Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλει κόψε - ράψε για να μπει μεγαλύτερη μπαταρία, γίνεται αλλά θα μεγαλώσει το πάχος.

 

 

 

Ίσως, αλλά αφού επεκτείνεται μέσω sd card γιατί; Επίσης μπορεί να αλλάξεις τη flash αλλά να μη τη "βλέπει" το σύστημα.

 

Θα ερθει στο πάχος θήκης. Δλδ, εφαρμόζοντας το στο πισω μέρος θήκης, δεν θα εξεχει περισσότερο. Εχω βρει και κάτι παρόμοιο έτοιμο, αλλά όχι για μας. Θέλει μετατροπή... Τεσπα...

 

 

Δεν εμπιστεύομαι τις sd. Εξάλλου, η ιντερναλ υπερτερεί σε ταχύτητα (και αξιοπιστία). Αλλά αυτό, δεν είναι προτεραιότητα

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Καλημερα στην παρεα

Αν ξερει καποιος να μου πει 'η (να ανεβασει σε αρχειο ζιπ την καμερα apl με το αρχειο της ) ειμαι με I new v3 plus και θελω να βαλω προεπιλογη στην φωτογραφικη μηχανη καποιες ρυθμισεις και να τις κρατησει στην επανακινηση της φωτογραφικης μηχανης πχ (στην εμπρος καμερα την ομορφια προσωπου) οπως παραδειγμα μας εδωσε ο jpower την lg camera σε ζιπ αρχειο το apl και το αρχειο που ρυθμιζαμε τις προεπιλογες

Η φωτογραφικη μηχανη ειναι η στανταρ του τηλ και ειναι σε καθε ροομ νομιζω η ιδια

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Να σας γυρίσω λίγο πιο πίσω σχετικά με μία απορία οπω έχω,δουλεύω την Lg camera με επιτυχία καί στό f1 και σε άλλη συσκευή, αν τώρα αλλάξω την ανάλυση στο βίντεο μία και είναι μικρή ,όπως μπήκε δεν το έχω πειράξει, θα μου αλλάξει και στη φωτό?

Ρωταω μια ς και είχατε πεί μην το ακουμπατε.

Link to comment
Share on other sites

Να σας γυρίσω λίγο πιο πίσω σχετικά με μία απορία οπω έχω,δουλεύω την Lg camera με επιτυχία καί στό f1 και σε άλλη συσκευή, αν τώρα αλλάξω την ανάλυση στο βίντεο μία και είναι μικρή ,όπως μπήκε δεν το έχω πειράξει, θα μου αλλάξει και στη φωτό?

Ρωταω μια ς και είχατε πεί μην το ακουμπατε.

 

Για το βίντεο, δεν έχει θέμα. Βάλε ότι ανάλυση θες.

Της φωτογραφικής την ανάλυση μην πειράξεις

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Να σας γυρίσω λίγο πιο πίσω σχετικά με μία απορία οπω έχω,δουλεύω την Lg camera με επιτυχία καί στό f1 και σε άλλη συσκευή, αν τώρα αλλάξω την ανάλυση στο βίντεο μία και είναι μικρή ,όπως μπήκε δεν το έχω πειράξει, θα μου αλλάξει και στη φωτό?

Ρωταω μια ς και είχατε πεί μην το ακουμπατε.

 

Αυτό που έχεις σε ζιπ δεν έχει τις ρυθμίσεις που είχαμε προτείνει και τελικά περάσει μέσα στο xml? Έχεις το αρχικό ζιπάκι? Δεν έχεις βίντεο 1920Χ1080?

 

Ανεβάζω ξανά το ζιπάκι LG camera 21mpx jpower73 with settings

https://www.sendspace.com/file/81a2el

(Μπορείς φυσικά να πάρεις μόνο το xml και το βάλεις στο τηλέφωνο, αλλαγή δικαιωμάτων & reboot)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα

Αν ξερει καποιος να μου πει 'η (να ανεβασει σε αρχειο ζιπ την καμερα apl με το αρχειο της ) ειμαι με I new v3 plus και θελω να βαλω προεπιλογη στην φωτογραφικη μηχανη καποιες ρυθμισεις και να τις κρατησει στην επανακινηση της φωτογραφικης μηχανης πχ (στην εμπρος καμερα την ομορφια προσωπου) οπως παραδειγμα μας εδωσε ο jpower την lg camera σε ζιπ αρχειο το apl και το αρχειο που ρυθμιζαμε τις προεπιλογες

Η φωτογραφικη μηχανη ειναι η στανταρ του τηλ και ειναι σε καθε ροομ νομιζω η ιδια

Ευχαριστώ

 

δε νομιζω να γινεται αυτο που θελεις με την default camera,τουλαχιστον οχι ευκολα.Ισως με automation μεσω tasker (οχι και τοσο ευκολο)

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχεις σε ζιπ δεν έχει τις ρυθμίσεις που είχαμε προτείνει και τελικά περάσει μέσα στο xml? Έχεις το αρχικό ζιπάκι? Δεν έχεις βίντεο 1920Χ1080?

