Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξέρουμε απο που μπορούμε να το πάρουμε τώρα με τα CC και αν έχει γνωστά προβήματα ως συσκευή??? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

 

Στο vickmall δεν έχεις θέμα με CC.

Γνωστά προβλήματα δεν έχει σαν συσκευή.

Να επιλέξεις official ρομ και θα είσαι οκ.

 

Δηλαδή μπορώ να χρησιμοποιήσω Paypal (το balance μου είναι άδειο) για να το αγοράσω και να τραβήξει χρήματα απευθείας από τον λογαριασμό της Πειραιώς (στο iHerb πιάνει);

Αν ναι, να το παραγγείλω σήμερα!

 

Ή χρειάζεται να κάνω το κολπάκι και να φορτώσω το balance;

Edited by Aurumnus
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νέο update 300 mb στην Αγγλοκινεζικη, 7.3.2.0 LHOCNDD πλέον με πολλές αλλαγές σύμφωνα με το changelog..Για να δούμε τι θα δούμε γιατί η 7.2.5 δεν είχε κατσει πολυ καλα...

 

Σου ήρθε μέσω ΟΤΑ; γιατί στο επίσημο site δεν υπάρχει.

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανονικά εκεί το paypal πρίν από τρείς μέρες το παράγγειλα και εγώ και όλα οκ.

Και σε μένα δούλεψε κανονικά πριν 10 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι ετοιμος να το παραγγειλω απο minideal sta 165€

 

τι να διαλεξω απο ρομ?

 

1, Multi-language Rom&Google

2, Orignal ROM( english& chinese)

 

θελω 100% ελληνικο μενου και δεν το κατεχω να αλλαζω ρομ μονος μου να κανω recovery κλπ

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανονικά εκεί το paypal πρίν από τρείς μέρες το παράγγειλα και εγώ και όλα οκ.
Και σε μένα δούλεψε κανονικά πριν 10 μέρες.

 

Ωραία, το παραγγέλνω σήμερα.

To Tempered Glass Screen Protector που δίνει δωρεάν το Vickmall είναι καλό ή να πάρω και κάποιο άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε παιδιά αλλά δεν κάνετε τον κόπο να διαβάσετε ούτε 2-3 σελίδες.

crespo_3 Όπως έχει χιλιο-ειπωθεί μακριά απο multi ρομ γιατί έχουν θέμα με τις κάρτες σιμ.

Επίσης σίγουρα είναι κ πιο δύσκολο να το ξεκλειδώσεις με αυτήν τη ρομ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωραία, το παραγγέλνω σήμερα.

To Tempered Glass Screen Protector που δίνει δωρεάν το Vickmall είναι καλό ή να πάρω και κάποιο άλλο;

 

Με κλειστά μάτια nillkin....

Link to comment
Share on other sites

ποικιλία βλέπω στα μηνύματα , τι ωραίες εποχές που ήταν πιο άγνωστη η Xiaomi :))))

 

ειμαι ετοιμος να το παραγγειλω απο minideal sta 165€

 

τι να διαλεξω απο ρομ?

 

1, Multi-language Rom&Google

2, Orignal ROM( english& chinese)

 

θελω 100% ελληνικο μενου και δεν το κατεχω να αλλαζω ρομ μονος μου να κανω recovery κλπ

:wacko:

 

αν θες 100% ελληνικά τότε τι ρωτάς αφού η 2η επιλογή ήδη δεν είναι μέσα σε αυτό που θες ; ;

 

διάθεση έχεις ; οι οδηγοί είναι εύκολοι , αν δεν έχεις διάθεση για αλλαγές ρομ κλπ γνώμη μου θα ήταν να πάρεις κάτι άλλο

και ελληνικά να έχει η πρώτη επιλογή τι να το κάνεις αν δεν πάρει (από μόνη της) κανένα update;

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε παιδιά αλλά δεν κάνετε τον κόπο να διαβάσετε ούτε 2-3 σελίδες.

crespo_3 Όπως έχει χιλιο-ειπωθεί μακριά απο multi ρομ γιατί έχουν θέμα με τις κάρτες σιμ.

Επίσης σίγουρα είναι κ πιο δύσκολο να το ξεκλειδώσεις με αυτήν τη ρομ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Με κλειστά μάτια nillkin....

