Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ενός φίλου μου το κινητό ήπιε λίγο νεράκι και μάλλον κάηκε. Αν κάποιος από εσάς η κάποιος γνωστός σας πουλάει κάποιο σπασμένο κινητό αλλά με καλή πλακέτα να ανοίγει δηλαδή και είναι σε καλή τιμή πείτε μου το
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έδωσα το Jiayu (S3 Advanced) στην ξαδελφούλα μου και σε 2 μήνες το γέμισε ιούς. Έκανα αρκετές φορές factory reset - erase everything, αλλά παραμένει γεμάτο ιούς. Θέλω να κάνω πλήρες φορμάτ. :blink:Πήγα στην πρώτη σελίδα και μπερδεύτηκα πολύ :wacko: Τι μου προτείνετε να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παραιτούμαι, στέρεψα πια με το bootloop του S3.. Δουλεύει λίγο και μετά ξεκινάει το κοκομπλόκο. Δοκίμασα ότι μπόρεσα να βρω, τι εργοστασιακές ρυθμίσεις, τι wipe cache, system,dalvik, καθάρισα τους usb drivers με usb deview, πέρασα ξανά μανά USB VCOM Driver, sp driver και ξαναφλάσαρα την rom (extreme 2) 2 φορές με spflash tool απότ ην αρχή, αλλά εις μάτην.. Όσο για το service του vickmall φαίνεται ότι ήμουν από τους άτυχους αφού το μόνο που έκαναν ήταν να το ξεμπρικάρουν και να μου το στείλουν με android 4.4 και bootloops..
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο φορτιστής μάλλον είναι καλός έτσι?

 

http://www.aliexpress.com/item/Original-Samsung-Note-3-N9006-EU-US-UK-Plug-5V-2A-USB-Wall-Travel-Charger-Adapter/32702791563.html?spm=2114.13010308.0.48.lcxvqL

 

έχει υπόψη του κανείς κι ένα καλό καλώδιο?

 

έχει κανείς καμία πρόταση τελικά για καλώδιο?

είδα έτσι στα γρήγορα τα παρακάτω πχ

τι θα προτείνατε?

 

http://www.ebay.com/itm/FAST-Micro-USB-Charger-High-Speed-Data-Cable-for-Android-Phones-Tablets-20AWG-/261971419942?var=&hash=item3cfeb6a326:m:mJ4Rwpr1AyCpqxpr6HiG_qQ

 

http://www.ebay.com/itm/Original-Samsung-Micro-USB-Charger-Data-Cable-For-Galaxy-S6-Edge-S4-S3-Note4-BOX-/371495882360?var=&hash=item567ee14e78:m:mlL2yqYUSnMkuVJgUoTYFTA

 

http://www.ebay.com/itm/2-1A-Fast-Charging-Micro-USB-Data-Sync-Charger-Cable-Cord-Universal-/311614819421?var=&hash=item488db0cc5d:m:msB0SxlNO4yZTmUrA8wvyvA

 

http://www.ebay.com/itm/BlitzWolf-3-33ft-Reversible-Micro-USB-2-1A-Quick-Charge-Charging-Data-Sync-Cable-/322184696214?var=&hash=item4b03b45196:m:mipIvk4BZ21hSG7NvVnGfWA

 

http://www.ebay.com/itm/Golf-Crystal-LED-Micro-usb-2-1A-cable-data-Nylon-charger-for-for-Samsung-Andriod-/141975319386?var=&hash=item210e63735a:m:m2kUzmcNetTT23wY0ThCnfg

 

http://www.ebay.com/itm/4x-Micro-USB-Charger-Charging-Sync-Data-Cable-For-Samsung-Galaxy-S4-S5-S6-EDGE-/252123654019?hash=item3ab3bda783:g:bUcAAOSwwbdWHMrW

Link to comment
Share on other sites

Για το dual boot υπάρχουν σχετικές οδηγίες στο διεθνές φόρουμ του XDA, αλλά καλό είναι να είσαι εξοικειωμένος με το θέμα recovery κλπ. Δεν έχω πρόχειρο το link αλλά αν δε με προλάβει το @sokolataki θα στο βρω.

