Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξερεις τον τροπο που το κανουμε ; Γιατι παταω αλλα τιποτα!

 

Για να τη κατεβάσεις θα πατήσεις επάνω στο μπλε πλαίσιο όπου γράφει "Download B120". Κατόπιν ή εγκατάσταση αναφέρεται λεπτομερώς στο site.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με κλειστά δεδομένα πως θα επικοινωνεί το viber με το ιντερνετ ;

 

Δεν κατάλαβες τι είπε. Οταν ανοίγει τα δεδομένα δεν έρχονται ειδοποιήσεις, πρέπει να μπει στην εφαρμογή.

 

Δε ξέρω εάν έχει γραφτεί αλλά νομίζω πώς έχει κυκλοφορήσει update. http://www.stechguide.com/huawei-p9-lite-stock-marshmallow-firmware-b120/

 

Σε μενα την είχε προεγκατεστημένη τη Β120, προχθές το αγόρασα (ξανά) απο media markt

Link to comment
Share on other sites

Kαι το δικό μου, αγορασμένο από Public, έχει προεγκατεστημένη την Β120.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου αγορασμένο από το εξωτερικό 2 καρτο με 3 GB έχει την Β104. Πως και δεν ήρθε ΟΤΑ η Β120;

Αλήθεια απλή βίντεο κλήση μέσω δικτύου δεν μπορούμε να κάνουμε;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://www.devicespecifications.com/en/model-sar/08013b34

εγω νομιζω οτι το sar ειναι σε ικανοποιητικα επιπεδα, κανω λαθος;

:Αυτά είναι για Αμερική,το ευρωπαϊκό έχει άλλες οριακές τιμές 1,38 στο αυτί και 1,59 στο κορμί;):confused:

http://download-c.huawei.com/download/downloadCenter?downloadId=80115&version=318806&siteCode=chen&view=true (Quick start guide)

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσκοπης μορφοποίησης κειμένου
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ότι και να κάνω δεν βλέπει τα αρχεία του κινητού.

 

Από πού κατεβάζω;;;:)

 

Με το Hisuite της εταιρείας δε μπορείς να κατεβάσεις αρχεία? Το δοκίμασες?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τη θήκη δεν γίνεται, μπορείς όμως να κλείνεις την οθόνη με double tap είτε από εφαρμογή είτε μέσω nova launcher prime και να την ανοίγεις από τον fingerprint sensor αν θέλεις nα γλιτώσεις πατήματα του κουμπιού power.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση,το ανοίγω πλέον με το αποτύπωμα και κλείνει μόνο του με απουσία δραστηριότητας ...πληροφοριακά για πιο λόγο δεν γίνεται μιας και το κινητό έχει αισθητήρα φωτός?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση,το ανοίγω πλέον με το αποτύπωμα και κλείνει μόνο του με απουσία δραστηριότητας ...πληροφοριακά για πιο λόγο δεν γίνεται μιας και το κινητό έχει αισθητήρα φωτός?

Οι θήκες οι ενεργές σε άλλα τηλέφωνα δεν δουλεύουν με τον αισθητήρα φωτός απ' όσο ξέρω, αλλά με μαγνήτη (με κάθε επιφύλαξη το λέω).

Εφαρμογές που χρησιμοποιούν τον αισθητήρα φωτός για να ανοίγουν την οθόνη υπάρχουν άπειρες, αλλά με βασικό μειονέκτημα την αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος και εγώ τις εν λόγω συσκευής εδώ και δύο μέρες. Πραγματικά αξίζει τα λεφτά της (194€) αλλά έχω μια παρατήρηση για το ηχείο.έχω διαβάσει για πολύ δυνατό και καθαρό ήχο με μπάσα και δε ξέρω τι, αλλά εγώ με τα βίας ακούω κάποια ειδοποίηση! Ο ήχος κλήσης χτυπάει όντως δυνατά αλλά όλα τα άλλα (sms,viber,messenger) ίσα που ακούγονται.εννοείται όλες οι ρυθμίσεις ήχου είναι στο τέρμα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους

 

Ειμαι καινουριος εδω στο χωρο και θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα μηπως με βοηθησετε.

