Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θυμίστε μου λίγο, πως ενεργοποιούμε την απάντηση με δόνηση στα 10 γιατί δεν μπορώ να το βρω.

 

Ρυθμίσεις>Σύστημα>Τηλέφωνο και ενεργοποιείς την επιλογή Δόνηση όταν απαντάνται η κλήση μου.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρυθμίσεις>Σύστημα>Τηλέφωνο και ενεργοποιείς την επιλογή Δόνηση όταν απαντάνται η κλήση μου.

 

Αυτη η διαδικασία είναι και για το 640ds?γιατί στο δικό μου δεν υπάρχει αυτή η παράμετρος.Επίσης δεν έχω στις κλήσεις την εγγραφη φωνής της συνομιλίας.Υπάρχει τρόπος να γίνει κάτι για το θέμα αυτό με κάποια εφαρμογή;Ευχαριστώ.

Edited by dantspet
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Αυτη η διαδικασία είναι και για το 640ds?γιατί στο δικό μου δεν υπάρχει αυτή η παράμετρος.Επίσης δεν έχω στις κλήσεις την εγγραφη φωνής της συνομιλίας.Υπάρχει τρόπος να γίνει κάτι για το θέμα αυτό με κάποια εφαρμογή;Ευχαριστώ.

 

Ούτε για στο 640 XL υπάρχει.... Περίεργο.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η διαδικασία είναι και για το 640ds?γιατί στο δικό μου δεν υπάρχει αυτή η παράμετρος.Επίσης δεν έχω στις κλήσεις την εγγραφη φωνής της συνομιλίας.Υπάρχει τρόπος να γίνει κάτι για το θέμα αυτό με κάποια εφαρμογή;Ευχαριστώ.

 

H εγγραφή φωνής κατά την κλήση, για την ώρα, λειτουργεί μόνο στις συσκευές που κυκλοφόρησαν με W10M. Υποθέτω πως χρειάζεται να αναβαθμιστεί και το firmware των συσκευών που αναβαθμίστηκαν από τα WP8.1 για να λειτουργήσει αυτό το feature.

 

Ούτε για στο 640 XL υπάρχει.... Περίεργο.

 

Υπάρχουν κάποιες build που υπάρχει αυτή η επιλογή και κάποιες που δεν υπάρχει! Άβυσσος η ψυχή της MS....

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

@niotheros

Τώρα μόλις διάβασα πως όντως σε κάποιους υπάρχει αύτη η επιλογή. Υπάρχει κάποιο αρχείο που μπορούμε να βρούμε για να το περάσουμε; Και για πιο λόγο γίνεται αυτό;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

H εγγραφή φωνής κατά την κλήση, για την ώρα, λειτουργεί μόνο στις συσκευές που κυκλοφόρησαν με W10M. Υποθέτω πως χρειάζεται να αναβαθμιστεί και το firmware των συσκευών που αναβαθμίστηκαν από τα WP8.1 για να λειτουργήσει αυτό το feature.

 

Υπάρχουν κάποιες build που υπάρχει αυτή η επιλογή και κάποιες που δεν υπάρχει! Άβυσσος η ψυχή της MS....

 

Ευχαριστώ πολύ,θα βολευτώ με ότι έχω ,χάχαχα.

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου (Lumia dual sim 650) με έκδοση λογισμικου 1078,0037 έχει την εφαρμογή εγγραφής συνομιλίας η οποία λειτουργεί κανονικά Το τηλέφωνο αγορασμενο απο Ελλάδα οχι απο σκρουτζομαγαζο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

H Αναστολή Ειδοποιήσεων απο την μπάρα (μισοφέγγαρο) λειτουργεί σε κανέναν η όχι ?

Σε εμένα με πάει στην Cortana όταν το πατάω

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου (Lumia dual sim 650) με έκδοση λογισμικου 1078,0037 έχει την εφαρμογή εγγραφής συνομιλίας η οποία λειτουργεί κανονικά Το τηλέφωνο αγορασμενο απο Ελλάδα οχι απο σκρουτζομαγαζο.

 

Έτσι ακριβώς! Όλες οι συσκευές που βγήκαν στην αγορά με τα Windows 10 Mobile το υποστηρίζουν. Οι άλλες που αναβαθμίστηκαν από την προηγούμενη έκδοση του λειτουργικού, όχι ακόμα.

