Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ανεβασε ρε συ εναν αναλυτικο οδηγο πως περασες την ρομ. αλλά αναλυτικό, για ασχετο δηλαδή γιατί ο οδηγός της 1ης σελιδας μου φαινεται πολυ σύσκολος για πρωτάρης

....και αν είναι εύκολο έναν πολύ πολύ απλό οδηγό για να κάνω ρουτ αλλά χωρίς να βάλω κάποια rom

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μια βοηθεια.πηρα ενα selfie stick αλλα στην μπροστα καμερα οταν παταω το κουμπι που εχει δεν βγαζει φωτο αλλα χαμηλωνει η ενταση.στην πισω βγαζει κανονικα.τι μπορει να φταιει;
Link to comment
Share on other sites

....και αν είναι εύκολο έναν πολύ πολύ απλό οδηγό για να κάνω ρουτ αλλά χωρίς να βάλω κάποια rom

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

To Lenovo S650 που έχω πριν πάρω το κ3 έτσι το έκανα root. Κατατοπιστικότατος οδηγός.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εαν εχεις στοκ ρομ και αλλαξες το recovery τοτε δεν μπορεις να παρεις ΟΤΑ αναβαθμιση μονο εαν αλλαξεις το scatter file.

Για να μην μπλεκεις φορα την s427 slick που ειναι στο needrom.com(γουγλου το)...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://drive.google.com/file/d/0B3y3IgwS6TtkakZCTkptblE5alE/view

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://drive.google.com/file/d/0B5JFX1KT2nauVTdoZXhobHI4NDA/view?pref=2&pli=1

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω θα εβαζα αυτη στην θεση σου http://www.needrom.com/download/miui7-v7-0-12-0-global-stable/

 

 

Σε ευχαριστώ.

Τι διαφορετικό έχει η 427; Διορθώνει κάτι που δεν δουλεύει καλά στην 424;

Link to comment
Share on other sites

To Lenovo S650 που έχω πριν πάρω το κ3 έτσι το έκανα root. Κατατοπιστικότατος οδηγός.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Σε ευχαριστώ.

Τι διαφορετικό έχει η 427; Διορθώνει κάτι που δεν δουλεύει καλά στην 424;

 

http://www.needrom.com/download/slick-s427-row/

 

Μικροδιορθωσεις. Εγω παντως με την miui 7 που σου ειπα είμαι πολυ ευχαριστημενος

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υποψιν ειναι twrp backup οποτε στην recovery του twrp αφου το εχει αποσυμπιεσεει το αρχειο, θα πας στο restore και οχι στο install

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

S427 slick εννοω

Link to comment
Share on other sites

ανεβασε ρε συ εναν αναλυτικο οδηγο πως περασες την ρομ. αλλά αναλυτικό, για ασχετο δηλαδή γιατί ο οδηγός της 1ης σελιδας μου φαινεται πολυ δύσκολος για πρωτάρης

 

1. Πας στην σελίδα http://www.needrom.com/download/slick-s424-row/ και κάνουμε μια απλή εγγραφή στο site.

 

2. Κατεβάζεις τα α) SLICK-S424-ROW (Google Drive), β) TWRP v3.0.0.3 for K3 note.zip

 

3. Τα αποθηκεύεις στον υπολογιστή και αποσυμπιέζεις και τα δύο. Θα πάρεις αντίστοιχα τα εξής: α) TWRP β) META-INF, MT6752_Android_scatter.txt, recovery.img

 

Επίσης από εδώ https://drive.google.com/folderview?id=0B5JFX1KT2nauYlVVZjNna1dzNkU&usp=sharing κατεβάζεις τα α) LenovoUsbDriver_v1.1.13 (μπορεί να μην χρειαστεί) β) SP_Flash_Tool_exe_Windows_v5.1452.00.000.zip

 

4. Αυτό το βήμα δεν ξέρω αν είναι απαραίτητο, αλλά επειδή είχα πρόβλημα με την αναγνώριση του κινητού στα Windows 7 64bit, θα το περιγράψω.

 

Σβήσε το κινητό.

Ανοίξτε το κινητό, πατώντας VOLUME DOWN + POWER για να μπείς σε Meta Mode.

