Jump to content

Αυθαίρετες Αυξήσεις παγίων Cosmote


Themos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια από τα ιδια κ με μενα.παρατηρησα ότι ο λογαριασμος μου ανεβηκε από τα 29 κατι σε 39 ευρω!(εχω σε προσφορα το cosmote plus 65).

τους επαιρνα τηλ κ μετα από μεγαλη αναμονη η κληση τερματιστηκε μονη της!!δεν τους κανω ξανα τη χαρη να χρεωθώ,αυριο θα τους παρω από κατάστημα ΟΤΕ κ θα τους κραξω ασχημα.

τελικα καταγγελια μπορω να κανω στην Ε.Ε.Τ.Τ?γιατι αν εστειλαν ειδοποιηση τελη απριλιου εχουν περασει οι 25 μερες..τα @@@@ θα μπορουσαν να ειδοποιησουν με ένα απλο sms...

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 68
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάντε την καταγγελία και ας έχουν περάσει όσες μέρες θέλει... Από που και ως που θέτουν τις 30 μέρες ως χρονικό περιθώριο??? Εγώ έκανα και περιμένω.
Link to comment
Share on other sites

Πού ακριβώς αναγράφεται αυτό για το +5€; Στο λογαριασμό; Εμένα μου ήρθε ο καινούργιος, αυξημένος λογαριασμός (μου τον έστειλαν με e-mail προχθές), εκεί το λέει ή στον προηγούμενο;

Με λίγα λόγια, προλαβαίνω να κάνω κάτι μπας και γλιτώσω το επιπλέον εφτάευρω το μήνα; Να τους πάρω τηλέφωνο και να αναφέρω τι, όμως; Πρέπει να ρωτήσω ποιο το κόστος της διακοπής συμβολαίου μπας και ψαρώσουν ή απλά να ζητήσω να μου βγάλουν την έξτρα χρέωση (και πώς να το δικαιολογήσω αυτό) ;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα τις αυξήσεις στον καινούργιο λογαριασμό με δύο 65ρια και τους πήρα τηλεφωνο. Μου είπαν ότι το μόνο που μπορούν να κανουν είναι να δώσουν ένα 10% για τους υπόλοιπους μήνες. Και πάλι όμως δεν φτάνει στο παλιό μου πάγιο. εντάξει είναι απαραδεκτοι .. τι να κάνω τώρα, να το δεχτώ ή να κάνω καταγγελία?

 

Sent from my MX4 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μηλισα σήμερα μαζί τους δεν καταλαβαίνουν τίποτα. Το έγραφε λέει ο λογαριασμός Απριλίου. Δεν συνεχίζω καμία επικοινωνία μαζί τους. Έχω δυο γραμμές που θα τις κάνω κάρτα σε άλλη εταιρία. Κάθε μήνα μου ανέβαζαν το λογαριασμό χωρίς να ξεπεράσω το όριο. Και το σταθερό ακόμα θα το πάρω από τον ΟΤΕ. Έχει γινει η χειρότερη από όλες. Οταν έκανα το συμβόλαιο πλήρωνα τελικό λογαριασμό 32 και τον έφτασαν 53. Δεν θα ασχοληθώ με καταγγελίες θα φύγω και δεν θα κοιτάξω πίσω.

 

 

 

Καλα θα κανεις,πριν μερικα χρονια το ιδιο εκαναν οι δικοι μου με τα κινητα τους.Στο συμβολαιο τα πληρωναν χρυσαφι.Πηγαν σε καρτα και ησυχασαν.Καντο και θα ησυχασεις.Χωρια οτι μετα θα μετανιωνεις γιατι ειχες συμβολαια και δεν το εκανες νωριτερα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Eγω μετα τις αυξησεις σε 2 συνδεσεις τα εκανα καρτοκινητα σε αλλη εταιρεια μιας και η cosmote οπως και οι αλλες την μεταβαση απο συμβολαιο σε καρτοκινητο την χρεωνουν ενα 20αρικο. Γενικα εχει αλλαξει προς το κακο η εξυπηρετηση της εταιρειας για αυτο τα πηρα ολα τα κινητα και σταθερο και τα πηγα αλλου.
Link to comment
Share on other sites

Πού ακριβώς αναγράφεται αυτό για το +5€; Στο λογαριασμό; Εμένα μου ήρθε ο καινούργιος, αυξημένος λογαριασμός (μου τον έστειλαν με e-mail προχθές), εκεί το λέει ή στον προηγούμενο;

