Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οσο για τους καραγκιόζηδες της LeTV δεν πρόκειται να ασχοληθούν άλλο. Ηθελαν μόνο να ξεφορτωθούν την παρτίδα US που είχαν για πέταμα και να ετοιμαστούν για την απόβαση στην Αμερική με την καινούργια σειρά :lol::lol::lol:.

 

κοίτα φίλε δεν μας χάλασε καθόλου. τζάμπα πήραμε τα κινητά

 

απο εδώ και πέρα όσοι θέλουν και υποστήριξη πάμε σε πιο παλιές μάρκες πχ xiaomi (top), zte, huawei, meizu, lenovo που έχουν δικά τους software house με μηνιαίες και εβδομαδιαίες αναβαθμίσεις λογισμικού.

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έτσι ακριβώς.

Δε ξέρω τι μέρος του λόγου είναι αυτά τα us version, εγώ από το δικό μου CN είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Κι ας έδωσα και 300€.Πάλι λίγα τα θεωρώ.

Τώρα με 170 μην έχετε και παράπονο.

Btw με την 15s του Ιταλού τι γινεται? Κάνα νέο?

Link to comment
Share on other sites

κοίτα φίλε δεν μας χάλασε καθόλου. τζάμπα πήραμε τα κινητά

 

απο εδώ και πέρα όσοι θέλουν και υποστήριξη πάμε σε πιο παλιές μάρκες πχ xiaomi (top), zte, huawei, meizu, lenovo που έχουν δικά τους software house με μηνιαίες και εβδομαδιαίες αναβαθμίσεις λογισμικού.

 

Το κινητό είναι το απόλυτο value for money. Κανείς δε μπορεί να διαφωνήσει με αυτό αν βάλει κάτω τα specs. Απλά όπως είναι απευθύνεται σε power users (το λιγότερο) που δε διστάζουν να το "πειράξουν". Θα ήθελα μόνο να αποθαρρύνω μέλη του forum που ακούνε για πρώτη φορά όρους όπως fastboot mode, TWRP, root κλπ από το να το αγοράσουν. Σε λίγο καλύτερη τιμή (αλλά τουλάχιστον μια κλάση κάτω) υπάρχει το Xiaomi Redmi Note 3 Pro που δε θα προβληματίσει κανένα.

Για τους ήδη κατόχους προτείνω ανεπιφύλακτα για καθημερινή χρήση CM 12.1 v3 εκτός αν βγάλει κάτι πολύ καλό σε ΜΜ ο cuoco (αν μπορέσει να "μαγειρέψει" την CN MM ROM).

*** LeTV Le 2 Max X829 LineageOS 13 + Mokee kernel

*** LeTV Le 1 Pro X800 US CM 12.1

Link to comment
Share on other sites

βγηκε η 12.1 v3 ???

 

Φρεσκοψημένη και crispy

https://mega.nz/#!341lgTBb!d8dyBjOQN...ATKec2V2qtGaK8

*** LeTV Le 2 Max X829 LineageOS 13 + Mokee kernel

*** LeTV Le 1 Pro X800 US CM 12.1

Link to comment
Share on other sites

Πάω να του κάνω εγκατάσταση μεσω twrp, της "επίσημης" ρομ του χ800 US , η οποία είναι σε μορφή update.zip και δεν με αφήνει.

Βγάζει μήνυμα : "this package is for x1_na devices; this is a x1"

Tι μπορεί να σημαίνει αυτό. Την έχει εγκαταστήσει κάποιος άλλος χωρίς προβλήματα ;

 

Επειδή βλέπω οτι οι ρομ που είναι για την CN έκδοση είναι της μορφής πχ. X1_X800-CN-FN-BEXCNFN5801507014S-5.8.015S.zip , μήπως έχω κινητό που είναι σε εμφάνιση US έκδοση (πίσω γράφει CE0560) , αλλά εσωτερικά είναι κινέζικο (this is a x1). Πολύ μπέρδεμα , δεν ξέρω τι παίζει :worry:

Edited by lakgav2
Link to comment
Share on other sites

Πάω να του κάνω εγκατάσταση μεσω twrp, της "επίσημης" ρομ του χ800 US , η οποία είναι σε μορφή update.zip και δεν με αφήνει.

