Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Sms μεσω του viber ερχεται.Οχι σαν κλασσικο sms .

 

 

 

Sms απο νουμερο(εξωτερικου) του Viber δεν ερχεται για να μου δωσει κωδικο προσβασης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι λετε κσι η δυο ηθελα να ηξερα την πρωτη φορα που θα το βαλεις σε τηλεφωνο λαμβανεις κανονικο sms, απο νουμερο εξωτερικου οταν πας να το βαλεις σε tablet τοτε στελνει το κωδικο στο τηλεφωνο. πως θα σου δωσει κωδικο μεσω του app την... πρωτη φορα ... αφου το app ειναι ανενεργο,... δεν εχει φτιαχτει καν λογαριασμος

 

 

 

Ακριβως,sms δεν πηρα καθολου.Το ιδιο επαθε προσφατα και η μανα μου μετα το service του κινητου της.Εχει F2G καρτοκινητο και εγω Q.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Sms απο νουμερο(εξωτερικου) του Viber δεν ερχεται για να μου δωσει κωδικο προσβασης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Ακριβως,sms δεν πηρα καθολου.Το ιδιο επαθε προσφατα και η μανα μου μετα το service του κινητου της.Εχει F2G καρτοκινητο και εγω Q.

Κοιτα μην εχεις περασει και στα δυο τηλεφωνα το αριθμο του viber σε καμια λιστα απορριψη κλησεων και sms. και εαν δεν ειναι αυτο παρε 8005000200 και δηλωσε βλαβη...

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Τι λετε κσι η δυο ηθελα να ηξερα την πρωτη φορα που θα το βαλεις σε τηλεφωνο λαμβανεις κανονικο sms, απο νουμερο εξωτερικου οταν πας να το βαλεις σε tablet τοτε στελνει το κωδικο στο τηλεφωνο. πως θα σου δωσει κωδικο μεσω του app την... πρωτη φορα ... αφου το app ειναι ανενεργο,... δεν εχει φτιαχτει καν λογαριασμος

 

Ωχ ,μάλλον έχεις δίκιο,το μπέρδεψα με την ενεργοποίηση για το laptop.Συγνώμη :O

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια εδω και κατι μέρες λαμβανω ενα συνεχες μηνυμα απο τη wind οτι κανω χρηση mb 0.1 και χρεωνομια 1 € Φυσικα εγω δεν κάνω τιποτα πείτε μου τι να κάνω για να σταματησει αυτη η χρεωση Εχω doogee f5
Link to comment
Share on other sites

Πάρε το 1231 χωρίς χρέωση να σου κλείσουν τα data

Μίλα με chat η fb να σου επιστρέψουν τα χρήματα

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8005000200 xωρις χρεωση απο κινητο σου. και ζητα να επιστραφουν τα χρηματα

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

http://i.imgur.com/AIpcBju.png

 

 

 

Από 30 Απριλίου 2016 θα ισχύσουν οι παρακάτω αλλαγές στις

χρεώσεις εξερχόμενων & εισερχόμενων κλήσεων, μηνυμάτων SMS / MMS και υπηρεσιών δεδομένων κατά την περιαγωγή στην Ευρωπαϊκή Ένωση για συνδρομητές συμβολαίου, καρτοσύνδεσης και καρτοκινητής, ιδιώτες και επαγγελματίες που δεν έχουν επιλέξει ένα από τα διαθέσιμα οικονομικά πακέτα περιαγωγής.

