Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χμ τελικά νομίζω πως βρήκα τι συμβαίνει,έχει να κάνει με την εφαρμογή One shot,αν την ανοίγετε μέσω της stock camera όλα καλά,αν ανοίξετε απευθείας το One shot διαλύονται τα πάντα.. Μπα άκυρο τα ίδια κάνει πάλι,ρίχνει κάνα κρασάρισμα να γουστάρουμε

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και θα σε ρωρήτω πολύ λογικά,γιατί έχεις βάλει τις preview εκδόσεις;

Τα ήξερες αυτά.Γύρνα σε κάτι σταθερό αν θέλεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Τώρα βαριέμαι να γυρίζω πίσω θέλει πόση ώρα,κοιτάω μπροστά και ελπίζω να μην καταστραφεί η συσκευή σε επόμενο update :lol:

Edited by Giwrgos_Gk
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για ποιο λόγο έχεις βάλει όμως φίλε μου,ότι πιο beta κυκλοφορεί αυτή την στιγμή.

Δε το βρίσκεις λίγο οξύμωρο να γκρινιάζεις που σου χάλασε την καθημερινή λειτουργία;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο έχεις βάλει όμως φίλε μου,ότι πιο beta κυκλοφορεί αυτή την στιγμή.

Δε το βρίσκεις λίγο οξύμωρο να γκρινιάζεις που σου χάλασε την καθημερινή λειτουργία;

 

Έχει και καλά μέσα στα αρνητικά,οι ειδοποιήσεις π.χ έχουν βελτιωθεί πάρα πολύ..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους.Nokia lumia 635 με 1 gb RAM.Με 8.1 όλα άριστα..κανένα απολύτως παράπονο..Με WIN 10..και με insider αλλά και μετά απο hard reset και με κανονικά windows υπάρχει το εξής πρόβλημα..το τηλέφωνο δείχνει να μη συνεργάζεται με τις εφαρμογές...τι εννοώ....χτυπάει ειδοποίηση,στο κυλιόμενο επάνω βλέπω το μήνυμα,όταν πάω στην εφαρμογή δεν υπάρχει κάποιο καινούργιο μήνυμα,μπορεί να περάσουν και 15 λεπτά για να εμφανιστεί το μήνυμα. Αυτό μου το παρουσιάζει σε Viber Fb messenger και Whatsapp. Καμία ιδέα τι μπορώ να κάνω? Η έκδοση που φοράει είναι η 10.0.14327.1000.

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την όποια βοήθεια.

 

Νίκος

Edited by niotheros
Απαγορεύεται η γραφή SMS
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους.Nokia lumia 635 με 1 gb RAM.Με 8.1 όλα άριστα..κανένα απολύτως παράπονο..Με WIN 10..και με insider αλλά και μετά απο hard reset και με κανονικά windows υπάρχει το εξής πρόβλημα..το τηλέφωνο δείχνει να μη συνεργάζεται με τις εφαρμογές...τι εννοώ....χτυπάει ειδοποίηση,στο κυλιόμενο επάνω βλέπω το μήνυμα,όταν πάω στην εφαρμογή δεν υπάρχει κάποιο καινούργιο μήνυμα,μπορεί να περάσουν και 15 λεπτά για να εμφανιστεί το μήνυμα. Αυτό μου το παρουσιάζει σε Viber Fb messenger και Whatsapp. Καμία ιδέα τι μπορώ να κάνω? Η έκδοση που φοράει είναι η 10.0.14327.1000.

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την όποια βοήθεια.

 

Νίκος

 

΄Το viber γενικά έχει πολλά κολλήματα αλλά όχι της τάξης των 15 λεπτών. Τo whatsapp δουλεύει κανονικά σε εμένα. Messenger δεν χρησιμοποιώ οπότε δεν ξέρω. Έχει βγει η 14332 και θα σου πρότεινα να την δοκιμάσεις μήπως διορθωθεί το πρόβλημά σου.

Edited by niotheros
Διόρθωση μηνύματος παράθεσης
Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Έχω μία απορία, πληροφοριακά κυρίως. Είμαι insider στην release preview και πήρα πρόσφατα την...242. Στο νήμα του Lumia 640 διαβάζω πως όσοι δεν είναι insiders έχουν ακόμη την...218 την προηγούμενη. Στη release preview δεν παίρνουμε πλέον τις επίσημες εκδόσεις των windows 10 mobile, τις ίδιες δηλαδή με αυτές που παίρνουν και με την upgrade advisor, ή επειδή είμαστε insiders παίρνουμε πρώτα τις τελευταίες επίσημες αναβαθμίσεις και μετά οι υπόλοιποι;
Link to comment
Share on other sites