 

H Αναστολή Ειδοποιήσεων απο την μπάρα (μισοφέγγαρο) λειτουργεί σε κανέναν η όχι ?

Σε εμένα με πάει στην Cortana όταν το πατάω

Η αναστολή ειδοποιήσεων - αγγλιστί Quiet Hours- δουλεύουν μέσω της Cortana.

Οι ώρες αναστολής ειδοποιήσεων και η Cortana

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάθαμε πως γίνεται να αλλάξουμε το πλήκτρο της αναζήτησης να μας πηγαίνει στο google???

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάθαμε πως γίνεται να αλλάξουμε το πλήκτρο της αναζήτησης να μας πηγαίνει στο google???

 

Θα γράψω την διαδικασία όπως την έκανα εγώ. Όταν πρώτο άνοιξα λοιπόν το τηλέφωνο όταν πήγαινα στον edge στις ρυθμίσεις/Σύνθετες ρυθμίσεις/Προβολή σύνθετων ρυθμίσεων/εκεί που λέει λοιπόν, αναζήτηση στη γραμμή διευθύνσεων με.... Είχε μόνο τον Bing. Με το που άνοιξα ένα παράθυρο και έγραψα google.gr, και αφού πήγα ξανά και έκανα την ίδια διαδικασία που έγραψα παραπάνω μπόρεσα και άλλαξα την αναζήτηση σε google, τόσο άπλα. Που δυσκολεύεστε δεν μπορώ να καταλάβω.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Θα γράψω την διαδικασία όπως την έκανα εγώ. Όταν πρώτο άνοιξα λοιπόν το τηλέφωνο όταν πήγαινα στον edge στις ρυθμίσεις/Σύνθετες ρυθμίσεις/Προβολή σύνθετων ρυθμίσεων/εκεί που λέει λοιπόν, αναζήτηση στη γραμμή διευθύνσεων με.... Είχε μόνο τον Bing. Με το που άνοιξα ένα παράθυρο και έγραψα google.gr, και αφού πήγα ξανά και έκανα την ίδια διαδικασία που έγραψα παραπάνω μπόρεσα και άλλαξα την αναζήτηση σε google, τόσο άπλα. Που δυσκολεύεστε δεν μπορώ να καταλάβω.

 

Επαναλαμβάνω γιατί δεν διάβασες όλο το ποστ. Μιλάω για το ΠΛΗΚΤΡΟ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ. Τον φακό κάτω δεξιά. Αν το πατήσω μου βγάζει αναζήτηση στο Bing. Στης Αδερφής μου το 930, όταν το πατάω ανοίγει τον edge στο google. Άλλο πράμα μου απάντησε εσύ......;)

Για τσέκαρε τώρα και πες μου.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε WP10 το 930 της κόρης μου σταμάτησε να συνδέεται σε δεδομένα κινητής. Με τα 8.1 συνδεόταν κανονικά σε 4G.

Έκανε soft reset πολλές φορές αλλά το πρόβλημα παραμένει. Από την Cosmote πληροφορήθηκα ότι δε γίνεται διακοπή της υπηρεσίας από την αναβάθμιση του λειτουργικού.

Καμιά ιδέα, εκτός του Hard reset?

Nikomas
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε WP10 το 930 της κόρης μου σταμάτησε να συνδέεται σε δεδομένα κινητής. Με τα 8.1 συνδεόταν κανονικά σε 4G.

Έκανε soft reset πολλές φορές αλλά το πρόβλημα παραμένει. Από την Cosmote πληροφορήθηκα ότι δε γίνεται διακοπή της υπηρεσίας από την αναβάθμιση του λειτουργικού.

Καμιά ιδέα, εκτός του Hard reset?

 

μάλλον δεν θα γλυτώσει το hard reset.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε WP10 το 930 της κόρης μου σταμάτησε να συνδέεται σε δεδομένα κινητής. Με τα 8.1 συνδεόταν κανονικά σε 4G.

Έκανε soft reset πολλές φορές αλλά το πρόβλημα παραμένει. Από την Cosmote πληροφορήθηκα ότι δε γίνεται διακοπή της υπηρεσίας από την αναβάθμιση του λειτουργικού.

Καμιά ιδέα, εκτός του Hard reset?