Συνδέεις το καλώδιο USB με υπολογιστή και κινητό ( Πρώτα στο κινητό και μετά στην θύρα του υπολογιστή κατευθείαν χωρίς ενδιάμεσο καλώδιο..) Στο παράθυρο που θα ανοίξει στο κινητό τικ στην επιλογή ‘’Εντοπισμός σφαλμάτων USB’’ και τα Windows θα αναγνωρίσουν τη συσκευή και θα εγκαταστήσουν τους drivers. Εδώ μπορεί να κάνει πολύ ώρα. Το βλέπω κάτω στα δεξιά στην εμφάνιση κρυφών εικονιδίων ότι ψάχνει για drivers. Αφού εγκατασταθούν οι drivers με επιτυχία, πάτησε συνεχόμενα το POWER μέχρι να κλείσει η συσκευή.

Αν δυσκολευτείς τους περνάς χειροκίνητα. Κατεβάζεις και τρέχεις τους driver από εδώ https://drive.google.com/folderview?id=0B5JFX1KT2nauYlVVZjNna1dzNkU&usp=sharing ή από εδώ https://androidmtk.com/download-lenovo-usb-drivers (Αυτό το βήμα με παίδεψε αρκετά μιας και έλεγε συχνά ότι η εγκατάσταση απέτυχε. Αλλά τελικά το κατάφερα.)

 

5. Δες το Video

από το 2.20 λεπτό μέχρι το 6.18. Εκεί βλέπουμε με λεπτομέρεια πως περνάς την TWRP με το Flash_Tool στο κινητό. (πριν από το 2.20 στο video βάζει driver με χειροκίνητο τρόπο και μετά το 6.18 πως μπαίνει στη recovery).Σημείωση: Αυτή στο video είναι άλλη recovery. Εσύ θα δεις την recovery που φαίνεται στο βήμα 7.

 

6. Ξανασυνδέεις το κινητό με τον υπολογιστή μέσω USB και αντέγραψε στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου το φάκελο TWRP της rom (s424) που έχεις μετά την αποσυμπίεση από το βήμα 3 και αποσύνδεσε το κινητό.

 

7. Για να μην παιδεύεσαι με τα κουμπιά κατέβασε και εγκατέστησε από το playstore το Quick Boot και μπες στη recovery. Δες το video από το 0.50 μέχρι 1.20 λεπτό εδώ

 

8. Μετά ακολούθησε με προσοχή τα παρακάτω βήματα.

 

9. Select WIPE > Advanced Wipe > Select "Dalvik cache", "Cache", "System", "Data" partitions > Swipe to confirm (σύρσιμο της μπάρας κάτω μέχρι τέρμα δεξιά)

10. Go to RESTORE > Select Storage > Select internal memory > OK

11. Select the "SLICK-S424-ROW-SHENGE" Package > Swipe to restore (σύρσιμο της μπάρας κάτω μέχρι τέρμα δεξιά)

12. Wait till it completes > Reboot system… Done!

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.needrom.com/download/slick-s427-row/

 

Μικροδιορθωσεις. Εγω παντως με την miui 7 που σου ειπα είμαι πολυ ευχαριστημενος

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υποψιν ειναι twrp backup οποτε στην recovery του twrp αφου το εχει αποσυμπιεσεει το αρχειο, θα πας στο restore και οχι στο install

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

S427 slick εννοω

 

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά τα βήματα για να πάω από την 424 σε 427 είναι.

 

10. Go to RESTORE > Select Storage > Select internal memory > OK

11. Select the "SLICK-S427-ROW-SHENGE" Package > Swipe to restore

12. Wait till it completes > Reboot system… Done!

 

Ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση προς αυτους που φορανε την 427 ...

Σας εμφανιζει το εικονιδιο 3G/4G στην πανω μπαρα ?

Εμενα δειχνει μονο τις μπαρες του σηματος .

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση προς αυτους που φορανε την 427 ...

Σας εμφανιζει το εικονιδιο 3G/4G στην πανω μπαρα ?

Εμενα δειχνει μονο τις μπαρες του σηματος .

Αυτο ακριβώς εμφανίζει σε όλες τις εκδόσεις slick 424 427 που δοκιμασία. Σου το εμφανίζει μόνο όταν ανοίγεις τα δεδομένα internet της εταιρίας σου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβώς εμφανίζει σε όλες τις εκδόσεις slick 424 427 που δοκιμασία. Σου το εμφανίζει μόνο όταν ανοίγεις τα δεδομένα internet της εταιρίας σου.

