Jump to content

Huawei Mate S


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Aliexp είναι αξιόπιστο? γιατι βλέπω μεγάλη διαφορα στις τιμές και το σκέφτομαι μην μου έρθει καμμια μαιμού...:O

 

Ψωνίζω πολύ συχνά από το Aliexpress και ποτέ δεν είχα κανένα πρόβλημα, το θεωρώ πιο αξιόπιστο από το eBay.

Τρέμουν οι πωλητές μην τους αμφισβητήσεις και πληρώνονται μόνο όταν δηλώσεις πως πήρες το προϊόν.

Πουλάνε αυτό που δηλώνουν όχι μαϊμούδες.

Εγώ πήρα το Mate S από εκεί και μάλιστα από τον πιο φτηνό, έχουν chat και σου απαντούν άμεσα. Στον πρώτο που έκανα chat δεν καταλάβαινε καλά Αγγλικά και έτσι προχώρησα στον επόμενο και τα πάντα ήταν ΟΚ.

Το κακό με την Κίνα πως έχουν συχνές γιορτές και μπορεί να αργήσουν τα πράγματα.

Εγώ έπεσα σε μια τον Σεπτέμβριο μια τα Χριστούγεννα και μια τον Φεβρουάριο που ήταν η Πρωτοχρονιά τους.

Όλες τις άλλες φορές σε 15 ημέρες το πολύ ήταν ότι παράγγειλα σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 816
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό εδώ λες? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3260994

 

Από ότι φαίνεται λειτουργεί αν βάλεις κάποιο APP που δίνουν λινκ στα τελευταία ποστ. Δεν ξέρω όμως αν Χρειάζεται root.

 

 

 

 

 

 

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Πέρασα το apk που δίνουν για την Κινέζικη rom στο XDA και δουλεύει κανονικά, παιχνίδι βέβαια μην φανταστείτε κάτι σοβαρό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και μια φωτογραφία.

http://s33.photobucket.com/user/takisspanos/media/Screenshot_2016-04-29-13-06-13_zps6zcvcjke.jpg.html

http://s33.photobucket.com/user/takisspanos/media/Screenshot_2016-04-29-13-06-13_zps6zcvcjke.jpg.html

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκια άν το αγοράσω από σκρουτζομαγαζο από εγγύηση τι ισχύει?? Δέν είδα σέ κάποια που κοίταξα να αναφέρουν.

Σέ σχέση με τα μεγάλα καταστήματα ποιες ή διαφορές??... Εκτός απ την τιμή??

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκια άν το αγοράσω από σκρουτζομαγαζο από εγγύηση τι ισχύει?? Δέν είδα σέ κάποια που κοίταξα να αναφέρουν.

Σέ σχέση με τα μεγάλα καταστήματα ποιες ή διαφορές??... Εκτός απ την τιμή??

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν είναι Ευρωπαϊκό μοντέλο και ΌΧΙ με branded ρομ από κάποια εταιρία τηλεφωνίας έχεις εγγύηση κανονικά από το επίσημο service της Huawei, την arvato. Και εγώ από skroutz το αγόρασα, το ανέφερε. Γι αυτό συστήνω να μιλήσεις πρώτα με το μαγαζί να το επιβεβαιώσεις πριν προχωρήσεις στην αγορά ότι έχει επίσημη εγγύηση από arvato γιατί με branded συσκευή δεν έχεις εγγύηση πάρα μόνο από το μαγαζί.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι Ευρωπαϊκό μοντέλο και ΌΧΙ με branded ρομ από κάποια εταιρία τηλεφωνίας έχεις εγγύηση κανονικά από το επίσημο service της Huawei, την arvato. Και εγώ από skroutz το αγόρασα, το ανέφερε. Γι αυτό συστήνω να μιλήσεις πρώτα με το μαγαζί να το επιβεβαιώσεις πριν προχωρήσεις στην αγορά ότι έχει επίσημη εγγύηση από arvato γιατί με branded συσκευή δεν έχεις εγγύηση πάρα μόνο από το μαγαζί.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Ευχαριστώ φίλε μου. Οπότε θέλει προσοχή!!

