Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου!Αυτό ήταν!Είχα φάει τον κόσμο!

Έφαγα μια ωρα και , σε αυτό το πράγμα ...... :mad:

 

.....................

Insult births impiety and phronesis the big wealth

Phronesis 6.5-N920C

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια και κυρίως τον menioseten και τον anasgeo!Έβαλα τελικά την phronecis 5.1.1 και όλα μια χαρά!2 απορίες που έχω τώρα είναι:

1)Η μπάρα με τις ειδοποιήσεις δεν γίνεται να κατεβαίνει ολόκληρη με τα δύο δάχτυλα όπως γινόταν στην lollipop;

2)Όταν έκανα εγκατάσταση με ρώτησε ποια κάμερα θέλω(note 3-s6-και άλλη μία δεν θυμάμε).Εγώ επέλεξα του note γιατί δεν ήξερα τι bugs έχουν οι άλλες.Για να τις δοκιμάσω θα πρέπει πάλι να φλασάρω ολόκληρη την ρομ ή υπάρχει και άλλος τρόπος;

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια και κυρίως τον menioseten και τον anasgeo!Έβαλα τελικά την phronecis 5.1.1 και όλα μια χαρά!2 απορίες που έχω τώρα είναι:

1)Η μπάρα με τις ειδοποιήσεις δεν γίνεται να κατεβαίνει ολόκληρη με τα δύο δάχτυλα όπως γινόταν στην lollipop;

2)Όταν έκανα εγκατάσταση με ρώτησε ποια κάμερα θέλω(note 3-s6-και άλλη μία δεν θυμάμε).Εγώ επέλεξα του note γιατί δεν ήξερα τι bugs έχουν οι άλλες.Για να τις δοκιμάσω θα πρέπει πάλι να φλασάρω ολόκληρη την ρομ ή υπάρχει και άλλος τρόπος;

Δεν χρειαζεται να φλασαρεις ολη την ρομ..υπαρχει επιλογη mods update μολις πας να φλασαρεις την τομ και επιλεγεις τι θελεις..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια και κυρίως τον menioseten και τον anasgeo!Έβαλα τελικά την phronecis 5.1.1 και όλα μια χαρά!2 απορίες που έχω τώρα είναι:

1)Η μπάρα με τις ειδοποιήσεις δεν γίνεται να κατεβαίνει ολόκληρη με τα δύο δάχτυλα όπως γινόταν στην lollipop;

2)Όταν έκανα εγκατάσταση με ρώτησε ποια κάμερα θέλω(note 3-s6-και άλλη μία δεν θυμάμε).Εγώ επέλεξα του note γιατί δεν ήξερα τι bugs έχουν οι άλλες.Για να τις δοκιμάσω θα πρέπει πάλι να φλασάρω ολόκληρη την ρομ ή υπάρχει και άλλος τρόπος;

1) αυτό όντως δεν το παρατήρησα οτι λείπει αλλά μπορω να πω οτι δεν μου λείπει ιδιαίτερα και

2) κανεις επανεκκίνηση σε recovery mode και κάνεις dirty install που σημαίνει οτι δεν διαγράφει τίποτα αλλά επιλεγεις αλλες ρυθμίσεις για την ρομ

 

.....................

Insult births impiety and phronesis the big wealth

Phronesis 6.5-N920C

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έγινε βλακεία. Ξαφνικά μόλις ξύπνησα απο την μεσημεριανή σιέστα, το κινητο δεν ξεκλειδώνει. Το pin το βλέπει λάθος και ακόμα και οταν μου ζήτησε να βαλω το samsung account λεει λαθος. Μπορώ να το κάνω κάπως bypass ή αν δεν γινεται να κανω φορμάτ μέσω TWRP χωρίς να χάσω τα data
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει με multiboot για δοκιμή την DarkLord Note 5 New UX Full Port αλλά δεν εχει ελληνικά όπως δεν κατεβάζει γλώσσες για το πληκτρολόγιο.υπάρχει κάποιο fix η κάποιος τρόπος να προσθέσω ελληνικα;

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Άρχισαν τα όργανα N7 port :cool:

https://samsungvn.com/index.php?threads/20311/

 

Μολις την εβαλα.αντε να δουμε :D

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Σε Όλη Την Παρέα!!!

Σκέφτομαι να προχωρήσω σε Custom Rom και θεωρώ ότι η 5.1.1 Phoneses v6.5 είναι η μόνη bugless rom (αν είμαι λάθος με διορθώνεται!!)

Χρειάζομαι κάποιες διευκρινήσεις:

1. Πρέπει να αναβαθμιστώ στο τελευταία baseband & modem? ποια είναι τα πιο πρόσφατα (υπάρχει κάποιο λινκ;)

2. Από kernel λέω να χρησιμοποιήσω τον τελευταίο idle 7.1.0. Έχετε κάποια άλλη πρόταση;

3. Ποια κάμερα προτείνετε να φλασάρω χωρίς να έχω θέματα συμβατότητας;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Σε Όλη Την Παρέα!!!

Σκέφτομαι να προχωρήσω σε Custom Rom και θεωρώ ότι η 5.1.1 Phoneses v6.5 είναι η μόνη bugless rom (αν είμαι λάθος με διορθώνεται!!)

