Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

νέα προγράμματα συμβολαίου από cosmote και κατάργηση των παλαιών

https://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/Company/anakoinosi-nea-programmata-cosmote.pdf

θεωρώ επειδή είδα λίγο τα πάγια αυξημένα και λίγο παραπάνω παροχές, είναι ένας έμμεσος τρόπος για αύξηση τιμών όπως τις αύξησε και η vodafone τις τιμές στα προγράμματά της

Link to comment
Share on other sites

Ολα ξεκινούν από τις ανάγκες του καθενός. Τα GB ανέφερα κι εγω ότι μάλλον είναι λίγα για 2 νούμερα, αλλά στην περίπτωσή μου που είχα 2 νούμερα στο plus 65 , το ένα ποτέ δε μίλησε πάνω από 1.000 λεπτά και το άλλο ποτέ πάνω από 500, οπότε το family με 2000 συνολικά λεπτά με κάλυπτε. Τα 2000 sms θεωρώ ότι είναι υπερ αρκετά, αλλά σε κάθε περίπτωση, ανέφερα όλα τα παραπάνω σαν εναλλακτική οικονομικη λύση για όποιον τον καλύπτει.

 

Συμφωνώ απόλυτα! Όλοι επιθυμούμε το πρόγραμμα με τις μεγαλύτερες παροχές, το θέμα είναι όμως πόσα είμαστε διατεθειμένοι να πληρώσουμε γι'αυτό.

Δεν πιστεύω πως όσοι κατάφεραν μέσω φορητότητας (συμπεριλαμβανομένου κ εμού) να έχουν το plus 65 από 22€ - 27€ να συνέχιζαν στο ίδιο πρόγραμμα σε περίπτωση που οι μειωμένες κατά 60% κ άνω τιμές έπαυαν να ισχύουν και έπρεπε να καταβάλλουν 65€/γραμμή μηνιαίως!

Σαν εναλλακτική, χωρίς να μπείς στη διαδικασία του 'παζαριού' με ότι αυτό μπορεί να αποφέρει πιστεύω πως η τιμή για τo family 75 είναι fair enough!

Edited by nikosbalos
Link to comment
Share on other sites

Ολα ξεκινούν από τις ανάγκες του καθενός. Τα GB ανέφερα κι εγω ότι μάλλον είναι λίγα για 2 νούμερα, αλλά στην περίπτωσή μου που είχα 2 νούμερα στο plus 65 , το ένα ποτέ δε μίλησε πάνω από 1.000 λεπτά και το άλλο ποτέ πάνω από 500, οπότε το family με 2000 συνολικά λεπτά με κάλυπτε. Τα 2000 sms θεωρώ ότι είναι υπερ αρκετά, αλλά σε κάθε περίπτωση, ανέφερα όλα τα παραπάνω σαν εναλλακτική οικονομικη λύση για όποιον τον καλύπτει.

 

Προσωπικά νομίζω προτιμώ το Family, εδικά τώρα που το Plus 65 γίνεται Mobile XL (70) και έχω τρία νούμερα...

Link to comment
Share on other sites

νέα προγράμματα συμβολαίου από cosmote και κατάργηση των παλαιών

https://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/Company/anakoinosi-nea-programmata-cosmote.pdf

θεωρώ επειδή είδα λίγο τα πάγια αυξημένα και λίγο παραπάνω παροχές, είναι ένας έμμεσος τρόπος για αύξηση τιμών όπως τις αύξησε και η vodafone τις τιμές στα προγράμματά της

 

Tα 50mb δεν ντρέπονται να τα αναφέρουν :) Πολύ ακριβά τα θεωρώ

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μεγαλοι απατεωνες χθες μου δωσανε το COSMOTE Mobile M (400 λεπτα προς ολους, 40 sms, 300Mb +500Mb δωρο καθε μηνα) με 15,48ευρω και αν δεις στο site τους το δινουν με 39.90.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι μεγαλοι απατεωνες χθες μου δωσανε το COSMOTE Mobile M (400 λεπτα προς ολους, 40 sms, 300Mb +500Mb δωρο καθε μηνα) με 15,48ευρω και αν δεις στο site τους το δινουν με 39.90.

