Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοιτα εντελως τυχαια πριν μια βδομαδα ημουν εκει και εφερε καποιος το τηλεφωνο του για τον ιδιο λογο και επισης δεν ειχαν οι ανθρωποι καποιο ανταλλακτικο και αυτος τα εβαλε με τα κοριτσια στη ρεσεψιον και ενω γινεται αυτο ηρθε ενας κουριερ με ανταλλακτικα και ειχε μεσα αυτο που τους ελειπε το ειπαν στον κυριο να αφησει το κινητο να το παρει την επομενη και αυτος θεωρησε οτι τον δουλευουν γιατι δεν ανοιξαν οι ανθρωποι το πακετο μπροστα του και αααλλες μ......ς ε εγω δε θα του το εφτιαχνα στη θεση τους η ιστορια δεν αφορα εσενα προσωπικα αλλα επειδη το εζησα και τα πραγματα αλλαζουν απο στιγμη σε στιγμη να μη τα θεωρουν καποιοι ανυππμονοι δεδομενο οτι τωρα μου χαλασε χτες το θελω".:)

 

Αλλο και αυτο με τις κοπελες,,μωλις τωρα εκλεισα το τηλ για να μαθω εξελιξη και δεν εχουν ιδεα,,ρωτας καποια πραγματα,,δεν γνωριζουμε και απευθυνειτε στο σερβις,,ρωτααω απλα και ομορφα,,συνηθως ποσο χρονικο διαστημα χρειαζετε οταν υπαρχει αυτο το κολημα και δεν ξερω μου λεει!!εκνευριζομαι ποιο πολυ στην συγκεκριμενη περιπτωση οταν αδιαφορουν!!επισης απορω πως δεν γνωριζουν,,,εγω αν ημουν προκορντια,,και εχω π.χ αναμονη 100 συσκευες για φτιαξιμο θα επαιρνα καθημερινα στο εργοστασιο για να μαθω ποτε γιατι και τα σχετικα!! οχι οταν θα ερθουν θα επισκευαστουν οπως λενε στο τηλ,ετσι αοριστα!!και δεν μπορω να μην ενοχλω καθε μερα,,συσκευη μου ειναι και την χρειαζομαι το συντομοτερο,,,εχει χαρη που ειναι lg g2 και ξερουμε τι τουμπανιαρικο ειναι αλλιως θα αγοραζα αλλο και δεν θα εμπλεκα με τα σερβις τωρα!!τεσπα,,δεν θελω να κουραζω το θεμα,,απλα ηθελα να πω την εμπειρια μου εως τωρα στην δευτερη φορα με την προκορντια!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και χρόνια πολλά,

Κάτοχος του g2 mini μέχρι τώρα, αποφάσισα να πάω και εγώ για το g2. Δεν έχω κάποιο παράπονο απ' το κιν. (τουλάχιστον με root και cm13), απλά θέλω να πάρω καλύτερο.

Επειδή όμως τα pinned θέματα είναι αρκετές σελίδες και είναι αδύνατον να βρεις απάντηση, θέλω να ρωτήσω:

Έχει βγει τελικά κάποιο συμπέρασμα στο θέμα με την κίτρινη οθόνη; Λόγω θερμοκρασιών κυρίως, αλλά κάπου διάβασα ότι το παθαίνουν μόλις αναβαθμιστούν σε lollipop. Ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά,

Κάτοχος του g2 mini μέχρι τώρα, αποφάσισα να πάω και εγώ για το g2. Δεν έχω κάποιο παράπονο απ' το κιν. (τουλάχιστον με root και cm13), απλά θέλω να πάρω καλύτερο.

Επειδή όμως τα pinned θέματα είναι αρκετές σελίδες και είναι αδύνατον να βρεις απάντηση, θέλω να ρωτήσω:

Έχει βγει τελικά κάποιο συμπέρασμα στο θέμα με την κίτρινη οθόνη; Λόγω θερμοκρασιών κυρίως, αλλά κάπου διάβασα ότι το παθαίνουν μόλις αναβαθμιστούν σε lollipop. Ισχύει;

 

