Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω την τελευταία ελληνική dev. Αν θέλω να πάω σε προηγούμενη θα πάω με twrp και wipes??
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βασικά αν εγκαταστήσεις το MiPhone πρέπει να μπαίνουν και οι σωστοί drivers μαζί

 

Αν δεν στο βρει αυτόματα και να στο αναγνωρίσει όπως σου έδειξα στην photo τότε κάνε δεξί κλικ πάνω του και update drivers και πήγαινε στην διεύθυνση:

 

C:\Program Files (x86)\Xiaomi\MiPhone\Qualcomm\Driver

 

Εγω με το Miphone σε κινητο φιλου δεν καταφερα να μπουν σωστα οι drivers. Το περιεργο ειναι οτι οταν εβαλα το Mipcsuite το αναγνωρισε αμεσως! Δεν ξερω τι και πως εγινε αλλα δοκιμασε το και αυτο αν θελεις. http://pcsuite.mi.com/

Link to comment
Share on other sites

Έχω την τελευταία ελληνική dev. Αν θέλω να πάω σε προηγούμενη θα πάω με twrp και wipes??

 

Απ' οσο γνωριζω,ναι!Αν εχεις κανει κανει backup δε χανεις τιποτα να κανεις factory reset να σαι σιγουρος.;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Εγω με το Miphone σε κινητο φιλου δεν καταφερα να μπουν σωστα οι drivers. Το περιεργο ειναι οτι οταν εβαλα το Mipcsuite το αναγνωρισε αμεσως! Δεν ξερω τι και πως εγινε αλλα δοκιμασε το και αυτο αν θελεις. http://pcsuite.mi.com/

 

τι διαφορές έχουν το ένα από το άλλο; Μπορούμε να τα εγκαταστήσουμε και χωρίς να έχουμε το τηλέφωνο (είναι καθ οδόν);

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Για να λύσετε το θέμα με τους drivers εγκαταστήστε το pdanet στο Pc, συνδέστε το κινητό και επιλέξτε always allow USB debugging.

Το κατεβάζετε από εδω:

https://www.dropbox.com/s/ah7gqfyj840x4nw/PdaNetA4183.exe?dl=0

Link to comment
Share on other sites

παιδια βλεπω δυο redmi note 3 pro με διαφορετικους επεξεργαστες ενα με τον 616 κ το αλλο με τον 650 , τι γινεται εδω? πιο ειναι το καλυτερο ?
Link to comment
Share on other sites

@dimitris_789 ο miaccount που έχεις φτιάξει είναι verified 100% ? Αν όχι, γι αυτό σου κάνει νούμερα και σταματάει στο 50%.

 

το πρόβλημα είναι στους drivers αλλά δεν μου περνάει με τίποτα αυτόν που εμφανίζει σαν bootloader κάτι. έχω δοκιμάσει τα πάντα και τους PDA αλλά τζίφος πρέπει να βρω άλλο πισι

Link to comment
Share on other sites

παιδια βλεπω δυο redmi note 3 pro με διαφορετικους επεξεργαστες ενα με τον 616 κ το αλλο με τον 650 , τι γινεται εδω? πιο ειναι το καλυτερο ?

 

Το ένα δεν είναι note. Δες τα ξανά

Link to comment
Share on other sites

παιδια βλεπω δυο redmi note 3 pro με διαφορετικους επεξεργαστες ενα με τον 616 κ το αλλο με τον 650 , τι γινεται εδω? πιο ειναι το καλυτερο ?

 

Το ένα είναι το redmi 3 με τον 616

 

Xander με πρόλαβες...

Link to comment
Share on other sites

Το ένα δεν είναι note. Δες τα ξανά

 

 

sorry παιδια , παω για το pro βλεπω υπαρχει υποστηριξη κατι τελευταιο ραδιοφωνο τελικα εχει?

Link to comment
Share on other sites

sorry παιδια , παω για το pro βλεπω υπαρχει υποστηριξη κατι τελευταιο ραδιοφωνο τελικα εχει?

Υποστήριξη υπάρχει όπως βλέπεις αρκετή. Ραδιόφωνο υπάρχει επίσης (και μάλιστα λειτουργεί και χωρίς hands-free).