 

Η τιμή στο site που λες είναι με επιδότηση. Εάν το κάνεις αγορά με έκπτωση παγίου είναι 28,24Ε για 400 λεπτα προς ολους, 40 sms, 300Mb ενώ εάν θέλεις και εξτρα 500mb είναι 4,90Ε παραπάνω δηλαδή 33,14Ε. Εννοείται πως από το τηλεφωνικό κέντρο είναι πιο οικονομικά γιατί ποιός θα έπαιρνε διαφορετικά!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να επεξεργαστώ πότε είναι η πιο κατάλληλη στιγμή να κάνουμε φορητότητα, δεδομένου ότι ο τελευταίος μήνας είναι προπληρωμένος, αλλά η φορητότητα γίνεται άμεσα. Κάποια στιγμή μέσα στην τελευταία εβδομάδα του συμβολαίου δεν είναι καλά?
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να επεξεργαστώ πότε είναι η πιο κατάλληλη στιγμή να κάνουμε φορητότητα, δεδομένου ότι ο τελευταίος μήνας είναι προπληρωμένος, αλλά η φορητότητα γίνεται άμεσα. Κάποια στιγμή μέσα στην τελευταία εβδομάδα του συμβολαίου δεν είναι καλά?

Αν έχεις αποφασίσει να κάνεις φορητότητα, απλά δεν πληρώνεις τον τρέχοντα λογαριασμό (που περιέχει το μήνα που τρέχει και που έχεις προπληρώσει), ακόμα και αν λήξει.

Κάνεις φορητότητα και περιμένεις τον επόμενο λογαριασμό που θα είναι εκκαθαριστικός, δηλαδή θα περιέχει ότι χρωστούσες από τον προηγούμενο απλήρωτο, μείον τα πάγια του προπληρωμένου μήνα ή έστω μέρος αυτού ως την ημέρα της φορητότητας.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις άνοιξα το My cosmote app για να δω τα υπόλοιπα μου.

 

Είχα μια ειδοποίηση πάνω δεξιά στο σηματάκι με το φάκελο.

 

Το πάτησα και μου λέει Πακέτο Mobile Internet 500mb_widget και από κάτω κουμπάκι θέλω την προσφορά και εξίσου δεν θέλω την προσφορά.

Το εχει δει κανείς άλλος? Είναι τσαμπέ? Δεν βρήκα κάτι στο net...και δεν έχει πουθενά περαιτέρω πληροφορίες.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160405/adfa2a60f2a0238498449e142d7872b5.jpg

Edited by nemesis1
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν έχει κάτι τέτοιο δυστυχώς...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Μόλις άνοιξα το My cosmote app για να δω τα υπόλοιπα μου.

 

Είχα μια ειδοποίηση πάνω δεξιά στο σηματάκι με το φάκελο.

 

Το πάτησα και μου λέει Πακέτο Mobile Internet 500mb_widget και από κάτω κουμπάκι θέλω την προσφορά και εξίσου δεν θέλω την προσφορά.

Το εχει δει κανείς άλλος? Είναι τσαμπέ? Δεν βρήκα κάτι στο net...και δεν έχει πουθενά περαιτέρω πληροφορίες.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160405/adfa2a60f2a0238498449e142d7872b5.jpg

 

και σε μενα το ειχε το πατησα δεν εκανε τιποτα κα εξαφανίστηκε

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μεγαλοι απατεωνες χθες μου δωσανε το COSMOTE Mobile M (400 λεπτα προς ολους, 40 sms, 300Mb +500Mb δωρο καθε μηνα) με 15,48ευρω και αν δεις στο site τους το δινουν με 39.90.