 

Ευχαριστω για την απαντηση , ειναι η πρωτη μου row και δεν το ηξερα !

Καμια πατεντα με xposed λες να υπαρχει ?

Επισης , οταν ξεκλειδωνω με pattern , παντα με πηγαινει στην εφαρμογη sms .Τι ρυθμιση εχω κανει ?????

Edited by swatsquadgr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είμαι με την slick 427 και πριν με την official 427 και πιο πριν με την 1611. Σε όλες είχα το εξής πρόβλημα:

Όταν υπερθερμένεται παρουσιάζει πρόβλημα η αφή. Δεν ανταποκρίνεται κυρίως στην πάνω αριστερή μεριά όπου και ζεματάει. Στο typing σε μερικά γράμματα θέλει να το πατίσεις 2-3 φορές. Φταίει το tempered , η οθόνη ή οι roms??

 

Έχω αφαιρέσει tempered & screencovers γιατί επηρεάζουν την αφή... Εμένα μου το έκανε κάτω δεξιά. Τα αφαίρεσα και δεν ξανααντιμετώπισα πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

1. Πας στην σελίδα http://www.needrom.com/download/slick-s424-row/ και κάνουμε μια απλή εγγραφή στο site.

 

2. Κατεβάζεις τα α) SLICK-S424-ROW (Google Drive), β) TWRP v3.0.0.3 for K3 note.zip

 

3. Τα αποθηκεύεις στον υπολογιστή και αποσυμπιέζεις και τα δύο. Θα πάρεις αντίστοιχα τα εξής: α) TWRP β) META-INF, MT6752_Android_scatter.txt, recovery.img

 

Επίσης από εδώ https://drive.google.com/folderview?id=0B5JFX1KT2nauYlVVZjNna1dzNkU&usp=sharing κατεβάζεις τα α) LenovoUsbDriver_v1.1.13 (μπορεί να μην χρειαστεί) β) SP_Flash_Tool_exe_Windows_v5.1452.00.000.zip

 

4. Αυτό το βήμα δεν ξέρω αν είναι απαραίτητο, αλλά επειδή είχα πρόβλημα με την αναγνώριση του κινητού στα Windows 7 64bit, θα το περιγράψω.

 

Σβήσε το κινητό.

Ανοίξτε το κινητό, πατώντας VOLUME DOWN + POWER για να μπείς σε Meta Mode.

Συνδέεις το καλώδιο USB με υπολογιστή και κινητό ( Πρώτα στο κινητό και μετά στην θύρα του υπολογιστή κατευθείαν χωρίς ενδιάμεσο καλώδιο..) Στο παράθυρο που θα ανοίξει στο κινητό τικ στην επιλογή ‘’Εντοπισμός σφαλμάτων USB’’ και τα Windows θα αναγνωρίσουν τη συσκευή και θα εγκαταστήσουν τους drivers. Εδώ μπορεί να κάνει πολύ ώρα. Το βλέπω κάτω στα δεξιά στην εμφάνιση κρυφών εικονιδίων ότι ψάχνει για drivers. Αφού εγκατασταθούν οι drivers με επιτυχία, πάτησε συνεχόμενα το POWER μέχρι να κλείσει η συσκευή.

Αν δυσκολευτείς τους περνάς χειροκίνητα. Κατεβάζεις και τρέχεις τους driver από εδώ https://drive.google.com/folderview?id=0B5JFX1KT2nauYlVVZjNna1dzNkU&usp=sharing ή από εδώ https://androidmtk.com/download-lenovo-usb-drivers (Αυτό το βήμα με παίδεψε αρκετά μιας και έλεγε συχνά ότι η εγκατάσταση απέτυχε. Αλλά τελικά το κατάφερα.)

 

5. Δες το Video

από το 2.20 λεπτό μέχρι το 6.18. Εκεί βλέπουμε με λεπτομέρεια πως περνάς την TWRP με το Flash_Tool στο κινητό. (πριν από το 2.20 στο video βάζει driver με χειροκίνητο τρόπο και μετά το 6.18 πως μπαίνει στη recovery).Σημείωση: Αυτή στο video είναι άλλη recovery. Εσύ θα δεις την recovery που φαίνεται στο βήμα 7.

 

6. Ξανασυνδέεις το κινητό με τον υπολογιστή μέσω USB και αντέγραψε στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου το φάκελο TWRP της rom (s424) που έχεις μετά την αποσυμπίεση από το βήμα 3 και αποσύνδεσε το κινητό.

