Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα,εχω το us από tinydeal με 11s.ο ταν ενεργοποιω τα data μου πετάει συνέχεια διαφημίσεις.κσι συνέχεια κανει install εφαρμογές μόνο του ειτε χρησιμοποιώ τον chrome είτε τον opera.κατι σε ιό μου θυμίζει.το κάνει από τι πρώτο άνοιγμα.

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το ιδιο θεματακι εχω και εγω

με το που ενεργοποιω ιντερνετ μου κανει αυτο το θεμα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρατηρώ ότι μάλλον όσοι το αναφέρουν είχαν ψωνίσει από TinyDeal ???

Eγώ πήρα από GearBest και όσο ήμουν με τη stock δε το παρατήρησα ποτέ. Επίσης αφού έβαλα του Ιταλού, επίσης ποτέ...

Ακόμα δεν έχω βάλει το τελευταίο update που υποτίθεται το διορθώνει.

Letv X800 US
Link to comment
Share on other sites

To malware είναι σε όλες τις rom.

 

Ο cuoco βασίστηκε στην stock US σε πολλά πράγματα κ περάστηκε κ το malware μαζί, εμένα πχ στην στοκ μου εμφανίστηκε μετά από 5-6 μέρες και στου cuoco ποτέ γιατί τυχαία την απενεργοποίησα.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Billator;6785186To malware είναι σε όλες τις rom.

 

Ο cuoco βασίστηκε στην stock US σε πολλά πράγματα κ περάστηκε κ το malware μαζί, εμένα πχ στην στοκ μου εμφανίστηκε μετά από 5-6 μέρες και στου cuoco ποτέ γιατί τυχαία την απενεργοποίησα.

Edited by CrisBal
Διπλή εγγραφή απάντησης στο νήμα

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

To malware είναι σε όλες τις rom.

 

Ο cuoco βασίστηκε στην stock US σε πολλά πράγματα κ περάστηκε κ το malware μαζί, εμένα πχ στην στοκ μου εμφανίστηκε μετά από 5-6 μέρες και στου cuoco ποτέ γιατί τυχαία την απενεργοποίησα.

 

Όταν λες "τυχαία" πως ακριβώς δηλαδή? Αύριο αν πάνε όλα καλά θα περάσω κι εγώ την 11s του Quoco και αν πηγαίνει καλά δεν θα την πειράξω με updates! Αναμονή λοιπόν για την επίσημη US - CN Marsmallow! Πάντως αφού διάβασα καμία; 15ρια σελίδες από τους Ιταλούς οι γνώμες διαφέρουν! Άλλοι λένε πως ο ιός βρέθηκε στην

"υπηρεσία αναζήτησης" Trojan και πιθανόν έρχεται από aptoid και αν δοκιμάσεις να τον βγάλεις με καθαριστικό τύπου cm απλά όλα χειροτερεύουν. Άλλοι λένε ότι όσο δεν χρησιμοποιούσαν Antivirus Anti-Malware δεν τους είχε ενοχλήσει ποτέ! Εμένα πάντως εμφανίστηκε σήμερα μετά από εγκατάσταση του KASPERSKY και αφού βρήκε 3 ιούς κατάφερε λέει να σβήσει τους 2 και μόνο αυτό έμεινε. Τι να πω. Αύριο που θα βάλω την 11s δεν θα τρέξω Antivirus και βλέπουμε.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες "τυχαία" πως ακριβώς δηλαδή? Αύριο αν πάνε όλα καλά θα περάσω κι εγώ την 11s του Quoco και αν πηγαίνει καλά δεν θα την πειράξω με updates! Αναμονή λοιπόν για την επίσημη US - CN Marsmallow! Πάντως αφού διάβασα καμία; 15ρια σελίδες από τους Ιταλούς οι γνώμες διαφέρουν! Άλλοι λένε πως ο ιός βρέθηκε στην

"υπηρεσία αναζήτησης" Trojan και πιθανόν έρχεται από aptoid και αν δοκιμάσεις να τον βγάλεις με καθαριστικό τύπου cm απλά όλα χειροτερεύουν. Άλλοι λένε ότι όσο δεν χρησιμοποιούσαν Antivirus Anti-Malware δεν τους είχε ενοχλήσει ποτέ! Εμένα πάντως εμφανίστηκε σήμερα μετά από εγκατάσταση του KASPERSKY και αφού βρήκε 3 ιούς κατάφερε λέει να σβήσει τους 2 και μόνο αυτό έμεινε. Τι να πω. Αύριο που θα βάλω την 11s δεν θα τρέξω Antivirus και βλέπουμε.