 

Συγκεκριμένα, οι συνδρομητές που έχουν ενσωματωμένα λεπτά ομιλίας, SMS, MMS και MB, θα μπορούν να τα καταναλώνουν για χρήση εντός της Ευρωπαϊκής Ένωσης με επιπλέον χρέωση: α) €0,0615/λεπτό για εξερχόμενες κλήσεις β) €0,0246/SMS για αποστολή μηνυμάτων γ) με €0,0615/MMS για αποστολή MMS και δ) 0,0615€/MB για χρήση mobile internet. Η κατανάλωση του ενσωματωμένου χρόνου ομιλίας για τις εξερχόμενες κλήσεις θα ακολουθεί το βήμα χρέωσης του οικονομικού προγράμματος. Για τους συνδρομητές που δεν διαθέτουν ενσωματωμένα λεπτά ομιλίας, SMS, MMS και MB ή τα έχουν καταναλώσει όλα, η χρέωση για χρήση εντός της Ευρωπαϊκής Ένωσης θα είναι σύμφωνη με τις χρεώσεις επικοινωνίας προς εθνικά δίκτυα του προγράμματός τους (προς όλους ή προς τρίτα δίκτυα).

 

Για τις επιπλέον χρεώσεις περιαγωγής, το βήμα χρέωσης είναι ανά δευτερόλεπτο για τις εξερχόμενες κλήσεις και ανά ΚΒ για τη χρήση mobile internet, ενώ για τις εξερχόμενες κλήσεις ισχύει ελάχιστη χρέωση διάρκειας 30 δευτερολέπτων.

 

Οι εισερχόμενες κλήσεις εντός της Ευρωπαϊκής Ένωσης δεν θα καταναλώνουν τα ενσωματωμένα λεπτά ομιλίας του οικονομικού προγράμματος και θα χρεώνονται με €0,0140/λεπτό και χρέωση ανά δευτερόλεπτο.

 

Η λήψη MMS χρεώνεται όπως και η αποστολή MMS σύμφωνα με τις παραπάνω χρεώσεις.

 

Υπενθυμίζεται ότι παρέχεται δωρεάν ενημέρωση για τις βασικές χρεώσεις περιαγωγής με SMS «TARIFF» στο 1266, καθώς και κάθε φορά που ο συνδρομητής εισέρχεται σε χώρα του εξωτερικού.

 

Για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνήστε με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών στο 1260 (με χρέωση - 1277 για εταιρικούς) ή επισκεφτείτε την ιστοσελίδα http://www.wind.com.gr Επίσης, χωρίς χρέωση στο 1266 για πληροφορίες χρεώσεων κατά την διάρκεια περιαγωγής εντός ΕΕ.

 

Δεν ισχύει σε περιπτώσεις μόνιμης περιαγωγής.

 

 

Όλες οι ανωτέρω τιμές περιλαμβάνουν ΦΠΑ 23%.

 

 

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=422

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους,

μου έχουν κάνει μια καλή προσφορά απο Wind για πακέτο σταθερής / κινητής και σκέφτομαι να κάνω αποδοχή.

Η αίτηση φορητότητας θα γίνει τηλεφωνικά. Ισχύε το διάστημα που υπήρχε κάποτε για ακύρωση της αίτησης (νομίζω 7 ημέρες), χωρίς να υπάρξουν ρήτρες, ή δεσμεύσεις γενικότερα (οικονομικές ή οτιδήποτε άλλο);

Link to comment
Share on other sites

Αίτηση φορητότητας τηλεφωνικά; Δε χρειάζεται να υπογράψεις κάτι ή εννοείς με fax;

 

edit1 γίνονται και τηλεφωνικά βλέπω στο foritotita.gr... δεν το γνώριζα.

 

edit2 απο foritotita.gr

''Η προθεσμία υποβολής του αιτήματος ακύρωσης της αίτησης φορητότητας είναι:

 

- για τη σταθερή τηλεφωνία μέχρι 3 εργάσιμες ημέρες πριν την προγραμματισμένη ημερομηνία ενεργοποίησης στον νέο πάροχο.

- για την κινητή τηλεφωνία μέχρι την παραλαβή της κάρτας SIM.

 

Τα εκπρόθεσμα αιτήματα απορρίπτονται και η υλοποίηση της αίτησης φορητότητας προχωρά κανονικά.''

 

Οπότε μάλλον ισχύουν αυτά που αναφέρουν.