 

7. Για να μην παιδεύεσαι με τα κουμπιά κατέβασε και εγκατέστησε από το playstore το Quick Boot και μπες στη recovery. Δες το video από το 0.50 μέχρι 1.20 λεπτό εδώ

 

8. Μετά ακολούθησε με προσοχή τα παρακάτω βήματα.

 

9. Select WIPE > Advanced Wipe > Select "Dalvik cache", "Cache", "System", "Data" partitions > Swipe to confirm (σύρσιμο της μπάρας κάτω μέχρι τέρμα δεξιά)

10. Go to RESTORE > Select Storage > Select internal memory > OK

11. Select the "SLICK-S424-ROW-SHENGE" Package > Swipe to restore (σύρσιμο της μπάρας κάτω μέχρι τέρμα δεξιά)

12. Wait till it completes > Reboot system… Done!

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά τα βήματα για να πάω από την 424 σε 427 είναι.

 

10. Go to RESTORE > Select Storage > Select internal memory > OK

11. Select the "SLICK-S427-ROW-SHENGE" Package > Swipe to restore

12. Wait till it completes > Reboot system… Done!

 

Ευχαριστώ. :)

 

Ακριβως φιλος. Απλα να βαλεις σωστα στον φακελο του twrp στην καρτα για να το δει στο restore.

Link to comment
Share on other sites

Έχω αφαιρέσει tempered & screencovers γιατί επηρεάζουν την αφή... Εμένα μου το έκανε κάτω δεξιά. Τα αφαίρεσα και δεν ξανααντιμετώπισα πρόβλημα...

 

Δεν δικαιολογειται ομως το tempered να επηρεαζει την αφη, εκτος και αν ειναι πολυ "χοντρο".

Προς το παρον δεν εχω δει τρελες θερμοκρασιες (μεχρι 49 με το cputemp) , αλλα δεν εχω αντιμετωπισει προβλημα με το touch (φοραω την 427 row και εχω tempered)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά τα βήματα για να πάω από την 424 σε 427 είναι.

 

10. Go to RESTORE > Select Storage > Select internal memory > OK

11. Select the "SLICK-S427-ROW-SHENGE" Package > Swipe to restore

12. Wait till it completes > Reboot system… Done!

 

Ευχαριστώ. :)

 

Οτι υπάρχει στο κινητό χάνεται η όχι;

Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση προς αυτους που φορανε την 427 ...

Σας εμφανιζει το εικονιδιο 3G/4G στην πανω μπαρα ?

Εμενα δειχνει μονο τις μπαρες του σηματος .

 

Δυστυχώς σε όλες τις ROW εκδόσεις γίνεται το ίδιο. Μόνο οι κινέζικες έχουν αυτή τη δυνατότητα. Και εγώ το έχω ψάξει αλλά τίποτα δεν έχω βρει κάποιο τρόπο να εμφανίζετε ο τύπος σήματος

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Το kingroot λέει ότι δε μπορεί να κάνει root την συσκευή μου.... καμιά βοήθεια??

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν γίνεται root με το kingroot το κινητο.

Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται root με το kingroot το κινητο.

Ευχαριστώ πολύ..... οπότε μόνο μέσω pc.... σωστά??

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απορία. Κάποιος με Android 6 μπορεί να μου πει αν του δουλεύει η εφαρμογή Strava?

 

Τόσο καιρό είχα μείνει με την VIBEUI_V2.8_CUOCO92_ROW_1540D και είπα να πάω σε Android 6.

Έβαλα αρχικά την ROM SLICK-S424-ROW και είχα αρκετά θέματα με κολλήματα και εφαρμογές που δεν δούλευαν αφού είχαν εγκατασταθεί κι άλλες δεν τις εγκαθιστούσε καν. Ίσως να έφταιξε ο συνδυασμός που πήγα κατευθείαν να κάνω restore εφαρμογές από το titanium backup και έκανα ενοποίηση της μνήμης της SD card και έφαγε χοντρά κολλήματα με επανεκκινήσεις κλπ. Παρότι την ξανάκανα καθαρή εγκατάσταση την ROM, τα περισσότερα προβλήματα παρέμειναν.