Όσο αφορά τα προβλήματα σου, υπάρχει πλέον στα πρώτα νήματα στα XDA "συχνές ερωτήσεις/απαντήσεις", στις οποίες περιλαμβάνει την εξής απάντηση σχετικά με το πρόβλημα σου.

Για οποιαδήποτε εγκατάσταση ROM 6.0 του κινητού μας πρέπει οπωσδήποτε να έχουμε εγκαταστήσει μαζί, δλδ ακριβώς αμέσως πριν την πρώτη επανεκκίνηση, τα open_gapps-arm64-6.0-pico, τα οποία κατεβάζεις από το http://opengapps.org/

Ελπίζω να βοήθησα.

 

TapaTalk and JiaYu S3 with Android MM!

 

ευχαριστω πολυ για τισ απαντησεις σας gorilaz_gr και sokolataki.τελικα περασα την cm13 και με τη βοηθεια του george_ok.δεν ειχα προσεξει πως πριν κανεις την εγκατασταση πρεπει να κανεις wipe.οσο για το dualboot sokolataki ιαβασα το λινκ αλλα δεν καταλαβα και πολλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παραιτούμαι, στέρεψα πια με το bootloop του S3.. Δουλεύει λίγο και μετά ξεκινάει το κοκομπλόκο. Δοκίμασα ότι μπόρεσα να βρω, τι εργοστασιακές ρυθμίσεις, τι wipe cache, system,dalvik, καθάρισα τους usb drivers με usb deview, πέρασα ξανά μανά USB VCOM Driver, sp driver και ξαναφλάσαρα την rom (extreme 2) 2 φορές με spflash tool απότ ην αρχή, αλλά εις μάτην.. Όσο για το service του vickmall φαίνεται ότι ήμουν από τους άτυχους αφού το μόνο που έκαναν ήταν να το ξεμπρικάρουν και να μου το στείλουν με android 4.4 και bootloops..
Αν είναι ακόμα εντός εγγύησης, γιατί δεν τους το ξαναστέλνεις να το δουν κι αυτοί; Μίλα με την Vivian από το Vickmall και εξήγησέ της την κατάσταση.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παραιτούμαι, στέρεψα πια με το bootloop του S3.. Δουλεύει λίγο και μετά ξεκινάει το κοκομπλόκο. Δοκίμασα ότι μπόρεσα να βρω, τι εργοστασιακές ρυθμίσεις, τι wipe cache, system,dalvik, καθάρισα τους usb drivers με usb deview, πέρασα ξανά μανά USB VCOM Driver, sp driver και ξαναφλάσαρα την rom (extreme 2) 2 φορές με spflash tool απότ ην αρχή, αλλά εις μάτην.. Όσο για το service του vickmall φαίνεται ότι ήμουν από τους άτυχους αφού το μόνο που έκαναν ήταν να το ξεμπρικάρουν και να μου το στείλουν με android 4.4 και bootloops..

 

Αν έχεις σκοπό να το αφήσεις πες μου να δοκιμάσουτδ κάτι xtream εγώ μια ιδέα αλλά θα το κάνουμε μόνο αν έχεις αποφασίσει ότι θα κάνουμε πείραμα.

Link to comment
Share on other sites

Επισημαίνω αυτό το σύντομο οδηγό, ώστε όσοι έχετε περάσει πλέον σε windows 8 ή 10 64bit, να μην έχετε πρόβλημα με την εγκατάσταση, των οδηγών συσκευής του κινητού μας (ΜΤΚ Drivers).

