Jump to content

[OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχετικά με την ραμ, άμα κοιταξετε τους αριθμούς στο build.prop γράφει "32". Στην μαμά ρομ, και στις custom oxygen που βγαίνουν στο XDA πριν το φτιάξει η oneplus. Το όριο νομίζω είναι το "42" αλλά μάλλον έχει επιπτωση στην μπαταρία.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Εγω το εβαλα στο 64 και πραγματικα κραταει τα παντα απο πισω.. μα τα παντα...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους!

 

Έβαλα μια δεύτερη sim σήμερα και θα ήθελα tile στα Quick settings για να την ανοιγοκλεινω απο εκεί - γίνεται ή μπα;

 

Είμαι latest stock, rooted χωρις xposed.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Έβαλα μια δεύτερη sim σήμερα και θα ήθελα tile στα Quick settings για να την ανοιγοκλεινω απο εκεί - γίνεται ή μπα;

 

Είμαι latest stock, rooted χωρις xposed.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δοκίμασε αυτο

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.j4velin.notificationToggle

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πως το βλέπεις στο 64

Αν ανοιξεις αρκετες εφαρμογες και τις κρατησεις απο πισω θα ρουφηξει λιγακι.. σε καθημερινη χρηση με 5-6 εφαρμογες που χρειαζεσαι και χρησιμοποιεις ειναι το ιδιο πραγμα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ - θα το κρατήσω στα υπόψιν αν δε βρω κάτι να μπει στα tiles ως έχουν. ☺️

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ - θα το κρατήσω στα υπόψιν αν δε βρω κάτι να μπει στα tiles ως έχουν. ☺️

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω πάντως την χρησιμοποιώ κ τωρα αλλά επίσης εδω κ χρονια σε ολα τα νεξους που ειχα κ βολευει απίστευτα γιατί παραμετροποιειται παρα πολυ.

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα παρέλαβα και εγώ το εργαλείο, αλλά δεν μου βγάζει ακόμα κάτι για την 3.2.2. Πρέπει να κάνω κάτι επιπλέον εκτός από το να πάω στο ενημερώσεις συστήματος και να κάνω έλεγχο ενημέρωσεων?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα παρέλαβα και εγώ το εργαλείο, αλλά δεν μου βγάζει ακόμα κάτι για την 3.2.2. Πρέπει να κάνω κάτι επιπλέον εκτός από το να πάω στο ενημερώσεις συστήματος και να κάνω έλεγχο ενημέρωσεων?

λογικά κάποια στιγμή θα στο βγάλει...Μην ανησυχείς

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το slider ένα καλό module είναι το "oneplus 3 slider mod" . Γι'αυτούς που έχουν θέμα με το ''vibrate mode"

Ακόμα καλύτερο αν έχεις xposed, το notification slider

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρίσκω ρε παιδΙά το notification slider.

???

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να πει πως ακριβώς γίνεται να κάνεις το update σε 3.2.2 μέσω vpn? Κατεβάζω την εφαρμογή vpn master αλλά ενώ μου λέει connected δεν βρίσκει κάποια αναβάθμιση και πάλι το κινητό. Ή έστω έναν τρόπο να περάσω την 3.2.2 χωρίς να χρειαστεί να κάνω root.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να πει πως ακριβώς γίνεται να κάνεις το update σε 3.2.2 μέσω vpn? Κατεβάζω την εφαρμογή vpn master αλλά ενώ μου λέει connected δεν βρίσκει κάποια αναβάθμιση και πάλι το κινητό. Ή έστω έναν τρόπο να περάσω την 3.2.2 χωρίς να χρειαστεί να κάνω root.

 

πρέπει να επιλέξεις για χώρα την Γερμανία, και αφού ολοκληρωθεί το vpn, τότε θα πας στις ρυθμίσεις για ενημέρωση.

Αφού σου βγάλει την επιλογή, τότε μπορείς να αποσυνδεθείς από το vpn και να ολοκληρώσεις το download και την αναβάθμιση.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να επιλέξεις για χώρα την Γερμανία, και αφού ολοκληρωθεί το vpn, τότε θα πας στις ρυθμίσεις για ενημέρωση.

Αφού σου βγάλει την επιλογή, τότε μπορείς να αποσυνδεθείς από το vpn και να ολοκληρώσεις το download και την αναβάθμιση.

 

Τα κάνω ρε φίλε όλα αυτά αλλά μου λέει ότι το σύστημά μου είναι ενημερωμένο. Επιλέγω και άλλες χώρες αλλά χωρίς τύχη. Άμα την περάσω ολόκληρη τη rom από το site της one+ θα πρέπει να τα ξαναπεράσω όλα από την αρχή? Σπαστικό πολύ που δεν το βγάζει μέσω OTA.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω γιατί δε στη βγάζει OTA και πρέπει να πας μέσω VPN. Δε νομίζω να υπάρχει OP3 που να μην την έχει πάρει ακόμα, σχετικά παλιό είναι το release.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να πει πως ακριβώς γίνεται να κάνεις το update σε 3.2.2 μέσω vpn? Κατεβάζω την εφαρμογή vpn master αλλά ενώ μου λέει connected δεν βρίσκει κάποια αναβάθμιση και πάλι το κινητό. Ή έστω έναν τρόπο να περάσω την 3.2.2 χωρίς να χρειαστεί να κάνω root.