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρουν ότι βγήκε official stable Marshmallow για το Ευρωπαϊκό μοντέλο.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3368510

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοηθειά σου.... :)

και κατι τελευταίο ...γνωρίζει κανέις αν το κινητό υποστηρίζει μεγαλύτερης χωρητικότητας μπαταρία όταν χρειαστεί αλλαγή?? (ή και νωρίτερα...:pppp)

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρουν ότι βγήκε official stable Marshmallow για το Ευρωπαϊκό μοντέλο.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3368510

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Ειναι κάποιος που την περασε ωστε να μας πει αν ειναι σταθερη???Αν την περασω δεν θα εχω καποιο θεμα με την εγγυηση να φανταστω...

Link to comment
Share on other sites

Μια σημαντική λειτουργία που έλειπε από τον διαχειριστή τηλεφώνου, το permission manager, μπορεί να ενεργοποιηθεί στην ευρωπαϊκή ρομ εγκαθιστώντας την εφαρμογη PM plus της emui από το play store. Προσθέτει στον διαχειριστή τηλεφώνου τη δυνατότητα να ελέγχουμε τα permissions κάθε εφαρμογής. Επίσης έχει και start up manager που ορίζουμε ποιές εφαρμογές θα ξεκινούν αυτόματα μόλις ανοίγει η συσκευη. Στο Viber και γενικά στα SoCial apps δίνουμε όλα permissions ώστε να μην έχουμε πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις.

http://i.imgur.com/UDcXukz.png

http://i.imgur.com/FnXkWpA.png

http://i.imgur.com/ohkXR7R.png

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ειναι κάποιος που την περασε ωστε να μας πει αν ειναι σταθερη???Αν την περασω δεν θα εχω καποιο θεμα με την εγγυηση να φανταστω...

 

Την κατεβαζω να τη βάλω μήπως και γλυτωσω από τα συνεχή restart...θα αναφέρω αν έχω κάτι...αν και από εκεί είδα ότι είναι μία χαρα

Link to comment
Share on other sites

Την κατεβαζω να τη βάλω μήπως και γλυτωσω από τα συνεχή restart...θα αναφέρω αν έχω κάτι...αν και από εκεί είδα ότι είναι μία χαρα

Εγώ δεν αντεξα και την περασα!!!Οσοι την περάσετε να κάνετε wipe μετα γιατί θα έχει αρκετά κολλήματα!!!Θα σας πω εντυπώσεις σε λιγες μέρες, προς το παρών καλη δείχνει!!!

Link to comment
Share on other sites

Την κατεβαζω να τη βάλω μήπως και γλυτωσω από τα συνεχή restart...θα αναφέρω αν έχω κάτι...αν και από εκεί είδα ότι είναι μία χαρα

Δεν λύθηκε το πρόβλημα με τα restart? Το ανέφερες ξανά στην arvato?

Επίσης, τα restart τα κάνει όταν πχ το έχεις στο τραπέζι? H τα κάνει όταν το έχεις πχ στη τσέπη? Γιατί τα πλαϊνά κουμπιά του πατιουνται πολύ ευκολα. Έχει τύχει πολλές φορές το έχω στη μπανάνα να έχει πατηθεί το power button και βγήκε το μενού που ζητά restart, απενεργοποίηση κλπ. Μια φορά μπήκε σε recovery, ευτυχώς έτυχε το είδα αλλιώς θα έκανε wipe τα πάντα.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δεν λύθηκε το πρόβλημα με τα restart? Το ανέφερες ξανά στην arvato?

Επίσης, τα restart τα κάνει όταν πχ το έχεις στο τραπέζι? H τα κάνει όταν το έχεις πχ στη τσέπη? Γιατί τα πλαϊνά κουμπιά του πατιουνται πολύ ευκολα. Έχει τύχει πολλές φορές το έχω στη μπανάνα να έχει πατηθεί το power button και βγήκε το μενού που ζητά restart, απενεργοποίηση κλπ. Μια φορά μπήκε σε recovery, ευτυχώς έτυχε το είδα αλλιώς θα έκανε wipe τα πάντα.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Όντως παρατήρησε το αυτό με τα κουμπιά γιατί και εγώ την πάτησα έτσι όπως ο φίλος και νόμιζα ότι χάλασε...
Link to comment
Share on other sites

Όντως παρατήρησε το αυτό με τα κουμπιά γιατί και εγώ την πάτησα έτσι όπως ο φίλος και νόμιζα ότι χάλασε...