 

Εχω το P9 lite 3gb single sim εδω και 4 μερες. Μολις αγορασα μια καρτα Micro SD της Kingston sta 64gb και την εγκατεστησα στο κινητο .

1)Διαβασε την SD αλλα σαν Toshiba SD και οχι σαν Kingston..δεν ξερω αν ειναι καποιο θεμα αυτο ή ειναι λογικο.

2)Επελεξα απ τα μενου μεσα σαν default location την SD αλλα οταν κοιταζω μεσα στα Apps δεν εχει καποια επιλογη για να τα μεταφερω. Δοκιμασα να κατεβασω καποια καινουρια apps μηπως τα περασει στην SD αλλα τπτ. ( εκανα restart περασα την καρτα και αφου διαλεξα default την SD)

 

Πρεπει να κανω καποιες εξτρα κινησεις για να λειτουργησει η θελει καμια διαδικασια περιεργη για να δουλεψει ?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα .

Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες εγω εχω την single sim εκδοση by vodafone 3GB RAM. Αυτο φοραει την Β110.

πηρε κανεις αναβαθμιση με το ιδιο μοντελο ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είμαι κάτοχος και εγώ τις εν λόγω συσκευής εδώ και δύο μέρες. Πραγματικά αξίζει τα λεφτά της (194€) αλλά έχω μια παρατήρηση για το ηχείο.έχω διαβάσει για πολύ δυνατό και καθαρό ήχο με μπάσα και δε ξέρω τι, αλλά εγώ με τα βίας ακούω κάποια ειδοποίηση! Ο ήχος κλήσης χτυπάει όντως δυνατά αλλά όλα τα άλλα (sms,viber,messenger) ίσα που ακούγονται.εννοείται όλες οι ρυθμίσεις ήχου είναι στο τέρμα.

 

αυτο το παρατηρησα και εγω...στο P8 lite ηταν πιο δυνατα. Ισως χρειαζεται να κατεβασεις καποιον ηχο απο τα γνωστα προγραμματα.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες εγω εχω την single sim εκδοση by vodafone 3GB RAM. Αυτο φοραει την Β110.

πηρε κανεις αναβαθμιση με το ιδιο μοντελο ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

αυτο το παρατηρησα και εγω...στο P8 lite ηταν πιο δυνατα. Ισως χρειαζεται να κατεβασεις καποιον ηχο απο τα γνωστα προγραμματα.

Έχω ακριβώς το ίδιο τηλέφωνο με την B110, δεν εχω πάρει ούτε εγώ αναβάθμιση.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακριβώς το ίδιο τηλέφωνο με την B110, δεν εχω πάρει ούτε εγώ αναβάθμιση.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εσένα έχει night mode η καμερα σου;

Link to comment
Share on other sites

Για viber κατέβασα τον κλασικό ήχο για και στο messenger έχω βάλει τον κλασικό και πάλι δεν ακούγεται κιχ! Στο Lenovo a806 που είχα πριν έτσι και χτυπούσε βράδυ σε ησυχία ξέρω γω άνετα παθαίνεις ανακοπή.χτυπούσε σε καφετέρια και ψάχναν όλοι τα κινητά τους.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εχω κατα 99% καταληξει στο συγκεκριμενο κινητο για κοπελα που το θελει για καμερα και browsing/facebook/instagram. Υπαρχει κατι που θα πρεπει να προσεξω ή καποιο προβλημα που βγαζει το κινητο και ειναι ψιλο στανταρ οποτε να το "λυσουμε" απο την αρχη; Απο κοτσωβολο θα αγοραστει λογικα.