 

 

 

Νομίζω πολύ καλή προσφορά για ένα τέτοιο πακέτο. Με τι δεδομένα στην έκαναν; Δηλαδή έκανες συνεχώς υψηλούς λογαριασμούς, έχεις μαζί και σταθερό ΟΤΕ;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το ¨κολπο¨ με την φορητοτητα πιανει ακομα; Σκεφτομαι να κανω αιτηση σε αλλη εταιρια γιατι οι κυριοι της cosmote αρνουνται να μου δωσουν μια εκπτωση που ειχα και εληξε με αποτελεσμα να πληρωνω 57€ για το mobile 50. Ενω την ιδια ωρα το δινουν στους νεους πελατες με 35€.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το ¨κολπο¨ με την φορητοτητα πιανει ακομα; Σκεφτομαι να κανω αιτηση σε αλλη εταιρια γιατι οι κυριοι της cosmote αρνουνται να μου δωσουν μια εκπτωση που ειχα και εληξε με αποτελεσμα να πληρωνω 57€ για το mobile 50. Ενω την ιδια ωρα το δινουν στους νεους πελατες με 35€.

Ναι βεβαίως και πιάνει. Και ακόμα αν φύγεις και ενεργοποιηθείς στην άλλη εταιρεία σε παίρνουν και σε πρήζουν από άλλο τμήμα για να μείνεις. Εκεί σου προφέρουν γη και ύδωρ.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει λάβει κάποιος απο εδώ, ενημέρωση απο την cosmote οι αυξάνονται τα πάγια του. Είμαι κάτοχος οικογενειακου με 2 συνδέσεις,μία 25 ευρώ και μία 35 ευρώ, και έλαβα ενημέρωση στον τελευταίαο λογαργιασμο οτι αυξάνονται σε 26,5 και 37 ευρώ αντίστοιχα, με δέλεαρ οτι αυξάνονται τα MB κατά 100 σε κάθε σύνδεση και μία έξτρα sim για κατανάλωση των mb σε άλλη συσκευή.

Επίσης με ενημερώνει οτι έχω ένα μήνα για καταγγελεία της σύμβασης με επιστροφή επιδοτήσεων εκπτώσεων κτλ κτλ...

 

Είδε κάποιος άλλος κάτι αντίστοιχο? τι κάνουμε σε αυτην την περίπτωση? ζητάμε διακοπή συμβολαίου μήπως και πάρουμε κάτι καλύτερο? έχω 18 μηνο συμβόλαιο και είμαι στους 11 μήνες...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω το family L κ από τι λένε με το travel pass έχω δωρεάν roaming στην ευρωπη.θα ισχύει το ίδιο κ για το πρόσθετο μέλος;;;
Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ η πολιτική της αύξησης κατα 5€ στο mobile plus 65. Δυστυχώς στηρίζονται στα υψηλά τέλη διακοπής συμβολαίου και κάνουν αυξήσεις μονομερως.

Άραγε με το Spotify τι γίνεται; Θα συνεχίσει να ειναι δωρεάν; Δεν το βλέπω σαν παροχή στο νέο πρόγραμμα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by kostas1976
Link to comment
Share on other sites

Ούπς αυτο ισχύει και για εμάς που λήγουν τα συμβόλαια μας τον Σεπτέμβρη;; Ευκαιρία ψάχνω να τα λήξω. Στο παλιό 65+ ειμαι. Δυο αριθμούς. Αν ξέρει κανεις ας μου πει. Ευχαριστω πολυ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ η πολιτική της αύξησης κατα 5€ στο mobile plus 65. Δυστυχώς στηρίζονται στα υψηλά τέλη διακοπής συμβολαίου και κάνουν αυξήσεις μονομερως.

Άραγε με το Spotify τι γίνεται; Θα συνεχίσει να ειναι δωρεάν; Δεν το βλέπω σαν παροχή στο νέο πρόγραμμα.