Καλησπέρα φίλε. Γενικά λόγω θερμοκρασιών υπάρχει το θέμα. Η lollipop ανεβάζει παραπάνω θερμοκρασίες σε σχέση με την kitkat αλλά το φαινόμενο υπάρχει και σε kitkat. Πάντως η kitkat σε γενικές γραμμές είναι πιο σταθερή για τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! αντιμετωπίζω ενα θεμα απο το πρωι σημερα. το κινητο στο ασχετο αρχισε να κανει φοβερο drain στη μπαταρια σε φαση να το φορτιζω στο 80% και σε μια ωρα να χει πεσει μονο του στο 25% και καιει η συσκευη !! Δεν μπορω να καταλαβω τι παιζει, εκανα επανεκκινησεις, λειτουργω το greenify αλλα η κατασταση δεν διορθωνεται. στην καταναλωση μπαταριας εχει πρωτο σε καταναλωση τις υπηρεσιες google. Ξερει κανεις τι μπορω να κανω να στρωσει? οχι τιποτα αλλο δεν θα αντεξει ανοιχτο να χτυπησει το ξυπνητηρι το πρωι!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! αντιμετωπίζω ενα θεμα απο το πρωι σημερα. το κινητο στο ασχετο αρχισε να κανει φοβερο drain στη μπαταρια σε φαση να το φορτιζω στο 80% και σε μια ωρα να χει πεσει μονο του στο 25% και καιει η συσκευη !! Δεν μπορω να καταλαβω τι παιζει, εκανα επανεκκινησεις, λειτουργω το greenify αλλα η κατασταση δεν διορθωνεται. στην καταναλωση μπαταριας εχει πρωτο σε καταναλωση τις υπηρεσιες google. Ξερει κανεις τι μπορω να κανω να στρωσει? οχι τιποτα αλλο δεν θα αντεξει ανοιχτο να χτυπησει το ξυπνητηρι το πρωι!!

Αν έχει πρώτο το Google μάλλον οι υπηρεσίες της Google δεν αφήνουν το τηλέφωνο να κοιμηθεί. Θα πρότεινα τα εξής:

Clear data cache στα Google play services, εγκατάσταση ξανά του Google account, απενεργοποίηση ιστορικού τοποθεσίας και συγχρονισμων που δεν χρειάζεσαι, απενεργοποίηση υπηρεσιών σχετικών με φωνητική αναζήτηση ή Google now.

Δες πως θα πάει και μας λες. Συμβαίνει σε κάποιες εκδόσεις Google play services να κολλάνε και να απασχολούν τον επεξεργαστή συνέχεια.το ποσοστό που πέφτει η μπαταρία σου βέβαια είναι τραγικό. Και μια συμβουλή:

Πέτα το greenify!!

Δοκίμασε 2-3 μέρες χωρίς αυτό και δες αν έχει διαφορά η λειτουργία του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά,

Κάτοχος του g2 mini μέχρι τώρα, αποφάσισα να πάω και εγώ για το g2. Δεν έχω κάποιο παράπονο απ' το κιν. (τουλάχιστον με root και cm13), απλά θέλω να πάρω καλύτερο.

Επειδή όμως τα pinned θέματα είναι αρκετές σελίδες και είναι αδύνατον να βρεις απάντηση, θέλω να ρωτήσω:

Έχει βγει τελικά κάποιο συμπέρασμα στο θέμα με την κίτρινη οθόνη; Λόγω θερμοκρασιών κυρίως, αλλά κάπου διάβασα ότι το παθαίνουν μόλις αναβαθμιστούν σε lollipop. Ισχύει;

 

Εγω το εχω 27 μηνες στην κιτ κατ γιατι αλλη οτα δεν ηρθε και το παιρνω στις διακοπες μου και παραλια και ζεστες το μεταχειριζομαι σαν τηλεφωνο και υπολογιστη και δεν εχει κιτρινισει επισης 2 μελη του συγγενικου μου περιβαλοντος το εχουν απο 19 μηνες περιπου και αυτοι τιποτα ολοι μας ομως δεν πειραζουμε τα κινητα ουτε παιχνιδια παιζουμε σπανια

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει πρώτο το Google μάλλον οι υπηρεσίες της Google δεν αφήνουν το τηλέφωνο να κοιμηθεί. Θα πρότεινα τα εξής:

Clear data cache στα Google play services, εγκατάσταση ξανά του Google account, απενεργοποίηση ιστορικού τοποθεσίας και συγχρονισμων που δεν χρειάζεσαι, απενεργοποίηση υπηρεσιών σχετικών με φωνητική αναζήτηση ή Google now.