 

Απλά ότι δεν γνωρίζω τι κάνει στο κινητό από titanium backup το σβήνω ή το απενεργοποιώ σε περίπτωση που δεν σβήνεται :P To κάνω γιατί έχω περισσότερη ram διαθέσιμη έτσι (γιατί να τρέχουν εφαρμογές που δεν τις χρησιμοποιούμε; :lol: ) πχ έχω σβήσει μέχρι και τα letv acount/cloud κτλπ...

 

Στην stock romτο malware έχει κινέζικα γράμματα κ δεν σβήνεται κ με root (απενεργοποιείται όμως). Στου cuoco αναφέρεται ότι ενεργοποιείται σε όποιους χρησιμοποιούν το google search (το οποίο κ πάλι έχω σβήσει). Στην stock rom δεν είναι τυχαίο που όταν ανοίγεις τον chrome τότε βομβαρδίζεσαι με Download και εγκαταστάσεις εφαρμογών. Οπότε η τρύπα έρχεται μέσα από τις εφαρμογές της google.

 

Αν κατεβάσεις της 11s v48 , έχει σβήσει αρκετές εφαρμογές που λογικά δεν ήξερε τι κάνουν ο cuoco. Το κακό με αυτό το Update είναι ότι ξανακιτρίνισε η οθόνη σε σχέση με την 11s v46... Αλλά δεν ασχολούμε άλλο, περιμένω της 14s πλεον :lol:

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , μετα από την 14S ξαφνικά κάθε φορα που κάνω κλήση μου μου βγάζει αναφορά πως δεν λειτουργεί το Google play store.

Δοκίμασα να κάνω restore σε προηγούμενες Rom αλλά τίποτε η Rom εγκαθίσταται αλλά με πρόβλημα , δεν βλέπει δίκτυο και δεν δουλεύει το εικονίδιο των ρυθμίσεων, κάποια ιδέα.

Τάκη,αν δεν σ'άρεσαν αυτά http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6784848#post6784848

κάνε τα γνωστά :happy:, εκκαθάριση δεδομένων σε όλα τα google , και βγάλε βάλε τις κάρτες sim , επανεκκίνηση

(άσχετο : μόλις τώρα έκανα καθαρή εγκατάσταση , επέλεξα και internal storage (χάνονται τα πάντα , μένουν μόνο οι φάκελοι του συστήματος,

και αμέσως φυσικά χωρίς επανεκκίνηση έβαλα του Ιταλού 11s την τελευταία που έχει ενσωματώσει όλα τα update fix , στο US , factory reset και

μετά titanium backup και στήσιμο ...)

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο θεματακι εχω και εγω

με το που ενεργοποιω ιντερνετ μου κανει αυτο το θεμα

 

Παιδιά κι εγώ tinydeal, αλλά ουδέποτε μου παρουσίασε τέτοιο θέμα, είτε με την 11s tindeal είτε με 11s cuoco.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα φίλε

Δεν καταλαβαίνω πως δεν μπορείς να βάλεις άλλη εφαρμογή dialer....έχω την true phone από την αρχή ως default χωρίς κανένα πρόβλημα .

Την έχεις κάνει default στα application settings;

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά όσοι έχετε us και στοκ ρομ, βαλτε την 11s του ιταλού. Το λέμε ένα μήνα τώρα...

 

Τελικά μπόρεσα και όρισα default dialer την "true phone". Για κάποιο μυστήριο λόγο δεν υπήρχε αυτή επιλογή για την "true phone dialer & contacts" που ήθελα αρχικά.

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Θελω να το αγορασω το τερατακι γιατι απο οτι καταλαβαινω ειναι ευκαιρια. Απο ποιο καταστημα λετε να το αγορασω με περισσότερη ασφαλεια.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Τάκη ,

1.λογικό είναι γιατί ξέρω πως βάζεις τις roms

έκανες εγκατάσταση την rom ,χωρίς να επιλέξεις την εσωτερική μνήμη, σωστά,

και μετά έφερες και τα data , λάθος,

(σε διαφορετικές rom δεν ισχύει αυτό , στα data είναι οι παλιές ρυθμίσεις της παλιάς rom που δεν ισχύουν στην νέα rom

(απο recovery στο data έχει τις δικές μας εφαρμογές με τα δεδομένα τους , αλλά και τις ρυθμίσεις της προηγούμενης rom που δεν ισχύουν όλες στη νέα rom)

3. περνάς την rom χωρίς να επιλέξεις την εσωτερική μνήμη (όπως σωστό το έκανες) και δεν επαναφέρεις τα data (ξεχνάς αυτό το κόλπο γιατί η 14s είναι mm , άλλη rom)

edit : ξέχασα το 2 , αν έκανες restore μια rom που την είχες κάνει backup , έρχεται κανονικά και δουλεύουν όλα όπως παλιά , όπως πολλές φορές το έκανες .......

