Jump to content

[OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, προσφάτως πήρα και εγώ το op2 μεταχειρισμένο από ένα φίλο και μέχρι στιγμής είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από τη συσκευή. Έχετε να μου προτείνετε κάποια θήκη, γιατί αυτή που είχε πάρει ο φίλος μου από το site μαζί με το κινητό γλιστράει πολύ στα χέρια μου. Κατά προτίμηση να μην είναι διαφανές.

http://www.spigen.com/collections/oneplus-2/products/oneplus-2-case-rugged-armor

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά, προσφάτως πήρα και εγώ το op2 μεταχειρισμένο από ένα φίλο και μέχρι στιγμής είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από τη συσκευή. Έχετε να μου προτείνετε κάποια θήκη, γιατί αυτή που είχε πάρει ο φίλος μου από το site μαζί με το κινητό γλιστράει πολύ στα χέρια μου. Κατά προτίμηση να μην είναι διαφανές.

Ρίξε μια ματιά και τις orzly fusion bumper,εγώ έχω αυτή πολύ ευχαριστημένος διαφανή πλάτη λόγο bamboo cover και γόμα γύρω δε γλιστράει καθόλου

Link to comment
Share on other sites

 

Υπέροχη, ψήθηκα. Ευχαριστώ.

 

Μtop ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά θα προτιμήσω την armor που πρότεινε ο bujinkan :)

Link to comment
Share on other sites

Υπέροχη, ψήθηκα. Ευχαριστώ.

 

Μtop ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά θα προτιμήσω την armor που πρότεινε ο bujinkan :)

να ξέρεις όμως ,ξέχασα να το αναφέρω, ότι δεν είναι σκληρή αλλά μαλακή θήκη.Τύπου τζελ δλδ απλά πιο καλή ποιότητα απο τις φτηνές

Link to comment
Share on other sites

να ξέρεις όμως ,ξέχασα να το αναφέρω, ότι δεν είναι σκληρή αλλά μαλακή θήκη.Τύπου τζελ δλδ απλά πιο καλή ποιότητα απο τις φτηνές

 

Ναι το κατάλαβα, είδα μερικά βιντεάκια κλπ δε με πειράζει αυτό. Αρκεί να κάνει τη δουλειά που λέει ότι κάνει και να μην έχω πρόβλημα στο κράτημα. Άσε που μου αρέσει πολύ σαν στυλ.

Link to comment
Share on other sites

να ξέρεις όμως ,ξέχασα να το αναφέρω, ότι δεν είναι σκληρή αλλά μαλακή θήκη.Τύπου τζελ δλδ απλά πιο καλή ποιότητα απο τις φτηνές

 

Ναείσαι καλά φίλε μου πολύ καλές οι spigen!!!πήγαινε στον MarkosVL

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ρε παιδιά στο site τους γραφει ότι εξαντλήθηκε η συσκευή. Αν το πάρω από το ebay θα περάσει τελωνεία κλπ χωρίς πρόβλημα? Από που αλλού μπορώ να το πάρω?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στο site τους γραφει ότι εξαντλήθηκε η συσκευή. Αν το πάρω από το ebay θα περάσει τελωνεία κλπ χωρίς πρόβλημα? Από που αλλού μπορώ να το πάρω?

 

επέλεξε να σου βγάλει αποτελέσματα μόνο από Ευρωπαϊκή ένωση..

Αν όχι από το σάιτ τους, τότε ebay ή μεταχειρισμένο..

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στο site τους γραφει ότι εξαντλήθηκε η συσκευή. Αν το πάρω από το ebay θα περάσει τελωνεία κλπ χωρίς πρόβλημα? Από που αλλού μπορώ να το πάρω?

 

OnePlus One: In stock

https://oneplus.net/gr/oneplus-one

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πουλάει ακόμα πολύ! Τέλος πάντων το πήρα από το ebay κι ο θεός βοηθός!

 

Βιάστηκες ρε Καρντάση, τέλος πάντων ελπίζω να έπεσες σε καλό πωλητή.

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ξαναφέρνω το θέμα ΜΠΑΤΑΡΙΑ, καθόσον εμεις που έχουμε το τηλέφωνο σχεδόν 2ετία (700 μέρες χονδρικά) και με δεδομένο οτι η διάρκεια ζωής μιας LiPo ειναι 500 φορτίσεις, πλησιάζουμε στα "όρια ζωής" των "μαμα" μπαταριων...