 

• Μεταβαίνουμε στην Charms Bar (πλαϊνή μπάρα ενημερώσεων) περνώντας τον κέρσορα στην πάνω ή κάτω δεξιά γωνία της οθόνης

• Πατάμε ‘’Ρυθμίσεις’’

• Πατάμε ‘’Αλλαγή Ρυθμίσεων Υπολογιστή’’

• Πηγαίνουμε στην καρτέλα ‘’Γενικά’’

• Πηγαίνουμε προς τα κάτω και πατάμε εκεί που λέει ‘’Εκκίνηση για Προχωρημένους’’ ενώ μετά επιλέγουμε το ‘’Επανεκκίνηση τώρα’’

• Στις επιλογές που θα μας εμφανίσει πατάμε ‘’Αντιμετώπιση’’

• Επιλέγουμε ‘’Επιλογές για Προχωρημένους’’

• Επιλέγουμε ‘’Ρυθμίσεις Εκκίνησης’’

• Επανεκκίνηση

• Στο μενού επιλογών που θα μας εμφανίσει (συνήθως άσπρα γράμματα σε μαύρη οθόνη) θα πατήσουμε το F7 καθώς αυτό θα ενεργοποιήσει την επιλογή που λέει ‘’Απενεργοποίηση επιβολής υπογραφής των προγραμμάτων οδήγησης’’

• Επανεκκίνηση

 

ένα από τα πολλά video στο YouTube:

Link to comment
Share on other sites

Επισημαίνω αυτό το σύντομο οδηγό, ώστε όσοι έχετε περάσει πλέον σε windows 8 ή 10 64bit, να μην έχετε πρόβλημα με την εγκατάσταση, των οδηγών συσκευής του κινητού μας (ΜΤΚ Drivers).

 

• Μεταβαίνουμε στην Charms Bar (πλαϊνή μπάρα ενημερώσεων) περνώντας τον κέρσορα στην πάνω ή κάτω δεξιά γωνία της οθόνης

• Πατάμε ‘’Ρυθμίσεις’’

• Πατάμε ‘’Αλλαγή Ρυθμίσεων Υπολογιστή’’

• Πηγαίνουμε στην καρτέλα ‘’Γενικά’’

• Πηγαίνουμε προς τα κάτω και πατάμε εκεί που λέει ‘’Εκκίνηση για Προχωρημένους’’ ενώ μετά επιλέγουμε το ‘’Επανεκκίνηση τώρα’’

• Στις επιλογές που θα μας εμφανίσει πατάμε ‘’Αντιμετώπιση’’

• Επιλέγουμε ‘’Επιλογές για Προχωρημένους’’

• Επιλέγουμε ‘’Ρυθμίσεις Εκκίνησης’’

• Επανεκκίνηση

• Στο μενού επιλογών που θα μας εμφανίσει (συνήθως άσπρα γράμματα σε μαύρη οθόνη) θα πατήσουμε το F7 καθώς αυτό θα ενεργοποιήσει την επιλογή που λέει ‘’Απενεργοποίηση επιβολής υπογραφής των προγραμμάτων οδήγησης’’

• Επανεκκίνηση

 

ένα από τα πολλά video στο YouTube:

 

Νομίζω πως και αυτό πρέπει να ενσωματωθεί στην πρώτη σελίδα με τους οδηγούς εγκατάστασης αγαπητέ gorillaz_gr

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παραιτούμαι, στέρεψα πια με το bootloop του S3.. Δουλεύει λίγο και μετά ξεκινάει το κοκομπλόκο. Δοκίμασα ότι μπόρεσα να βρω, τι εργοστασιακές ρυθμίσεις, τι wipe cache, system,dalvik, καθάρισα τους usb drivers με usb deview, πέρασα ξανά μανά USB VCOM Driver, sp driver και ξαναφλάσαρα την rom (extreme 2) 2 φορές με spflash tool απότ ην αρχή, αλλά εις μάτην.. Όσο για το service του vickmall φαίνεται ότι ήμουν από τους άτυχους αφού το μόνο που έκαναν ήταν να το ξεμπρικάρουν και να μου το στείλουν με android 4.4 και bootloops..