Δες πως θα πάει και μας λες. Συμβαίνει σε κάποιες εκδόσεις Google play services να κολλάνε και να απασχολούν τον επεξεργαστή συνέχεια.το ποσοστό που πέφτει η μπαταρία σου βέβαια είναι τραγικό. Και μια συμβουλή:

Πέτα το greenify!!

Δοκίμασε 2-3 μέρες χωρίς αυτό και δες αν έχει διαφορά η λειτουργία του κινητού.

 

Σε ευχαριστω πολύ για τη βοήθεια σου! Έκανα clear data cache στα google play services και το κινητο επανηλθε στα φυσιολογικα του! :) :) Απ οτι βλεπω εισαι κατα του greenify ε?

Link to comment
Share on other sites

Μονάχα με ρουτ αξίζει το γκρινιφαι...εξάλλου από μπαταρία το g2 είναι εξαιρετικό! ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μονάχα με ρουτ αξίζει το γκρινιφαι...εξάλλου από μπαταρία το g2 είναι εξαιρετικό! ;)

 

Ετσι ακριβως εγκρινω και επαυξανω :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολύ για τη βοήθεια σου! Έκανα clear data cache στα google play services και το κινητο επανηλθε στα φυσιολογικα του! :) :) Απ οτι βλεπω εισαι κατα του greenify ε?

Προσωπικά σε δοκιμές που έκανα με greenify και χωρίς δεν είδα διαφορά, επίσης θεωρώ προσωπικά ότι είναι αντίθετο από την λειτουργία του android και παρατήρησα πιο πολλά κολλήματα. Αντιθέτως είμαι fan του amplify και αντίfan της Google...χαίρομαι που το έφτιαξες.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω 27 μηνες στην κιτ κατ γιατι αλλη οτα δεν ηρθε και το παιρνω στις διακοπες μου και παραλια και ζεστες το μεταχειριζομαι σαν τηλεφωνο και υπολογιστη και δεν εχει κιτρινισει επισης 2 μελη του συγγενικου μου περιβαλοντος το εχουν απο 19 μηνες περιπου και αυτοι τιποτα ολοι μας ομως δεν πειραζουμε τα κινητα ουτε παιχνιδια παιζουμε σπανια

Ναι η lollipop απ' ότι βλέπω εμφανίζεται μόνο μέσω του pc suite. Το πήρα το κινητάκι. Θα μείνω προς το παρόν στην kitkat μέχρι να την βαρεθώ και μετά αναλόγως...

Link to comment
Share on other sites

Ναι η lollipop απ' ότι βλέπω εμφανίζεται μόνο μέσω του pc suite. Το πήρα το κινητάκι. Θα μείνω προς το παρόν στην kitkat μέχρι να την βαρεθώ και μετά αναλόγως...

 

Καλό ριζικό τι να βαρεθεις; Εικονίδια κλπ;έχει και περιβάλλον της 6 σαν επιφάνεια εργασίας .Ή κιτ κατ είναι ή πληρέστερη γιαυτό το κινητό αλλά εννοείται ότι θέλεις κάνεις μία γνώμη λέω.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Χθες που παρατηρησα στο τηλεφωνο οτι εχει σηκωθει η οθονη του touch και κουνιεται με το πατημα.

Πηρα τηλεφωνο στο σερβις της LG και ενω αρχικα μου ειπαν οτι αυτο δεν καλυπτεται απο την εγγυηση,μετα μου ειπαν να ερθουν να παραλαβουν.Επισης σε περιπτωση που δεν το δικαιολογησουν θα πρεπει να πληρωσω τα μεταφορικα.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλό ριζικό τι να βαρεθεις; Εικονίδια κλπ;έχει και περιβάλλον της 6 σαν επιφάνεια εργασίας .Ή κιτ κατ είναι ή πληρέστερη γιαυτό το κινητό αλλά εννοείται ότι θέλεις κάνεις μία γνώμη λέω.

Το περιβάλλον της 6 πώς το βάζεις;

Link to comment
Share on other sites

Να πω κ γω Τις εντυπώσεις μου από την αλλαγή οθόνης λόγω κιτρινιλας.

1. Καταρχάς η οθόνη που μου βάλανε πιστεύω είναι υποδεέστερη από αυτή που είχα γτ οι γραμμές φαίνονται πολύ εύκολα πλέον ενώ πριν ήθελε προσπάθεια να τις δεις κ υπό κατάλληλη γωνία.