Μετά πέρασα την K3_NOTE_MM_6.0_1621_ROW_v23_CUOCO92_V3, σχεδόν κανένα πρόβλημα δεν έχω, και από ταχύτητα, μπαταρία κλπ μια χαρά, αλλά... το Strava μόλις πάει να ανοίξει κρασαρει πάντα και στο HERE maps δεν μπορεί να κάνει sign in για κανένα λόγο. Επίσης το ASTRO file manager δεν βλέπει το USB stick που συνδέω με utg καλώδιο, ενώ ο ES file explorer το βλέπει κανονικά.

Παίζει ασυμβατότητα του Android 6 με εφαρμογές ή είναι θέμα ROM?

Edited by GiwrgosSketos
προσθήκες

Αναγνώστης εποχής Unwired... με wap :P

2001-Σήμερα :Ericsson T68m, Sony Ericsson K700, Sony Ericsson P1i, HTC Wildfire, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S5, Lenovo K3 Note, Xiaomi RN2 Prime / Cube iWork10 flagship dual OS

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σε όλες τις ROW εκδόσεις γίνεται το ίδιο. Μόνο οι κινέζικες έχουν αυτή τη δυνατότητα. Και εγώ το έχω ψάξει αλλά τίποτα δεν έχω βρει κάποιο τρόπο να εμφανίζετε ο τύπος σήματος

 

Εμένα με 427 ROW μόλις άνοιξει δεδομένα μου εμφανιζεται κανονικά.

Και Ή+ και 4G

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με 427 ROW μόλις άνοιξει δεδομένα μου εμφανιζεται κανονικά.

Και Ή+ και 4G

Επιβεβαιωνω και εγω!!!

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν δικαιολογειται ομως το tempered να επηρεαζει την αφη, εκτος και αν ειναι πολυ "χοντρο".

Προς το παρον δεν εχω δει τρελες θερμοκρασιες (μεχρι 49 με το cputemp) , αλλα δεν εχω αντιμετωπισει προβλημα με το touch (φοραω την 427 row και εχω tempered)

 

Συμφωνώ, αλλά δεν είχα και το πιο ποιοτικό, οπότε αφού έφτιαξε μόλις το αφαίρεσα, το αφησα έτσι...

Link to comment
Share on other sites

1. Πας στην σελίδα http://www.needrom.com/download/slick-s424-row/ και κάνουμε μια απλή εγγραφή στο site.

 

2. Κατεβάζεις τα α) SLICK-S424-ROW (Google Drive), β) TWRP v3.0.0.3 for K3 note.zip

 

3. Τα αποθηκεύεις στον υπολογιστή και αποσυμπιέζεις και τα δύο. Θα πάρεις αντίστοιχα τα εξής: α) TWRP β) META-INF, MT6752_Android_scatter.txt, recovery.img

 

Επίσης από εδώ https://drive.google.com/folderview?id=0B5JFX1KT2nauYlVVZjNna1dzNkU&usp=sharing κατεβάζεις τα α) LenovoUsbDriver_v1.1.13 (μπορεί να μην χρειαστεί) β) SP_Flash_Tool_exe_Windows_v5.1452.00.000.zip

 

4. Αυτό το βήμα δεν ξέρω αν είναι απαραίτητο, αλλά επειδή είχα πρόβλημα με την αναγνώριση του κινητού στα Windows 7 64bit, θα το περιγράψω.

 

Σβήσε το κινητό.

Ανοίξτε το κινητό, πατώντας VOLUME DOWN + POWER για να μπείς σε Meta Mode.

Συνδέεις το καλώδιο USB με υπολογιστή και κινητό ( Πρώτα στο κινητό και μετά στην θύρα του υπολογιστή κατευθείαν χωρίς ενδιάμεσο καλώδιο..) Στο παράθυρο που θα ανοίξει στο κινητό τικ στην επιλογή ‘’Εντοπισμός σφαλμάτων USB’’ και τα Windows θα αναγνωρίσουν τη συσκευή και θα εγκαταστήσουν τους drivers. Εδώ μπορεί να κάνει πολύ ώρα. Το βλέπω κάτω στα δεξιά στην εμφάνιση κρυφών εικονιδίων ότι ψάχνει για drivers. Αφού εγκατασταθούν οι drivers με επιτυχία, πάτησε συνεχόμενα το POWER μέχρι να κλείσει η συσκευή.