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Απο τις κινεζικες εφαρμογες που εχει μεσα η official english-chinese χρειαζεται να κρατησουμε καποια; αξιζει καμια;

 

το Mi Remote είναι απίστευτο... :)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. Χθες το πηρα στα χερια μου. Ειχα παρει αδεια για ξεκληδωμα, το εκανα και περασα την τελευταια ελληνικη stable. Απο οτι ξερω η επιλογη για ροοτ ειναι στις ρυθμισεις.

Παιδες βοηθηστε δεν μπορω να την βρω.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. Χθες το πηρα στα χερια μου. Ειχα παρει αδεια για ξεκληδωμα, το εκανα και περασα την τελευταια ελληνικη stable. Απο οτι ξερω η επιλογη για ροοτ ειναι στις ρυθμισεις.

Παιδες βοηθηστε δεν μπορω να την βρω.

Μόνο σε developer rom. Αν πέρασες stable πρέπει να φλασάρεις από recovery το supersu.zip

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε developer rom. Αν πέρασες stable πρέπει να φλασάρεις από recovery το supersu.zip

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

πρέπει να φλασάρεις από recovery το supersu.zip.

Παιδες ευχαριστω το supersu.zip. που το βρισκω; Επισης η ελληνικη dev περναει πανω απο την stable απο το twrp;

Edited by tsigpan
Link to comment
Share on other sites

πρέπει να φλασάρεις από recovery το supersu.zip. Παιδες ευχαριστω το supersu.zip. που το βρισκω; Επισης η ελληνικη dev περναει πανω απο την stable απο το twrp;

 

το zip το βρίσκεις λογικά χύμα μέσα στην εσωτερική μνήμη, έρχεται μαζί με την ελληνική rom αλλά δεν εγκαθίσταται αυτόματα

Link to comment
Share on other sites

Επισης η ελληνικη dev περναει πανω απο την stable απο το twrp;

 

περνάει απλα κάνε πρώτα factory reset.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Μόλις παρέλαβα το νέο εργαλείο.

 

Περιμένω από MI να ξεκλειδώσω το bootloader για να βάλω την Ελληνική (εχει την global με τα ελληνικά.)

 

Ξέρει κανένας κάποιο προγραμματακι (free) για μεταφορά (κυρίως επαφών) από iphone 4 σε redmi 3 pro?

 

P.S.

την μεταφορά μέσο gmail την γνωρίζω αλλά δεν ξέρω αν θα τα μεταφέρει όλα.

Έχω επαφές με γενέθλια, με σημειώσεις, με 4απλα τηλεφώνα.....

 

ευχαριστώ πολυ.

Link to comment
Share on other sites

 

P.S.

την μεταφορά μέσο gmail την γνωρίζω αλλά δεν ξέρω αν θα τα μεταφέρει όλα.

Έχω επαφές με γενέθλια, με σημειώσεις, με 4απλα τηλεφώνα.....

 

ευχαριστώ πολυ.

 

Όλα θα τα μεταφέρει. Επίσης αφού πήγες σε Android ο συγχρονισμός τον επαφών σου με τον Google account σου είναι must. Έτσι σε όποια καινούργια συσκευή πας μόνο τον λογαριασμό αυτόν θα πρέπει να βάλεις για να στα συγχρονισει όλα αυτόματα

Link to comment
Share on other sites

Όλα θα τα μεταφέρει. Επίσης αφού πήγες σε Android ο συγχρονισμός τον επαφών σου με τον Google account σου είναι must. Έτσι σε όποια καινούργια συσκευή πας μόνο τον λογαριασμό αυτόν θα πρέπει να βάλεις για να στα συγχρονισει όλα αυτόματα

 

 

Xander σε ευχαριστώ πολύ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά και μια άλλη ερώτηση

 

τώρα που το ψαχούλευα βλέπω στο About phone

 

MIUI version : MIUI GLOBAL 7.1 STABLE 7.1.9.0.0 (LHONCNCL)

 

χρειάζεται να βάλω την Ελληνική? Θα την πάρει κατευθείαν ή πρέπει πρώτα να βάλω την κινεζο- αγγλικη πρώτα και μετά την Ελληνική ROM?

 

Ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...