Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΒΟΗΘΕΙΑ

Δεν μου πήρε την γλώσσα (αγγλικά) και συνέχισε με κινέζικα!

Με οδηγό τις φωτό απο το miui.gr του έκανα wipe cache - dalvik - data, όμως βγάζει τα αποτελέσματα στα κινέζικα και δεν ξέρω τι να κάνω. ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ; Τι να κάνω;

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΒΟΗΘΕΙΑ

Δεν μου πήρε την γλώσσα (αγγλικά) και συνέχισε με κινέζικα!

Με οδηγό τις φωτό απο το miui.gr του έκανα wipe cache - dalvik - data, όμως βγάζει τα αποτελέσματα στα κινέζικα και δεν ξέρω τι να κάνω. ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ; Τι να κάνω;

 

Άκυρο βρήκα το settings και την αλλαγή γλώσσας [έχουν βελτιωθεί τα κινέζικά μου!]

:p

--------------------------------------------------------------------------------------------

Xiaomi Redmi Note 5, Note 3 Pro, Note 2, Huawei Honor 3C

Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ

Δεν μου πήρε την γλώσσα (αγγλικά) και συνέχισε με κινέζικα!

Με οδηγό τις φωτό απο το miui.gr του έκανα wipe cache - dalvik - data, όμως βγάζει τα αποτελέσματα στα κινέζικα και δεν ξέρω τι να κάνω. ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ; Τι να κάνω;

 

Τώρα είναι λίγο θέμα τύχης να βρεις την Αγγλική γλώσσα.

Το έχω κάνει αρκετές φορές και πλέον έχω εμπειρία σε Android.

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άκυρο βρήκα το settings και την αλλαγή γλώσσας [έχουν βελτιωθεί τα κινέζικά μου!]

:p

Ωραία χαίρομαι που το βρήκες.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Στο vickmall έχει επιλογή για official global rom (google play+Greek lamguage+OTA update).

Τι θέλει να πει ο ποιητής; Ξέρει κανένας;

Link to comment
Share on other sites

Στο vickmall έχει επιλογή για official global rom (google play+Greek lamguage+OTA update).

Τι θέλει να πει ο ποιητής; Ξέρει κανένας;

 

Πλέον η Global Official υποστηρίζει Ελληνικά.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Και είναι πλήρως μεταφρασμένο;

Αν δηλαδή επιλέξω αυτό, δν χρειάζεται μετά να κάνω όλη τη διαδικασία της πρώτη σελίδας;

Ειμαι άσχετος με αυτά για αυτό ρωτάω.

 

Ξέρουμε αν αυτή η ρομ έχει κάποιο bug;

Link to comment
Share on other sites

Και είναι πλήρως μεταφρασμένο;

Αν δηλαδή επιλέξω αυτό, δν χρειάζεται μετά να κάνω όλη τη διαδικασία της πρώτη σελίδας;

Ειμαι άσχετος με αυτά για αυτό ρωτάω.

 

Ξέρουμε αν αυτή η ρομ έχει κάποιο bug;

 

1. Όχι αλλα προχωράει σιγά σιγά.

2. Μάλλον όχι.

3. Δεν γνωρίζω.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Πλέον η Global Official υποστηρίζει Ελληνικά.

Μπήκαν και στην Official Global Stable ελληνικά; Αυτά είναι!!!!!

Οπότε τα σχετικά με ξεκλειδώματα κτλ που αφορούν το 90% του κόσμου που μπαίνει εδώ, θα λέιψουν!!!

 

Καιρός να μιλάμε μόνο για επιδόσεις ROM, Cyanogen κτλ που απογειώνυν το κινητό!

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Πλέον η Global Official υποστηρίζει Ελληνικά.

 

γνωρίζεις ποια είναι αυτή η έκδοση (Global official) που υποστηρίζει και Ελληνικά;

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζεις ποια είναι αυτή η έκδοση (Global official) που υποστηρίζει και Ελληνικά;

 

Υποστηρίζει Ελληνικά μόνο η Official Global Developer μην μπερδεύεστε...

Λογικά θα μπει στην stable στο μέλλον και όταν ολοκληρωθεί η μετάφραση..

 

Το vickmall απ ότι βλέπω έχει 2 επιλογές

Official Global Rom(google play&Greek language&OTA update) (Αυτή είναι η stable ρωτήστε)

Official Developer Rom (Only Chinese&English language) (Και αυτή είναι Κινέζικη)

 

Επιλογή για ρομ με Ελληνικά προς το παρών δεν βλέπω...

Link to comment
Share on other sites

 

στηρίζει Ελληνικά μόνο η Official Global Developer μην μπερδεύεστε...

Λογικά θα μπει στην stable στο μέλλον και όταν ολοκληρωθεί η μετάφραση..

 

Το vickmall απ ότι βλέπω έχει 2 επιλογές

Official Global Rom(google play&Greek language&OTA update) (Αυτή είναι η stable ρωτήστε)

Official Developer Rom (Only Chinese&English language) (Και αυτή είναι Κινέζικη)

 

Επιλογή για ρομ με Ελληνικά προς το παρών δεν βλέπω...