Αν δυσκολευτείς τους περνάς χειροκίνητα. Κατεβάζεις και τρέχεις τους driver από εδώ https://drive.google.com/folderview?id=0B5JFX1KT2nauYlVVZjNna1dzNkU&usp=sharing ή από εδώ https://androidmtk.com/download-lenovo-usb-drivers (Αυτό το βήμα με παίδεψε αρκετά μιας και έλεγε συχνά ότι η εγκατάσταση απέτυχε. Αλλά τελικά το κατάφερα.)

 

5. Δες το Video

από το 2.20 λεπτό μέχρι το 6.18. Εκεί βλέπουμε με λεπτομέρεια πως περνάς την TWRP με το Flash_Tool στο κινητό. (πριν από το 2.20 στο video βάζει driver με χειροκίνητο τρόπο και μετά το 6.18 πως μπαίνει στη recovery).Σημείωση: Αυτή στο video είναι άλλη recovery. Εσύ θα δεις την recovery που φαίνεται στο βήμα 7.

 

6. Ξανασυνδέεις το κινητό με τον υπολογιστή μέσω USB και αντέγραψε στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου το φάκελο TWRP της rom (s424) που έχεις μετά την αποσυμπίεση από το βήμα 3 και αποσύνδεσε το κινητό.

 

7. Για να μην παιδεύεσαι με τα κουμπιά κατέβασε και εγκατέστησε από το playstore το Quick Boot και μπες στη recovery. Δες το video από το 0.50 μέχρι 1.20 λεπτό εδώ

 

8. Μετά ακολούθησε με προσοχή τα παρακάτω βήματα.

 

9. Select WIPE > Advanced Wipe > Select "Dalvik cache", "Cache", "System", "Data" partitions > Swipe to confirm (σύρσιμο της μπάρας κάτω μέχρι τέρμα δεξιά)

10. Go to RESTORE > Select Storage > Select internal memory > OK

11. Select the "SLICK-S424-ROW-SHENGE" Package > Swipe to restore (σύρσιμο της μπάρας κάτω μέχρι τέρμα δεξιά)

12. Wait till it completes > Reboot system… Done!

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά τα βήματα για να πάω από την 424 σε 427 είναι.

 

10. Go to RESTORE > Select Storage > Select internal memory > OK

11. Select the "SLICK-S427-ROW-SHENGE" Package > Swipe to restore

12. Wait till it completes > Reboot system… Done!

 

Ευχαριστώ. :)

 

ευχαριστω πολυ pdt λεω να το προσπαθησω

Edited by xtapo
ορθογραφικο λαθος
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με 427 ROW μόλις άνοιξει δεδομένα μου εμφανιζεται κανονικά.

Και Ή+ και 4G

Επιβεβαιωνω και εγω!!!

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προφανώς και θα το δείξει έτσι. Δε σχολίασε αυτό ο φίλος πιο πριν. Αλλά ότι στις κινέζικες σου δείχνει το 2G/E/3G/H/4G και χωρίς να έχεις ανοιχτά τα δεδομένα, εμφανίζεται και στις δύο κάρτες η αντίστοιχη ένδειξη ακόμα και όταν είσαι συνδεδεμένος σε wifi ενώ στις ROW εμφανίζεται το ανάλογο σήμα μόνο στη μία κάρτα και μόνο αν έχεις ανοιχτά τα δεδομένα και δεν είσαι σε wifi πράγμα αρκετά άβολο ειδικά αν κάποιος έχει συνηθίσει με την official που έχει αυτή τη δυνατότητα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και θα το δείξει έτσι. Δε σχολίασε αυτό ο φίλος πιο πριν. Αλλά ότι στις κινέζικες σου δείχνει το 2G/E/3G/H/4G και χωρίς να έχεις ανοιχτά τα δεδομένα, εμφανίζεται και στις δύο κάρτες η αντίστοιχη ένδειξη ακόμα και όταν είσαι συνδεδεμένος σε wifi ενώ στις ROW εμφανίζεται το ανάλογο σήμα μόνο στη μία κάρτα και μόνο αν έχεις ανοιχτά τα δεδομένα και δεν είσαι σε wifi πράγμα αρκετά άβολο ειδικά αν κάποιος έχει συνηθίσει με την official που έχει αυτή τη δυνατότητα

 

slick η κανονικη; γιατι τα χω μπερδέψει με το τι διαφορές έχουν η slick και η κανονικη.

Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...