Χρειάζομαι κάποιες διευκρινήσεις:

1. Πρέπει να αναβαθμιστώ στο τελευταία baseband & modem? ποια είναι τα πιο πρόσφατα (υπάρχει κάποιο λινκ;)

2. Από kernel λέω να χρησιμοποιήσω τον τελευταίο idle 7.1.0. Έχετε κάποια άλλη πρόταση;

3. Ποια κάμερα προτείνετε να φλασάρω χωρίς να έχω θέματα συμβατότητας;

1.δεν χρειαζεται

2.και ο μαμα κερνελ ειναι πολυ καλος..

3.note 4 εχω εγω

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδες στην phronesis δεν δουλεύει στην stock camera το hdr; Χρησιμοποιώ την camera του note 3.

Κοιτά λίγο στο Q&A να δεις τι γράφει ...υπαρχουν κάποια bug στις κάμερες

 

.....................

Insult births impiety and phronesis the big wealth

Phronesis 6.5-N920C

Link to comment
Share on other sites

Παντως τελικα ωραια η ρομ NOTE 7 χωρις ιδαιτερα πολλα bugs ομως γενικα..σερνεται και αυτο γιατι βλεπω πως μενει cpu στο 1.2-1.4 Ghz αρκετα. Μολις ωριμασει λιγο θα ειναι απλα κορυφη. S memo δεν υπαρχει πλεον .S note και samsung notes εχει. το 2ο ειναι αυτο στο οποιο δημιουργουνται οι σημειωσεις με air command και οff screen. Κατα τα αλλα αρκετα ιδια με την beta NOTE 5 UX . Επισης να σημειωσω εχει ελληνικα κανονικα και δεν αντιμετωπισα προβλημα συνδεσιμοτητας ,wifi ,4g,bluetooth. :O

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

EDIT : H ram επισης κυμαινεται σε χαμηλα επιπεδα . κοντα στα 800-900mb free με ελαχιστα apps. Μπαταρια ρουφαει αλλα σε λιγοτερο απο 24 ωρες δεν μπορω να εκφρασω σωστη αποψη.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί παιδιά άλλο firmaware που προορίζεται για συσκευή σχεδόν 3 χρόνια μετά να τρέχει σωστά,κάτι ξέρει ο civato και τρέχει τροποποιημενη stock του note 3

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παντως τελικα ωραια η ρομ NOTE 7 χωρις ιδαιτερα πολλα bugs ομως γενικα..σερνεται και αυτο γιατι βλεπω πως μενει cpu στο 1.2-1.4 Ghz αρκετα.
η λύση βρέθηκε

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160802/4e3c33bb7d710fbd44080a8665ce44aa.jpg

Η μπαταρία τώρα είναι βράχος.

Link to comment
Share on other sites

η λύση βρέθηκε

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160802/4e3c33bb7d710fbd44080a8665ce44aa.jpg

Η μπαταρία τώρα είναι βράχος.

 

Έχει ενσωματωμένο τον kernel η πρέπει να τον φλασαρεις μετά την εγκατάσταση της rom ?

Link to comment
Share on other sites

Έχει ενσωματωμένο τον kernel η πρέπει να τον φλασαρεις μετά την εγκατάσταση της rom ?
Μέσα είναι.
Link to comment
Share on other sites

"Cloud Agent διακοπηκε"

 

Το βγάζει όταν μπαίνω στη συλλογή και μου την κλεινει μόλις πατήσω οκ. Έχω κάνει clear cache στο cloud agent, στη συλλογη... wipe από recovery και επαναφορα nandroid. Τίποτα, ακόμα εκεί. Με google βρήκα μόνο για το wipe της εφαρμογής. Έχετε καμιά άλλη ιδέα μήπως μου ξέφυγε τίποτα?

 

Μάλλον θέλει να του φλασάρω νέα ρομ... :/ :Ρ

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Εχω το εξης προβλημα....απο εχθες καθε φορα που ενεργοποιω το ιντερνετ ή wifi ή δεδομενα μου εμφανιζει αυτο το μυνημα cloudagend διακοπηκε.Παταω οκ αλλα μετα απο λιγο παλι τα ιδια.Εκανα wipe cache αλλα τιποτα .
Link to comment
Share on other sites

Απαντησα στο αλλο νημα official..αν θες δες...εμενα μου δουλεψε παντως

 

Opto

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σ ολους. Εχω phronesis 6.5 και δεν μου βγάζει το κουμπάκι εφαρμογές κάτω δεξιά. Πως μπορώ να το εμφανίσω? Ευχαριστώ
Samsung note 3
Link to comment
Share on other sites

Πιέζεις παρατεταμένα σε κάποιο κενό σημείο της οθόνης -> Ρυθμίσεις αρχικής οθόνης ->Περιεχόμ. αρχικής οθόνης και τικάρεις το -> Εμφάν. ξεχωρ. οθόν. εφαρ.

 

Αυτά σε phronesis 6.0 που έχω εγώ.

 

Πιστεύω να μην έχει αλλάξει στην 6.5...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Εχω εδω και 2 μέρες την Darklord Note 7. Ολα πάνε άψογα. Εκανα και το fix που έδειξε ο menios και το lag που είχε εξαφανίστηκε. Σήμερα όμως ξαφνικά, απο το πρωί δεν έχω mobile internet. Οι κλήσεις λειτουργούν κανονικά. Εξερχόμενες, εισερχόμενες, λήψη/αποστολή sms. Αλλά όταν κλείνω το wifi και ανοίγω τα δεδομένα δεν συνδέεται. Δεν δειχνει καν το 4G στην status bar. Εκανα flash το fix 1, το fix 2, το fix 3. Τίποτα όμως. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το διορθώσω, γιατι είναι εκπληκτικη rom
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...