Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φαίνεται να επανήλθε ο αυτόματος συγχρονισμος του Gmail μετά από αφαίρεση του google λογαριασμου , διαγραφή δεδομένων των google play services, πλαίσιο υπηρεσιών google, διαχειριστή λήψεων με επανεκκίνηση και ξανά πέρασμα του λογαριασμού google.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει βγει καινούρια stable https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=54760

Αλλαγές δεν γνωρίζω.Θα δοκιμαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Πήγα να κάνω αγορά σήμερα το κινητό από vickmall και παρατήρησα δύο εκδόσεις του κινητού με μικρή διαφορά τιμής αλλά διαφορετικές μπάντες στο 4g. Από ότι κατάλαβα και οι δύο δουλεύουν στην Ελλάδα αλλά θα ήθελα την βοηθεια σας ποια έιναι η καλύτερη ή η επικρατέστερη έκδοση κινητού που προτείνετε εσείς.

Οι εκδόσεις είναι αυτές:

1.Original Xiaomi Redmi note 2 prime 2.2GHz 2GB 32GB Smartphone 4G FDD LTE MTK Helio X10 Octa Core 5.5 Inch FHD 13.0MP στα 157,61 Ευρώ

2.Original Xiaomi Redmi note 2 prime 2.2GHz 2GB 32GB Smartphone 4G TD FDD LTE MTK Helio X10 Octa Core 5.5 Inch FHD 13.0MP στα 147,16

και στο πρώτο γράφει

the TD FDD version is same as the FDD verison,both can work in EU.

The back of the TD FDD version write 2015056,the back of FDD version write 2015712.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο θα σου δουλέψουν αλλά είναι προτιμότερο να διαλέξεις το fdd για να είσαι 100% σίγουρος.

Προσωπικά είχα πάρει το tdd μοντέλο και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα, όπως κι αρκετοί άλλοι από όσο ξέρω...

ΑΛΛΑ επαναλαμβάνω τσίμπησε το fdd γιατί ποτέ δε ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει καινούρια stable https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=54760

Αλλαγές δεν γνωρίζω.Θα δοκιμαστεί.

Καλημέρα

Οπότε την περναω σήμερα μιας και έχω και πρόβλημα και γράφω εντυπώσεις.

Να υποθέσω μέσω twrp , factory reset, wipes, install. Έχω την 7.2.3.

Καλό θα ήταν να μην ξεχνάμε τα παιδιά εδώ μέσα που μας βοηθούν σπαταλώντας τον χρόνο τους και μοιράζοντας τις γνώσεις τους μαζί μας. Σας ευχαριστούμε !
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Οπότε την περναω σήμερα μιας και έχω και πρόβλημα και γράφω εντυπώσεις.

Να υποθέσω μέσω twrp , factory reset, wipes, install. Έχω την 7.2.3.

 

Νομιζω οτι αφου ηδη εισαι σε stable κ πας σε stable,χρειαζονται μονο wipes στα cache και dalvik

αν κανεις και factory reset ,στεινεις απο την αρχη εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι αφου ηδη εισαι σε stable κ πας σε stable,χρειαζονται μονο wipes στα cache και dalvik

αν κανεις και factory reset ,στεινεις απο την αρχη εφαρμογες.

 

Ξεκιναω άμεσα και ενημερωνω!

Καλό θα ήταν να μην ξεχνάμε τα παιδιά εδώ μέσα που μας βοηθούν σπαταλώντας τον χρόνο τους και μοιράζοντας τις γνώσεις τους μαζί μας. Σας ευχαριστούμε !
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει καινούρια stable https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=54760

Αλλαγές δεν γνωρίζω.Θα δοκιμαστεί.

 

Ποια ρομ είναι αυτή που έχεις αναρτήσει;

Χθες βγήκε και η Ελληνική και με μπερδεψες.

Την δοκίμασε κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Οταν πάμε στο λνκ που μας παραπέμπει για download.....εκεί στις πληροφορίες του αρχείου λέει :

MD5 8339d47c71d1f2593c93dc829eef4587

 

Οταν κάνει την εγκατάσταση της ρομ στην οθόνη του κινητού λέει :

skipping MD5 check: no MD5 file found....

συνεχίζει με κάποια άλλα και στο τέλος μας λέει done.

 

Υπάρχει κάτι λάθος ?...γιατί λέει no MD5 found ?....Θα έπρεπε να το "δει" κατά την εγκατάσταση και να γράψει αυτά τα γράμματα και αριθμούς που είναι πιο πάνω με κόκκινο?

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ είναι αυτή που έχεις αναρτήσει;

Χθες βγήκε και η Ελληνική και με μπερδεψες.

Την δοκίμασε κανείς;

 

Αυτη είναι ή stable multi.Εχει και Ελληνικά.Αυτη παίρνουν τα παιδιά στο xioami.gr προσθέτουν κάποια πράγματα και την προσφέρουν για κατέβασμα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη είναι ή stable multi.Εχει και Ελληνικά.Αυτη παίρνουν τα παιδιά στο xioami.gr προσθέτουν κάποια πράγματα και την προσφέρουν για κατέβασμα.

