Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για την επισημη ανακοινωση, δεν πιανεται αυτο της Helen?

 

Δεν νομιζω. Επισημη ανακοινωση στο blog της Cyanogen οπως ειχαν κανει στην 12 και 12.1

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω. Επισημη ανακοινωση στο blog της Cyanogen οπως ειχαν κανει στην 12 και 12.1

 

Δηλαδη την πατησαμε οσοι την βαλαμε? :p

 

Σε αυτη την περιπτωση, αμα βγει new update, εμεις τι κανουμε που την περασαμε? Θα δωσουν αναλογο incremental?

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά

 

ακολουθώ άφοβα αυτόν τον οδηγό ώστε να περάσω μια custom rom; οδηγός

αρχικά έχω στο μυαλό μου να περάσω cm13, μιας και μου αρέσει ιδιαίτερα η cos που φοράω, οπότε μάλλον σε αυτή θα καταλήξω εκτός αν έχετε να προτίνετε κάτι άλλο.

 

Επίσης, απλώς κατεβάζω το τελευταίο snapshot από εδώ και είμαι εντάξει; Δεν χρειάζομαι τίποτα άλλο; Gapps, kernels κτλ.

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό να το βάλω;

 

Αν θελεις την προσωπικη μου γνωμη, οχι.

Εχει αρκετα θεματακια και επισης περιμενε λιγο ακομα γιατι σημερα κυκλοφορησε snapshot καονουργιο, μηπως και βγει cos13 fix update.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά

 

ακολουθώ άφοβα αυτόν τον οδηγό ώστε να περάσω μια custom rom; οδηγός

αρχικά έχω στο μυαλό μου να περάσω cm13, μιας και μου αρέσει ιδιαίτερα η cos που φοράω, οπότε μάλλον σε αυτή θα καταλήξω εκτός αν έχετε να προτίνετε κάτι άλλο.

 

Επίσης, απλώς κατεβάζω το τελευταίο snapshot από εδώ και είμαι εντάξει; Δεν χρειάζομαι τίποτα άλλο; Gapps, kernels κτλ.

 

ευχαριστώ

 

Ο οδηγός είναι μια χαρά.. Υπάρχει και στα ελληνικά στο forum της oneplus.. Περνάς με custom recovery το snapshot αλλά θα χρειαστείς και gapps.. Εγώ έχω περάσει τα slim gapps.

Link to comment
Share on other sites

ερχόμενος από την τελευταία oxygen πέρασα με clean install μέσω twrp3.0.2 το zip http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/development/rom-cyanogen-os-13-znh0eas26m-untouched-t3355423 που κυκλοφορεί.

To κινητό έγινε ακόμα πιο σβέλτο, μπαταρία επίπεδα kitkat 5+ ώρες, φωτογραφική καλή.. βάλτε την άφοβα παιδιά.:)

Link to comment
Share on other sites

Η περιμενεις ΟΤΑ η την βαζεις μεσω recovery.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Ξέρουμε ποτε θα την δώσουν διαθέσιμη ΟΤΑ? Ακόμα κανουν βελτιώσεις;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Ξέρουμε ποτε θα την δώσουν διαθέσιμη ΟΤΑ? Ακόμα κανουν βελτιώσεις;

Υπάρχει ήδη, απλά δεν έχεις λάβει εσύ. Αν την θες τόσο πολύ, recovery

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά περιμένουμε βελτιώσεις, υπάρχουν προβληματάκια ή όχι; Το rollout συνεχίζει ή έχει σταματήσει; Να ξέρω να την περάσω ή όχι;
Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγός είναι μια χαρά.. Υπάρχει και στα ελληνικά στο forum της oneplus.. Περνάς με custom recovery το snapshot αλλά θα χρειαστείς και gapps.. Εγώ έχω περάσει τα slim gapps.