 

Όχι δεν υπάρχει τέτοιο θέμα. Το κάνει τυχαία ότι ώρα νάναι είτε το κραταω είτε το έχω για φόρτιση. Στην αρχή που γύρισε από arvato είχαν κάνει εγκατάσταση την 145 κάτι που είχα κάνει και γω και μου έγραψαν τα γνωστα... Τι προγράμματα βάζω...ασυμβατότητα με κάρτα κλπ. Τις πρώτες 2-3 μέρες πήγαινε καλά. Μετά άρχισε ένα ρεσταρτ κάθε δύο μέρες και τώρα ένα μήνα μετά έχω φτάσει στα τρία τη μέρα!! Επίσης τώρα δε κάνει απλά ρεσταρτ αλλά με βγάζει σε μία σελίδα που λέει ότι έχει πρόβλημα ο χώρος δεδομένων χρήστη και μου δίνει επιλογές. Διαλεγω επανεκκίνηση και μετά από μερικές ώρες τα ίδια...

Θα δοκομασω και τη ΜΜ και βλέπουμε. Αν συνεχίσει θα ζητησω αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς υπάρχει θέμα μεγάλο με το δικό μου. Ούτε με σύνδεση USB δε μπορώ να κατεβάσω αρχείο. Μου κάνει restart στο δρόμο. Ούτε τις φωτογραφίες δε μπορώ να τραβήξω στον υπολογιστή μου....
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας να βρω τι ισχύει με την εγγύηση, σε επικοινωνία με το stechi.gr μου είπαν ότι είναι vodafone αλλά υποστηρίζεται κανονικά για την εγγύηση.

Η παραπληροφόρηση πάει σύννεφο νομίζω απο την πλευρά τους.

 

Είναι κρίμα για το κινητό γιατί η τιμή στην επίσημη εισαγωγή είναι για γέλια (κλασικά)

 

Αυτός ο κωδικός είναι σωστός : CRR-L09 ;

 

ΕΔΙΤ: Μιλώντας με τη Huawei Ελλάδας μου είπαν ότι τα παραεισαγωγής υποστηρίζονται κανονικά απλά πρέπει να σταλούν για επισκευή στην... Τσεχία !

Edited by zerow

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!! Όπως είχα αναφέρει και πιο πάνω πέρασα την marshmallow.Τα συναισθήματα αναμεικτα!!

 

Πολύ πιo smooth από την lollipop στο γραφικό περιβάλλον και στις επιδόσεις πολύ καλύτερο χωρίς κανένα κόλλημα!!!

 

Η μπαταρία όμως τραγική.Με φουλ χρήση χωρίς σταματημο και με 4g όλη μέρα ανοιχτό δεν το βγάζω από το φορτιστή!!! 3 φορές την μέρα σχεδόν το βάζω στην φόρτιση...

 

Αν την έχει περάσει και κάποιος άλλος ας μας πει και εκείνος καμία γνώμη!!!!

 

Ξέρει επίσης κάποιος αν γυρίσω από την 6 στην 5.1.1 αν γίνετε η θα έχω κάποιο θέμα???

Edited by iolaos1989
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!! Όπως είχα αναφέρει και πιο πάνω πέρασα την marshmallow.Τα συναισθήματα αναμεικτα!!

 

Πολύ πιo smooth από την lollipop στο γραφικό περιβάλλον και στις επιδόσεις πολύ καλύτερο χωρίς κανένα κόλλημα!!!

 

Η μπαταρία όμως τραγική.Με φουλ χρήση χωρίς σταματημο και με 4g όλη μέρα ανοιχτό δεν το βγάζω από το φορτιστή!!! 3 φορές την μέρα σχεδόν το βάζω στην φόρτιση...

 

Αν την έχει περάσει και κάποιος άλλος ας μας πει και εκείνος καμία γνώμη!!!!

 

Ξέρει επίσης κάποιος αν γυρίσω από την 6 στην 5.1.1 αν γίνετε η θα έχω κάποιο θέμα???

Έχω διαβάσει ότι και άλλοι έχουν θέμα με την αυτονομία στην mm και είναι ο μοναδικός λογος που γυρίζουν σε 5.1. Ήμουν έτοιμος να την περάσω και εγώ, αλλά μόλις διάβασα το ποστ σου αλλαξα γνώμη. Βασικά δεν έχω καταλάβει αν αυτή είναι η stable ή είναι ακομα beta γιατί στο site της huawei μόνο νομίζω για μια χωρά εμφανίζεται επισημο download για mm. Επειδη όμως "έπρεπε" να περάσω οπωσδήποτε μία Ρομ :D πέρασα την Β145 και αμέσως ήρθε OTA update στην Β177. Άρα όσοι έχουν την Β114 αν θέλουν ΟΤΑ updates θα πρέπει να βάλουν χειροκίνητα την Β145. Επίσης το backup app της huawei κάνει την επαναφορά πολύ εύκολη και γρήγορη επαναφέροντας τις εφαρμογες και τις ρυθμίσεις, ακόμα και τη διάταξη εικονιδίων στον launcher :cool:

 

Υπάρχει τρόπος για rollback από mm σε lollilop, ο ενας είναι μεσω adb tools (εχει οδηγιες στο xda) και ο άλλος είναι φλασαροντας ενα αρχείο πρώτα και μετά τη Ρομ που θες. Εχω δει το αρχείο εδω http://consumer.huawei.com/ch-en/support/downloads/detail/index.htm?id=79928 αλλά δεν ξέρω αν είναι για το δικό μας το region γιατί στο cust γράφει D900, οποτε προσοχή.

 

Sent from my Onda V975m using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει ότι και άλλοι έχουν θέμα με την αυτονομία στην mm και είναι ο μοναδικός λογος που γυρίζουν σε 5.1. Ήμουν έτοιμος να την περάσω και εγώ, αλλά μόλις διάβασα το ποστ σου αλλαξα γνώμη. Βασικά δεν έχω καταλάβει αν αυτή είναι η stable ή είναι ακομα beta γιατί στο site της huawei μόνο νομίζω για μια χωρά εμφανίζεται επισημο download για mm. Επειδη όμως "έπρεπε" να περάσω οπωσδήποτε μία Ρομ :D πέρασα την Β145 και αμέσως ήρθε OTA update στην Β177. Άρα όσοι έχουν την Β114 αν θέλουν ΟΤΑ updates θα πρέπει να βάλουν χειροκίνητα την Β145. Επίσης το backup app της huawei κάνει την επαναφορά πολύ εύκολη και γρήγορη επαναφέροντας τις εφαρμογες και τις ρυθμίσεις, ακόμα και τη διάταξη εικονιδίων στον launcher :cool:

 

Υπάρχει τρόπος για rollback από mm σε lollilop, ο ενας είναι μεσω adb tools (εχει οδηγιες στο xda) και ο άλλος είναι φλασαροντας ενα αρχείο πρώτα και μετά τη Ρομ που θες. Εχω δει το αρχείο εδω http://consumer.huawei.com/ch-en/support/downloads/detail/index.htm?id=79928 αλλά δεν ξέρω αν είναι για το δικό μας το region γιατί στο cust γράφει D900, οποτε προσοχή.

 

Sent from my Onda V975m using Tapatalk

Παιζει να με βοηθησεις νατο κανω γιατι δεν το εχω και πολυ καλα με τα αγγλικα????Πρεπει να κατεβασω τη B145 και απλα την φλασαρω οπως εκανα και με την mm????
Link to comment
Share on other sites

Μέθοδος για επιστροφή σε lollipop 5.1 από Marshmallow (CRR-L09).

 

Η μέθοδος αυτή έχει χρησιμοποιηθεί με επιτυχία για το μοντέλο CRR-L09, εκδοση C432. ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΝ ΔΟΚΙΜΑΖΕΤΕ ΜΕ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΕΥΘΥΝΗ.

 

Αρχικά κατεβάζουμε το αρχείο για downgrade (rollback package) απο εδώ http://consumer.huawei.com/ch-en/support/downloads/detail/index.htm?id=79928&key4=Mate%20s. (Μεσα στο rollback package έχει και ένα αρχείο pdf με οδηγίες και εικόνες)

 

και την τελευταία διαθέσιμη Ρομ lollipop που θέλουμε να εγκαταστήσουμε από εδώ http://consumer.huawei.com/gr/support/products/downloads/detail/mates-gr.htm?id=69444. Η τελευταία διαθέσιμη είναι η Β145.

 

Πριν ξεκινήσουμε: Η μπαταρία θα πρέπει να είναι >50% γιατί θα γίνουν 2 φλασαρισματα. Η διαδικασία θα σβήσει τα πάντα από την εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου.

Προαιρετικά παίρνουμε backup με ότι χρειαζόμαστε χρησιμοποιώντας το app "αντίγραφο ασφαλείας" της huawei που είναι προεγκατεστημένο στη Ρομ.

 

Ή διαδικασία περιλαμβάνει 2 βήματα.

