Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Βάζουμε και το patch για ήχο?

 

o ηχος ειναι μια χαρα χωρις το patch.Δοκιμασε το πρωτα χωρις και αμα δεν σου κανει βαλτο,ετσι κι αλλιως μπορεις να το βαλεις οποτε θελεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μετά από καιρό αφού είχε σπάσει η οθόνη μου....Παράγγειλα μια απλή απο ΕΒΑΥ (χωρίς frame) αλλα δεν κατάφερα να την βάλω...Κατά τύχη βρήκα service που με 25e (δικια μου οθόνη) ήρθαν το πήραν και μου το επέστρεψαν!

Το γράφω μήπως είναι κάποιος που σαν και εμενα δεν πιάνουν τα χερια του!!! :lost:

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την own. Δεν έβλεπε με τίποτα τις sim. Πολύ γρήγορη μου φάνηκε. Ξαναγυρισα στην rr.

 

χμμ..εμενα παλι κανονικα τις βλεπει..

 

 

Anyway,εχουμε SlimRom! -->http://forum.xda-developers.com/a310/development/rom-slim-rom-micromax-canvas-nitro-a311-t3409586

 

Για οποιον δεν ξερει ειναι απο τις καλυτερες rom που κυκλοφορουν,αν δεν ειχα βαλει την OwnRom μολις χθες θα την περναγα κατευθειαν.Τωρα που το σκεφτομαι μαλλον θα την περασω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από χτες με την rr δεν μπορώ να κάνω αντίγραφα ασφαλείας στο titanium.. το έχει ξαναδεί κανείς αυτό;

 

ναι εχει θεματακι,αν ψαξεις τις προηγουμενες σελιδες γραφει ο jpower εναν τροπο να δουλεψει,τσεκαρε τον μπορει να φτιαξει.

Βαλε και το τελευταιο xInternal 0.45

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Οκ με το titanium ορισα ένα φάκελο στην μνήμη του κινητού και από εκεί θα αντιγράφων τα backuo που έκανα στην sd. Ή slim που λες λέει δεν δουλεύει το gps... και από ότι δαβαζω έχει και άλλα bugs Edited by georgeIII
Link to comment
Share on other sites

Οκ με το titanium ορισα ένα φάκελο στην μνήμη του κινητού και από εκεί θα αντιγράφων τα backuo που έκανα στην sd. Ή slim που λες λέει δεν δουλεύει το gps... και από ότι δαβαζω έχει και άλλα bugs

 

το διαβασα και γω,θα περιμενω μερικα comments ακομα για επιβεβαιωση.Για το gps υπαρχει fix πλεον,λογικα θα δουλευει.Θα περιμενω την απαντηση του OP

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ακόμα δεν μπορώ να κατεβασω την ownrom...

Καποια χαζομαρα παίζει γτ δεν μπορω να κατεβασω ούτε την slim... όλα τα άλλα τα κατεβαζω. Από το κινητό προσπαθώ.

Μπορεί να την ανεβάσει κάποιος κάπου αλλού;

Edited by georgeIII
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ακόμα δεν μπορώ να κατεβασω την ownrom...

Καποια χαζομαρα παίζει γτ δεν να Κατεβασω ούτε την slim... όλα τα άλλα τα κατεβαζω. Από το κινητό προσπαθώ

 

ισως φταιει ο browser..εγω την κατεβασα απο pc

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα και περασα την σλιμ ος,εκανα τα προβλεπομενα wipe/format ,εκανα τα unmount system,data ,cache και το κινητο κολλησε στο logo!η πλακα ειναι οτι δεν μπορω να περασω ρομ και βγαζει unable to mount data,cache,system!!!!καμια βοηθεια??
Link to comment
Share on other sites

Από τις 2 θύρες που έχει για sim, είναι κάποια καλύτερη όσον αφορά το 3G? Η GSM ή η W/G?
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα και περασα την σλιμ ος,εκανα τα προβλεπομενα wipe/format ,εκανα τα unmount system,data ,cache και το κινητο κολλησε στο logo!η πλακα ειναι οτι δεν μπορω να περασω ρομ και βγαζει unable to mount data,cache,system!!!!καμια βοηθεια??

Το ίδιο έπαθα κι εγώ! Υπάρχει λύση?

Link to comment
Share on other sites

πρασπαθησα να φλασαρω με flashtools και μου βγαζει σφαλμα

γινεται να φλασαρω αρχειο ζιπ (ρικοβερι)απο ρικοβερι?

Edited by savvas_p25
Link to comment
Share on other sites

πρασπαθησα να φλασαρω με flashtools και μου βγαζει σφαλμα

γινεται να φλασαρω αρχειο ζιπ (ρικοβερι)απο ρικοβερι?

 

Νομίζω το twrp 3.0.2 έτσι φλασαρεται

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...