 

φιλε εχω 2 ωρες που διαβαζω το φορουμ. ειναι 258 σελιδες το θρεντ θελω 1 μηνα να το τελειωσω, δυστυχως οι απαντησεις δεν ειναι ολες μαζεμενες οποτε λογικο ειναι να νρωταμε καποια πραγματα. ευχαριστω που απαντησες

Link to comment
Share on other sites

φιλε εχω 2 ωρες που διαβαζω το φορουμ. ειναι 258 σελιδες το θρεντ θελω 1 μηνα να το τελειωσω, δυστυχως οι απαντησεις δεν ειναι ολες μαζεμενες οποτε λογικο ειναι να νρωταμε καποια πραγματα. ευχαριστω που απαντησες

 

Για μένα όπως λέει και ο kodorevi8ulis αν δεν θέλεις να ασχοληθείς με ρομς κλπ αυτό το τηλέφωνο δεν σου κάνει.

Από την άλλη ,ολοι οι οδηγοί είναι εύκολοι κ το φορουμ γεμάτο πληροφορίες κ βοήθειες...

Σκέψου το.. Μήπως αξίζει να μάθεις....και να κατέχεις;;;;);)

Link to comment
Share on other sites

διάθεση έχεις ; οι οδηγοί είναι εύκολοι , αν δεν έχεις διάθεση για αλλαγές ρομ κλπ γνώμη μου θα ήταν να πάρεις κάτι άλλο

και ελληνικά να έχει η πρώτη επιλογή τι να το κάνεις αν δεν πάρει (από μόνη της) κανένα update;

 

διαθεση εχω, το ειχα κανει παλια με εναν υπεραναλυτικοτατο οδηγο κ μου πηρε 4 ωρες...

προτεινεις να παρω την οριτζιναλ αγγλοκινεζικη ρομ κ να το παλεψω να βαλω μονος μου ρομ με ελληνικα?

Link to comment
Share on other sites

διαθεση εχω, το ειχα κανει παλια με εναν υπεραναλυτικοτατο οδηγο κ μου πηρε 4 ωρες...

προτεινεις να παρω την οριτζιναλ αγγλοκινεζικη ρομ κ να το παλεψω να βαλω μονος μου ρομ με ελληνικα?

 

ναι , η multi που βάζουν δεν είναι και από τις καλές

Link to comment
Share on other sites

διαθεση εχω, το ειχα κανει παλια με εναν υπεραναλυτικοτατο οδηγο κ μου πηρε 4 ωρες...

προτεινεις να παρω την οριτζιναλ αγγλοκινεζικη ρομ κ να το παλεψω να βαλω μονος μου ρομ με ελληνικα?

 

Εννοείται... και εμείς εδώ είμαστε.

Με την αγορά (αν τελικά αποφασίσεις) κάνε εγγραφή και αίτηση για ξεκλείδωμα bootloader.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται... και εμείς εδώ είμαστε.

Με την αγορά (αν τελικά αποφασίσεις) κάνε εγγραφή και αίτηση για ξεκλείδωμα bootloader.

 

την αγορα θελω να την κανω τωρα. το θεμα μου ειναι οτι θελω απολυτως ελληνικο μενου και δεν κατεχω πολλα για να κανω αλλαγη ρομ μονος μου. πχ ουτε το ξεκλειδωμα bootloader που εγραψες ξερω τι ειναι...

 

ναι , η multi που βάζουν δεν είναι και από τις καλές

 

στο βιντεο αυτο με την παρουσιαση του κινητου εχουν βαλει ελληνικο μενου απ το minideal

που υστερει σε σχεση με την οριτζιναλ?

Link to comment
Share on other sites

την αγορα θελω να την κανω τωρα. το θεμα μου ειναι οτι θελω απολυτως ελληνικο μενου και δεν κατεχω πολλα για να κανω αλλαγη ρομ μονος μου. πχ ουτε το ξεκλειδωμα bootloader που εγραψες ξερω τι ειναι...

 

 

 

στο βιντεο αυτο με την παρουσιαση του κινητου εχουν βαλει ελληνικο μενου απ το minideal

που υστερει σε σχεση με την οριτζιναλ?