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

εσένα έχει night mode η καμερα σου;

Ναι έχει φίλε μου, το αναφέρω κ σε προηγούμενό μου μήνυμα.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά, στον Κωτσόβολο και το χρυσαφί/σαμπανιζέ χρώμα μπορεί να αγοραστεί στην τιμή των 194ευρώ άσχετα που στο site τους φαίνεται στα 269€.

Αύριο μάλλον θα κλειστεί ένα ακόμη, αυτήν τη φορά για την σύζυγο, στο προαναφερθέν χρώμα.

Το άτιμο πουλάει αβέρτα σε αυτήν την τιμή...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα παιδια, εχω κατα 99% καταληξει στο συγκεκριμενο κινητο για κοπελα που το θελει για καμερα και browsing/facebook/instagram. Υπαρχει κατι που θα πρεπει να προσεξω ή καποιο προβλημα που βγαζει το κινητο και ειναι ψιλο στανταρ οποτε να το "λυσουμε" απο την αρχη; Απο κοτσωβολο θα αγοραστει λογικα.

 

Το μόνο που πρέπει να προσέξεις είναι να μην το καθυστερήσεις πολύ γιατί σε αυτή την τιμή δεν θα το ξαναβρεις στο άμεσο μέλλον, πόσο μάλλον ελληνική συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που πρέπει να προσέξεις είναι να μην το καθυστερήσεις πολύ γιατί σε αυτή την τιμή δεν θα το ξαναβρεις στο άμεσο μέλλον, πόσο μάλλον ελληνική συσκευή.

Εννοείς ότι λόγω εκπτώσεων πωλείται στα 194 και μετά ενδέχεται να ανεβεί πάλι η τιμή του;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι λόγω εκπτώσεων πωλείται στα 194 και μετά ενδέχεται να ανεβεί πάλι η τιμή του;

Εννοείται.

Σιγά μην μείνει τόσο δια παντός.;)

Σκέψου μόνο ότι σε αυτήν την τιμή είναι σχεδόν μισή τιμή από το A5 (2016)της samsung, από το οποίο είναι και λίγο καλύτερο.

Edited by Johny-B
Link to comment
Share on other sites

Ήδη το Στοκ τελειώνει.. Προλάβετε...!

 

Να αναφέρω επίσης ότι το ΣΚ που έπαιξα με κάμερα σε βραδινά πλάνα σε εντελώς auto

Bγαζει με Πόλυ κόκκο .. Εάν όμως "παιξεις" με το pro camera με τις ρυθμίσεις ταχύτητας , ISΟ κλπ, μπορείς να βγάλεις όμορφες φωτογραφίες.

 

Επίσης δεν έχει κανένα πρόβλημα με ήχους ειδοποίησεων ακούγονται όλοι δυνατά.

( dual sim 2ρι)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους. Θα το παραγγειλουμε το συντομοτερο δυνατο!

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οποίος βρει λύση για την μπαταρία ας μας πει...το βράδυ offline όλα, μέσα σε έξι ώρες τρώει 12%. Τοσο πιστεύω θα έτρωγε και σε online mode. Δοκιμάζοντας την ultra λειτουργία μπαταρίας όπου έχεις μόνο τηλέφωνο και μνμ καταναλώνει λιγότερο! Τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οποίος βρει λύση για την μπαταρία ας μας πει...το βράδυ offline όλα, μέσα σε έξι ώρες τρώει 12%. Τοσο πιστεύω θα έτρωγε και σε online mode. Δοκιμάζοντας την ultra λειτουργία μπαταρίας όπου έχεις μόνο τηλέφωνο και μνμ καταναλώνει λιγότερο! Τι μπορεί να φταίει;

1% σε μένα (την κοπέλα μου δλδ) 2-3% με data ανοιχτά

Link to comment
Share on other sites

1% σε μένα (την κοπέλα μου δλδ) 2-3% με data ανοιχτά

Ισχύει, σε μένα τα ίδια.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...