Όταν βγει μια build στο release preview δεν σημαίνει ότι θα βγει ταυτόχρονα και στο public release, μπορεί να βγει αμέσως, μπορεί σε μερικές μέρες, μπορεί και ποτέ. Δες και μόνος σου ΕΔΏ από την 10586 και μετά πότε βγήκε η κάθε έκδοση στα διάφορα bulds... Edited by bep1995
Link to comment
Share on other sites

Όταν βγει μια build στο release preview δεν σημαίνει ότι θα βγει ταυτόχρονα και στο public release, μπορεί να βγει αμέσως, μπορεί σε μερικές μέρες, μπορεί και ποτέ. Δες και μόνος σου ΕΔΏ από την 10586 και μετά πότε βγήκε η κάθε έκδοση στα διάφορα bulds...

Δηλαδή θες να πεις ότι την .242 υπάρχει περίπτωση να μη τη δώσουν ποτέ στους μη insiders; Πάντως τις .107, .164 και .218 τις έδωσαν. Δηλαδή τις τρεις τελευταίες τουλάχιστον! Ή κάνω λάθος;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θες να πεις ότι την .242 υπάρχει περίπτωση να μη τη δώσουν ποτέ στους μη insiders; Πάντως τις .107, .164 και .218 τις έδωσαν. Δηλαδή τις τρεις τελευταίες τουλάχιστον! Ή κάνω λάθος;

 

Σωστά τα λες.

την 218 κιόλας την πήραμε ταυτόχρονα.

Αυτό δεν σημαίνει κάτι όμως,μπορεί να την πάρουμε,μπορεί και όχι.

Μπορεί να πάρουμε την επόμενη κατευθείαν.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οι builds (βλέπε .242) δίνονται πρώτα σαν preview στα αντίστοιχα "κανάλια" για ένα πρώτο testing.

Αν γενικώς όλα πάνε καλά, δίνονται κατόπιν στο release/stable channel, στους εκτός insiders κοινώς,

σε αυτούς που είτε έχουν συσκευές με 10άρια x50 σειρά, είτε αναβάθμισαν τη συσκευή τους με τον Windows Advisor.

Τώρα για την .242 συγκεκριμένα, δεν ξέρω κατά πόσο θα αυτή η επόμενη, καθώς εδώ και μέρες δουλεύουν την .306

Link to comment
Share on other sites

Οι builds (βλέπε .242) δίνονται πρώτα σαν preview στα αντίστοιχα "κανάλια" για ένα πρώτο testing.

Αν γενικώς όλα πάνε καλά, δίνονται κατόπιν στο release/stable channel, στους εκτός insiders κοινώς,

σε αυτούς που είτε έχουν συσκευές με 10άρια x50 σειρά, είτε αναβάθμισαν τη συσκευή τους με τον Windows Advisor.

Τώρα για την .242 συγκεκριμένα, δεν ξέρω κατά πόσο θα αυτή η επόμενη, καθώς εδώ και μέρες δουλεύουν την .306

Εγώ έχω επιλέξει release preview που σημαίνει ότι θα παίρνω τις αναβαθμίσεις της 10.0.10586.242 που έχω τώρα και που είναι πλέον και η επίσημη αναβάθμιση που έχει δοθεί και εκτός insider. Σε fast ή slow previews δίνονται οι beta releases της Redstone. Γι'αυτό ρώτησα πριν, ότι την .242 δεν την έχουν πάρει αρκετοί, εκτός insider program, αν και είναι η επίσημη αναβάθμιση. Και σε release preview δίνονται δοκιμαστικές εκδόσεις της επίσημης 10586, όπου μετα τις παίρνουν μέσω upgrade advisor οι μη insiders;

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δε τις παίρνουμε μέσω advisor πλέον αλλά OTA.

Θεωρητικά θα συμβαδίζει το release preview με τους non insiders.

Τώρα μένει να το δούμε στην πράξη καθώς δεν δόθηκε,ακόμα τουλάχιστον,η .242.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω επιλέξει release preview που σημαίνει ότι θα παίρνω τις αναβαθμίσεις της 10.0.10586.242 που έχω τώρα και που είναι πλέον και η επίσημη αναβάθμιση που έχει δοθεί και εκτός insider. Σε fast ή slow previews δίνονται οι beta releases της Redstone. Γι'αυτό ρώτησα πριν, ότι την .242 δεν την έχουν πάρει αρκετοί, εκτός insider program, αν και είναι η επίσημη αναβάθμιση. Και σε release preview δίνονται δοκιμαστικές εκδόσεις της επίσημης 10586, όπου μετα τις παίρνουν μέσω upgrade advisor οι μη insiders;

 

Η .242 απ' όσο ξέρω, δεν έχει δοθεί επίσημα.

