Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

την εβαλε κανενας;;εχει ελληνικα ή μονο αγγλικα οπως οι παλιες;;εχει τους here?

 

Μόνο αγγλικά, οι here δύσκολα να ξαναέρθουν. Κυρίως bug fixes και μια αλλαγή στα banner notifications. Είναι η bug bash build, για να βρούνε bugs που δεν αναφέρονται στο feedback hub. Μεγάλος όγκος feedback προκειμένου οι επόμενες build να έχουν πολλές διορθώσεις και νέες προσθήκες.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

οποτε μενω με την .218

 

Περιμένω και εγώ, πως και πως, πότε θα βγεί μια πιο σταθερή έκδοση για να την περάσω.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Όσοι την χρησιμοποιήσετε να ξέρετε πως δεν υπάρχει αυτόματη φωτεινότητα πλέον,μόνο χαμηλή-μέτρια-υψηλή.

 

Δεν ισχύει αυτό. Αν μπεις στις ρυθμίσεις θα δεις ότι υπάρχει πλέον ξεχωριστό on/off button για την αυτόματη φωτεινότητα.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Μόνο αγγλικά, οι here δύσκολα να ξαναέρθουν. Κυρίως bug fixes και μια αλλαγή στα banner notifications. Είναι η bug bash build, για να βρούνε bugs που δεν αναφέρονται στο feedback hub. Μεγάλος όγκος feedback προκειμένου οι επόμενες build να έχουν πολλές διορθώσεις και νέες προσθήκες.

 

Με ελληνικό μενού γίνεταινα έχεις αγγλική Cortana?

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Με ελληνικό μενού γίνεταινα έχεις αγγλική Cortana?

 

Έτσι "λένε", αλλά χρησιμοποιώ γενικά το κινητό με αγγλικό μενού οπότε δεν ξέρω να σου απαντήσω.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Έτσι "λένε", αλλά χρησιμοποιώ γενικά το κινητό με αγγλικό μενού οπότε δεν ξέρω να σου απαντήσω.

Ναι έχεις δίκιο,δεν μ'αρέσει!

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ισχύει αυτό. Αν μπεις στις ρυθμίσεις θα δεις ότι υπάρχει πλέον ξεχωριστό on/off button για την αυτόματη φωτεινότητα.

Ναι έχεις δίκιο,προτιμώ το προηγούμενο πάντως.

Edited by niotheros
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο,προτιμώ το προηγούμενο πάντως.

 

Και εγώ. Δεν ξέρω για ποιο λόγο το κάνουν...

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Με 14322 δεν ανοίγει το

Hungry Shark evolution

Τι κάνω για να μην χάσω τις πίστες;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Cortana αγγλική με ελληνικό μενού εγώ δεν βλέπω τρόπο να υπάρχει να την βάλεις

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο και εγω, Ελληνικο μενου αλλα ρυθμισεις η Cortana για γλωσσα.....δεν έχει

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα μου κατεβάζει μία αναβάθμιση, την 10.0.10586.242. Είμαι σε release preview.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα μου κατεβάζει μία αναβάθμιση, την 10.0.10586.242. Είμαι σε release preview.

 

Ανακοινώθηκε χθες.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώθηκε χθες.

Είδα πως δεν το ανέφερε κάποιος πιο πριν και επειδή και εγώ σήμερα το είδα, κάνοντας έτσι απλώς έναν έλεγχο για αναβαθμίσεις και έτσι το έγραψα. Αν και «με τρώει το χέρι» μου για να κατεβάσω τη Redstone, αλλά θα πρέπει να περιμένω για να βγει κάποια πιο σταθερή μιας και το 640XL LTE που έχω, είναι η κύρια συσκευή μου. Τον Ιούνιο, αν δεν κάνω λάθος, δεν θα δοθεί επίσημα η Redstone για τα windows 10; Οπότε κάπου εκεί δεν θα πρέπει να δοθεί και η αντίστοιχη για windows 10 mobile, τουλάχιστον σε insider slow;

