Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα επειδή διαβάζοντας δεν εβγαλα μια ακρη σχετικά με το ποιό λινκ να ακολουθ'ησω για να βαλω την COS 13 σε κινητο που εχει τωρα πανω την COS 12.1.1 YOG7DAS2K1 με root access και twrp.

Μπορει καποιος να με βοηθησει ποιά ρομ να βαλω? Υπάρχει κάποιο λίνκ που ακολουθήσατε με σωστή ρομ ή θα πρεπει να περιμένω να βγεί η rom σε .signed.zip?

Ετσι όπως είσαι, μονο un-official λύση

Αυτό το αρχείο, πληροφορίες εδω

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά σήμερα μου ήρθε auto update και πέρασα την 13 2JK. Μου μίκρυναν τα εικονίδια και δε μπορώ να τα ξαναμεγαλωσω. Έχω κάνει και restart αλλά τίποτα. Αν γνωρίζει κάποιος...

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το One Plus One μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

^^^ Σε κενό χώρο (στις αρχικες οθόνες), παρατεταμένο πάτημα > Settings

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

^^^ Σε κενό χώρο (στις αρχικες οθόνες), παρατεταμένο πάτημα > Settings

Ξέχασα να το γράψω αλλά στα settings το "διακοπτακι" είναι στα μεγάλα εικονίδια αλλά δεν αλλάζει κάτι στην οθόνη. Γενικά νομίζω ότι και άλλα πράγματα δεν "υπακούουν " από αυτές τις ρυθμίσεις.

 

Στάλθηκε από το One Plus One μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Edit : έχει εμφανιστεί και ένα εικονίδιο στις γρήγορες ρυθμίσεις που κατεβαίνουν από πάνω που λέει επεξεργασία πλακιδιων αλλά δε κάνει τίποτα, δε πάτιετε. Μηπως παίζει ρόλο;

Edited by spaka
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε κι εμένα η Cos13 OTA την εγκατέστησα όλα τρέχουν ρολόι απλά θέλω να κάνω full wipe cache και factory reset και παρατήρησα ότι στις ρυθμίσεις-πλήκτρα δεν υπάρχει πλέον η επιλογή προσθήκης επανεκκίνησης σε cyanogen recovery όπως υπήρχε με την Cos 12.1.1. Έχω σκαλώσει. Πως μπαίνω σε cyanogen recovery; Όλα τα έχω στοκ.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε κι εμένα η Cos13 OTA την εγκατέστησα όλα τρέχουν ρολόι απλά θέλω να κάνω full wipe cache και factory reset και παρατήρησα ότι στις ρυθμίσεις-πλήκτρα δεν υπάρχει πλέον η επιλογή προσθήκης επανεκκίνησης σε cyanogen recovery όπως υπήρχε με την Cos 12.1.1. Έχω σκαλώσει. Πως μπαίνω σε cyanogen recovery; Όλα τα έχω στοκ.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Δοκίμασε από τις "ρυθμίσεις" --> "επιλογές για προγραμματιστές" --> "προηγμένη επανεκκίνηση".

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ την OTA σήμερα χωρίς προβλήματα. Αν και η καινούρια εκδοση δεν δείχνει να έχει πολλά καινούρια features, μου δίνει την εντύπωση πως έχουν ρίξει πολύ δουλεια under the hood και ειδικά στο caching των εφαρμογών.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε από τις "ρυθμίσεις" --> "επιλογές για προγραμματιστές" --> "προηγμένη επανεκκίνηση".

Ευχαριστώ πολύ αυτό ήταν!!

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

COS εννοείτε τη cyanogen; Γιατί COS είχα συνηθίσει την Color OS.

 

Με την καινούρια αναβάθμιση πολύ καλή απόκριση οθόνης, μπαταρία στα ίδια με lollipop, δε δουλεύει μια εφαρμογή καταγραφής κλήσεων (acr) και μου έχει στοιχίσει.

Link to comment
Share on other sites

COS εννοείτε τη cyanogen; Γιατί COS είχα συνηθίσει την Color OS.

 

Με την καινούρια αναβάθμιση πολύ καλή απόκριση οθόνης, μπαταρία στα ίδια με lollipop, δε δουλεύει μια εφαρμογή καταγραφής κλήσεων (acr) και μου έχει στοιχίσει.

 

Μπατατια πολυ καλυτερη εχει η 13αρα με το τελευταιο update. Με την χρηση που εκανα με lollipop εβγαζα 3 ωρες οθονη και τωρα με ακριβως τα ιδια (μετα απο factory reset) βγαζω 4μιση ωρες.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έβαλα χτες με ΟΤΑ την cm13 και ενώ όλα ήταν μια χαρά σήμερα το πρωί μου βγάζει μήνυμα "Google play service would like to make a phone call" δεν μπορώ να κάνω allow ή decline, το κινητό κολλάει σε σημείο που δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω καθόλου και κάνει συνέχεια restart. Οποίος μπορεί ας βοηθήσει.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή Ανάσταση να έχουμε!