Στο 550 που είχα κοιτάξει δεν την"έβλεπε".

Σήμερα ή θα δωθεί αυτή, ή η επόμενη που και για αυτήν (.306) είναι νωρίς νομίζω.

Edited by venejo
Link to comment
Share on other sites

Επίσημη η .242; Δηλαδή ενδέχεται να έρθει με firmware και μέσω ενημέρωσης τηλεφώνου και όχι του upgrade advisor; Η λάθος κατάλαβα;

Έχουμε και .306 κιόλας; Γρήγορα προχωράμε! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Επίσημη η .242; Δηλαδή ενδέχεται να έρθει με firmware και μέσω ενημέρωσης τηλεφώνου και όχι του upgrade advisor; Η λάθος κατάλαβα;

Έχουμε και .306 κιόλας; Γρήγορα προχωράμε! ;)

 

Το 'χεις μπερδέψει. Όταν μια συσκευή αναβαθμιστεί στα 10 άρια μέσω του upgrade advisor δεν τον χρειάζεται πια

για να δει και να πάρει τις επόμενες και επίσημες builds που ακολουθούν.

Για την .242 γράφω ότι ΔΕΝ έχει δοθεί ακόμα επίσημα.

Τέλος πάντων, ο GabeAul έγραψε πως είχαν προβλήματα και οι δύο (.242 και .306)

και για τα PC και για mobile και έχουν πάει ήδη στην .312 η οποία πως μάλλον αυτή θα δωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στη Redstone στο τελευταιο build 14332, ο edge πως παει; Εχει αισθητη διαφορα σε σχεση με τον edge της Threshold;

Ειδικα σε συσκευες 950 ή 650 αν εχει δοκιμασει κανεις.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στη Redstone στο τελευταιο build 14332, ο edge πως παει; Εχει αισθητη διαφορα σε σχεση με τον edge της Threshold;

Ειδικα σε συσκευες 950 ή 650 αν εχει δοκιμασει κανεις.

 

Ευχαριστω

 

Στο 640XL δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα αλλά δεν κάνω και καμία ψαγμένη χρήση.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, στη 14295 ο Edge κρασάρει όταν πάω να κάνω αναζήτηση στη γραμμή εργασιών, δεν κάνει back-forward με σύρσιμο, αλλά ούτε με το κουμπί back του κινητού (επιστρέφει στην προηγούμενη εφαρμογή).

Χώρια που βγαίνει αυτό το σπαστικό {search terms} στο Google και κάποιες φορές δεν μπορείς να κλικάρεις link σε ιστοσελίδα.

Ελπίζω να μην κάνουν καμιά ηλιθιότητα όπως με την Cortana, που τη συνέδεσαν υποχρεωτικά μόνο με το Bing σε όλες τις πλατφόρμες, και δεν μπορείς να κάνεις απευθείας αναζήτηση στο Google.

Link to comment
Share on other sites

Στην 14332 δεν υπάρχουν τα θέματα που προανέφερες. Τα είχα και εγώ στην 14295.
Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα.

Καινούριος στο insider.:D

Kατ' αρχήν πήρα πρόσφατα ένα 1320 μεταχειρισμένο και είχε 10άρια preview και επειδή αντιμετώπισα πρόβλημα με την sd (όποιος ξέρει κάτι ας απαντήσει εκεί) γύρισα με recovery tool στα 8.1

Επείδή το πρόβλημα δεν λύθηκε έβαλα χθες το βράδυ το insider και εγκατέστησα την τρίτη επιλογή στο παρακάτω screenshot.

 

http://s5.postimg.org/fpnvb5gnb/wp_ss_20160507_0001.jpg

 

 

 

Έκανα καλά ή έπρεπε να βάλω κάποια άλλη επιλογή?

 

 

EDIT

Eπίσης είδα εδώ κατόπιν εορτής ότι δεν υποστηρίζεται...:confused::wacko:

 

Δεν ασχολείται κανείς με τα preview μάλλον... :(

 

Χθες έκανα ενημέρωση σε .242 , καλά πάει μέχρι στιγμής...

 

 

Μόνος μου μιλάω μου φαίνεται... δεν πειράζει κάπως θα την παλέψουμε :)

 

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης :!:

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by tsiv
Με την τροποποίηση του συντονιστή χάθηκε η φώτο και την ξανατοποθέτησα
Link to comment
Share on other sites

όλα αυτά,γιατί δεν σου απάντησε κάποιος;:lol:

Έχει μεγάλη συμμετοχή το θέμα,απλά βλέπεις είναι και Σαββατοκύριακο...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...