 

Ρίξε μια ματιά στις ρυθμίσεις αν είναι όλα οκ

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι μετά από λίγο καιρό για να πω ότι μετά από Hard reset και στήσιμο του κινητού απ την αρχή χωρίς χρήση backup στο 532 , τα προβλήματα που υπήρχαν βελτιώθηκαν. Επομένως είχε δίκιο ο Chrysostomos που επέμενε!
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, στην start screen αργεί να φορτώσει τα εικονίδια των εφαρμογών;

Όπως επίσης και στο μενού των εφαρμογών;

Εμένα το κάνει τώρα τελευταία έντονα.

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύει αυτό τότε τι να πω...απλα εμενα θα με χάσουν από πελάτη τους...

http://mspoweruser.com/microsoft-removing-fm-radio-app-windows-10-mobile/

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι, δεν περίμενα από αυτό. Η ζημιά έγινε, οι προσδοκίες ήταν μεγάλες.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για τις συσκευές που έχουν τσιπακι ραδιοφωνου δεν αλλάζει κάτι. Εκτος του ότι ήδη υπάρχουν FM ραδιοφωνα στο store , η εφαρμογή που αποσύρουν είναι πολύ εύκολο να κατασκευαστεί από άλλο developer ( ζήτημα να του φάει μια μέρα με το τεσταρισμα μαζί). Για τις συσκευές που θα βγουν στο μέλλον είναι ανησυχητικό γιατί δείχνει ότι πιθανόν δεν είναι δεδομένο το τσιπακι ραδιοφωνου.
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στις ρυθμίσεις αν είναι όλα οκ

 

Δυστυχώς όλες οι ρυθμίσεις είναι ΟΚ. Δε γλυτώνω το hard reset!

Υπάρχει τρόπος επαναφοράς των 8.1 σε περίπτωση που δε διορθωθεί το πρόβλημα στα 10?

Nikomas
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όλες οι ρυθμίσεις είναι ΟΚ. Δε γλυτώνω το hard reset!

Υπάρχει τρόπος επαναφοράς των 8.1 σε περίπτωση που δε διορθωθεί το πρόβλημα στα 10?

 

Υπάρχει αλλά δεν νομίζω πως θα χρειαστεί.....;)

Μήπως είναι θέμα παροχου? ΠΧ μήπως κάποια στιγμή ζήτησες να κλειδώσει το ίντερνετ;

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για τις συσκευές που έχουν τσιπακι ραδιοφωνου δεν αλλάζει κάτι. Εκτος του ότι ήδη υπάρχουν FM ραδιοφωνα στο store , η εφαρμογή που αποσύρουν είναι πολύ εύκολο να κατασκευαστεί από άλλο developer ( ζήτημα να του φάει μια μέρα με το τεσταρισμα μαζί). Για τις συσκευές που θα βγουν στο μέλλον είναι ανησυχητικό γιατί δείχνει ότι πιθανόν δεν είναι δεδομένο το τσιπακι ραδιοφωνου.

 

Πάντως εγώ χρησιμοποιώ ήδη το Radio FM Phone (ver 1.9.1) τεσταρισμένη και για Windows Mobile 10

Link to comment
Share on other sites

Αφαιρώντας ομως μια ενσωματωμένη εφαρμογή, κανουν ταυτόχρονα υποβάθμιση και όχι αναβάθμιση, ασχέτως αν υπάρχουν εφαρμογές τρίτων για ραδιόφωνο! Αν αφαιρέσουν και το chip ραδιοφώνου στις επόμενες συσκευές, τότε τα υποβαθμίζουν κι άλλο τα 10αρια!

Εδώ αμάν κάνουμε να μας φέρουν κάποια βασικά πράγματα που θα έπρεπε να τα είχαν ήδη. Αντί αυτού αφαιρούν και τα ήδη υπάρχοντα; Απαράδεκτο!!!! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αλλά δεν νομίζω πως θα χρειαστεί.....;)

Μήπως είναι θέμα παροχου? ΠΧ μήπως κάποια στιγμή ζήτησες να κλειδώσει το ίντερνετ;

 

Όχι, δεν είναι θέμα παρόχου. Όπως προανέφερα από την Cosmote μου είπαν ότι η αναβάθμιση λειτουργικού δεν αλλάζει τις παρεχόμενες υπηρεσίες. Μου ζήτησαν να τους πάω τη συσκευή για να ελέγξουν τις ρυθμίσεις. Όλες όμως είναι ΟΚ.

Nikomas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...