 

Βημα 1. (Εγκατάσταση ενδιάμεσης ΡΟΜ)

 

i) Από το rollback package κάνουμε extract το φάκελο dload ο οποιος πρέπει να περιλαμβάνει μέσα το αρχείο UPDATE.APP.

ii) Συνδέουμε το κινητό με τον υπολογιστή και το φάκελο dload τον κάνουμε επικόλληση χύμα στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου, ΟΧΙ ΣΤΗΝ SD CARD. (δείτε και τις φωτογραφιες στο pdf με τις οδηγίες)

iii) Αποσυνδεουμε το κινητό από τον υπολογιστή και Σβήνουμε το τηλέφωνο (power off).

iv) Παταμε ταυτόχρονα τα 2 κουμπιά volume + και - και αμέσως μετα το power button. Κρατάμε ταυτόχρονα πατημένα τα 3 κουμπιά μέχρι να ξεκινήσει η εγκατάσταση του αρχείου. Μόλις ξεκινήσει η εγκατάσταση, αφήνουμε το power button και μετά τα volume + και -

v) Μόλις τελειώσει η εγκατάσταση, θα έχει εγκατασταθεί μια ενδιάμεση Ρομ, Β300 και το version θα είναι C900. Μπορούμε να το δούμε από τις ρυθμίσεις->σχετικα με το τηλέφωνο.

 

Βημα 2. (Εγκατάσταση ΡΟΜ)

 

i) Από το φάκελο που περιέχει τη ρομ που ΤΕΛΙΚΑ θέλουμε να εγκαταστήσουμε, κάνουμε extract το φάκελο dload ο οποίος πρέπει να περιλαμβάνει μέσα το αρχείο UPDATE.APP. Αν δεν υπάρχει φάκελος dload, δημιουργούμε ενα και βαζουμε μεσα το αρχείο UPPDATE.APP.

ii) Συνδεουμε το κινητό με τον υπολογιστή και το φάκελο dload τον κάνουμε επικόλληση χύμα στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου, ΟΧΙ ΣΤΗΝ SD CARD.

iii) Αποσυνδεουμε το κινητό από τον υπολογιστή και Σβήνουμε το τηλέφωνο (power off).

iv) Παταμε ταυτόχρονα τα 2 κουμπιά volume + και - και αμέσως μετά το power button. Κρατάμε ταυτόχρονα πατημένα τα 3 κουμπιά μέχρι να ξεκινήσει η εγκατάσταση της ρομ. Μολις αρχίσει η εγκατάσταση αφήνουμε το power button και μετά τα volume + -

v) Μόλις τελειώσει η εγκατάσταση, θα έχει εγκατασταθεί η Ρομ, Β145 και το version θα είναι C432. Μπορούμε να το δούμε από τις ρυθμίσεις->σχετικα με το τηλέφωνο.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μέθοδος για επιστροφή σε lollipop 5.1 από Marshmallow (CRR-L09).

 

Η μέθοδος αυτή έχει χρησιμοποιηθεί με επιτυχία για το μοντέλο CRR-L09, εκδοση C432. ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΝ ΔΟΚΙΜΑΖΕΤΕ ΜΕ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΕΥΘΥΝΗ.

 

Αρχικά κατεβάζουμε το αρχείο για downgrade (rollback package) απο εδώ http://consumer.huawei.com/ch-en/support/downloads/detail/index.htm?id=79928&key4=Mate%20s. (Μεσα στο rollback package έχει και ένα αρχείο pdf με οδηγίες και εικόνες)

 

και την τελευταία διαθέσιμη Ρομ lollipop που θέλουμε να εγκαταστήσουμε από εδώ http://consumer.huawei.com/gr/support/products/downloads/detail/mates-gr.htm?id=69444. Η τελευταία διαθέσιμη είναι η Β145.

 

Πριν ξεκινήσουμε: Η μπαταρία θα πρέπει να είναι >50% γιατί θα γίνουν 2 φλασαρισματα. Η διαδικασία θα σβήσει τα πάντα από την εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου.

Προαιρετικά παίρνουμε backup με ότι χρειαζόμαστε χρησιμοποιώντας το app "αντίγραφο ασφαλείας" της huawei που είναι προεγκατεστημένο στη Ρομ.

 

Ή διαδικασία περιλαμβάνει 2 βήματα.