 

Αν έχεις σκοπό να το αφήσεις πες μου να δοκιμάσουτδ κάτι xtream εγώ μια ιδέα αλλά θα το κάνουμε μόνο αν έχεις αποφασίσει ότι θα κάνουμε πείραμα.

 

σίγουρα με το @sokolataki θα βρεις λύση, αλλά σίγουρα δε φταίει καμία "παλιά" sim? ή η κάρτα SD σου?

κάποια εφαρμογή ίσως;

δλδ αν κάνεις επαναφορά εργοστασιακών χωρίς τίποτα άλλο, και το αφήσεις δίπλα σου, απενεργοποιώντας το αυτόματο σβήσιμο της οθόνης, θα το δεις να κάνεις επανεκκίνηση;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έδωσα το Jiayu (S3 Advanced) στην ξαδελφούλα μου και σε 2 μήνες το γέμισε ιούς. Έκανα αρκετές φορές factory reset - erase everything, αλλά παραμένει γεμάτο ιούς. Θέλω να κάνω πλήρες φορμάτ. :blink:Πήγα στην πρώτη σελίδα και μπερδεύτηκα πολύ :wacko: Τι μου προτείνετε να κάνω;

 

format ολικης

και νεα ρομ

οπως λεει στην πρωτη σελιδα, και σε καποια βιντεο του εσωσωληνα.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις σκοπό να το αφήσεις πες μου να δοκιμάσουτδ κάτι xtream εγώ μια ιδέα αλλά θα το κάνουμε μόνο αν έχεις αποφασίσει ότι θα κάνουμε πείραμα.

 

Σ'ευχαριστώ, αν το αποφασίσω θα σου πω. Κάπου διάβασα ότι λύθηκε το πρόβλημα με format all & download και σκέφτομαι να το δοκιμάσω αφού βεβαιωθώ ότι έχω περάσει σωστά όλους τους drivers γιατί κι από κει κάτι μου βρωμάει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σίγουρα με το @sokolataki θα βρεις λύση, αλλά σίγουρα δε φταίει καμία "παλιά" sim? ή η κάρτα SD σου?

κάποια εφαρμογή ίσως;

δλδ αν κάνεις επαναφορά εργοστασιακών χωρίς τίποτα άλλο, και το αφήσεις δίπλα σου, απενεργοποιώντας το αυτόματο σβήσιμο της οθόνης, θα το δεις να κάνεις επανεκκίνηση;

 

Το δουλεύω τελείως άδειο για να είμαι σίγουρος, χωρίς sim και χωρίς sd. Και ναι, η ιστορία άρχισε με μήνυμα ότι έχω κατεστραμμένη κάρτα sd, μόνο που μου τό βγαλε και με 2η κάρτα οπότε μάλλον η συσκευή κάνει τη ζημιά. Το bootloop ξεκινάει από τη στιγμή που θα παίξω με to power button, είτε για να σβήσω την οθόνη, είτε για να απενεργοποιήσω το κινητό (συνήθως). Αλλά μου το κάνει και από μόνο του κάποιες φορές αμέσως μόλις βάλω τη μπαταρία.

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ, αν το αποφασίσω θα σου πω. Κάπου διάβασα ότι λύθηκε το πρόβλημα με format all & download και σκέφτομαι να το δοκιμάσω αφού βεβαιωθώ ότι έχω περάσει σωστά όλους τους drivers γιατί κι από κει κάτι μου βρωμάει.

