Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αποτι βλεπω ολο θεματακια οι καινουριες ρομ

ποιος ο λογος να πας σε κατι καινουριο λοιπον?

με την 1540 του ιταλου ειμαι ακομη κ το κινητο δουλευει εντελως μα εντελως απροβληματιστα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αποτι βλεπω ολο θεματακια οι καινουριες ρομ

ποιος ο λογος να πας σε κατι καινουριο λοιπον?

με την 1540 του ιταλου ειμαι ακομη κ το κινητο δουλευει εντελως μα εντελως απροβληματιστα

 

Καλησπέρα φίλε kaloudis.

Μήπως έχεις κάποιο λίνκ που να λειτουργεί για τη 1540 του ιταλού?

Link to comment
Share on other sites

Έτρεξα το AnTuTu σε εντελώς καινόυργιο τηλέφωνο με την Ss424 και έβγαλε 43362..κάπου είδα εδώ στο φόρουμ πώς κάποις έβγάλε κάπου στις 53000 με overclocking..πως το έκανε δεν ξέρω..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα κάτοχος του lenovo k3 note και το νβ τελευταίο καιρό κάτι έχει πάθει και δεν ανοίγει καμία εφαρμογή έχω μέσα και ένα πρόγραμμα παραγγελιών και δεν μπορώ να κάνω επαναφορά εργοστασιακών μπορεί κάποιος να βοηθήσει ????
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε kaloudis.

Μήπως έχεις κάποιο λίνκ που να λειτουργεί για τη 1540 του ιταλού?

δυστηχως οχι

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κολλήματα και θέματα με την θερμοκρασία του κινητού με την 424 του Ιταλού;

 

κολλήματα οχι τοσο, οσο με την θερμοκρασία και την μπαταρία που πέφτει σχετικά γρήγορα... :worry:

διορθώνονται αυτα?

Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/download/lenovo_k3_lollipop_5-1_r1540d_row_v15-40_cuoco92/

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα φίλε kaloudis.

Μήπως έχεις κάποιο λίνκ που να λειτουργεί για τη 1540 του ιταλού?

http://www.needrom.com/download/lenovo_k3_lollipop_5-1_r1540d_row_v15-40_cuoco92/

Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/download/lenovo_k3_lollipop_5-1_r1540d_row_v15-40_cuoco92/

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.needrom.com/download/lenovo_k3_lollipop_5-1_r1540d_row_v15-40_cuoco92/

 

Σε ευχαριστώ tasos012

Link to comment
Share on other sites

1. Πας στην σελίδα http://www.needrom.com/download/slick-s424-row/ και κάνουμε μια απλή εγγραφή στο site.

 

2. Κατεβάζεις τα α) SLICK-S424-ROW (Google Drive), β) TWRP v3.0.0.3 for K3 note.zip

 

3. Τα αποθηκεύεις στον υπολογιστή και αποσυμπιέζεις και τα δύο. Θα πάρεις αντίστοιχα τα εξής: α) TWRP β) META-INF, MT6752_Android_scatter.txt, recovery.img

 

Επίσης από εδώ https://drive.google.com/folderview?id=0B5JFX1KT2nauYlVVZjNna1dzNkU&usp=sharing κατεβάζεις τα α) LenovoUsbDriver_v1.1.13 (μπορεί να μην χρειαστεί) β) SP_Flash_Tool_exe_Windows_v5.1452.00.000.zip

 

4. Αυτό το βήμα δεν ξέρω αν είναι απαραίτητο, αλλά επειδή είχα πρόβλημα με την αναγνώριση του κινητού στα Windows 7 64bit, θα το περιγράψω.

 

Σβήσε το κινητό.

Ανοίξτε το κινητό, πατώντας VOLUME DOWN + POWER για να μπείς σε Meta Mode.

Συνδέεις το καλώδιο USB με υπολογιστή και κινητό ( Πρώτα στο κινητό και μετά στην θύρα του υπολογιστή κατευθείαν χωρίς ενδιάμεσο καλώδιο..) Στο παράθυρο που θα ανοίξει στο κινητό τικ στην επιλογή ‘’Εντοπισμός σφαλμάτων USB’’ και τα Windows θα αναγνωρίσουν τη συσκευή και θα εγκαταστήσουν τους drivers. Εδώ μπορεί να κάνει πολύ ώρα. Το βλέπω κάτω στα δεξιά στην εμφάνιση κρυφών εικονιδίων ότι ψάχνει για drivers. Αφού εγκατασταθούν οι drivers με επιτυχία, πάτησε συνεχόμενα το POWER μέχρι να κλείσει η συσκευή.

Αν δυσκολευτείς τους περνάς χειροκίνητα. Κατεβάζεις και τρέχεις τους driver από εδώ https://drive.google.com/folderview?id=0B5JFX1KT2nauYlVVZjNna1dzNkU&usp=sharing ή από εδώ https://androidmtk.com/download-lenovo-usb-drivers (Αυτό το βήμα με παίδεψε αρκετά μιας και έλεγε συχνά ότι η εγκατάσταση απέτυχε. Αλλά τελικά το κατάφερα.)