Link to comment
Share on other sites

Είδα πως δεν το ανέφερε κάποιος πιο πριν και επειδή και εγώ σήμερα το είδα, κάνοντας έτσι απλώς έναν έλεγχο για αναβαθμίσεις και έτσι το έγραψα. Αν και «με τρώει το χέρι» μου για να κατεβάσω τη Redstone, αλλά θα πρέπει να περιμένω για να βγει κάποια πιο σταθερή μιας και το 640XL LTE που έχω, είναι η κύρια συσκευή μου. Τον Ιούνιο, αν δεν κάνω λάθος, δεν θα δοθεί επίσημα η Redstone για τα windows 10; Οπότε κάπου εκεί δεν θα πρέπει να δοθεί και η αντίστοιχη για windows 10 mobile, τουλάχιστον σε insider slow;

 

Μάλλον θα δοθούν μαζί τον Ιούλιο. Πιστεύω μέσα Ιουνίου να έρθουν οι πρώτες σταθερές εκδόσεις. Πάντως και εγώ με το 640ΧL σαν πρώτη συσκευή με την Redstone δεν έχω κάποιο τρομερό θέμα. Σίγουρα δεν είναι σαν το Release Preview, αλλά δεν χάνεις πολλά κατά την γνώμη μου.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα δοθούν μαζί τον Ιούλιο. Πιστεύω μέσα Ιουνίου να έρθουν οι πρώτες σταθερές εκδόσεις. Πάντως και εγώ με το 640ΧL σαν πρώτη συσκευή με την Redstone δεν έχω κάποιο τρομερό θέμα. Σίγουρα δεν είναι σαν το Release Preview, αλλά δεν χάνεις πολλά κατά την γνώμη μου.

Σε fast ή σε slow insider την κατέβασες; Ρωτάω επειδή σε slow, δίνονται οι πιο σταθερές σε σχέση με fast, έστω και λίγο αργότερα. Δεν έχω μεγάλες απαιτήσεις, όπως για παιχνίδια που ανέφερε κάποιος συνφορουμίτης πιο πριν και μπορώ να συνυπάρξω με κάποια, ας πούμε, πιο φυσιολογικά bugs, αρκεί η συσκευή να είναι λειτουργική, τουλάχιστον στο κομμάτι της επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Σε fast ή σε slow insider την κατέβασες; Ρωτάω επειδή σε slow, δίνονται οι πιο σταθερές σε σχέση με fast, έστω και λίγο αργότερα. Δεν έχω μεγάλες απαιτήσεις, όπως για παιχνίδια που ανέφερε κάποιος συνφορουμίτης πιο πριν και μπορώ να συνυπάρξω με κάποια, ας πούμε, πιο φυσιολογικά bugs, αρκεί η συσκευή να είναι λειτουργική, τουλάχιστον στο κομμάτι της επικοινωνίας.

 

Είναι απόλυτα λειτουργική στο μεγαλύτερο μέρος της. Απλά μερικές εφαρμογές δεν ανοίγουν καθόλου, το μενού είναι μισοαγγλικο, και όπως θα διάβασες παραπάνω, απουσιάζει το ραδιόφωνο. Τουλάχιστον στο δικό μου κινητό αυτά ισχύουν. Και μπαταρία χάνει περίπου 10% σε σχέση με την δική σου με την χρήση που κάνω. Δεν σε προτρέπω να την βάλεις γιατί πολλά στραβά μπορούν να συμβούν, αλλά αν όλα πάνε καλά, η συσκευή θα έχει τα παραπάνω "κακά".

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

και όπως θα διάβασες παραπάνω, απουσιάζει το ραδιόφωνο.

 

Αυτό είναι το χειρότερο που γίνεται και πολύ ύπουλο..... :down: :mad:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Τι καινούργιο έχει;

 

δεν βρήκα κάτι νέο

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό είναι το χειρότερο που γίνεται και πολύ ύπουλο..... :down: :mad:

 

ένας από τους λόγους που πήρα wp ήταν ότι έχουν ραδιόφωνο αν το βγάλουν τώρα δεν βλέπω τον λόγο πλέον να μείνω στα wp

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...