Βγάζει μήνυμα : "this package is for x1_na devices; this is a x1"

Tι μπορεί να σημαίνει αυτό. Την έχει εγκαταστήσει κάποιος άλλος χωρίς προβλήματα ;

 

Επειδή βλέπω οτι οι ρομ που είναι για την CN έκδοση είναι της μορφής πχ. X1_X800-CN-FN-BEXCNFN5801507014S-5.8.015S.zip , μήπως έχω κινητό που είναι σε εμφάνιση US έκδοση (πίσω γράφει CE0560) , αλλά εσωτερικά είναι κινέζικο (this is a x1). Πολύ μπέρδεμα , δεν ξέρω τι παίζει :worry:

σε recovery , στα κόκκινα γράμματα είναι το λάθος (error 7)

για να γίνει εγκατάσταση πρέπει να κάνουμε remove status 7 error , θα κάνεις :

στο αρχείο (update.zip) , που κατέβασες στον υπολογιστή σου , θα σβήσεις από το αρχείο updater-script την πρώτη σειρά

getprop("ro.product.device") == "msm8994" || getprop("ro.product.device") == "x1_na" || abort("This package is for \"x1_na\" devices; this is a \"" + getprop("ro.product.device") + "\".");

το αρχείο θα αρχίζει έτσι :

package_extract_file("splash.img", "/dev/block/bootdevice/by-name/splash");

package_extract_file("bootvideo.img", "/dev/block/bootdevice/by-name/bootvideo");

και θα γίνει η εγκατάσταση

(αυτό το κάνουμε όταν για παράδειγμα βάζουμε στο Χ800 την rom του Χ900(με αυτό έχουμε συγγενικές σχέσεις) , πρέπει όμως να σβήσουμε τα getprop)

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, σε ευχαριστώ πάρα πολύ αγαπητέ tora33 !

 

Δηλαδή δεν φτάνει που στην ουσία δεν υποστηρίζουν όπως πρέπει το US μοντέλο , πρέπει να κάνει κάποιος ολόκληρη μανούρα και να έχει και τις απαραίτητες γνώσεις , για να εγκαταστήσει την official.

Φοβερή υποστήριξη των πελατών τους , τι να πώ !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να καταλάβω κάτι. Έχω πάρει την us version ενώ τους είχα ζητήσει την cn version. Αν τους ζητήσω να το αλλάξω θα είναι καλύτερο το κινητό και με την official Rom που έχουν βγάλει? Θα το κάνω θέμα στο PayPal και πιστεύω ότι θα μου το αλλάξουν αν το ζητήσω γιατί έχω και τις συνομιλίες μας μέσω mail. Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας

 

Sent from my Le 1 Pro using Tapatalk

letv one pro ( X800 ) Official US version + Greek

Doogee X5 Galicia

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα σημερα μου ηρθε η cn version και αφου του περασα την τελευταια 15s μαμα του εκανα εγκατασταση το recovery 3.0.2 και στα reboot με πεταει παλι στο recovery του εκανα wipe cache και dalvik και factory αλλα τιποτα .Καμια ιδεα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μαλλον το brickara του περασα twrp 2.8. Και αφου ξεκινησε επαθε boot loopτο εκλεισα και απο εκεινη την ωρα ειναι σε μονιμο bootloop και οταν το συνδεω σε pc δεν αναβει κανενα λαμπακι και μου το βγαζει σαν qloader
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα σημερα μου ηρθε η cn version και αφου του περασα την τελευταια 15s μαμα του εκανα εγκατασταση το recovery 3.0.2 και στα reboot με πεταει παλι στο recovery του εκανα wipe cache και dalvik και factory αλλα τιποτα .Καμια ιδεα

κάνε πάλι factory reset και βάλε πάλι την rom (δεν εγκαταστάθηκε σωστά) , θα στρώσει