 

Πρόσεχε αν κάνεις format all download θα χάσεις το ιμει σου γράψε το κάπου πρώτα και για καλό και για κακό κράτα ένα backup το imei σου μέσω της εφαρμογής της jiayu αφού το κάνεις αυτό πάρε το αρχείο imei.bak από την μνήμη του κινητού σου και κράτα το στον υπολογιστή σου. Πρόσεχε μη χάσεις το imei γιατί μετά δεν θα λειτουργούν οι σιμ. Εγώ το έχω κάνει και την έχω πάθει ευτυχώς βρήκα το κουτί του και είχε πάνω το imei και το επανέφερα

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από g9efthymios >

Καλημέρα παιδιά. Έδωσα το Jiayu (S3 Advanced) στην ξαδελφούλα μου και σε 2 μήνες το γέμισε ιούς. Έκανα αρκετές φορές factory reset - erase everything, αλλά παραμένει γεμάτο ιούς. Θέλω να κάνω πλήρες φορμάτ. Πήγα στην πρώτη σελίδα και μπερδεύτηκα πολύ Τι μου προτείνετε να κάνω;

 

format ολικης

και νεα ρομ

οπως λεει στην πρωτη σελιδα, και σε καποια βιντεο του εσωσωληνα.

 

1ον: Τι είναι το format ολικής; Πως το κάνω;

2ον: Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος με κάποιο λινκ;

 

Ευχαριστώ! :-)

Link to comment
Share on other sites

για μα καταλαβω και εγω τι εννοειτε φορματ ολικης μηπως το format all download?

για οποιον το κανει αυτο πρεπει πρωτα να ξερει να επαναφερει το imei

 

εγω προτεινω firmware update την rc5.

για τον φιλο με τα bootloops καλο ειναι να κανει format all download αλλα πρωτα να κρατησει ιμει

Edited by sokolataki
Link to comment
Share on other sites

Το δουλεύω τελείως άδειο για να είμαι σίγουρος, χωρίς sim και χωρίς sd. Και ναι, η ιστορία άρχισε με μήνυμα ότι έχω κατεστραμμένη κάρτα sd, μόνο που μου τό βγαλε και με 2η κάρτα οπότε μάλλον η συσκευή κάνει τη ζημιά. Το bootloop ξεκινάει από τη στιγμή που θα παίξω με to power button, είτε για να σβήσω την οθόνη, είτε για να απενεργοποιήσω το κινητό (συνήθως). Αλλά μου το κάνει και από μόνο του κάποιες φορές αμέσως μόλις βάλω τη μπαταρία.

 

κατα πασα πιθανοτητα η μνημη του κινητου παει να καει

θα σου προτεινα να κανεις το εξης πειραμα

με το dualboot εχεισ την δυνατοτητα να εγκαταστησεις καποια ρομ στην εξωτερικη καρτα μνημης

δεν κσερω κατα ποσο θα δουλεψει αλλα δεν εχεις να χασεις κατι

Link to comment
Share on other sites

για μα καταλαβω και εγω τι εννοειτε φορματ ολικης μηπως το format all download?

για οποιον το κανει αυτο πρεπει πρωτα να ξερει να επαναφερει το imei

 

εγω προτεινω firmware update την rc5.

για τον φιλο με τα bootloops καλο ειναι να κανει format all download αλλα πρωτα να κρατησει ιμει

 

φορματ ολικης ή κοινως διαμορφωση για να ομιλουμε την ελληνικη.

και για τον φιλο που μαλλον ειναι στην 4.4 ας κοιταξει εδω

https://www.youtube.com/watch?v=p4lIQTRKmhk

 

μονο που πρεπει να τσεκαρει ολα τα κουτακια και το preloader

 

καποιες σελιδες πισω ειχα ενα οδηγο, αλλα δεν θυμαμαι ακριβως

Edited by Barlost
Link to comment
Share on other sites

φορματ ολικης ή κοινως διαμορφωση για να ομιλουμε την ελληνικη.