 

H Multi να φανταστώ έχει αναβαθμίσεις OTA;

Link to comment
Share on other sites

Μέσω twrp με μόνο wipes dalvic & cache με μπαταρία όταν ξεκίνησε 76% και όταν τελείωσε 66% χρόνος που χρειάστηκε περίπου 20' σημείωση: κατά την 1η επανεκκίνηση "δείχνει" να κολλάει η μπάρα περίπου στο 85-90% αλλά προχωράει αργά. Μέχρι στιγμής δεν μπορώ να πώ κάτι από αύριο -μεθαυριο βλέποuμε.

http://postimg.org/image/6oqk3jle3/

Edited by costaspap
Καλό θα ήταν να μην ξεχνάμε τα παιδιά εδώ μέσα που μας βοηθούν σπαταλώντας τον χρόνο τους και μοιράζοντας τις γνώσεις τους μαζί μας. Σας ευχαριστούμε !
Link to comment
Share on other sites

μην περάσετε ακόμα την 7.3 stable ελληνική που βγήκε χθες. έχει θεματακια και θα περιμένουμε update που τα διορθώνει.
Link to comment
Share on other sites

τι διαφορες εχει με την προηγουμενη;

 

System

Fix - Unsuccessful attempts to send bug reports in some cases (05-13)

Fix - Couldn't find SIM card in some cases (05-13)

 

Security

Optimization - App lock improvements (05-13)

 

Mi Cloud

Fix - Issues with call history of an unsynced SIM card once it was removed(05-13)

Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο θα σου δουλέψουν αλλά είναι προτιμότερο να διαλέξεις το fdd για να είσαι 100% σίγουρος.

Προσωπικά είχα πάρει το tdd μοντέλο και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα, όπως κι αρκετοί άλλοι από όσο ξέρω...

ΑΛΛΑ επαναλαμβάνω τσίμπησε το fdd γιατί ποτέ δε ξέρεις.

 

Να΄σε καλά φίλε μου ευχαριστώ πολύ όπως και όλους σας για τις γρήγορες και κατατοπιστικότατες απαντήσεις

Link to comment
Share on other sites

μην περάσετε ακόμα την 7.3 stable ελληνική που βγήκε χθες. έχει θεματακια και θα περιμένουμε update που τα διορθώνει.

Μου αρέσει που την ονομάζουν και stable...

Link to comment
Share on other sites

μα stable είναι. απλά κάποιο λάθος έγινε στο πείραγμα που κάνουν οι Έλληνες developers πάνω στη ρομ. πχ η 7.3 eu δουλεύει κανονικά. εγώ προσωπικά δεν καίγομαι να την περάσω γιατί η 7.2 δουλεύει άψογα σε μένα + ότι δεν βλέπω κάτι καινούριο εκτός από διορθώσεις bugs που σε μένα δεν έχουν εμφανιστεί. το θέμα είναι πότε θα βγει η miui 8 αλλά λογικά μέσα με τέλη καλοκαιριού θα βγει.
Link to comment
Share on other sites

μα stable είναι. απλά κάποιο λάθος έγινε στο πείραγμα που κάνουν οι Έλληνες developers πάνω στη ρομ. πχ η 7.3 eu δουλεύει κανονικά. εγώ προσωπικά δεν καίγομαι να την περάσω γιατί η 7.2 δουλεύει άψογα σε μένα + ότι δεν βλέπω κάτι καινούριο εκτός από διορθώσεις bugs που σε μένα δεν έχουν εμφανιστεί. το θέμα είναι πότε θα βγει η miui 8 αλλά λογικά μέσα με τέλη καλοκαιριού θα βγει.

Για τον λόγο αυτό πάντα προτιμούσα να βάζω από miui.eu

Link to comment
Share on other sites

Κάντε αποθήκευση όλων μέσω επαναφοράς μι.Μετά επαναφορά εργοστασιακών, με τα την 7.3.2 μέσω μι αναβαθμιση,μετα επαναφορά εργοστασιακών, με τα σύνδεση στη μι να επαναφέρει το κινητο όπως το είχαμε και από το αρχείο που αποθηκεύσαμε επιλογή μόνο όσων προγραμμάτων πάμε να ανοίξουμε και τα βλέπουμε να μην έχουν αποθηκευμένα στοιχεία.Μονο το vibe δεν μου το επαναφέρει.Όλα τα αλλα σα να μη τα πείραξα.Ποιο γρήγορη η 7.3.2 αλλα θα δείξει μέχρι.... την 8
Link to comment
Share on other sites

Λες με την 7.3.2 να δούμε τελικά βελτίωση της μπαταρίας?

Γυρω στις 20:00 την πέρασα και με οθόνη στο 80%, ελαφριά χρήση κινητου με wifi, fb, λιγο youtube, λιγο πλοηγηση, λιγο ομιλια και απο 66% τωρα μόλις (01:54) την είδα στο 52% . Λιγο που την ειδα γιατι ειχα δουλεια πρέπει οντως να πω οτι την βλεπω λιγο πιο γρηγορη & πιστευω οτι εχει να κανει με την καλυτερη διαχειριση της RAM (εχω αυτη την εντυπωση). Βεβαια ειναι πολυ νωρις για συμπερασματα.

Προσωπικα ηταν μια επιλογη λογω του προβληματος με το τρεμουλιασμα της οθονης το οποιο δεν το παρατηρω πλεον.

Βλεπουμε...

Καλό θα ήταν να μην ξεχνάμε τα παιδιά εδώ μέσα που μας βοηθούν σπαταλώντας τον χρόνο τους και μοιράζοντας τις γνώσεις τους μαζί μας. Σας ευχαριστούμε !
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το mi pc suite, κατεβαζει τους drivers για όλα τα τηλέφωνα..

Ενεργοποιησε το USB debugging και το MTP στο κινητο.

Το έκανα, εκτός από το mtp (δεν βρήκα που είναι), χωρίς επιτυχία σε 2 πισι με Windows 10 x64....
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα, εκτός από το mtp (δεν βρήκα που είναι), χωρίς επιτυχία σε 2 πισι με Windows 10 x64....

 

Μη δοκιμαζεις κατι αλλο.Επαναφορα εργοστασιακών και μετά να κάνεις επαναφορά προγραμμάτων μέσω μι και οτι λέω πιο πανω.Ετσι θα λειτουργεί το κινητό όπως πρέπει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...