Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι ντροπή αυτό το πραγμα. Επαγγελματίες developers είναι αυτοί τώρα δηλαδή; Αναβάθμιση σου λέει μετά. Τεσταρουν καθόλου τις ενημερώσεις που δίνουν;

 

Το πρόβλημα όπως βλέπετε είναι γενικό και είναι μειονοτητα όσοι δεν το αντιμετωπίζουν.

 

Εκτός κι αν είναι εσκεμμενα όλα για να αλλάζεις κινητό. Πολύ συνομωσιολογικο και δεν ασχολουμαι με τέτοιες εικασίες αλλά πραγματικά με έφτασαν στο αμήν με την τελευταία κατάσταση.

Νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα από την Google γιατί και το s7 έχει θέμα με το τελευταίο update και από ότι διαβάζω στο xda και άλλες συσκευές παλιές και καινούριες

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι περισσότεροι έχουν το ίδιο θέμα... Σε airplane mode χάνει σχεδόν 20% στο 8ωρο, τρελά πράγματα. Δεν έστρωσε μέσα στις 2 πρώτες όπως εκτιμούσα, δυστυχώς. Από δω και πέρα απλά περιμένουμε για άλλη μία φορά. Το κακό είναι ότι είχε στρώσει μετά το 1ο μικρό update και ξαφνικά η Samsung βάλθηκε να μας τρελάνει. Η αλήθεια είναι ότι το επόμενο κινητό μου πιθανότατα δε θα είναι Samsung...

Ετσι κι εγω φιλε μου. Θα κατευθυνθω προς HTC μεριά. Ειχα παλιοτερα το Μ7 και ηταν σταθεροτατο σε ολα.

 

Είναι ντροπή αυτό το πραγμα. Επαγγελματίες developers είναι αυτοί τώρα δηλαδή; Αναβάθμιση σου λέει μετά. Τεσταρουν καθόλου τις ενημερώσεις που δίνουν;

 

Το πρόβλημα όπως βλέπετε είναι γενικό και είναι μειονοτητα όσοι δεν το αντιμετωπίζουν.

 

Εκτός κι αν είναι εσκεμμενα όλα για να αλλάζεις κινητό. Πολύ συνομωσιολογικο και δεν ασχολουμαι με τέτοιες εικασίες αλλά πραγματικά με έφτασαν στο αμήν με την τελευταία κατάσταση.

Καθολου απιθανο να το κανουν γι αυτον τον λογο φιλε μου, απλα κανοντας μας να αλλαξουμε κινητο, μην ειναι και τοσο σιγουροι στη Samsung οτι θα παμε για το S7. Υπαρχουν κι αλλου πορτοκαλιες...

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Ετσι κι εγω φιλε μου. Θα κατευθυνθω προς HTC μεριά. Ειχα παλιοτερα το Μ7 και ηταν σταθεροτατο σε ολα.

 

 

Καθολου απιθανο να το κανουν γι αυτον τον λογο φιλε μου, απλα κανοντας μας να αλλαξουμε κινητο, μην ειναι και τοσο σιγουροι στη Samsung οτι θα παμε για το S7. Υπαρχουν κι αλλου πορτοκαλιες...

Παιδία νομίζω το πήρε το ματι μου και στο φόρουμ του one plus το θέμα αυτό.

 

Εγω πάντως δεν το εχω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδία νομίζω το πήρε το ματι μου και στο φόρουμ του one plus το θέμα αυτό.

 

Εγω πάντως δεν το εχω.

 

Ειχε ακριβως το ιδιο θεμα το oneplus one με την πρωτη εκδοση 6.0.1 που βγηκε απο cyanogen με patch (ενημερωτικα) Μαρτιου. Την σταματησαν και εβγαλαν fix update με patch Μαιου και προσωπικα, δεν εχω κανενα θεμα, οπως ειχα με την πρωτη εκδοση που ειχαν βγαλει. Τωρα πλεον, το πολυ 7-8% να φτασει το android system.

 

Επισης, ειχε και απο google services drain που κι αυτο, εφτιαξε.