και για τον φιλο που μαλλον ειναι στην 4.4 ας κοιταξει εδω

https://www.youtube.com/watch?v=p4lIQTRKmhk

 

μονο που πρεπει να τσεκαρει ολα τα κουτακια και το preloader

 

καποιες σελιδες πισω ειχα ενα οδηγο, αλλα δεν θυμαμαι ακριβως

Το ολικής δεν μπορώ να καταλάβω τι σημαίνει ξέρω ότι φόρματ στα ελληνικά είναι διαμόρφωση αλλά το ολικής τι σημαίνει όσο αφορά το κινητό;; Φόρματ μπορείς να κάνεις σε 8 partition όταν λες ολικής ποια από αυτά περιλαμβάνει;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να ξεμπερδευτουμε έχουμε τις εξής επιλογές στο flash took εννοώ

 

1 download

 

το χρησιμοποιούμε όταν θέλουμε να εγκαταστήσουμε ρομ της ίδια έκδοσης android δηλαδή από 5.1 σε 5.1 από 6 σε 6

Σε αυτή τη περίπτωση διαγράφονται τα κομμάτια του συστήματος των εφαρμογών αλλά όχι η sdcard

 

2 firmware update

 

Το χρησιμοποιούμε όταν θέλουμε να εγκαταστήσουμε ρομ διαφορετικής έκδοσης android δηλαδή από 4.4 σε 5.1

Από 5.1 σε 6

Σε αυτή τη περίπτωση διαγράφονται τα κομμάτια του συστήματος εφαρμογών αλλά και η sdcard ο λόγος είναι ότι διαγράφετδ όλος ο σκληρός ώστε να αλλάξουν μεγεθος τα partitions.

Άρα πριν το χρησιμοποιήσουμε κρατάμε backup τις φώτο η ότι άλλο χρειαζόμαστε

 

3 format all + download

 

Σε αυτή τη περίπτωση περνάμε λογισμικό ίδιας έκδοσης android αλλά διαγράφωνται τα πάντα μέσα από το τηλ δηλαδή φώτο ήχοι και ότι άλλο αρχείο έχετε το πιο σημαντικό είναι ότι διαγράφετε το imei οπότε αν δεν ξέρουμε να το ξανάβάλουμε το κινητό δεν θα αναγνωρίζει τις κάρτες σιμ άρα δεν θα έχουμε τηλ αλλά tablet.

 

Προσωπικά εγώ κάνω τα εξής:

 

Χρησιμοποιώ το download εκτός και αν θέλω να αλλάξω έκδοση android που χρησιμοποιώ firmware update.

 

Χρησιμοποιώ το format all download

Μόνο όταν το τηλέφωνο κάνει τίποτα κουλά όπως του φίλου που κάνει bootloop αλλά πιο μπροστά κρατάω το imei

 

 

Αυτά από εμένα ελπίζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ καν να το λειτουργήσω αφού μόλς πατήσω κάπου μου βγάζει: android process stopped κτλ..

 

Απ' ότι κατάλαβα μόνο το format all download με σώζει. Δυστυχώς κανένας οδηγός δε με βοηθάει να το κάνω μιας και τα links που με παραπέμπουν δεν υπάρχουν. Ούτε ο ελληνικός στην πρώτη σελίδα, ούτε οι ξένοι οδηγοί που έχω γκουγκλάρει.

 

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος; :wacko: Βασικά ψάχνω για έναν οδηγό βήμα βήμα για να κάνω format all download.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ καν να το λειτουργήσω αφού μόλς πατήσω κάπου μου βγάζει: android process stopped κτλ..

 

Απ' ότι κατάλαβα μόνο το format all download με σώζει. Δυστυχώς κανένας οδηγός δε με βοηθάει να το κάνω μιας και τα links που με παραπέμπουν δεν υπάρχουν. Ούτε ο ελληνικός στην πρώτη σελίδα, ούτε οι ξένοι οδηγοί που έχω γκουγκλάρει.

 

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος; :wacko: Βασικά ψάχνω για έναν οδηγό βήμα βήμα για να κάνω format all download.

 

Ευχαριστώ!

 

βρήκα αυτό το βίντεο. Κι εγώ για αυτή την περίπτωση είμαι μάλλον..