 

Υψηλά τελη διακοπής γιατι?

Αν δεν εχεις επιδότηση συσκευης ο Οδηγός καταναλωτή για τηλεφωνία και Διαδίκτυο από την ΕΕΤΤ

http://www.eett.gr/opencms/export/sites/default/admin/downloads/Informative_Documentation/EETT.pdf

 

Στη σελίδα 11 ερώτηση 8 λέει :

8. Έχει δικαίωμα η εταιρία να τροποποιήσει μονομερώς τους συμβατικούς όρους, παρόλο που δεν έχει λήξει η σύμβασή μου; Ποια είναι τα δικαιώματά μου;

Η εταιρία διατηρεί αυτό το δικαίωμα, ωστόσο οφείλει να σας ενημερώσει τουλάχιστον 1 μήνα πριν ισχύσουν οι αλλαγές. Επίσης, πρέπει να σας ενημερώσει για το δικαίωμά σας να καταγγείλετε τη σύμβαση αζημίως λόγω αλλαγής των όρων της (βλ. και Ερ. 39).

Η ενημέρωση για τις αλλαγές πραγματοποιείται σωρευτικά:

• Από τον διαδικτυακό τόπο της εταιρίας.

• Σε εμφανές σημείο στον έντυπο ή ηλεκτρονικό λογαριασμό.

Μπορείτε να καταγγείλετε τη σύμβαση (ορισμένης ή αορίστου διάρκειας) αζημίως εντός 1 μηνός από την ενημέρωσή σας. Σημειώνεται ότι εξακολουθούν να ισχύουν οι υποχρεώσεις που ορίζει η σύμβασή σας σχετικά με τυχόν οφειλές για την επιδότηση συσκευών ή τερματικού εξοπλισμού, αλλά δεν ισχύουν για επιδότηση παγίου.

 

Η COSMOTE βεβαια στην ανακοινωση της λεει οτι και οσοι έχουν επιδοτηση παγιου οτι δεν μπορουν να αλλαξουν αζημιως και παρα τον σαφη διαχωρισμο πυ κανει η ΕΕΤΕ στον οδηγο της τους βαζει στην ιδια κατηγορια με αυτους που εχουν επιδοτηση συσκευης ...

Ο καθενας ας κρινει και ας πραξει ....

 

Οσοι σκεφτεστε να το κανετε καρτοκινητο να το κανετε μεχρι 17/4/2016 για να μην επιβαρυνθήτε το τελος μετατροπης/διακοπης των 10ευρω που ισχυει μετα τις 17/4/2016

 

.

Edited by no_maniac
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καποιος που δεν εχει πληρωσει το τελος απομειωσης σπαζοντας το συμβολαιο του με την Cosmote ? Με πηραν απο Wind και μου λενε οτι δεν υποχρεούμαι να το πληρωσω.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καποιος που δεν εχει πληρωσει το τελος απομειωσης σπαζοντας το συμβολαιο του με την Cosmote ? Με πηραν απο Wind και μου λενε οτι δεν υποχρεούμαι να το πληρωσω.

Μην κανεις καμια κουταμαρα η wind μπορει να λεει οτι θελει αν σπασεις το συμβολαιο θα πληρωσεις ... ποσους μηνες εχεις ακομα....?

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καποιος που δεν εχει πληρωσει το τελος απομειωσης σπαζοντας το συμβολαιο του με την Cosmote ? Με πηραν απο Wind και μου λενε οτι δεν υποχρεούμαι να το πληρωσω.

 

η Wind ολο τετοια λεει από εποχης Telestet....

Link to comment
Share on other sites

η Wind ολο τετοια λεει από εποχης Telestet....

Δεν ειναι μονο η wind εχει παρει η vodafone φιλο που ειναι σε cosmote 65 plus και του εχει πει το ιδιο και με ρωτησε και του ειπα μην κανεις κανενα αστειο και φυγεις ...

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...