Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρώτα sync με google και μετά θα το δει το calendar του κινητού.

:google:

 

sync με google account έχει γίνει (contacts) αλλά αυτό που ζητάω είναι να κάνω sync το calendar του outlook sto PC με το calendar του τηλεφώνου αν γίνεται και πως.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Eνταξει έγινε και η αίτηση ξεκλειδωματος και τωρα θα καθομαι να περιμενω....:lol:
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι γράφεις στην παρένθεση έχεις κάνει sync μόνο τα contacts. Εγώ σου λέω να κάνεις sync το calendar. Google is your friend λοιπόν. Εν ολίγοις, κατεβάζεις το outlook app.

 

https://www.androidpit.com/how-to-sync-google-calendar-with-outlook

http://www.howtogeek.com/225489/how-to-sync-your-google-calendar-with-outlook/

http://www.pcadvisor.co.uk/how-to/software/how-sync-google-outlook-calendars-3500196/

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά. Από πλευράς ηχείου πως τα πάει η συσκευή; Συγνώμη αν έχει ήδη απαντηθεί. Επίσης από που προτείνεται να το αγοράσω;

 

Ηχείο καλό και δυνατό. Εξαρτάται με τι το συγκρίνεις βέβαια.

Μου εμφανίστηκαν ξαφνικά 6 νέες εφαρμογές, mi fit, Mikey, mi smart home, miwifi, cm transfer, και yi αρχική. Τι κάνουν όλες αυτές? Τις κρατάμε??

Αν έχεις Mi Band, Yi Cam ή έξυπνο σπίτι κλπ, τότε είναι χρήσιμες. Ειδικά για την Yi cam που είναι η καλύτερη στο είδος της και τώρα βγήκε και σε 1080p, δεν το συζητάω. Το Cm transfer είναι εφαρμογή για direct wifi transfer.

Link to comment
Share on other sites

Από οθόνη διάβασα σε μερικά reviews ότι δεν έχει καλό contrast και για εμένα είναι σημαντικό να αποδίδει σωστά τα χρώματα λόγω πολύς χρήσης multimedia. Ποια είναι η γνώμη σας;
Link to comment
Share on other sites

Από οθόνη διάβασα σε μερικά reviews ότι δεν έχει καλό contrast και για εμένα είναι σημαντικό να αποδίδει σωστά τα χρώματα λόγω πολύς χρήσης multimedia. Ποια είναι η γνώμη σας;

 

Όπως τα έχεις διαβάσει είναι.. Εγώ το μόνο που θα ήθελα είναι λίγο παραπάνω φωτισμό χωρίς να λέω ότι δεν είναι φωτεινή..

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να παραγγείλω το τηλεφωνο στην χαμηλή έκδοση όμως. Σκέφτομαι το vickmall. Τι θα πρέπει να επισημανω για να μπορέσω μετά όταν έρθει να φλασαρω την ελληνική Ρομ από το γνωστό φόρουμ; δεν θέλω την καραbugαρισμενη Multi language rom που βάζουν τα μαγαζια.

Ποια θα είναι τα βήματα μου;

 

Ευχαριστώ.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

μετα την εγκατασταση του play store εβαλα μερικες εφαρμογες αλλα εχω μερικα θεματακια οπως

1.στο φεισμπουκ σε μερικες λεξεις κοβει τα γραμματα και εχει κενο

2.στο μεσσεντζερ δεν μου εφανιζει τη φυσαλιδα με την εικονα αυτου που μιλαω

3.πως βαζω να μου δειχνει ποσο % μπαταρια εχω;

4.μαζικη διαγραφη στις επαφες πως;

Link to comment
Share on other sites

Οχι μονο εσυ και εγω φιλε μου το ιδιο 24/3 και ειμαστε στην τελικη φάση πλεον και περιμένουμε full refund και εγω απο ευρωπαϊκή πήρα μετα απο 1 μιση μηνά ,μονο υπομονή και αναμονη να περιμένω κατι που εχει 2 μήνες τωρα και δεν έχει έρθει .:cool::cool::ninja:
11/5/16 παραγγελια..14/5/16 το δεμα ταχυδρομηθηκε..σημερα 25/5 το παρελαβα sg post
Link to comment
Share on other sites

Τι θα πρέπει να επισημανω για να μπορέσω μετά όταν έρθει να φλασαρω την ελληνική Ρομ από το γνωστό φόρουμ; δεν θέλω την καραbugαρισμενη Multi language rom που βάζουν τα μαγαζια.

Ποια θα είναι τα βήματα μου;

 

Τα βήματά σου είναι στην υπογραφή μου.;)

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να παραγγείλω το τηλεφωνο στην χαμηλή έκδοση όμως. Σκέφτομαι το vickmall. Τι θα πρέπει να επισημανω για να μπορέσω μετά όταν έρθει να φλασαρω την ελληνική Ρομ από το γνωστό φόρουμ; δεν θέλω την καραbugαρισμενη Multi language rom που βάζουν τα μαγαζια.

Ποια θα είναι τα βήματα μου;

 

Ευχαριστώ.