Εχω ανταλλάξει 10 μηνύματα (ticket) με την OnePlus για το θέμα, για να καταφέρω να συνεννοηθώ και τελικα σήμερα έμαθα οτι το ανταλλακτικό (μπαταρία) πωλείται 17 ευρώ, τιμή βεβαια που επιβαρύνεται με ταχυδρομικά, εργασια, κλπ (θα φτάσει δλδ στο 50άρικο) - ΔΕΝ ΠΩΛΕΙΤΑΙ σκέτη η μπαταρία.

Απ την άλλη, ψάχνω σε ebay & AliExpress και δεν υπάρχει ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ πωλητής που να ΜΗΝ έχει αρνητικό σχόλιο για τις μπαταρίες που πωλεί, οπότε δεν ξέρω από που να αγοράσω μια "σωστή" μπαταρία...

 

Εχει κάποιος να προτείνει μια δοκιμασμένη λύση προμήθειας "σωστής" μπαταρίας για το OnePlus ONE?

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ξαναφέρνω το θέμα ΜΠΑΤΑΡΙΑ, καθόσον εμεις που έχουμε το τηλέφωνο σχεδόν 2ετία (700 μέρες χονδρικά) και με δεδομένο οτι η διάρκεια ζωής μιας LiPo ειναι 500 φορτίσεις, πλησιάζουμε στα "όρια ζωής" των "μαμα" μπαταριων...

Εχω ανταλλάξει 10 μηνύματα (ticket) με την OnePlus για το θέμα, για να καταφέρω να συνεννοηθώ και τελικα σήμερα έμαθα οτι το ανταλλακτικό (μπαταρία) πωλείται 17 ευρώ, τιμή βεβαια που επιβαρύνεται με ταχυδρομικά, εργασια, κλπ (θα φτάσει δλδ στο 50άρικο) - ΔΕΝ ΠΩΛΕΙΤΑΙ σκέτη η μπαταρία.

Απ την άλλη, ψάχνω σε ebay & AliExpress και δεν υπάρχει ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ πωλητής που να ΜΗΝ έχει αρνητικό σχόλιο για τις μπαταρίες που πωλεί, οπότε δεν ξέρω από που να αγοράσω μια "σωστή" μπαταρία...

 

Εχει κάποιος να προτείνει μια δοκιμασμένη λύση προμήθειας "σωστής" μπαταρίας για το OnePlus ONE?

 

Σε λιγο καιρο βγαινει το oneplus 3. Τι να την κανεις την μπαταρια για το one? :p

Link to comment
Share on other sites

Ξαναφέρνω το θέμα ΜΠΑΤΑΡΙΑ, καθόσον εμεις που έχουμε το τηλέφωνο σχεδόν 2ετία (700 μέρες χονδρικά) και με δεδομένο οτι η διάρκεια ζωής μιας LiPo ειναι 500 φορτίσεις, πλησιάζουμε στα "όρια ζωής" των "μαμα" μπαταριων...

Εχω ανταλλάξει 10 μηνύματα (ticket) με την OnePlus για το θέμα, για να καταφέρω να συνεννοηθώ και τελικα σήμερα έμαθα οτι το ανταλλακτικό (μπαταρία) πωλείται 17 ευρώ, τιμή βεβαια που επιβαρύνεται με ταχυδρομικά, εργασια, κλπ (θα φτάσει δλδ στο 50άρικο) - ΔΕΝ ΠΩΛΕΙΤΑΙ σκέτη η μπαταρία.

Απ την άλλη, ψάχνω σε ebay & AliExpress και δεν υπάρχει ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ πωλητής που να ΜΗΝ έχει αρνητικό σχόλιο για τις μπαταρίες που πωλεί, οπότε δεν ξέρω από που να αγοράσω μια "σωστή" μπαταρία...

 

Εχει κάποιος να προτείνει μια δοκιμασμένη λύση προμήθειας "σωστής" μπαταρίας για το OnePlus ONE?