 

5. Δες το Video

από το 2.20 λεπτό μέχρι το 6.18. Εκεί βλέπουμε με λεπτομέρεια πως περνάς την TWRP με το Flash_Tool στο κινητό. (πριν από το 2.20 στο video βάζει driver με χειροκίνητο τρόπο και μετά το 6.18 πως μπαίνει στη recovery).Σημείωση: Αυτή στο video είναι άλλη recovery. Εσύ θα δεις την recovery που φαίνεται στο βήμα 7.

 

6. Ξανασυνδέεις το κινητό με τον υπολογιστή μέσω USB και αντέγραψε στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου το φάκελο TWRP της rom (s424) που έχεις μετά την αποσυμπίεση από το βήμα 3 και αποσύνδεσε το κινητό.

 

7. Για να μην παιδεύεσαι με τα κουμπιά κατέβασε και εγκατέστησε από το playstore το Quick Boot και μπες στη recovery. Δες το video από το 0.50 μέχρι 1.20 λεπτό εδώ

 

8. Μετά ακολούθησε με προσοχή τα παρακάτω βήματα.

 

9. Select WIPE > Advanced Wipe > Select "Dalvik cache", "Cache", "System", "Data" partitions > Swipe to confirm (σύρσιμο της μπάρας κάτω μέχρι τέρμα δεξιά)

10. Go to RESTORE > Select Storage > Select internal memory > OK

11. Select the "SLICK-S424-ROW-SHENGE" Package > Swipe to restore (σύρσιμο της μπάρας κάτω μέχρι τέρμα δεξιά)

12. Wait till it completes > Reboot system… Done!

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά τα βήματα για να πάω από την 424 σε 427 είναι.

 

10. Go to RESTORE > Select Storage > Select internal memory > OK

11. Select the "SLICK-S427-ROW-SHENGE" Package > Swipe to restore

12. Wait till it completes > Reboot system… Done!

 

Ευχαριστώ. :)

 

τελικά ειναι όντως ευκολο να περάσεις καινουρια ρομ αν ακολουθησεις πιστα και προσεκτικα τις οδηγίες ακομα κι αν καποιος είναι άσχετος και πρωτάρης όπως ημουν και γω. το προτεινω ανεπιφυλακτα για οποιον κολλαει επειδη δε το χει ξανακανει να το τολμησει

Ευχαριστω για ακομα μια φορα τον pdt.

πλεον θα ασχοληθω με κατι πιο οικειο και....διασκεδαστικο για μενα : με το set-αρισμα του κινητου :D:D

Link to comment
Share on other sites

κολλήματα οχι τοσο, οσο με την θερμοκρασία και την μπαταρία που πέφτει σχετικά γρήγορα... :worry:

διορθώνονται αυτα?

 

Αυτα τα θεματα ειχα και εγω. Θερμικρασια, μπαταρια, αδυναμια ποσταρισματος φωτο στο fb και καποια ψιλοκολληματα. Μεχρι που αλλαξα rom και πηγα στην επισημη s422 και με OTA διαδοχικα στην 424 και μετα στην 427.Με την επισημη rom ειναι ολα οκ. Ειδικα το θεμα της θερμοκρασιας εξαφανιστηκε.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια...! Πρεπει να κανω back up αρχεια κλπ? Δηλαδη ξεκιναω παλι απο την αρχη με εργοστασιακες ρυθμίσεις?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

ευχαριστω για το κατατοπιστικο σχολιο σου. Σκεφτομαι να αγορασω το k3 note. Μηπως ομως ειναι λιγο παλιο μονελο? Επισης ποια ακριβως ειναι η διαφορα μεταξυ t3s και t5 εκδοση? Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το Nba 2k16.... αλλά παίζει πολύ αργά.... μπορεί κάποιος φίλος να μου πει το γιατί??

Ευχαριστώ!!!

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.. : )

Καλησπέρα αν υπάρχει κάποιος Θεσσαλονίκη να μου βάλει κάποια καλή Stable εκδοση Vibe ui. και ίσως να το ρουτάρουμε ?

(γιατί δεν προλαβαίνω να ασχοληθώ και τόσο...)

 

έχω το K3note αγορασμένο από minideal με τα παρακάτω specs που δείχνει μέσα στο menu ...

*Lenovo K50-t5

*Android 5.0

*VIBEUI_V2.5_1512_5.495.1_ST_K50_T5 (η οποία κάνει Παγώματα / Ρεσταρτ και περιμένει το pin / με παίρνουν τηλ. και δεν βρίσκω αναπάντητες - πολλές φορές είδα πως τότε κάνει μόνο του ρεσταρτ οπότε δεν καταχωρεί την αναπάντητη..) και άλλα τέτοια..