 

Υστερεί στο ότι η ρομ αυτή είναι καθ' όλα προβληματική. Έχει θέματα με την αναγνώριση των 2 σιμ, την αναγνώριση και καταχώριση δακτυλικών αποτυπωμάτων, δεν παίρνει ποτέ αναβαθμίσεις, τα Google apps δεν έχουν σωστή ενσωμάτωση και ποιος ξερει πόσα άλλα.

Γενικά είναι μία ρομ που όλοι πρέπει να αποφεύγουν.

Link to comment
Share on other sites

Υστερεί στο ότι η ρομ αυτή είναι καθ' όλα προβληματική. Έχει θέματα με την αναγνώριση των 2 σιμ, την αναγνώριση και καταχώριση δακτυλικών αποτυπωμάτων, δεν παίρνει ποτέ αναβαθμίσεις, τα Google apps δεν έχουν σωστή ενσωμάτωση και ποιος ξερει πόσα άλλα.

Γενικά είναι μία ρομ που όλοι πρέπει να αποφεύγουν.

 

ευχαριστω μαρια. μια τελευταια ερωτηση πριν το παραγγειλω με την οριτζιναλ ρομ...

μετα αν το ψαξω κ περασω ελληνικη ρομ δεν θα εχει καθολου κινεζικα και αγγλικα το μενου του κινητου?

Link to comment
Share on other sites

Αρχηγέ μην το ψάχνεις πολύ.

Ούτε το redmi 3 φτουράει μπροστά του, ούτε κανένα κινητό σε αυτή την τιμή.

 

1) Κάνε αίτηση για ξεκλείδωμα του bootloader...στην πρώτη σελίδα έχει το λινκ και οδηγίες.

2) Παράγγειλε το 16ρι RN3 PRO από το vickmall και επέλεξε να το στείλουν με την China dev έκδοση.

3) Πριν έρθει το κινητό θα σου χει έρθει ο κωδικός ξεκλειδώματος.

4) Μόλις έρθει το κινητό θα ξεκλειδώσεις και θα περάσεις την Ελληνική έτσι: https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12830-Redmi-3-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-ROM-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-Flashify/

 

Και να μην το ξεκλειδώσεις άμεσα, βάζεις Ελληνικό πληκτρολόγιο (google keyboard ή sfiftkey) από το play και την παλεύεις προσωρινά, μέχρι να περάσεις την Ελληνική.

 

Γειά σας.....:D

Link to comment
Share on other sites

Φίλε @crespo πριν κάνεις την αγορά διάβασε τα άρθρα που σου βάζω παρακάτω για να πάρεις μια καλή εικόνα του κινητού:

 

1) Πρώτο

2) Γενική εικόνα

3) Διάφορα για το κινητό

4) Οδηγοί για το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Αρχηγέ μην το ψάχνεις πολύ.

Ούτε το redmi 3 φτουράει μπροστά του, ούτε κανένα κινητό σε αυτή την τιμή.

 

1) Κάνε αίτηση για ξεκλείδωμα του bootloader...στην πρώτη σελίδα έχει το λινκ και οδηγίες.

2) Παράγγειλε το 16ρι RN3 PRO από το vickmall και επέλεξε να το στείλουν με την China dev έκδοση.

3) Πριν έρθει το κινητό θα σου χει έρθει ο κωδικός ξεκλειδώματος.

4) Μόλις έρθει το κινητό θα ξεκλειδώσεις και θα περάσεις την Ελληνική έτσι: https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12830-Redmi-3-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-ROM-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-Flashify/

 

Και να μην το ξεκλειδώσεις άμεσα, βάζεις Ελληνικό πληκτρολόγιο (google keyboard ή sfiftkey) από το play και την παλεύεις προσωρινά, μέχρι να περάσεις την Ελληνική.