Υπάρχει πουθενά το ζιπακι για την 6.0.1 για να την περασω με twrp?

 

Στάλθηκε από την κινητάρα μου χρησιμοποιώντας το tapatalk !!!

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή Ανάσταση να έχουμε!

Υπάρχει πουθενά το ζιπακι για την 6.0.1 για να την περασω με twrp?

 

Στάλθηκε από την κινητάρα μου χρησιμοποιώντας το tapatalk !!!

Έψαξες καθόλου?

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πουθενά το ζιπακι για την 6.0.1 για να την περασω με twrp?

 

10 ποστς πριν...!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα αλλά δεν ξέρω ποιο αρχείο να περάσω για dirty flash επειδή η rom είναι η γνωστή απο το xda εφόσον δεν έχει βγει επίσημη signed.

 

Στάλθηκε από την κινητάρα μου χρησιμοποιώντας το tapatalk !!!

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

10 ποστς πριν...!

 

Έψαξα αλλά δεν ξέρω ποιο αρχείο να περάσω για dirty flash επειδή η rom είναι η γνωστή απο το xda εφόσον δεν έχει βγει επίσημη signed.

 

Δεν σε καταλαβαίνω... Ξέρεις λοιπον οτι ΔΕΝ βγήκε επίσημη, εσύ έχεις TWRP -> δεν θα περάσεις ΠΟΤΕ επίσημη, αρα τι ακριβώς ψάχνεις???

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε καταλαβαίνω... Ξέρεις λοιπον οτι ΔΕΝ βγήκε επίσημη, εσύ έχεις TWRP -> δεν θα περάσεις ΠΟΤΕ επίσημη, αρα τι ακριβώς ψάχνεις???

Αυτή η cos που έχω δεν είναι official?

 

Στάλθηκε από την κινητάρα μου χρησιμοποιώντας το tapatalk !!!

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν φταίει η αναβάθμιση αλλά τις τελευταίες μέρες έχω τρελό battery drain. Σήμερα το φόρτισα 2 φορές και ήδη είναι στο 14%. Στα στατιστικά της μπαταρίας έχω κατανάλωση 85% από Google services αν και μου φαίνεται περίεργο γιατί την οθόνη τη δείχνει 0%. Ήμουν για κανένα δίωρο σε χώρο που δεν είχε καλό σήμα ή είχε 2G αλλά και πάλι μου φαίνεται υπερβολική η κατανάλωση από 100% στο 50% εκείνο το δίωρο. Καμία ιδέα;

 

Δύο επιπλέον στοιχεία είναι ότι στη μέση της ημέρας που χει πέσει στη μέση το φορτίζω αμέσως, δηλαδή έχει καιρό να πάει χαμηλά η μπαταρία και δεύτερο ότι ζεσταίνεται συχνότερα από παλιά (φταίει μια καινούρια θήκη σιλικόνης που έχω βάλει;).

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

^^^ περι battery drain

Το διάβαζα αλλα δεν το πίστευα, μέχρι που το διαπίστωσα και σε μένα: Το battery drain εξαφανίστηκε μόνο του (οκ, έκανα και ένα - αδιάφορο - clear dalvik/cache) μετά από μια βδομάδα χρήσης του τελευταίου update -2JK...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σκεφτόμουν να κάνω και γω παρότι δεν ξέρω αν έχει σχέση. Δεν το χα από την αρχή της αναβάθμισης. Έχει αλλάξει θέση στο stock recovery; Είναι στο μενού factory reset το wipe cache;

 

Στάλθηκε από το X98 Air 3G(C6J6) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Αυτό σκεφτόμουν να κάνω και γω παρότι δεν ξέρω αν έχει σχέση. Δεν το χα από την αρχή της αναβάθμισης. Έχει αλλάξει θέση στο stock recovery; Είναι στο μενού factory reset το wipe cache;

 

Στάλθηκε από το X98 Air 3G(C6J6) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι, ειναι στην επιλογη factory reset.

Link to comment
Share on other sites

Για οσους ενδιαφερονται!

 

https://forums.oneplus.net/threads/cos-13-full-zip.445052/

 

για μενα που ειμαι ακομα με COS 12.1.1 YOG7DAS2K1 TWRP αν φλασαρω αυτο που ειναι signed θα ειμαι οκ?

Edited by eveles
Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται bug είναι αυτά που δείχνει στην μπαταρία. Υπηρεσίες Google Play 38%, οθόνη 0%. Πριν έκανα λάθος που είχα γράψει Google Services. Το Google Play Services μου τρώει ή δείχνει ότι μου τρώει τη μπαταρία...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...