κι αυτό για επαναφορά του imei, αφού το έχεις κάνει backup πριν απ'όλα!

Edited by jon_robocop
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Εφάρμοσα επιτυχώς το format all + download λοιπόν. Αποτέλεσμα: αποτυχία.. Μόλις άγγιξα το καταραμένο power button άρχισε το αέναο reboot. Βέβαια μπορώ να το δουλέψω με double tap screen on και screen off εφαρμογή αν θέλω αλλά δε μου αρέσει να δουλεύω συσκευή με αναπηρία. Αν μου έρθει η όρεξη για πειράματα μπορεί να δοκιμάσω την πρόταση του φίλου sokolataki
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Εφάρμοσα επιτυχώς το format all + download λοιπόν. Αποτέλεσμα: αποτυχία.. Μόλις άγγιξα το καταραμένο power button άρχισε το αέναο reboot. Βέβαια μπορώ να το δουλέψω με double tap screen on και screen off εφαρμογή αν θέλω αλλά δε μου αρέσει να δουλεύω συσκευή με αναπηρία. Αν μου έρθει η όρεξη για πειράματα μπορεί να δοκιμάσω την πρόταση του φίλου sokolataki

 

μην σε παιρνει απο κατω. Στην δικια μου περιπτωση την ειχα τουβλο την συσκευη για μια βδομαδα μεχρι να καταλαβω πως να την συνεφερω.

στο νημα αυτο εχουν αναφερθει πολλακις φορες πως θα το κανουμε.

Aπο οτι βλεπω μενεις θεσσαλονικη, στειλε μην μηπως μπορω να βοηθησω

Edited by Barlost
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μετά από μια βδομάδα περίπου με την CM13, προτείνω σε όσους έχουν σκοπό να αναβαθμίσουν τα S3 τους στην Marshmallow, να περιμένουν την Version 2 της συγκεκριμένης rom, η οποία αναμένεται να λύσει τα περισσότερα από τα bugs της τωρινής έκδοσης, τα οποία συνοψίζονται από ένα χρήστη του xda στο παρακάτω review:

 

Hi!

Used this rom for 10 days, here are the bad points:

 

-no bt calls

-poor signal

-battery drains too fast

-fm radio iz messed up

-wifi connection seems somehow unstable

-audio a little bit low

-also noticed the green flashes when watching videos on browser (on YouTube)

 

Apart that, the rom is fast, and enjoyable, congrats to the devs!

 

Back to rc5, good signal and bt needed, but anxious for a new release!

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό προσεξα ότι δεν μου βγάζει μπλε κουκίδα στους χάρτες της Google, βγάζει γκρι και σε άλλο μέρος, ακολούθησα τις οδηγίες της google για calibration της πυξίδας αλλά τίποτα...

 

Έχει συμβεί σε κάνεναν άλλον κάτι τέτοιο;;;

 

Για χάρτες χρησιμοποιώ το Here της πρώην Nokia.. εκεί όλα λειτουργούν μία χαρά...

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

βρήκα αυτό το βίντεο. Κι εγώ για αυτή την περίπτωση είμαι μάλλον..

κι αυτό για επαναφορά του imei, αφού το έχεις κάνει backup πριν απ'όλα!

 

Σ' ευχαριστώ φίλε για τα βίντεο. Το πρόβλημα, όπως έχω και πει και πριν, είναι ότι τα links που χρειάζεσαι για να κατεβάσεις τα διάφορα αρχεία (drivers, flashtool κτλ) δεν υπάρχουν. Δυστυχώς ακόμα να βρω λύση :wacko: Μπορεί κάποιος να μας πει έναν ολοκληρωμένο οδηγό με links που να υπάρχουν; Έχω googlάρει τα πάντα αλλά δε βρίσκω άκρη. Δυστυχώς το κινητό παραμένι άχρηστο εδώ και 10 μέρες:blink:

 

Σημείωση: Έχω Windows 10

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...