κάπου πρόβλημα (που δεν νομίζω) εδώ είμαστε!

 

Στάλθηκε από το R7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Στάλθηκε από το R7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία για να πάμε παρακάτω ποιο είναι το F ή το L? Έχει σημασία γιατί είναι άλλες rom.

 

Στάλθηκε από το R7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Στάλθηκε από το R7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ok σε ευχαριστω πολυ. Θα δοκιμάσω οταν βρω χρονο να δω τι θα γινει.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως η γυναίκα μου το έχει λιώσει από την ημέρα που της το πήρα.το tablet είναι πάρα πολύ καλό και αξίζει τα λεφτά του.
Link to comment
Share on other sites

που στο καλο είναι το USB DEBUGGING mode?....πειτε μου εχω καλο σκοπο.

 

Δηλ θελω να ελεγχω το ταμπλετ με mobilego-wondershare αλλα μου ζηταει να ενεργοποιησω το usb debugging mode.

Root δεν θα κανω το υπόσχομαι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο Ελλαδα καποια θηκη μεχρι 20 ευρω; Κατα προτιμηση απο Αθηνα για αμεση παραλαβη, να μη καλυπτει τα ηχεια και να μην ειναι δερματινη.

 

Μαλλον θα το αγορασω την Δευτερα και δε θα κανω την αναβαθμιση. Εξαλλου κα στο κινητο μου ( Oppo Find 7a ) με KitKat ειμαι. Ο,τι λειτουργει αψογα, δε το αλλαζεις..

 

Μολις διαβασα ολες τις σελιδες του θεματος.. Μοναδικο προβλημα απ'οτι εχω καταλαβει ειναι η αργη εκκινηση του tablet στην 5.0. Και καποια παραπονα για το wifi, απο ελαχιστους βεβαια..

 

Ετσι οπως θα το χρησιμοποιω για ιντερνετ, δλδ tethering με το κινητο μου, δε θα εχει καποιο προβλημα, σωστα; Πιο πολυ με ενδιαφερει να μη χανει το σημα του, ουτε καν στιγμιαια, γιατι θα παιζω online games.

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Από Ελλάδα όσο κι αν το είχα ψάξει δεν είχα βρει τίποτα. Τελικά αγόρασα αυτή από ebay σε σκούρο μπλε, την έχω ένα χρόνο και είναι τέλεια !!!

;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ να αγοράσω το συγκεκριμένο Tablet θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σε όσους το έχουν αγοράσει ήδη η γνωρίζουν

 

Το Α10-70F τι διαφορά έχει από το Α10-70L

 

Επίσης μπορώ να βάλω και στα 2 κάρτα SIM και να έχω internet από τα δεδομένα της SIM? Δεν με ενδιαφέρει τόσο να μπορώ να πάρω τηλέφωνο από το tablet αλλά να μπορώ να βάλω τη SIM και να εκμεταλλευτώ τα δεδομένα της σύνδεσης μου

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο Ελλαδα καποια θηκη μεχρι 20 ευρω; Κατα προτιμηση απο Αθηνα για αμεση παραλαβη, να μη καλυπτει τα ηχεια και να μην ειναι δερματινη.

 

Μαλλον θα το αγορασω την Δευτερα και δε θα κανω την αναβαθμιση. Εξαλλου κα στο κινητο μου ( Oppo Find 7a ) με KitKat ειμαι. Ο,τι λειτουργει αψογα, δε το αλλαζεις..

 

Μολις διαβασα ολες τις σελιδες του θεματος.. Μοναδικο προβλημα απ'οτι εχω καταλαβει ειναι η αργη εκκινηση του tablet στην 5.0. Και καποια παραπονα για το wifi, απο ελαχιστους βεβαια..

 

Ετσι οπως θα το χρησιμοποιω για ιντερνετ, δλδ tethering με το κινητο μου, δε θα εχει καποιο προβλημα, σωστα; Πιο πολυ με ενδιαφερει να μη χανει το σημα του, ουτε καν στιγμιαια, γιατι θα παιζω online games.

 

για θήκη από Ελλάδα κοίτα αυτή:

http://www.e-smartbuy.gr/eshop/tablets/tablet/10-1-i/%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B7-folio-cover-smart-stand-lenovo-tab-2-a10-70-a10-70f-10-1-red-oem-4221-detail

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ να αγοράσω το συγκεκριμένο Tablet θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σε όσους το έχουν αγοράσει ήδη η γνωρίζουν

 

Το Α10-70F τι διαφορά έχει από το Α10-70L

 

Επίσης μπορώ να βάλω και στα 2 κάρτα SIM και να έχω internet από τα δεδομένα της SIM? Δεν με ενδιαφέρει τόσο να μπορώ να πάρω τηλέφωνο από το tablet αλλά να μπορώ να βάλω τη SIM και να εκμεταλλευτώ τα δεδομένα της σύνδεσης μου

 

Εκεί είναι η διαφορά!

Το L υποστηρίζει κάρτα sim 4G ενώ το F δεν παίρνει κάρτα sim!

Edited by antheod
http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να συνδέσω το tablet με κάποιον τρόπο στην tv ώστε να βλέπω πιο άνετα τα youtube videos και το Kodi; Σκέφτηκα καλώδιο Micro usb to HDMI αλλά δεν ξέρω εάν λειτουργεί

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αφου περασα τη στοκ ρομ και υστερα εκανα αναβαθμιση στη λολιποπ δε βλεπω να εχει πλεον καποιο προβλημα το ταμπλετ και ολα φαινεται να λειτουργουν σωστα.λιγο που εψαξα δε βρηκα απο xda καποια καστομ ρομ,γενικα δεν υπαρχει?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αφου περασα τη στοκ ρομ και υστερα εκανα αναβαθμιση στη λολιποπ δε βλεπω να εχει πλεον καποιο προβλημα το ταμπλετ και ολα φαινεται να λειτουργουν σωστα.λιγο που εψαξα δε βρηκα απο xda καποια καστομ ρομ,γενικα δεν υπαρχει?

Υπάρχει μία lollipop αλλά έχει κάποια προβλήματα ποιο καλά αυτή που έχεις τώρα.

 

Στάλθηκε από το R7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

που στο καλο είναι το USB DEBUGGING mode?....πειτε μου εχω καλο σκοπο.

 

.

 

παιδες...αν ξερετε κατι βοηθατε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...