 

Παιδια μαλλον το brickara του περασα twrp 2.8. Και αφου ξεκινησε επαθε boot loopτο εκλεισα και απο εκεινη την ωρα ειναι σε μονιμο bootloop και οταν το συνδεω σε pc δεν αναβει κανενα λαμπακι και μου το βγαζει σαν qloader

http://forum.xda-developers.com/leeco-le1-pro/how-to/leeco-le-1-pro-x800-hard-brick-fix-t3393161

 

Παιδιά για να καταλάβω κάτι. Έχω πάρει την us version ενώ τους είχα ζητήσει την cn version. Αν τους ζητήσω να το αλλάξω θα είναι καλύτερο το κινητό και με την official Rom που έχουν βγάλει? Θα το κάνω θέμα στο PayPal και πιστεύω ότι θα μου το αλλάξουν αν το ζητήσω γιατί έχω και τις συνομιλίες μας μέσω mail. Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας

 

Sent from my Le 1 Pro using Tapatalk

δεν έχουν ίδια τιμή , 32 , 64 gb , ίδια τηλέφωνα με διαφορετικές roms

λίγο η υποστήριξη και λίγο LTE , θα προτειμούσα το CN

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αφου ξαναπερασα την twrp recovery 3.0.2 και μου εκανε συνεχεια bootloop αποφασισα να παρω backup την ρομ και να κανω restore μηπως ξεκολλησει και αφου το εκανα στο restore περιπου στο 50 % μαυριζει η οθονη και αναβει το μπλε led Edited by vstromidis_0
Ακυρο περασα twrp απο cuoco κι install την 13s του ιδιου και ζωντανεψε
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αφου ξαναπερασα την twrp recovery 3.0.2 και μου εκανε συνεχεια bootloop αποφασισα να παρω backup την ρομ και να κανω restore μηπως ξεκολλησει και αφου το εκανα στο restore περιπου στο 50 % μαυριζει η οθονη και αναβει το μπλε led

καλημέρα , δεν είχε περάσει σωστά η rom και έκανες backup την rom που δεν είχε περάσει σωστά ? δεν θα έπρεπε να το κάνεις

σου είπα να περάσεις πάλι την rom , αν μπαίνει σε recovery περνάς την rom ,

αν μπαίνεις σε fast boot mode (πιγκουίνος) , περνάς το recovery και πάλι την rom με factory reset ,

αν μπρίκαρε , και για το CN ισχύουν αυτά http://forum.xda-developers.com/leeco-le1-pro/how-to/leeco-le-1-pro-x800-hard-brick-fix-t3393161

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω τα καταφερα τελικα περασα τtwrp απο cuoco και μια ρομ δικια του και πηρε τα πανω του τελικα το προβλημα ηταν μαλλον το zip του supersu που φλασαρα γιατι μετα δοκιμασα παλι χωρις αυτο και λειτουργησε
Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι πολύ καλή η CM 12.1 του betahydri V3 :)

Σταθερή, γρήγορη και τίμια σε όλες τις ρυθμίσεις και με δυνατότητες παραμετροποίησής της.

Μένει τώρα να βρεθεί κάποια λύση για το ir control και το dttw.

Την προτιμώ και μου αρέσει περισσότερο από τις custom EUI του cuoco.

Ας ελπίσουμε να βρει σύντομα τρόπο να φτιάξει και μια CM 13 για το κινητό μας , γιατί αν περιμένουμε από EUI να βγεί 6.0 ΜΜ .....:yawn:

Link to comment
Share on other sites

Kαι τιποτε αλλο δεν δειχνει.... :(

 

Δοκίμασε τα CM security και stubborn trojan killer από το playstore. Εμένα με έσωσαν.