 

Αν χρειάζεσαι μόνο οτι έχουν τα slim τότε καλά έκανες. Επειδή όμως συνήθως ο καθένας θέλει αυτά που του χρειάζονται και δεν του ταιριάζει απόλυτα κανένα πακέτο η καλύτερη λύση είναι να βάλεις τα super αλλά να φτιάξεις ενα gapps-config για να σου εγκαταστήσει μόνο οτι θες. Αυτός ο τρόπος έχει το πλεονέκτημα οτι τα gapps μπαίνουν στο system partition και δεν πιάνουν χώρο (όπως θα έπιαναν αν έβαζες μετά τις εφαρμογές απο το play store) αφού έτσι και αλλιώς οτι χώρος μείνει κενός στο system είναι ουσιαστικά χαμένος (εκτός αν κάνεις repartition κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Καλά, πώς και δεν έχουμε ακόμα το official full zip για την COS 13 και μόνο του manudroid19 να κυκλοφορεί;
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλά, πώς και δεν έχουμε ακόμα το official full zip για την COS 13 και μόνο του manudroid19 να κυκλοφορεί;

 

Ισως επειδη οπως ειπε σε προηγουμενη σελιδα ο @Viper, να εχει σταματησει το rollout και θα βγει καποιο ισως fix update ή απλα, καθε μερα την παιρνει και απο 1 άτομο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Με περασμένη την cm 13 snapshot χάνω κλήσεις δλδ ενώ δεν χτυπάει το τηλέφωνο έχω αναπαντητες.. Το χει παρατήρηση κανείς άλλος?

Έχει λίγες μέρες που περασα και το xposed μήπως κανένα module μου κάνει την ζημιά?

Edited by stratos4
Link to comment
Share on other sites

Με περασμένη την cm 13 snapshot χάνω κλήσεις δλδ ενώ δεν χτυπάει το τηλέφωνο έχω αναπαντητες.. Το χει παρατήρηση κανείς άλλος?

Έχει λίγες μέρες που περασα και το xposed μήπως κανένα module μου κάνει την ζημιά?

 

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο και την έχω πάνω από βδομάδα. Δεν έχω xposed (δεν έχω ασχοληθεί με το θέμα) οπότε μπορεί να φταίει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου όλο το πακέτο σε ένα μεγάλο ζουμερό ζιπ; :)

 

 

Edit: Νομίζω εδώ είμαστε: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=66504550&postcount=657

Edited by fantomas_ktm
link
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγός είναι μια χαρά.. Υπάρχει και στα ελληνικά στο forum της oneplus.. Περνάς με custom recovery το snapshot αλλά θα χρειαστείς και gapps.. Εγώ έχω περάσει τα slim gapps.

 

 

σε ποιο σημείο τα περνάω και πώς;

Edited by dimitriskatom
οκ, το βρήκα
Link to comment
Share on other sites

Όταν διαλέγεις να φλασαρεις το ζιπαρισμενο αρχείο της ρομ έχει μια επιλογή που λέει add more εκεί θα βάλεις και τα gapps.. Πρώτα την ρομ μετά τα gapps
Link to comment
Share on other sites

Μου διέφυγε ίσως, πού μπορώ να δω το changelog της τελευταίας έκδοσης CM; Την έβαλα, να δω τι αλλαγές έχει θέλω.
Link to comment
Share on other sites

Για οποιον θελει τον Dialer της Google.

Finally figured out the way to install stock google dialler in COS 13 without any root. Process follows below,

 

1. Download the apk from http://www.apkmirror.com/apk/google...google-phone-2-05-07_rc4-android-apk-download

2. Install the apk and disable the cyanogen dialler.

3. Go to settings->apps.

4. Click on the gear icon and select Default Apps.

5. Choose the Google Dialler as default apps for Phone app.

6. Reboot

 

https://forums.oneplus.net/threads/cos-13-how-do-i-get-google-dialer-back-again.441255/page-3#post-14763301

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...