 

για τις εφαρμογές σου με τα δεδομένα τους χρησιμοποιείς το πολυεργαλείο , titanium backup

(κάνεις backup μόνο τις δικές σου εφαρμογές και όχι του συστήματος , μετά από νέα rom , restore τις δικές σου εφαρμογές και όχι του συστήματος) , τα ξέρεις όλα αυτά

 

 

για το US στο τέλος δεν πατάς το back space , αλλά τα πλήκτρα power και ήχο επάνω και θα μπει σε recovery ,για το CN πατάμε back space

Καλημέρα Γιώργο, εν τέλει τα έσβησα όλα και έκανα καθαρή εγκατάσταση της 14S και όλα ωραία και καλά ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Θελω να το αγορασω το τερατακι γιατι απο οτι καταλαβαινω ειναι ευκαιρια. Απο ποιο καταστημα λετε να το αγορασω με περισσότερη ασφαλεια.

 

Εγώ το πήρα πριν 4 μέρες στα χέρια μου από εδώ 170€ γιατί είχα κουπόνι και ήρθε σε 21 ημέρες κομπλέ> +10€ πήρα και μεμβρανη Nillkin tempered glass, http://www.tinydeal.com/letv-le-1-pro-55-2k-snapdragon-810-4gb-ram-64gb-rom-4g-phone-p-159277.html

Αν θες όμως επειδή της γυναίκας μου της φάνηκε μεγάλο στο χέρι και δεν το δουλεύει προς το παρόν, το δίνω κομπλε 170. Στείλε pm αν θες.:)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα πριν 4 μέρες στα χέρια μου από εδώ 170€ γιατί είχα κουπόνι και ήρθε σε 21 ημέρες κομπλέ> +10€ πήρα και μεμβρανη Nillkin tempered glass, http://www.tinydeal.com/letv-le-1-pro-55-2k-snapdragon-810-4gb-ram-64gb-rom-4g-phone-p-159277.html

Αν θες όμως επειδή της γυναίκας μου της φάνηκε μεγάλο στο χέρι και δεν το δουλεύει προς το παρόν, το δίνω κομπλε 170. Στείλε pm αν θες.:)

Ναι με ενδιαφερει. Καλημερα σου εχω στειλει προσωπικο μυνημα.

Link to comment
Share on other sites

H 12s που έχω δεν έχει θέμα, την σκαναρα προ ολίγου...

Τέλος πάντων ο ιταλός έχει έτοιμη σχεδόν την 14s για τα us ενώ έχει προχωρήσει σε 15s για τα cn.

 

 

Δυστυχώς από τις 2 ρομ που δοκιμασα για το US (CM12.1, Flume os 5 beta) δεν τηρούσαν βασικά πράγματα που θέλω λειτουργικότητας.

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,εχω το us model και προσπαθώ να το κάνω root με τον οδηγώ που υπάρχει στην πρώτη σελίδα καθώς και με διάφορα app που είναι για root αλλά τίποτα.καποιος που να το έχει κάνει καμία βοήθεια;

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

letv le1pro US model
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν αναφέρει θέμα με WiFi μπορούν να πουν αν αφορά 2,4 ή 5 Ghz?

Στο δικό μου παρατηρώ ότι αν ορίσω το router στα 2,4 έχω αξιοπρεπέστατο σήμα σε όλο το σπίτι και μπαλκόνια.

Αν το βάλω όμως στα 5 ακόμα και στο διπλανό δωμάτιο σέρνεται ή αποσυνδέεται...

Letv X800 US
Link to comment
Share on other sites

To wifi εχει τα θεματακια του. Προσπαθω να συνδεθω σε μια action camera (gitup2) και σερνετε. Live view δεν βλεπεις για κανενα λογο, ουτε να κατεβασεις βιντεο μεσα στο κινητο.

Με ενα thompson 585v8 (2,4) συνδεεται κανονικα αλλα στο πιο μακρινο δωματιο (2 τοιχους) εχει σχεδον ανυπαρκτο σημα. Με παρηγορει οτι και το Huawei p8 lite της γυναικας μου επισης δεν εχει σημα. Βεβαια με την camera εχει live view και κατεβαζει βιντεακια κανονικα.

 

Θελω να πιστευω οτι ολα αυτα θα λυθουν με το official. Πραγματικα το θελω πολυ :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , μετα από την 14S ξαφνικά κάθε φορα που κάνω κλήση μου μου βγάζει αναφορά πως δεν λειτουργεί το Google play store.

Δοκίμασα να κάνω restore σε προηγούμενες Rom αλλά τίποτε η Rom εγκαθίσταται αλλά με πρόβλημα , δεν βλέπει δίκτυο και δεν δουλεύει το εικονίδιο των ρυθμίσεων, κάποια ιδέα.