Edited by Tasos30

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 μέρες μπορείς να κάνεις υπαναχώρηση Αφού ενεργοποιήθηκε η καινούρια, χωρίς καμία χρέωση, Μόνο πόσες μέρες κάτσεις στο καινούριο δίκτυο θα χρεωθεί.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Χαίρετε. Ενεργοποιώ εδώ και μήνες το πακέτο free2all με 200 λεπτά προς όλους. Επειδή έχω και το σταθερό μου στη wind το κάνω κατευθείαν από το κατάστημα. Η χρέωση ήταν ανέκαθεν 6 ευρώ. Σήμερα μπήκα στο site για να δω αν έχει αλλάξει κάτι στις τιμές με το ΦΠΑ , και είδα οτι κοστίζει 5 ευρώ και 4 λεπτά. Ουσιαστικά πριν ήταν 5 ευρώ. Γιατί όμως εμένα με χρεώνουν κάθε φορά 6; Ούτως η άλλως δε μένει χρόνος ομιλίας στο κινητό. Διάβασα και για το bonus καταστήματος , το οποίο κοστίζει όμως 30 λεπτά και όχι 1 ολόκληρο ευρώ. Ξέρει κανείς τι παίζει;
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε. Ενεργοποιώ εδώ και μήνες το πακέτο free2all με 200 λεπτά προς όλους. Επειδή έχω και το σταθερό μου στη wind το κάνω κατευθείαν από το κατάστημα. Η χρέωση ήταν ανέκαθεν 6 ευρώ. Σήμερα μπήκα στο site για να δω αν έχει αλλάξει κάτι στις τιμές με το ΦΠΑ , και είδα οτι κοστίζει 5 ευρώ και 4 λεπτά. Ουσιαστικά πριν ήταν 5 ευρώ. Γιατί όμως εμένα με χρεώνουν κάθε φορά 6; Ούτως η άλλως δε μένει χρόνος ομιλίας στο κινητό. Διάβασα και για το bonus καταστήματος , το οποίο κοστίζει όμως 30 λεπτά και όχι 1 ολόκληρο ευρώ. Ξέρει κανείς τι παίζει;

 

 

 

Λοιπον,καταρχας αφαιρειται φορος κινητης 12% απο την ανανεωση.Τα 6€ γινονται 5,36€.Λογω ΦΠΑ 24%

 

πηγε το πακετο απο 5€ στα 5,04€.

 

Υπολογισε και 0,30€ απο το μπονους στο καταστημα.Εχουμε και λεμε λοιπον:

 

6€ ανανεωση και μενουν 5,36€ λογω φορου κινητης 12%.

 

Απο αυτα υπολογισε 0,30€ λογω μπονους στο καταστημα.

 

Μενουν 5,06€ μεσα στην καρτα.

 

Αφαιρεσε και τα 5,04€ για το πακετο σου.

 

Αρα μενουν 0,02€ μεσα στην καρτα πλεον.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

εχω μια καινουρια καρτα SIM απο WIND για mobile broadband αλλα δεν μπορω να βρω ενα πορταλ με τα στοιχεια προφιλ (π.χ. υπολοιπο χρησης). Κανεις μπορει να μου δωσει τη διευθυνση; Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Χμμ όντως δεν το είχα υπολογίσει οτι αφαιρείται και ο φόρος από την ανανέωση. Ευχαριστώ για την απάντηση!