ζεσταίνεται επίσης λίγο και η μπαταρία.

 

κάντε μου ένα pm σας παρακαλώ αν κάποιος Θεσ/νίκη μπορεί να με βοηθήσει, ευχαριστώ εκ των προτέρων... : )

Edited by Reballer
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες ημέρες έχω επάνω την MIUI 6.5.26 και όπως ή προηγούμενη 6.519(αν δεν κάνω λάθος) ή ειδοποίησης δεν έρχονται αυτόματα αλλά μόνο αν κάνεις χειροκίνητα ανανέωση.Μαλιστα f.b και mes είναι συνέχεια εκτός και μόνο με την εκκίνηση της εφαρμογής είσαι online... :)

Γνωρίζει κανενας ποια είναι ή προεγουμενη έκδοση MIUI από την 6.5.19 όπου τα πάντα πήγαιναν ρολόϊ?

Αν υπάρχει κάποιο λιγκ ώστε να τημ κατεβασω?

Ευχαριστώ ...

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή δεν υποστηρίζει απαιτητικά παιχνίδια.... πχ nba 2k16.... το λέω για κάποιον που σκέφτεται να αγοράσει!!!

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχεται γιατί δεν πήρα απάντηση έχω την 424 και το τηλέφωνο είναι root για να κάνω αναβάθμιση πρέπει πρώτα να το κάνω unroot και μετά αναβάθμιση ή δεν πειράζει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...έχω περάσει την Ρομ του ιταλού όμως το πρόβλημα με την γρήγορη κατανάλωση της μπαταρίας παραμένει..η οθόνη μου βγάζει μόλις 2.5 ώρες ..τι μπορω να κάνω;;;;;ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Εχω την 1604 του Ιταλου. Δουλευει κανονικα 3g 4g vodafon και wind δεδομενα. Οταν ανοιγω το φορητο σημειο προσβασης υπαρχει συνδεση αλλων συσκευων αλλα δεν δινει δεδομενα για internet. Κατι εχει αναφερθει παλαιοτερα για το σημειο προσβασης νομιζω αλλα δεν θυμαμαι τι ακριβως. Μηπως ξερει καποιος;
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες ημέρες έχω επάνω την MIUI 6.5.26 και όπως ή προηγούμενη 6.519(αν δεν κάνω λάθος) ή ειδοποίησης δεν έρχονται αυτόματα αλλά μόνο αν κάνεις χειροκίνητα ανανέωση.Μαλιστα f.b και mes είναι συνέχεια εκτός και μόνο με την εκκίνηση της εφαρμογής είσαι online... :)

Γνωρίζει κανενας ποια είναι ή προεγουμενη έκδοση MIUI από την 6.5.19 όπου τα πάντα πήγαιναν ρολόϊ?

Αν υπάρχει κάποιο λιγκ ώστε να τημ κατεβασω?

Ευχαριστώ ...

 

Καμιά βοήθεια παιδιά.

Κάποιος να έχει της προηγούμενες εκδόσεις MIUI?

 

Αλλιώς ένα λιγκ με έκδοση του Ιταλού αλλά να λειτουργούν όσο γίνεται καλύτερα ή ειδοποιήσεις κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο k3 note έπεσε και ραγησε σε 4 κομμάτια η οθόνη. Να πάρω μόνο το γυαλί μπροστά η όλο μαζί με την οθόνη? Δηλαδή κάτι τέτοιο http://s.aliexpress.com/y2mYJbiE

ή κάτι τέτοιο http://s.aliexpress.com/VVfAZNrI

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους! ;)

 

Έχει ένας φίλος το Lenovo K3 Note Και τον είχα βοηθήσει και περάσαμε την ROM του Ιταλού στο κινητό. Το κινητό πετούσε εδώ και αρκετό καιρό μέχρι που η μπαταρία του έφτασε στο 0% (έτυχε μια φορά) και το κινητό έκλεισε. Από τότε δεν ανοίγει. Μου το έστειλε από Θεσσαλονίκη (μένω Αθήνα) και του πέρασα ξανά την ROM του Ιταλού και το κινητό πήγαινε και πάλι σφαίρα. Ξανά όμως, του έφτασε στο 0% η μπαταρία, έκλεισε και από τότε μπλόκαρε πάλι. Οπότε δεν είναι σύμπτωση...

 

Δηλαδή θα πρέπει να προσέχει να μην του κλείσει το κινητό λόγω μπαταρίας? Έχει τύχει σε κάποιον απο εσάς αυτό?...

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Καμιά βοήθεια παιδιά.

Κάποιος να έχει της προηγούμενες εκδόσεις MIUI?

 

Αλλιώς ένα λιγκ με έκδοση του Ιταλού αλλά να λειτουργούν όσο γίνεται καλύτερα ή ειδοποιήσεις κλπ.

 

Δυστυχώς με το FB (όχι με το messenger) το είχα και πριν πάω από την Official σε MIUI.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...