Καλημέρα. Αυτή η Official Global rom δεν ειναι καλή? εχει και ελληνικά. παιρνει και οτα αναβαθμίσεις.

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αυτή η Official Global rom δεν ειναι καλή? εχει και ελληνικά. παιρνει και οτα αναβαθμίσεις.

 

Καλημέρα. Αν εννοείς την developer έχει τα πάντα και παίρνει και αναβαθμίσεις...

Ελληνικά έχει κατά 22% απ΄οτι θυμάμαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Σκέφτομαι να αγοράσω την συσκευή και θέλω να ρωτήσω 2 πράγματα:

 

1. Η εσωτερική μνήμη ειναι εννιαία ή ο χώρος αποθήκευσης εφαρμογών ειναι περιορισμένος? Πόσο ακριβώς χώρο θα έχω για εφαρμογές?

 

2. Το gps του ειναι καλό? Πόσο γρήγορα κλειδώνει?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με την μπαταρια συνεχιζεται. Το βραδυ στο κλασικο 7-8 ωρο που πρωτα εχανε 3-4% χθες εχασε 14%!

 

Αυτη την στιγμη με 20 λεπτα οθονη ειμαι στο 71% μετα απο 13ω 47λ.

 

Τουλαχιστον δεν βλεπω τα google services στα στατιστικα αλλα το android ειναι 13 ω ανοικτο και εχει το 67%!!! καταναλωση.

 

Δεν ξερω πως πατε οι αλλοι απο μπαταρια γιατι εκτος απο λιγους που διαμαρτύρονται σποραδικα δεν βλεπω σχολια για την μπαταρια.

 

Παντως δεν εχει καμια σχεση με τις 70 ως και 100 ωρες που επιανα πρωτα.

Χθες με το ζορι επιασα τις 30 ωρες και τωρα αντε να παω στις 40.

 

Πολυ φτωχες επιδοσεις για την χωρητικοτητα της μπαταριας και σίγουρα μονο ατου του κινητου δεν θεωρουνται αυτες οι επιδοσεις. Αν συνεχισει σε αυτους τους ρυθμους θα παει μαλλον στις αδυναμιες του.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ φτωχες επιδοσεις για την χωρητικοτητα της μπαταριας και σίγουρα μονο ατου του κινητου δεν θεωρουνται αυτες οι επιδοσεις. Αν συνεχισει σε αυτους τους ρυθμους θα παει μαλλον στις αδυναμιες του.

 

Παραπονιέσαι αλλά δεν βλέπω να κάνεις κάτι γι αυτό.

Από τότε που ξεκίνησε το πρόβλημα σου έκανες κάτι ή μόνο επανακκινήσεις;;;

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με την μπαταρια συνεχιζεται. Το βραδυ στο κλασικο 7-8 ωρο που πρωτα εχανε 3-4% χθες εχασε 14%!

 

Αυτη την στιγμη με 20 λεπτα οθονη ειμαι στο 71% μετα απο 13ω 47λ.

 

Τουλαχιστον δεν βλεπω τα google services στα στατιστικα αλλα το android ειναι 13 ω ανοικτο και εχει το 67%!!! καταναλωση.

 

Δεν ξερω πως πατε οι αλλοι απο μπαταρια γιατι εκτος απο λιγους που διαμαρτύρονται σποραδικα δεν βλεπω σχολια για την μπαταρια.

 

Παντως δεν εχει καμια σχεση με τις 70 ως και 100 ωρες που επιανα πρωτα.

Χθες με το ζορι επιασα τις 30 ωρες και τωρα αντε να παω στις 40.

 

Πολυ φτωχες επιδοσεις για την χωρητικοτητα της μπαταριας και σίγουρα μονο ατου του κινητου δεν θεωρουνται αυτες οι επιδοσεις. Αν συνεχισει σε αυτους τους ρυθμους θα παει μαλλον στις αδυναμιες του.

 

Καλημέρα φίλε,

Σίγουρα κάτι δεν σου έχει κάτσει καλά. Εξηγώ: το πήρα στα χέρια μου προχθές με official dev και μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, έπεφτε νερό η μπαταρία του χωρίς να μπορώ να καταλάβω τι να φταίει. Δεν το έψαξα πολύ γιατί την επόμενη μέρα έβαλα την ελληνική dev οπότε και όλα πάνε τέλεια. Αν βάλεις κάποιο application πιο σοβαρό για να δεις την κατανάλωση; δηλαδή, μην εμπιστεύεσαι το μαμίσιο, αλλά βάλε κάποιο πιο έμπειστο.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις κάνει εγκατάσταση το Google app; αν ναι σβηστο και δες. Εμένα μου είχε δημιουργήσει παρόμοιο πρόβλημα. Το έσβησα και είναι κομπλέ τώρα.
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με την μπαταρια συνεχιζεται. Το βραδυ στο κλασικο 7-8 ωρο που πρωτα εχανε 3-4% χθες εχασε 14%!