Ειχα και γω το ιδιο θεμα και καπου εδω μεσα προτειναν καταργηση εγκαταστασης ενημερωσεων υπηρεσιων Google Play, το εκανα και ολα καλα χωρις κανενα προβλημα τα gapps. Καποια ******* εχουν κανει οι της google γιατι πολυς κοσμος κραζει το συγκεκριμενο πακετο μετα την τελευταια ενημερωση του στο store.

ΥΓ: ειδα οτι περασες ρομ απλα μπορει να την εχει πατησει και κανας αλλος.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του x800 us version 1 βδομάδα τώρα αγορασμένο απο Gearbest, χωρίς κανένα σοβαρό θέμα η stock rom τους, μου ειχε βγάλει το malware αλλα δεν εδωσα σημασία.. Μιας και είμαι noob περι root κλπ ελεγα να το αφησω χωρίς να το πειράξω, αλλά εχτές ειδα 2-3 εφαρμογές εγκατεστημενες απο το πουθενά, πέρασα την ρομ του Ιταλού (v. 48 11s) το malware δεν το βρίσκω πλέον (
Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,εχω το us model και προσπαθώ να το κάνω root με τον οδηγώ που υπάρχει στην πρώτη σελίδα καθώς και με διάφορα app που είναι για root αλλά τίποτα.καποιος που να το έχει κάνει καμία βοήθεια;

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Root για όλα τα android

εγκατάσταση από TWRP recovery

Stable: http://download.chainfire.eu/supersu-stable

Beta: http://download.chainfire.eu/supersu-beta

Latest: http://download.chainfire.eu/supersu

Όσοι έχουν αναφέρει θέμα με WiFi μπορούν να πουν αν αφορά 2,4 ή 5 Ghz?

Στο δικό μου παρατηρώ ότι αν ορίσω το router στα 2,4 έχω αξιοπρεπέστατο σήμα σε όλο το σπίτι και μπαλκόνια.

Αν το βάλω όμως στα 5 ακόμα και στο διπλανό δωμάτιο σέρνεται ή αποσυνδέεται...

έχεις δίκιο , εγώ το έχω στο αυτόματο , γιατί δεν ξέρω την ζώνη συχνοτήτων των ρούτερ που προσπαθώ να μπω (για το δικό μου ξέρω)

για την Ελλάδα τα περισσότερα είναι 2,4 , τα νέα έχουν και τα δύο ,

συσκευές με 5GHz έχουν μικρότερο εύρος σε σχέση με 2.4GHz , συσκευές σε 2.4GHz υποφέρουν πολύ περισσότερο απο παρεμβολές σε σχέση με τις 5GHz

Κάτοχος του x800 us version 1 βδομάδα τώρα αγορασμένο απο Gearbest, χωρίς κανένα σοβαρό θέμα η stock rom τους, μου ειχε βγάλει το malware αλλα δεν εδωσα σημασία.. Μιας και είμαι noob περι root κλπ ελεγα να το αφησω χωρίς να το πειράξω, αλλά εχτές ειδα 2-3 εφαρμογές εγκατεστημενες απο το πουθενά, πέρασα την ρομ του Ιταλού (v. 48 11s) το malware δεν το βρίσκω πλέον (

αυτή την εποχή είναι της μόδας τα trojan κ.λ.π. σε όλα τα τηλέφωνα , ενός φίλου είχε ακριβώς τα δικά μας , σε άλλο τηλέφωνο έκανε άλλα παλαβά

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cleanmaster.security

Όσοι είχατε κολλημένο tracking από gearbest, παραλάβατε ή στο περίμενε ακόμα.? Πλησιάζει μήνας....

βάλε το tracking number εδώ https://www.elta-courier.gr/search

αν δεν το βλέπει επικοινώνησε με το gearbest , η άνοιξε dispute στο paypal για επιστροφή χρημάτων ...............

Δοκίμασε κάποιος αυτή

http://www.letv.re/topic/1046-cm13beta1-by-sharlion/

Οι Κινέζοι δεν ξέρουν ότι υπάρχει η έκδοση CN.....

(δεν ξέρω που το διαβάσατε ότι για το US περιμένουμε την marshmallow , μακάρι να αληθεύει , δεν νομίζω να ασχοληθούν στο http://bbs.le.com/ , να έλθει από Αμερική η Ινδία ? απ'όπου και να έλθει , καλοδεχούμενη)

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Ειχα και γω το ιδιο θεμα και καπου εδω μεσα προτειναν καταργηση εγκαταστασης ενημερωσεων υπηρεσιων Google Play, το εκανα και ολα καλα χωρις κανενα προβλημα τα gapps. Καποια ******* εχουν κανει οι της google γιατι πολυς κοσμος κραζει το συγκεκριμενο πακετο μετα την τελευταια ενημερωση του στο store.

ΥΓ: ειδα οτι περασες ρομ απλα μπορει να την εχει πατησει και κανας αλλος.

 

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...