 

Θα επιλέξεις να έχει την Chinese official Dev rom

Link to comment
Share on other sites

μετα την εγκατασταση του play store εβαλα μερικες εφαρμογες αλλα εχω μερικα θεματακια οπως

1.στο φεισμπουκ σε μερικες λεξεις κοβει τα γραμματα και εχει κενο

2.στο μεσσεντζερ δεν μου εφανιζει τη φυσαλιδα με την εικονα αυτου που μιλαω

3.πως βαζω να μου δειχνει ποσο % μπαταρια εχω;

4.μαζικη διαγραφη στις επαφες πως;

 

1 ρομ και γραμματοσειρά.(αφου θα αλλάξεις μην δίνεις σημασία)

2 απο ρυθμίσεις messenger εικονες συνομιλητών.

3 Ρυθμίσεις/ προσθετες ρυθμ.... /μπαταρία/ μορφη δεικτη μπαταρίας

4 Ενώ είμαστε μέσα στις επαφες πατάμε παρατεταμένα αριστερό κάτω πλήκτρο /οργανωση επαφων/ ομαδικη διαγραφή.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να παραγγείλω το τηλεφωνο στην χαμηλή έκδοση όμως. Σκέφτομαι το vickmall. Τι θα πρέπει να επισημανω για να μπορέσω μετά όταν έρθει να φλασαρω την ελληνική Ρομ από το γνωστό φόρουμ; δεν θέλω την καραbugαρισμενη Multi language rom που βάζουν τα μαγαζια.

Ποια θα είναι τα βήματα μου;

 

Ευχαριστώ.

 

Στην πρώτη σελίδα έχει οδηγούς.

 

ΑΠο ότι βλέπω σε συγκριτικά πάντως το προ με τα 2 γιγα δεν έχει διαφορά από το 3 γιγα. Μάλλον κάνει συντηρητική διαχείριση της μνήμης χωρίς ουσιαστικά να βλέπεις όφελος

Link to comment
Share on other sites

1 ρομ και γραμματοσειρά.(αφου θα αλλάξεις μην δίνεις σημασία)

2 απο ρυθμίσεις messenger εικονες συνομιλητών.

3 Ρυθμίσεις/ προσθετες ρυθμ.... /μπαταρία/ μορφη δεικτη μπαταρίας

4 Ενώ είμαστε μέσα στις επαφες πατάμε παρατεταμένα αριστερό κάτω πλήκτρο /οργανωση επαφων/ ομαδικη διαγραφή.

 

Το δευτερο βημα δεν ειναι αυτη η λυση νομιζω πρεπει να παει Κεντρο ασφαλειας>δικαιωματα?δικαιωματα>messenger>και κατω κατω την τελευταια επιλογη αναδυομενο παραθυρο πατας πανω της και κανεις αποδοχη

Link to comment
Share on other sites

Το δευτερο βημα δεν ειναι αυτη η λυση νομιζω πρεπει να παει Κεντρο ασφαλειας>δικαιωματα?δικαιωματα>messenger>και κατω κατω την τελευταια επιλογη αναδυομενο παραθυρο πατας πανω της και κανεις αποδοχη

 

Ναι σίγουρα,, απλά ξεκινάς από το εκεί...;)

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα έχεις διαβάσει είναι.. Εγώ το μόνο που θα ήθελα είναι λίγο παραπάνω φωτισμό χωρίς να λέω ότι δεν είναι φωτεινή..

αποδίδει καλά τα χρώματα ή "ξεθωριασμένα" σαν πχ κάτι turbo-x της ίδιας τιμής; Ψήνομαι πολύ να το αγοράσω γιατί έχει ότι ψάχνω και κολλάω σε αυτή τη λεπτομέρεια..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ geo και Kostis

Δούλεψαν όλα

 

Μια χαρα :) !!

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι σίγουρα,, απλά ξεκινάς από το εκεί...;)

 

Yes Sr !!!

Link to comment
Share on other sites

ΑΠο ότι βλέπω σε συγκριτικά πάντως το προ με τα 2 γιγα δεν έχει διαφορά από το 3 γιγα. Μάλλον κάνει συντηρητική διαχείριση της μνήμης χωρίς ουσιαστικά να βλέπεις όφελος

Ισχύει αυτό και ανάλογα ποια εκδοση "φοράς" και η μνήμη που θα χεις διαθέσιμη. Κάτω από 600MB διαθέσιμα δεν έχω δει με τη "μικρή" Έκδοση της συσκευής.

 

αποδίδει καλά τα χρώματα ή "ξεθωριασμένα" σαν πχ κάτι turbo-x της ίδιας τιμής; Ψήνομαι πολύ να το αγοράσω γιατί έχει ότι ψάχνω και κολλάω σε αυτή τη λεπτομέρεια..

Ρε φίλε όχι κ να το συγκρίνεις με Turbo-X..:blink: :dash: :fool:

Σου χουν απαντήσει ήδη για την οθόνη και ξαναρωτας συγκρίνοντας το με Turbo-X?