Ενδιαφέρομαι κι εγώ γιατί το έδωσα στον γιο μου και άρχισε να διαμαρτηρετε.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά, κάπου είχε γραφτεί εδώ ότι δεν πωλούνται αυθεντικές μπαταρίες σε άλλα μαγαζιά, εκτός της μαμάς εταιρείας. Πάντως για το κάτι παραπάνω, προσωπικά, θα προτιμούσα να το στείλω σε αυτούς. Τι εγγύηση δίνουν για τη νέα μπαταρία;

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά, κάπου είχε γραφτεί εδώ ότι δεν πωλούνται αυθεντικές μπαταρίες σε άλλα μαγαζιά, εκτός της μαμάς εταιρείας. Πάντως για το κάτι παραπάνω, προσωπικά, θα προτιμούσα να το στείλω σε αυτούς. Τι εγγύηση δίνουν για τη νέα μπαταρία;

Αν όμως βγενει όλα μαζί 50€ είναι κάπως αλμύρη τιμή. Εμένα έχει ακόμα εγγύηση, μέσα στην εγγύηση δεν αλλάζετε μπαταρία; Η μπαταρία δεν έχει 2 χρόνια εγγύηση;

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η μπαταρία δεν έχει 2 χρόνια αλλά 6 μήνες

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αν όμως βγενει όλα μαζί 50€ είναι κάπως αλμύρη τιμή. Εμένα έχει ακόμα εγγύηση, μέσα στην εγγύηση δεν αλλάζετε μπαταρία; Η μπαταρία δεν έχει 2 χρόνια εγγύηση;

Νομίζω ότι η μπαταρία δεν έχει 2 χρόνια αλλά 6 μήνες

 

2 χρόνια έχει και η μπαταρία στην OnePlus, αλλα αντε να αποδείξεις οτι έχει "πρόβλημα" για να στην αλλάξουν εντός εγγύησης (σ εμένα τουλάχιστον δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο - προληπτικά θέλω να αγοράσω μπαταρία...)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

2 χρόνια έχει και η μπαταρία στην OnePlus, αλλα αντε να αποδείξεις οτι έχει "πρόβλημα" για να στην αλλάξουν εντός εγγύησης (σ εμένα τουλάχιστον δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο - προληπτικά θέλω να αγοράσω μπαταρία...)

Οπότε θα ανοίξω ticket και θα δω τι θα γίνει με εμένα.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ξαναφέρνω το θέμα ΜΠΑΤΑΡΙΑ, καθόσον εμεις που έχουμε το τηλέφωνο σχεδόν 2ετία (700 μέρες χονδρικά) και με δεδομένο οτι η διάρκεια ζωής μιας LiPo ειναι 500 φορτίσεις, πλησιάζουμε στα "όρια ζωής" των "μαμα" μπαταριων...

Εχω ανταλλάξει 10 μηνύματα (ticket) με την OnePlus για το θέμα, για να καταφέρω να συνεννοηθώ και τελικα σήμερα έμαθα οτι το ανταλλακτικό (μπαταρία) πωλείται 17 ευρώ, τιμή βεβαια που επιβαρύνεται με ταχυδρομικά, εργασια, κλπ (θα φτάσει δλδ στο 50άρικο) - ΔΕΝ ΠΩΛΕΙΤΑΙ σκέτη η μπαταρία.

Απ την άλλη, ψάχνω σε ebay & AliExpress και δεν υπάρχει ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ πωλητής που να ΜΗΝ έχει αρνητικό σχόλιο για τις μπαταρίες που πωλεί, οπότε δεν ξέρω από που να αγοράσω μια "σωστή" μπαταρία...

 

Εχει κάποιος να προτείνει μια δοκιμασμένη λύση προμήθειας "σωστής" μπαταρίας για το OnePlus ONE?

 

Πήρα αυτή

http://www.ebay.com/itm/272271055432

ο πωλητής έχει 100% feedback

αλλα δεν έχω προλάβει να την δοκιμάσω...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

http://mobilespart.com/oneplus-one-battery-3100mah-blp571-li-ion-battery-replacement.html

 

δεν ξέρω την αξιοπιστία του μαγαζιού, αλλά εδώ αναφέρει ότι είναι original η μπαταρία

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ξέρετε που μπορώ να βρω κάποια θήκη για το κινητό σαν πορτοφόλι που να καλύπτει την οθόνη; Από ότι μπορώ να δω δεν υπάρχει κάτι από Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

Αντίστοιχα και εγώ ήθελα να ρωτήσω ποια είναι η καλύτερη flip cover θήκη για ένα φίλο; Μετά από τόσο καιρό πού έχουμε καταλήξει; Η original δεν υπάρχει πια;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...