Link to comment
Share on other sites

Ειχε ακριβως το ιδιο θεμα το oneplus one με την πρωτη εκδοση 6.0.1 που βγηκε απο cyanogen με patch (ενημερωτικα) Μαρτιου. Την σταματησαν και εβγαλαν fix update με patch Μαιου και προσωπικα, δεν εχω κανενα θεμα, οπως ειχα με την πρωτη εκδοση που ειχαν βγαλει. Τωρα πλεον, το πολυ 7-8% να φτασει το android system.

 

Επισης, ειχε και απο google services drain που κι αυτο, εφτιαξε.

 

Κάποιος φίλος έιχε πει πρόσφατα ότι στην XEF του, του ήρθε ένα Update 200MB. Από τότε δεν έχω διαβάσει εντυπώσεις. Μου κάνει εντύπωση κι εμένα πώς είναι δυνατόν να έκαναν ένα τόσο σοβαρό λάθος είτε στην Google είτε στη Samsung. Το κινητό πετούσε μετά το 1ο μικρό Update που πήρε στα τέλη Μαρτίου, γιατί να δώσουν νέο δεν μπορώ να καταλάβω... Ας περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει...

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος φίλος έιχε πει πρόσφατα ότι στην XEF του, του ήρθε ένα Update 200MB. Από τότε δεν έχω διαβάσει εντυπώσεις. Μου κάνει εντύπωση κι εμένα πώς είναι δυνατόν να έκαναν ένα τόσο σοβαρό λάθος είτε στην Google είτε στη Samsung. Το κινητό πετούσε μετά το 1ο μικρό Update που πήρε στα τέλη Μαρτίου, γιατί να δώσουν νέο δεν μπορώ να καταλάβω... Ας περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει...

 

Πάντως εγώ τέτοια θέματα δεν έχω.

Βέβαια είμαι ROOT και με CUSTOM KERNEL και μαμά λειτουργικό το τελευταίο XEF G920FXXU3DPDP.

Πριν από αυτό είχα το TEN G920FXXU3DPD8 πάλι χωρίς προβλήματα.

Θα σου έλεγα αφού παιδεύεσαι να κατεβάσεις και να περάσεις το τελευταίο XEF. Δεν ξέρω όμως μήπως δεν σου αλλάξει το csc και μετά έχεις πρόβλημα με τα update.

 

Εμένα δεν με νοιάζει αυτό γιατί κάθε φορά που βγαίνει μια καινούρια έκδοση την κατεβάζω και την περνάω από πάνω από αυτή που έχω με τον τροπο μου χωρίς να χάνω τίποτα.

Μισή ώρα δουλειά είναι.http://s32.postimg.org/53f5auu39/Screenshot_20160503_141525.png

Edited by nik187
Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος φίλος έιχε πει πρόσφατα ότι στην XEF του, του ήρθε ένα Update 200MB. Από τότε δεν έχω διαβάσει εντυπώσεις. Μου κάνει εντύπωση κι εμένα πώς είναι δυνατόν να έκαναν ένα τόσο σοβαρό λάθος είτε στην Google είτε στη Samsung. Το κινητό πετούσε μετά το 1ο μικρό Update που πήρε στα τέλη Μαρτίου, γιατί να δώσουν νέο δεν μπορώ να καταλάβω... Ας περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει...

 

Το τελευταιο update που πηρε και ξεκινησε το θεμα με το drain στο android system, αν δεν κανω λαθος, ηταν για το patch Απριλιου.

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω δοκιμάσει όλα. Μάλλον κάποια εφαρμογή φταίει. Χθες έκανε αναβάθμιση το σύστημα Android webview. Μέχρι στιγμήςστιγμής φαίνεται σαν να έστρωσε. Θα δείξει.

Με πρόλαβες. Το ίδιο παρατήρησα κι εγώ. Έχω αλλάξει ένα σωρό ρυθμίσεις, έχω κάνει clear cache, έχω απενεργοποιήσει εφαρμογές αλλά δεν είχε στρώσει. Από χθες το απόγευμα πάντως βλέπω να έστρωσε με το update. Θα το παρακολουθήσω και τις υπόλοιπες μέρες μήπως είναι τυχαίο ή τελικά βρέθηκε η λύση.