Το ξανά-γράφω, γιατί μου ήρθε καπως....:lol: :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

αποδίδει καλά τα χρώματα ή "ξεθωριασμένα" σαν πχ κάτι turbo-x της ίδιας τιμής; Ψήνομαι πολύ να το αγοράσω γιατί έχει ότι ψάχνω και κολλάω σε αυτή τη λεπτομέρεια..

 

Τα χρώματα που θα δεις είναι από τα καλύτερα..

Το άσπρο του είναι λίγο διαφορετικό ίσως όχι τόσο άσπρο αλλά αυτό έχει να κάνει από το θερμό φωτισμό που έχει.

Το έβαλα δίπλα στην 2κ οθόνη του mx4 pro meizu και έχει αντίστοιχη..

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε φίλε όχι κ να το συγκρίνεις με Turbo-X..:blink: :dash: :fool:

 

Μην εξάπτεσαι.....Κινέζο βλέπει μπροστά του.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό και ανάλογα ποια εκδοση "φοράς" και η μνήμη που θα χεις διαθέσιμη. Κάτω από 600MB διαθέσιμα δεν έχω δει με τη "μικρή" Έκδοση της συσκευής.

 

 

Ρε φίλε όχι κ να το συγκρίνεις με Turbo-X..:blink: :dash: :fool:

Σου χουν απαντήσει ήδη για την οθόνη και ξαναρωτας συγκρίνοντας το με Turbo-X?

Το ξανά-γράφω, γιατί μου ήρθε καπως....:lol: :p :lol:

 

Ωραία τέτοια απάντηση ήθελα να δω για να είμαι ήσυχος :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Τα χρώματα που θα δεις είναι από τα καλύτερα..

Το άσπρο του είναι λίγο διαφορετικό ίσως όχι τόσο άσπρο αλλά αυτό έχει να κάνει από το θερμό φωτισμό που έχει.

Το έβαλα δίπλα στην 2κ οθόνη του mx4 pro meizu και έχει αντίστοιχη..

 

Μια χαρά τότε...

 

Το vickmall.com είναι εντάξει να το αγοράσω έτσι;

Επίσης υπάρχει κάποιος άλλος λόγος να περάσω την Ελληνική rom εκτός απ'τη γλώσσα;

Link to comment
Share on other sites

\

Το vickmall.com είναι εντάξει να το αγοράσω έτσι;

Επίσης υπάρχει κάποιος άλλος λόγος να περάσω την Ελληνική rom εκτός απ'τη γλώσσα;

 

Το vickmall ίσως είναι το καλύτερο. Υπάρχει βέβαια ένα θέμα με ταχυδρομείο sg post. Ψάξε λίγο..

Ελληνική γλώσσα , Ελληνικό φόρουμ - υποστήριξη, 160 χαρακτήρες SMS.. Νομίζω φτάνουν αυτά.

Link to comment
Share on other sites

@geoanto555 , τροποποίησε λίγο την υπογραφή σου να κάνει πιο πολύ μπαμ, μπας και ξεστραβωθει κάνας "Νέος" κ γλιτώσουμε κάμποσες σελίδες από βέβαιο θάνατο...:lol: :X :lol:

 

Βαλε έναν τίτλο της μορφής:

Οδηγίες για φλασαρισμα Ελληνικής στο RN3 PRO:

και από κάτω τα υπόλοιπα τα δικά σου...;)

 

Α, μήπως να πρόσθετες κ το "Αγορά απο Vickmall", να γλιτώναμε ακόμα κάμποσες σελίδες (κ να πάρουμε κ τα ποσοστα μας ;))?? :lol: :rotfl: :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

@geoanto555 , τροποποίησε λίγο την υπογραφή σου να κάνει πιο πολύ μπαμ, μπας και ξεστραβωθει κάνας "Νέος" κ γλιτώσουμε κάμποσες σελίδες από βέβαιο θάνατο...

Τι να κάνω που με περιορίζει στις 5 σειρές αλλιως....:w00t::knife:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα...

Ήρθε το κινητό σήμερα και έκανα όλα τα απαραίτητα, ξεκλείδωμα bootloader και πέρασμα ελληνικής gtv 6.5.19.

Πολύ ωραία πρώτη αίσθηση.

Μου έχουν εμφανιστεί δύο προβλήματα.

1. Κάνει από μόνο του αποσυνδέσεις από το WiFi και ορισμένες φορές κάνει αυτόματη ενεργοποίηση του WiFi Hotspot.

2. Στην αρχική οθόνη των μηνυμάτων εμφανίζει κανονικά τα ονόματα των αποστολέων ενώ όταν μπω στο κάθε μήνυμα ξεχωριστά το εμφανίζει ως άγνωστο αριθμό του οποίου δεν βρίσκει την επαφή.

 

Έχετε να προτείνετε κάποια λύση;

 

Επίσης υπάρχει κάποιο toggle που να αλλάζει το 2g/3g/4g χωρίς να χρειάζεται να μπω χειροκίνητα στις ρυθμίσεις;

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...