Με λίγα λόγια, προλαβαίνω να κάνω κάτι μπας και γλιτώσω το επιπλέον εφτάευρω το μήνα; Να τους πάρω τηλέφωνο και να αναφέρω τι, όμως; Πρέπει να ρωτήσω ποιο το κόστος της διακοπής συμβολαίου μπας και ψαρώσουν ή απλά να ζητήσω να μου βγάλουν την έξτρα χρέωση (και πώς να το δικαιολογήσω αυτό) ;

 

Γνωρίζει κάνεις να απαντήσει σε κάτι από τα παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

Το Γράφει στον προηγούμενο λογαριασμό σε μια υποσημείωση με αστεράκι. Παρε τηλέφωνο, ρώτησε ότι είδες αύξηση στο πάγιο και ζήτα να σου αφαιρέσουν την αύξηση ή να πάρεις κάποια έκπτωση ώστε να μειωθεί το ποσό. Ανάλογα με τις αντιδράσεις πράττεις αναλόγως στη συνέχεια. Σε μια γνωστή μου της έκαναν έκπτωση και σχεδόν απορροφήθηκε η αυξηση. Εμένα μου είπαν δεν μπορούν κάνουν κάτι, αν και όταν ρώτησα πόσο θα είναι το πάγιο η αύξηση ήταν μικρότερη από 5€, αλλά αποφάσισα να μην ασχοληθώ περισσοτερο γιατί σε λίγους μήνες λήγει το συμβόλαιο και χρειαζόμουν τα extra MB.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το Γράφει στον προηγούμενο λογαριασμό σε μια υποσημείωση με αστεράκι. Παρε τηλέφωνο, ρώτησε ότι είδες αύξηση στο πάγιο και ζήτα να σου αφαιρέσουν την αύξηση ή να πάρεις κάποια έκπτωση ώστε να μειωθεί το ποσό. Ανάλογα με τις αντιδράσεις πράττεις αναλόγως στη συνέχεια. Σε μια γνωστή μου της έκαναν έκπτωση και σχεδόν απορροφήθηκε η αυξηση. Εμένα μου είπαν δεν μπορούν κάνουν κάτι, αν και όταν ρώτησα πόσο θα είναι το πάγιο η αύξηση ήταν μικρότερη από 5€, αλλά αποφάσισα να μην ασχοληθώ περισσοτερο γιατί σε λίγους μήνες λήγει το συμβόλαιο και χρειαζόμουν τα extra MB.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Οκ, πέτυχα τουλάχιστον ένα 10% για τους επόμενους 12 μήνες που λήγει και το συμβόλαιο. Κι εμένα δεν απορροφήθηκε όλη η αύξηση αλλά τουλάχιστον το μεγαλύτερο μέρος της.

 

Σ' ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

πραγματικα οτι ναναι απο την κοσμοτε και απο μενα οταν ληξει το συμβολαιο μου ανεξαρτητα τι προσφορα θα μου κανει φευγω.εχω 3 αριθμους στο 65, 18,5 € απο τον οκτωβριο που εκανα 1,5 χρονο συμβολαιο.

Τον φεβρουαριο πηραν απο 1 € αυξηση λογω του οτι το οικογενειακο απο 15% εκπτωση που ειχε πηγε στο 10%.δεν εκανα και καμια μεγαλη φασαρια θεωροντας πως εχω πετυχει μια πολυ καλη εκπτωση σε ενα πολυ καλο πακετο.δεν περνανε 3 μηνες και ερχεται και το 5ευρω με την μορφη κοσμοτε xl.με τα πολλα εκανα καταγγελια με πηραν χθες και χωρις να το πολυσυζητησουμε μου ειπαν πως θα το επαναφερουν στα 19,5€ αφαιροντας τις αυξησεις και απο τον προηγουμενο λογαριασμο.εκει που θελω να καταληξω ειναι πως τελικα ακομα και για 0.5 € αυξηση πρεπει να καταγγελουμε το συμβολαιο και να μην αφηνουμε τιποτα γιατι εκει πατανε στο οτι δε θα ασχοληθει κανεις και κανουν οτι θελουν με τις αυξησεις.:mad:

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα οτι ναναι απο την κοσμοτε και απο μενα οταν ληξει το συμβολαιο μου ανεξαρτητα τι προσφορα θα μου κανει φευγω.εχω 3 αριθμους στο 65, 18,5 € απο τον οκτωβριο που εκανα 1,5 χρονο συμβολαιο.