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

-Έχω περασμένη την XEF. Δεν το έχω rooted.

-Wifi και Data είναι ανοιχτά 24/7. Συνήθως είμαι συνδεδεμένος σε Wifi εκτός από κανά 2ωρο καθημερινά που είμαι εκτός, οπότε έχω 4G.

-Το GPS είναι επίσης ενεργό 24/7

-Συνδέομαι με το Bluetooth του αυτοκινήτου περίπου 2 ώρες κάθε μέρα (όσο οδηγάω δηλαδή).

-Ebay, Paypal, Amazon, Facebook, Facebook Lite, Twitter, Whatsapp, Skype, Instagramm, Gmail (9 λογαριασμοί), Hotmail (2 λογαριασμοί), Yahoo (2 λογαριασμοί) συγχρονίζουν με Gmail.

-O καιρός ενημερώνεται κάθε 30'

-Dropbox, Google Drive, Mega (2 εφαρμογές με 2 λογαριασμούς), Onedrive συγχρονίζουν κανονικά

-Χρησιμοποιώ αρκετά τη συσκευή σαν τηλεκοντρόλ για το Media Player επειδή έχει χαλάσει το δικό του και δε μπορώ να βρω στην αγορά λόγω παλαιότητας.

-Όλες οι υπηρεσίες Google είναι ενεργοποιημένες (νομίζω πως ούτως ή άλλως δε μπορούν να απενεργοποιηθούν)

-Μιλάω στο τηλέφωνο μόνο περίπου 5-10' ημερησίως.

-Στέλνω και λαμβάνω περίπου 10 μηνύματα WhatsApp ημερησίως

-Λαμβάνω και διαβάζω περίπου 50 emails ημερησίως

-Σερφάρω (κυρίως με Opera Mini αλλά και τον δικό του browser) περίπου 30' τη μέρα

-Παίζω Sea Battle περίπου 30' ημερησίως

-Η μπαταρία φορτίζεται μία φορά κάθε μέρα, με γρήγορη φόρτιση, αλλά όταν φορτίζω είμαι στο 20-25% οπότε και να μη φόρτιζα θα ήμουν ΟΚ.

-Μερικές φωτό

http://i63.tinypic.com/ixb7k8.png

 

http://i64.tinypic.com/2saih6p.png

 

http://i67.tinypic.com/1zyg2uf.png

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω να σου απαντήσω με σιγουριά αλλά ένας φίλος μου που έχει κοσμοτε 2 αριθμούς σε μια σιμ μπαίνει στο εργαλείο SIM Tool... λογικά και το SIM Tool το ίδιο πράγμα κάνει απλά εδώ σου λεεί να το κάνεις χειροκίνητα!! Δεν ξέρω όπως σου είπα σίγουρα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εντάξει πλέον δεν το ξαναεκανε τώρα που το φόρτισα... Απλά τρόμαξα λίγο γιατί το βράδυ το άφησα με 70 και το πρωί ήταν 60... μπήκα στο χρήση μπαταρίας και είδα αυτό... τέλος καλά όλα καλά!!

 

Το έκανα.. Μάλλον δςν είναι κάτι.. Ειναι ρύθμιση της cosmote που κατα κάποιο λόγο δεν γίνεται με το sim tool και σου ζηταει να γινει με το χερι.. Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος φίλος έιχε πει πρόσφατα ότι στην XEF του, του ήρθε ένα Update 200MB. Από τότε δεν έχω διαβάσει εντυπώσεις. Μου κάνει εντύπωση κι εμένα πώς είναι δυνατόν να έκαναν ένα τόσο σοβαρό λάθος είτε στην Google είτε στη Samsung. Το κινητό πετούσε μετά το 1ο μικρό Update που πήρε στα τέλη Μαρτίου, γιατί να δώσουν νέο δεν μπορώ να καταλάβω... Ας περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει...