 

Βημα 1. (Εγκατάσταση ενδιάμεσης ΡΟΜ)

 

i) Από το rollback package κάνουμε extract το φάκελο dload ο οποιος πρέπει να περιλαμβάνει μέσα το αρχείο UPDATE.APP.

ii) Συνδέουμε το κινητό με τον υπολογιστή και το φάκελο dload τον κάνουμε επικόλληση χύμα στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου, ΟΧΙ ΣΤΗΝ SD CARD. (δείτε και τις φωτογραφιες στο pdf με τις οδηγίες)

iii) Αποσυνδεουμε το κινητό από τον υπολογιστή και Σβήνουμε το τηλέφωνο (power off).

iv) Παταμε ταυτόχρονα τα 2 κουμπιά volume + και - και αμέσως μετα το power button. Κρατάμε ταυτόχρονα πατημένα τα 3 κουμπιά μέχρι να ξεκινήσει η εγκατάσταση του αρχείου. Μόλις ξεκινήσει η εγκατάσταση, αφήνουμε το power button και μετά τα volume + και -

v) Μόλις τελειώσει η εγκατάσταση, θα έχει εγκατασταθεί μια ενδιάμεση Ρομ, Β300 και το version θα είναι C900. Μπορούμε να το δούμε από τις ρυθμίσεις->σχετικα με το τηλέφωνο.

 

Βημα 2. (Εγκατάσταση ΡΟΜ)

 

i) Από το φάκελο που περιέχει τη ρομ που ΤΕΛΙΚΑ θέλουμε να εγκαταστήσουμε, κάνουμε extract το φάκελο dload ο οποίος πρέπει να περιλαμβάνει μέσα το αρχείο UPDATE.APP. Αν δεν υπάρχει φάκελος dload, δημιουργούμε ενα και βαζουμε μεσα το αρχείο UPPDATE.APP.

ii) Συνδεουμε το κινητό με τον υπολογιστή και το φάκελο dload τον κάνουμε επικόλληση χύμα στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου, ΟΧΙ ΣΤΗΝ SD CARD.

iii) Αποσυνδεουμε το κινητό από τον υπολογιστή και Σβήνουμε το τηλέφωνο (power off).

iv) Παταμε ταυτόχρονα τα 2 κουμπιά volume + και - και αμέσως μετά το power button. Κρατάμε ταυτόχρονα πατημένα τα 3 κουμπιά μέχρι να ξεκινήσει η εγκατάσταση της ρομ. Μολις αρχίσει η εγκατάσταση αφήνουμε το power button και μετά τα volume + -

v) Μόλις τελειώσει η εγκατάσταση, θα έχει εγκατασταθεί η Ρομ, Β145 και το version θα είναι C432. Μπορούμε να το δούμε από τις ρυθμίσεις->σχετικα με το τηλέφωνο.

 

Φίλε μου πολύτιμη η βοήθεια σου!!!Μόλις ξανά γύρισα στην Β145 και όλα κομπλέ!!!!Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου!!!Αν μπορεί κάποιος διαχειριστής να το βάλει στην πρώτη σελίδα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,που βροσκουμε ποια εκδοση εχει το τηλεφωνο.Θελω να γυρισω στην λολιποπ,ειναι CRR-L09 αλλα δεν ξερω την εκδοση.

Εχει τελικα την crr-l09c900b303 εκδοση.Μπορω να ακολουθησω και εγω τον οδηγο;

Edited by gfilip
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,που βροσκουμε ποια εκδοση εχει το τηλεφωνο.Θελω να γυρισω στην λολιποπ,ειναι CRR-L09 αλλα δεν ξερω την εκδοση.

Εχει τελικα την crr-l09c900b303 εκδοση.Μπορω να ακολουθησω και εγω τον οδηγο;

Λογικά ναι, δεν θα έχεις προβλημα γιατί στο πρώτο βήμα εγκαθιστά την C900B300. Το ερώτημα είναι γιατί φοράς version C900 και όχι C432 και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο για το cust που είχε η συσκευή σου αρχικά ώστε να επιλέξεις ποια ρομ θα βάλεις στο 2ο βήμα. Δεδομένου όμως ότι το C900 είναι global version από το οποίο μπορείς να βάλεις οποιαδήποτε ρομ, δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα και μπορείς να βάλεις την Β145 που δίνω στο πιο πάνω λινκ.

 

Send from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μεταχειρισμενο το πηρα,αυτη ειχε περασει ο προηγουμενος κατοχος.Θα το δοκιμασω και ελπιζω ολα καλα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...