 

Τον φεβρουαριο πηραν απο 1 € αυξηση λογω του οτι το οικογενειακο απο 15% εκπτωση που ειχε πηγε στο 10%.δεν εκανα και καμια μεγαλη φασαρια θεωροντας πως εχω πετυχει μια πολυ καλη εκπτωση σε ενα πολυ καλο πακετο.δεν περνανε 3 μηνες και ερχεται και το 5ευρω με την μορφη κοσμοτε xl.με τα πολλα εκανα καταγγελια με πηραν χθες και χωρις να το πολυσυζητησουμε μου ειπαν πως θα το επαναφερουν στα 19,5€ αφαιροντας τις αυξησεις και απο τον προηγουμενο λογαριασμο.εκει που θελω να καταληξω ειναι πως τελικα ακομα και για 0.5 € αυξηση πρεπει να καταγγελουμε το συμβολαιο και να μην αφηνουμε τιποτα γιατι εκει πατανε στο οτι δε θα ασχοληθει κανεις και κανουν οτι θελουν με τις αυξησεις.:mad:

 

 

 

Πως έκανες καταγγελία; Ήταν μέσα στις 30 ημέρες από τη δεύτερη αύξηση;

Link to comment
Share on other sites

Πως έκανες καταγγελία; Ήταν μέσα στις 30 ημέρες από τη δεύτερη αύξηση;

 

Με το που ειδα την αυξηση πηρα κοσμοτε για να πω πως δεν τη δεχομαι με πηραν μετα απο μια βδομαδα για να μου δωσουν 10% μείωση, δεν τη δεχτηκα και καπακι εκανα καταηγελια.

Link to comment
Share on other sites

Την καταγγελία την έκανες στο ίδιο τηλέφωνο εξυπηρέτησης κοσμοτε; Δηλ είπες "θέλω να καταγγείλω τη σύμβαση, προχωρείστε στις απαραίτητες διαδικασίες" ;;; Ή κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Την καταγγελία την έκανες στο ίδιο τηλέφωνο εξυπηρέτησης κοσμοτε; Δηλ είπες "θέλω να καταγγείλω τη σύμβαση, προχωρείστε στις απαραίτητες διαδικασίες" ;;; Ή κάτι άλλο;

 

Πηρα εξυπηρετηση πελατων για να καταγγειλω το συμβολαιο και μου ειπαν πως θα με παρουν απο αλλο τμημα. Το αλλο τμημα (μαλλον παραπονων) με πηρε μετα απο μια βδομαδα και μου προτεινε 10%μειωση.εκανα καταγγελια και μετα με πηραν απο αλλο τμημα παλι για να μπυ πουν πως το παγιο θα παει παλι εκει που ηταν.

Link to comment
Share on other sites

Ύστερα από καταγγελία στην ΕΕΤΤ που είχα κάνει και εγώ στις αρχές του μήνα,με πήρανε σήμερα τηλέφωνο και θα μου πιστώσουν την διαφορά μαζί με τα τέλη κινητής και στις δυό γραμμές για τους επόμενους 15 μήνες μέχρι να λήξει η δέσμευση,καθώς και τα πάγια για τον επόμενο μήνα δώρο.

Πραγματικά λυπάμαι αυτούς που δέν είναι υποψιασμένοι και δέν τα ψάχνουν περαιτέρω όπως εμείς...

Link to comment
Share on other sites

Ύστερα από καταγγελία στην ΕΕΤΤ που είχα κάνει και εγώ στις αρχές του μήνα,με πήρανε σήμερα τηλέφωνο και θα μου πιστώσουν την διαφορά μαζί με τα τέλη κινητής και στις δυό γραμμές για τους επόμενους 15 μήνες μέχρι να λήξει η δέσμευση,καθώς και τα πάγια για τον επόμενο μήνα δώρο.

Πραγματικά λυπάμαι αυτούς που δέν είναι υποψιασμένοι και δέν τα ψάχνουν περαιτέρω όπως εμείς...

 

Έτσι κι εγώ. Μετά από καταγγελία στις 7/6 στην ΕΕΤΤ, με πήραν τηλέφωνο και θα μου επιστρέψουν τις χρεώσεις των 5ευρων δύο τελευταίων μηνών +αναλογικά τα τέλη, και για τους επόμενους 12 μήνες μέχρι να λήξει το συμβόλαιο μου (2 γραμμές), θα μου έρχεται επιπλέον έκπτωση 5€/γραμμή. Κανένα πάγιο όμως δώρο στην περίπτωσή μου... :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...