 

Τρίχες. Την πήρα αυτή την αναβάθμιση και πάλι τα ίδια. Κάποια εφαρμογή πιστεύω ότι την κάνει την δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω να πιστεύω ότι είναι όντως κάποια εφαρμογή. Έχω ελβετικό και κατ'επέκταση ακόμα 5.1.1. Και τις τελευταίες 2-3 μέρες νομίζω ότι η μπαταρία πέφτει πολύ γρήγορα σε standby. Δεν έχω βρει χρόνο να επιβεβαιώσω κάτι τέτοιο όμως, μπορεί να είναι καθαρά ιδέα μου.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, πέρα από τα γνωστά με μπαταρία κλπ από το 6.0.1 και μετά έχει θέμα με τις εφαρμογές και τη σύνδεση γενικότερα..σε καμία εφαρμογή δεν έρχονται ειδοποιήσεις η έρχονται οπότε θυμάται..έχω απενεργοποιησει τις εξοικονομήσεις κλπ..τι μπορώ να κανω;

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης εγώ το κινητό το έχω ένα μήνα περίπου και μου ήρθε μια αναβάθμιση 1200MB και όχι 200MB..τι παίζει; σορρυ είμαι άσχετος

Link to comment
Share on other sites

Και σε galaxy s5 έχω το ίδιο πρόβλημα με battery drain και δεν έχω καν την 6.0.1 Μετά από ένα update άρχισε και σε εμένα... Κάτι άλλο συμβαίνει...

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάπου διάβασα πιο πάνω ότι έπρεπε να κάνω factory reset πριν την εγκαταστήσω! Αυτό πως θα γινόταν;δε θα έσβηνε και την ενημέρωση; εμένα απλά ήρθε στο κινητό και την εγκατέστησα!δε θα έρθουν ενημερώσεις για βελτιώσεις;
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σε όσους έχουν battery drain. Μήπως έχετε τον nova launcher? Σε κάποιο φορουμ κάποιος το σχολίασε.

 

έχω nova εδώ και πολλά χρόνια και δεν είχα πρόβλημα με drain...

όταν μου είχε εμφανιστεί θυμάμαι, έκανα disable τα maps και έστρωσε, απο τότε δεν ξαναείχα θέμα...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάπου διάβασα πιο πάνω ότι έπρεπε να κάνω factory reset πριν την εγκαταστήσω! Αυτό πως θα γινόταν;δε θα έσβηνε και την ενημέρωση; εμένα απλά ήρθε στο κινητό και την εγκατέστησα!δε θα έρθουν ενημερώσεις για βελτιώσεις;

Κανε του μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αφού πρώτα κρατήσεις backup των αρχείων σου γιατί θα σου διαγράψει τα πάντα. Αυτό που έχει σημασία είναι το factory reset να γίνεται οπωσδήποτε μετά από κάθε σημαντικό update (πολλοί βέβαια όπως κι εγώ, κάνουμε και πριν, καλό είναι).

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σε όσους έχουν battery drain. Μήπως έχετε τον nova launcher? Σε κάποιο φορουμ κάποιος το σχολίασε.

τον χρησιμοποιώ σε συνδυασμό με tesla unread χωρίς πρόβλημα

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Κανε του μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αφού πρώτα κρατήσεις backup των αρχείων σου γιατί θα σου διαγράψει τα πάντα. Αυτό που έχει σημασία είναι το factory reset να γίνεται οπωσδήποτε μετά από κάθε σημαντικό update (πολλοί βέβαια όπως κι εγώ, κάνουμε και πριν, καλό είναι).

 

Ενα μικρό update ήταν και τα διέλυσε. Το προηγούμενο, ίδιου μεγέθους περίπου, πάλι χάλασε την μπαταρία αλλά μόνο για λίγες μέρες. Κανένας δεν παραπονέθηκε ιδιαίτερα. Αυτό όμως είναι θάνατος. Έχω κι εγώ Nova Launcher. Μήπως έκανε καμιά πατάτα η Samsung για να χρησιμοποιούμε το TouchWiz? :blink:

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από περίπου 2 μέρες και την αναβάθμιση Android system Webview, η μπαταρία έχει στρώσει. Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο αλλά ούτε Nova χρησιμοποιώ, ούτε disable τους χάρτες έχω κάνει!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω Nova, με touchwiz είμαι άρα δε νομίζω πως φταίει αυτός. Σήμερα πάντως δείχνει να έστρωσε, για να δούμε

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...