 

Γειά σας.....:D

 

αρχηγε δεν το ψαχνω αλλο το παραγγελνω ευθύς τωρα :lol:

 

1, αυτη την αιτηση που την κανω? μπορω να την κανω αφου παραγγειλω το κιν? δεν καταλαβα

2, θα το παρω απο το minideal που ειναι 10€ φθηνοτερο με την οριτζιναλ αγγλοκινεζικη ρομ

ευχαριστω για την απαντηση

 

Φίλε @crespo πριν κάνεις την αγορά διάβασε τα άρθρα που σου βάζω παρακάτω για να πάρεις μια καλή εικόνα του κινητού:

 

φιλε σε ευχαριστω θα τα διαβαζω αφου κανω την αγορα ομως για να μην καιω αλλο το μυαλο μου:wacko:

Link to comment
Share on other sites

1, αυτη την αιτηση που την κανω? μπορω να την κανω αφου παραγγειλω το κιν? δεν καταλαβα

2, θα το παρω απο το minideal που ειναι 10€ φθηνοτερο με την οριτζιναλ αγγλοκινεζικη ρομ

 

To 1 είναι < του 2, το οποίο με τη σειρά του είναι < από το 3, το οποίο είναι σίγουρα < από το 4 !!!!!

 

Η ορίτζιναλ αγγλοκινέζικη του minideal είναι dev?

Aν ναι, καλώς.

 

Αλλιώς χαράμισε τα 10 ευρώ και ψώνισε από το vickmall για να μη χτυπας το κεφάλι σου στον τοίχο μετά :dash:, όταν δε θα καταφέρεις να κάνεις το ένα βήμα παραπάνω που χρειάζεται για να είσαι έτοιμος να περάσεις την Ελληνική...:X

Link to comment
Share on other sites

Η ορίτζιναλ αγγλοκινέζικη του minideal είναι dev?

Aν ναι, καλώς.

 

Αλλιώς χαράμισε τα 10 ευρώ και ψώνισε από το vickmall για να μη χτυπας το κεφάλι σου στον τοίχο μετά :dash:, όταν δε θα καταφέρεις να κάνεις το ένα βήμα παραπάνω που χρειάζεται για να είσαι έτοιμος να περάσεις την Ελληνική...:X

 

δεν γραφει κατι τετοιο. για ριξε μια ματιά..

http://www.minideal.net/xiaomi-redmi-note-3-pro-16gb-4000mah-smartphone-golden-2471.html

 

δεν μπαινει ευκολα η ελληνικη ρομ αν το παραγγειλω απο minideal?

Link to comment
Share on other sites

ι 10€ φθηνοτερο με την οριτζιναλ αγγλοκινεζικη ρομ

Δεν νομίζω να είναι φτηνότερο αλλά και να είναι, αν το minideal δεν δέχεται απευθείας paypal τότε αμέσως γίνεται πιο ακριβό.;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν γραφει κατι τετοιο. για ριξε μια ματιά..

http://www.minideal.net/xiaomi-redmi-note-3-pro-16gb-4000mah-smartphone-golden-2471.html

 

δεν μπαινει ευκολα η ελληνικη ρομ αν το παραγγειλω απο minideal?

 

182.99 το χει το minideal και 183,99 το vickmall.( ίσως η μετατροπή να σε μπερδεύει...αλλά δεν ισχύει.)

Με οφφισιαλ stable θα κάνεις ένα βήμα παραπάνω απ΄οτι με dev.

Link to comment
Share on other sites

Σωστός...το κάθε μαγαζί έχει το δικό του μετατροπέα νομίσματος.

Αυτό που είναι σταθερό, ως μέτρο σύκρισης, είναι το δολάριο $$$$$$$$$ !!

 

Η σειρά λοιπόν, για όλους, ανεξαιρέτως, υποψήφιους/νέους αγοραστές είιναι:

 

Αίτηση για ξεκλείδωμα-->Vickmall με china dev-->ξεκλείδωμα--> φλασάρισμα Ελληνικής https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12830-Redmi-3-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-ROM-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-Flashify/

 

Βάζουμε το παραπάνω όλοι ως υπογραφή και δε χρειάζεται να ερωτηθεί και απαντηθεί τίποτε που αφορά το φλασάρισμα της Ελληνικής από τούδε και στο εξής!! :lol: :rotfl: :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote=demakhs;6716266

 

Βάζουμε το παραπάνω όλοι ως υπογραφή και δε χρειάζεται να ερωτηθεί και απαντηθεί τίποτε που αφορά το φλασάρισμα της Ελληνικής από τούδε και στο εξής!! :lol: :rotfl: :lol:

 

Ωραίος.Αρκεί να μην μπερδευτεί κανείς και κατεβάσει ρομ για το ρεντμι 3 5"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...