 

Κατεβασα το stubborn killer απο το playstore και βρισκει 4 trojans .Mου ζηταει να το κανω root και εχει οδηγιες για το πως να γινει.Ειναι ασφαλες να το κανω η θα μπλεξω μιας και δεν εχω τις σχετικες γνωσεις.Βοηθηστε βρε παιδια γιατι μου εχουν βγαλει το λαδι. Εχω ενα καλο -κατα γενικη ομολογια -τηλεφωνο και δεν το ευχαριστιεμαι και ειναι εργαλειο της δουλειας μου-Δυστυχως...:(:(:( Δεν υαρχει καποιος να ερθω να το φτιαξουμε η να μου δειξει??:cry:

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το stubborn killer απο το playstore και βρισκει 4 trojans .Mου ζηταει να το κανω root και εχει οδηγιες για το πως να γινει.Ειναι ασφαλες να το κανω η θα μπλεξω μιας και δεν εχω τις σχετικες γνωσεις.Βοηθηστε βρε παιδια γιατι μου εχουν βγαλει το λαδι. Εχω ενα καλο -κατα γενικη ομολογια -τηλεφωνο και δεν το ευχαριστιεμαι και ειναι εργαλειο της δουλειας μου-Δυστυχως...:(:(:( Δεν υαρχει καποιος να ερθω να το φτιαξουμε η να μου δειξει??:cry:

 

Δεν παιρνουμε για εγαλειο δουλειας μη δοκιμασμενες συσκευες.

Edited by varajohn
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στη cm12.1 v3 δεν μου εντοπίζει τη σιμ. Κατά τα άλλα είναι μια πανέμορφη ρομ θα έλεγα και αρκετά πιο snappy από την 14s του Ιταλού. Έκανα restore στην 14s μέχρι να βρω λύση. Edited by Milkyway
Samsung Galaxy S8+
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στη cm12.1 v3 δεν μου εντοπίζει τη σιμ. Κατά τα άλλα είναι μια πανέμορφη ρομ θα έλεγα και αρκετά πιο snappy από την 15s του Ιταλού. Έκανα restore στην 15s μέχρι να βρω λύση.

Έχει 15s του Ιταλού?

Βγάλε και ξαναβάλε τη σιμ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει 15s του Ιταλού?

Βγάλε και ξαναβάλε τη σιμ.

Έχεις δίκιο εννοούσα την 14s. Διορθώθηκε το ποστ. Δοκίμασα και αυτό που προτείνεις αλλά τπτ. Δοκίμασα επίσης να ξανακάνω τα wipe.Δεν ξέρω αν έχει σημασία που έχω το 3.0.0 recovery και όχι το 3.0.2.

Edited by Milkyway
Samsung Galaxy S8+
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στη cm12.1 v3 δεν μου εντοπίζει τη σιμ. Κατά τα άλλα είναι μια πανέμορφη ρομ θα έλεγα και αρκετά πιο snappy από την 14s του Ιταλού. Έκανα restore στην 14s μέχρι να βρω λύση.

 

Δοκίμασε το παρακάτω από xda

 

1. With the card inserted and unacknowledged make a call by typing: * # * # 4636 # * # *

2. Appear a menu with several options: informaticion phone, battery information, usage statistics and wifi information. That we are interested in "phone information" we click on it.

 

3. We get a lot of things and options. We seek "Set preferred network type" and we click on the tab that appears below us which allows us to select different types of networks.

When you first enter this menu appeared selected the option "TD-SCDMA, LTE, CDMA, EVDO GSM / WCDMA," possibly this was the problem, it was the wrong choice. So it was.

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο εννοούσα την 14s. Διορθώθηκε το ποστ. Δοκίμασα και αυτό που προτείνεις αλλά τπτ. Δοκίμασα επίσης να ξανακάνω τα wipe.Δεν ξέρω αν έχει σημασία που έχω το 3.0.0 recovery και όχι το 3.0.2.

Η 14s είναι ported από άλλο μοντέλο. Δυστυχώς την έχω βάλει κι εγώ. Όταν βάζεις τέτοιες ρομ μετά έχεις θέματα. Την είχα πατήσει και με την 12s Indian αλλά έβγαλα άκρη κατά τύχη. Τώρα περιμένω την 15s του Ιταλού για νέες περιπέτειες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...