 

Αυτη την στιγμη με 20 λεπτα οθονη ειμαι στο 71% μετα απο 13ω 47λ.

 

Τουλαχιστον δεν βλεπω τα google services στα στατιστικα αλλα το android ειναι 13 ω ανοικτο και εχει το 67%!!! καταναλωση.

 

Δεν ξερω πως πατε οι αλλοι απο μπαταρια γιατι εκτος απο λιγους που διαμαρτύρονται σποραδικα δεν βλεπω σχολια για την μπαταρια.

 

Παντως δεν εχει καμια σχεση με τις 70 ως και 100 ωρες που επιανα πρωτα.

Χθες με το ζορι επιασα τις 30 ωρες και τωρα αντε να παω στις 40.

 

Πολυ φτωχες επιδοσεις για την χωρητικοτητα της μπαταριας και σίγουρα μονο ατου του κινητου δεν θεωρουνται αυτες οι επιδοσεις. Αν συνεχισει σε αυτους τους ρυθμους θα παει μαλλον στις αδυναμιες του.

Ποια rom έχεις ? Εγω εξαρχής εβαλα την global stable και δεν ειχα κανένα πρόβλημα με τη μπαταρία, γενικά δεν ειχα κανένα πρόβλημα. Πάντως τα google services είναι βραχνας για πολλα κινητά ανεξαρτήτως κατασκευαστή, παίζει να είναι και ο νούμερο ενα μπαταριοφαγος μετα το Facebook!!!

 

Sent from my C6903 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Αυτή η επιλογή που έχει το vickmall [Official Global Rom(google play&Greek language&OTA update)] δεν είναι η stable?

Πλέον δεν έχει στις επιλογές Official Global Stable.

Φαντάζομαι ότι μ'αυτή δεν χρειάζεται να περάσουμε ελληνική ROM έτσι δεν είναι;

Επίσης, το 'ποιηματάκι' που γράφουν όλοι στα reviews για να δηλωθεί το τηλέφωνο ως gift κ.λ.π. χρειάζεται;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Αυτή η επιλογή που έχει το vickmall [Official Global Rom(google play&Greek language&OTA update)] δεν είναι η stable?

Πλέον δεν έχει στις επιλογές Official Global Stable.

Φαντάζομαι ότι μ'αυτή δεν χρειάζεται να περάσουμε ελληνική ROM έτσι δεν είναι;

Επίσης, το 'ποιηματάκι' που γράφουν όλοι στα reviews για να δηλωθεί το τηλέφωνο ως gift κ.λ.π. χρειάζεται;

Ευχαριστώ.

 

Η stable είναι ναι..

Τι εννοείς δεν χρειάζεται να βάλεις Ελληνική;

Γράψε και συ το σχόλιο.. καλό είναι..

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει Ελληνικά μόνο η Official Global Developer μην μπερδεύεστε...

Λογικά θα μπει στην stable στο μέλλον και όταν ολοκληρωθεί η μετάφραση..

 

 

 

Επιλογή για ρομ με Ελληνικά προς το παρών δεν βλέπω...

 

Kαι εγώ δεν βλέπω επιλογή για ελληνικά μόνο αγγλικά ή κινέζικα, αλλά να σιγουρευτώ ότι έχω official global developers βάζω και το screenshot (παρεμπιπτόντως φοβερό το scroll που έχει ως επιλογή η miui 8).

Screenshot_2016_08_04_10_01_19_548_com_android_s.png

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ δεν βλέπω επιλογή για ελληνικά μόνο αγγλικά ή κινέζικα, αλλά να σιγουρευτώ ότι έχω official global developers βάζω και το screenshot (παρεμπιπτόντως φοβερό το scroll που έχει ως επιλογή η miui 8).

 

Αγγλικά και Κινέζικα έχει η Κινέζικη developer.

Link to comment
Share on other sites

Αγγλικά και Κινέζικα έχει η Κινέζικη developer.

 

Νομίζω ότι ήρθε η ώρα να ξεκλειδώσω και να βάλω την official global αρκετά τεμπέλιασα! :lol:

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ήρθε η ώρα να ξεκλειδώσω και να βάλω την official global αρκετά τεμπέλιασα! :lol:

 

Ναι .... πρέπει...:D

Link to comment
Share on other sites

Η stable είναι ναι..

Τι εννοείς δεν χρειάζεται να βάλεις Ελληνική;

Γράψε και συ το σχόλιο.. καλό είναι..

 

Ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση.

Εννοώ ότι θα έχω ελληνικό μενού (αν και όχι πλήρες) το οποίο δεν με ενδιαφέρει και ιδιαίτερα και πάνω απ' όλα σωστή λειτουργία (εφόσον είναι stable έκδοση) και OTA updates.

Γενικά δεν θέλω να ασχοληθώ με bootloaders, αλλαγές ROM κλπ

Νομίζω πως αυτή η ROM το εξασφαλίζει κάπως αυτό.

Ποια είναι η γνώμη σου;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...