 

αδερφέ είχα κι εγώ την ίδια απορία, μια και μου ήρθε το κινητό Δευτέρα απόγευμα και δεν ερχόταν η αναβάθμιση..

Αντί να περιμένεις να έρθει το ΟΤΑ, που δεν έρχεται ΟΥΤΕ με VPN, γιατί δεν ακολουθείς τον οδηγό από το forum της oneplus; Είναι ΤΟΣΟ εύκολος!

 

1) κατεβάζεις από mirror το Patch που σε πάει από 3.2.1-->3.2.2

2) το βάζεις μέσα στο φάκελο "C:\Android" του υπολογιστή σου και το μετονομάζεις σε 123.zip (ή ένα εύκολο όνομα τέλος πάντων)

3) πατάς το power στο κινητό σου και ζητάς να κάνει reboot, με την επιλογή recovery (θεωρώ πως είσαι σε στοκ). Αν δεν έχει τέτοια επιλογή, κοίτα εδώ.

4) Εκεί θα συνδέσεις το κινητό με τον υπολογιστή. Θεωρώ πως το έχεις ξανακάνει κι έχεις περάσει τους drivers/το αναγνωρίζει.

5) Πατάς install from adb

6) Ανοίγεις το cmd από τον υπολογιστή σου, σαν administrator (δεν είναι τίποτα, γίνεται με δεξί κλικ)

7) γράψε "cd C:\Android"

8) Γράψε "adb devices" και δες αν βγάζει τίποτα από κάτω (μικρό τεστ για να δεις αν βρίσκει τη συσκευή ο υπολογιστής)

9) Αν ναι, γράφεις "adb sideload 123.zip" κι enter

10) περιμένεις, περιμένεις... περιμένεις..

11) βγαίνεις από το menu και πας εκεί που λέει wipe data and cache

12) πατάς MONO WIPE CACHE

13) reboot

14) την πρώτη φορά θα περιμένεις να κάνει update τις εφαρμογές σου

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε αν και έκανα τα παραπάνω, που γράφεις αρκετά αναλυτικά, λίγο πριν το ποστάρεις. Τελικά έβαλα την 3.2.2 και δεν έσβησε τίποτα από ότι έιχα μέσα στην 3.2.1. Δεν έκανα πουθενά wipe βέβαια. Καλό θα ήταν να μπει πρώτη σελίδα ο παραπάνω οδηγός σε περίπτωση που τύχει και σε κάποιον άλλο. Να τονιστεί τέλος ότι και έτσι να την περάσεις τη rom θα παίρνει μια χαρά ΟΤΑ στο εξής (έτσι λένε τουλάχιστον από την one+).
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε αν και έκανα τα παραπάνω, που γράφεις αρκετά αναλυτικά, λίγο πριν το ποστάρεις. Τελικά έβαλα την 3.2.2 και δεν έσβησε τίποτα από ότι έιχα μέσα στην 3.2.1. Δεν έκανα πουθενά wipe βέβαια. Καλό θα ήταν να μπει πρώτη σελίδα ο παραπάνω οδηγός σε περίπτωση που τύχει και σε κάποιον άλλο. Να τονιστεί τέλος ότι και έτσι να την περάσεις τη rom θα παίρνει μια χαρά ΟΤΑ στο εξής (έτσι λένε τουλάχιστον από την one+).

 

Ναι μια χαρά θα παίρνει ΟΤΑ. Είναι σαν να περάστηκε με ΟΤΑ και αυτή, απλά με adb το κάναμε.

Δεν θα έσβηνε τίποτα από το κινητό σου. Δεν στο ξεκαθάρισα, μα νόμιζα ήταν κατανοητό εξαρχής.. όπου βλέπεις διαγραφή cache ή dalvik (cache), δεν σβήνεται κάτι (χρήσιμο). Απλά καθαρίζει το κινητό από σκουπιδάκια που κρατά, ώστε να φαίνεται στην καθημερινή χρήση λίγο πιο γρήγορο. Με το επόμενο boot η cache ξαναγεμίζει..

Απλά προτείνεται το καθάρισμα της cache, γιατί με τη νέα έκδοση, ίσως δεν συμφωνούν όσα υπήρχαν ήδη μέσα στην cache.

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν να χρησιμοποιήσουν το πλαινό SLIDER στους "κλασσικούς" ρόλους (Ring, Vibrate, Silent), το κατάλληλο .apk (και οδηγίες φυσικά) εδώ

Δοκιμάστηκε με επιτυχία!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ακολούθησα το παρακάτω και έφτιαξα το interface σε nexus 2016 like.

 

 

το αποτέλεσμα.

http://i65.tinypic.com/2yye3qc.png

Edited by hotfixus

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

OFF TOPIC

 

Κάνε πιο μικρή την εικόνα γιατί έχει ξεχειλώσει όλη η σελίδα...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 3] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...