 

 

 

Ναι,αφαιρεται.Και εγω επειδη τοσο βαζω καρτα 6€ συνηθως,ξερω το ποσο που μενει.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανείς άλλος πρόβλημα με τις κλήσεις του αυτές τις μέρες; Όταν προσπαθώ να καλέσω σε αριθμό WIND κινητό τότε ακούγονται παράσιτα και εκνευριστικοί θόρυβοι και εννοείται δεν ακούω τον συνομιλητή μου. Σε αριθμό οποιαδήποτε άλλης εταιρίας δεν έχω κανένα θέμα. Το ίδιο συμβαινει και στις εισερχόμενες.
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανείς άλλος πρόβλημα με τις κλήσεις του αυτές τις μέρες; Όταν προσπαθώ να καλέσω σε αριθμό WIND κινητό τότε ακούγονται παράσιτα και εκνευριστικοί θόρυβοι και εννοείται δεν ακούω τον συνομιλητή https://m.youtube.com/watch?v=qcy0pSrd9Iwμου. Σε αριθμό οποιαδήποτε άλλης εταιρίας δεν έχω κανένα θέμα. Το ίδιο συμβαινει και στις εισερχόμενες.

 

 

 

Κανενα θεμα εγω με Edge.

 

Χαριλαου,Θεσσαλονικη ολα μια χαρα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρατηρώ στο Ηράκλειο Κρήτης. Εϊναι πολύ ενοχλητικό...για να βγάλω καθαρή γραμμή πρέπει να δοκιμάσω 2-3 φορές.
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει με κάποιο τρόπο να σταλεί sms από την συσκευή στην οποία έχεις τοποθετήσει την κάρτα, στον αριθμό 1228 γράφοντας ΥΠ ή YP. Αν είναι σε κινητό είναι εύκολο. Αν είναι σε mi-fi ψάξε στο web interface του που στέλνει sms.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα,

 

Το συγκεκριμένο πακέτο "Mobile Broadband με Κάρτα" έχει πρόσβαση στο 4g δίκτυο?

Η σιμ θα μπει σε tablet sm-t815

 

Αληθεια η wind πως πάει με 4g σε μυκονο κ σύρο

 

Ευχαριστώ

......
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Το συγκεκριμένο πακέτο "Mobile Broadband με Κάρτα" έχει πρόσβαση στο 4g δίκτυο?

Η σιμ θα μπει σε tablet sm-t815

 

Αληθεια η wind πως πάει με 4g σε μυκονο κ σύρο

 

Ευχαριστώ

 

 

 

Κυκλαδες εχει αναβαθμισει το δικτυο γενικοτερα...οποτε 4G θα εχεις.Για το πακετο καλυτερα ρωτα στο καταστημα η στο online chat στην σελιδα της Wind.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αν η κάρτα sim που σου δίνουν είναι σαν και αυτή που παίρνουν όσοι έχουν double play και τους δίνει 1GB το μήνα, τότε λογικά θα πιάνει 4G. Αλλά καλύτερα να το επιβεβαιώσεις από την εξυπηρέτηση πελατών.
Link to comment
Share on other sites

Αν η κάρτα sim που σου δίνουν είναι σαν και αυτή που παίρνουν όσοι έχουν double play και τους δίνει 1GB το μήνα, τότε λογικά θα πιάνει 4G. Αλλά καλύτερα να το επιβεβαιώσεις από την εξυπηρέτηση πελατών.

Κ'ανω ερ'ωτημα στην εξ. πελατών αν το usb stick που δίνουν είναι 4G.Τι μου απαντάν?

Σε συνέχεια του αιτήματος σας με κωδικό 37-3761523519, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι με βάση τον χάρτη κάλυψης στην περιοχή ΑΝΩ ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ, 19001 ΚΕΡΑΤΕΑ ΑΤΤΙΚΗΣ υπάρχει κάλυψη 4G.

Εφόσον υπάρχει , λoγικά μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το πακέτο mobile broadband.

 

 

Ωραίο το ''λογικα''

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως με την τιμή που το δίνουν δεν υπάρχει περίπτωση να είναι 4G. Το ίδιο και το mi-fi.

Mε λίγο ψάξιμο βρήκα αυτή τη σελίδα : https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/wind-mobile-broadband/proioda-wind-data/

Αν είναι το Huawei E3131 αυτό που δίνουν, μόνο 3G μέχρι 21mbps

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to Περί... Nova γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...