2. Η οθόνη ήταν κολλημένη στο πλαίσιο μόνο από την πάνω μεριά κ από την μέση κ κάτω πιεζοταν προς τα μέσα. Στην αρχή είπα έτσι θα ήταν κ η προηγούμενη κ ότι είναι η ιδέα μου μέχρι που βράδιασε κ έβλεπα από παντού γύρω από το πλαίσιο διαρροή φωτός. Το επισκευάσα μόνος καθώς δεν είχα την υπομονή να περιμένω άλλες 2 βδομάδες για κάτι τετοιο. Κάπου είχα δει ένα βιντεάκι όπου το ζεσταίνουν γύρω γύρω με πιστολάκι μαλλιών το πλαίσιο κ στη συνέχεια κράτουσαν πατημενη την οθόνη. Το αποτέλεσμα εντυπωσιακό. Άψογη εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Το περιβάλλον της 6 πώς το βάζεις;

 

Βασικά είναι θέμα και αλλάζουν όλα τα εικονίδια γίνεται πιο παιχνιδιάρικο πας στην προβολή πατάς θέμα σου έχει 2 επιλογές lg και masmalow επιλέγει και περνά αν και βασικά δεν έχει σχέση με την 6 γλυφειτζουρι

Edited by komias2
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..μπορει καποιος να με βοηθησει σε σχεση με το hotspot? Δε μπορω να διαμοιρασω την συνδεση μου σε αλλη συσκευη ενω διχνει οτι εχει γινει συνδεση
Link to comment
Share on other sites

Έχει ρουτάρει κάποιος από εδώ την lollipop 5.0.2 30f να μου πει με ποιό πρόγραμμα; Όλοι λένε για το one click root αλλά δεν τα έχω καταφέρει ούτε με την 1.3 (η οποία δεν μου τρέχει καν σε 7άρια) ούτε με το κλασσικό script v1.2.

Ίσως βέβαια η 1.3 να μην τρέχει γιατί είμαι με καθαρη εγκατάσταση στο pc χωρίς updates και service pack.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ρουτάρει κάποιος από εδώ την lollipop 5.0.2 30f να μου πει με ποιό πρόγραμμα; Όλοι λένε για το one click root αλλά δεν τα έχω καταφέρει ούτε με την 1.3 (η οποία δεν μου τρέχει καν σε 7άρια) ούτε με το κλασσικό script v1.2.

Ίσως βέβαια η 1.3 να μην τρέχει γιατί είμαι με καθαρη εγκατάσταση στο pc χωρίς updates και service pack.

Δοκίμασε αν θες για αρχή κάτι πιο απλό μήπως σου δουλέψει:

http://forum.xda-developers.com/devdb/project/dl/?id=16614

Αν δεν γίνει τίποτα, δες κ' αυτό:

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/tools-srk-tool-useful-toos-lg-root-twrp-t3079076

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..μπορει καποιος να με βοηθησει σε σχεση με το hotspot? Δε μπορω να διαμοιρασω την συνδεση μου σε αλλη συσκευη ενω διχνει οτι εχει γινει συνδεση

Έχεις πειράξει κάτι σχετικά με κωδικό που θα συνδέονται οι άλλοι ή το ssid? Βγάλε μας αν θες μια φώτο τις ρυθμίσεις σου.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω πως να στειλω φωτο..ειμαι απο κινητο..δε ξερω αν ερθει

Δοκίμασε να κάνεις τους χρήστες που θα συνδεθούν 4 και να βάλεις πολύ εύκολο κωδικό ή άστο χωρίς κωδικό.

Δοκίμασε Επίσης wpsk2

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αν θες για αρχή κάτι πιο απλό μήπως σου δουλέψει:

http://forum.xda-developers.com/devdb/project/dl/?id=16614

Αν δεν γίνει τίποτα, δες κ' αυτό:

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/tools-srk-tool-useful-toos-lg-root-twrp-t3079076

 

Οκ το kingroot δούλεψε, το περίεργο όμως τώρα είναι ότι δεν με αφήνει να το διαγράψω. Μήπως το root με το συγκεκριμένο πρόγραμμα, προϋποθέτει ότι η εφαρμογή πρέπει να μείνει μόνιμα στην συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...