 

Ανεβάζω ξανά το ζιπάκι LG camera 21mpx jpower73 with settings

https://www.sendspace.com/file/81a2el

(Μπορείς φυσικά να πάρεις μόνο το xml και το βάλεις στο τηλέφωνο, αλλαγή δικαιωμάτων & reboot)

 

Δεν έχω πειράξει τίποτα και έχετε απόλυτο δίκιο που μου αναφερεις αυτό,XML,γιατί το πέρασα αρκετό καιρό μετά και όπως δείχνει έχω χάσει επεισόδια!!:O

Βέβαια τι αρχικό post στο modaco το έχω διαβάσει, δύο σελίδες ήταν!

Ή ανάλυση στο βίντεο είναι μικρή και όχι τύπου HD 1080.

Αν είναι το νεότερο ζιπ αυτό που μου στελνεις με γλυτωνεις από πολύ διάβασμα!!

Έτσι το περναω από πάνω και τέρμα,recovery εννοώ?

Ευχαριστώ πολύ που μου το προσφερες ,το βάζω και . . . αν δω κάτι λάθος, ελπίζω όχι,το λέω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πειράξει τίποτα και έχετε απόλυτο δίκιο που μου αναφερεις αυτό,XML,γιατί το πέρασα αρκετό καιρό μετά και όπως δείχνει έχω χάσει επεισόδια!!:O

Βέβαια τι αρχικό post στο modaco το έχω διαβάσει, δύο σελίδες ήταν!

Ή ανάλυση στο βίντεο είναι μικρή και όχι τύπου HD 1080.

Αν είναι το νεότερο ζιπ αυτό που μου στελνεις με γλυτωνεις από πολύ διάβασμα!!

Έτσι το περναω από πάνω και τέρμα,recovery εννοώ?

Ευχαριστώ πολύ που μου το προσφερες ,το βάζω και . . . αν δω κάτι λάθος, ελπίζω όχι,το λέω.

 

Νασαι καλά φίλε μου,

από recovery όπως λες και είσαι ΟΚ, είναι το τελευταίο. Το ζιπ δεν το βάλαμε στο modaco.

Ή σαν 2η επιλογή βάζεις το xml που είχα ανεβάσει στο modaco τελευταίο ποστ στο νήμα της κάμερας (μάλλον σου ξέφυγε χαχα)

Link to comment
Share on other sites

Για το βίντεο, δεν έχει θέμα. Βάλε ότι ανάλυση θες.

Της φωτογραφικής την ανάλυση μην πειράξεις

 

Σε εμένα παντως δεν τραβάει βίντεο (σε άλλη συσκευή ομως). Εστιάζει σαν να τραβάει φωτο, ανάβει το φλας και μένει παγωμένη η εικόνα

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ερθει στο πάχος θήκης. Δλδ, εφαρμόζοντας το στο πισω μέρος θήκης, δεν θα εξεχει περισσότερο. Εχω βρει και κάτι παρόμοιο έτοιμο, αλλά όχι για μας. Θέλει μετατροπή... Τεσπα...

 

 

Δεν εμπιστεύομαι τις sd. Εξάλλου, η ιντερναλ υπερτερεί σε ταχύτητα (και αξιοπιστία). Αλλά αυτό, δεν είναι προτεραιότητα

 

Εξαιρετικε φιλε , αντι να γινει αυξηση του ενος η του αλλου ,μεγεθους πιο ευκολο ειναι να ασχοληθεις με μια νεα συσκευη και αυτο σου προτεινω.

Απλα πες ποια συσκευη σου αρεσει γιατι απλα το hardware και οι δυνατοτητες του coolpad εχουν εξαντληθει.

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, ςν μέρει, έχεις ενα δίκιο.

Πλην όμως...

Το τηλέφωνο μας, έχει ακόμη ψωμί.

Ίσως όχι σαν coolpad αλλά σαν himax ή mictomax canvas nitro, εξακολουθεί να βγαίνει.

Όπως και να το δεις, 8 πυρήνες και 2 γίγα ραμ, είναι ένα αξιόλογο σύνολο.

Σαν συσκευή, αρκετά αξιόπιστη και ποιοτική.

Τα 2 τελευταία χρόνια, είχαμε την τύχη να περάσει από τα χέρια μας, ότι ρομ και να κυκλοφορούσε εξω. Από όλες τις συσκευές. Ακόμη και από αυτές με πολλαπλή αξία από την δική μας. Μέχρι και ios8 δοκιμάσαμε.

.... Και επεται συνέχεια... ;)

Σε λίγο, θα έχουμε την χαρά να δοκιμάσουμε και την νέα RESSURECTION REMIX 5.6.6 android 6.0.1 (ουπς.. μου ξέφυγε :) )

Δεν βλεπω λόγο να παω σε αλλο.

 

Εκτος κι αν......

 

Υ. Γ. : ότι κάνω, το κάνω και για εκπαιδευτικους σκοπούς.... Εξάλλου το γράφω και στην υπογραφή μου... ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έχει ελλήνικά?την τέσταρες?

 

Θέμα είναι... Η ρομ είναι η RESSURECTION REMIX 5.5.9

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστώ

 

 

 

πόσες μέρες έκανε να έρθει ;

 

Παραγγελία 18 Μαρτίου, αν ήμουν στην Αθήνα θα είχα ήδη παραλάβει... είναι πολύ γρήγορος

Link to comment
Share on other sites

Νασαι καλά φίλε μου,

από recovery όπως λες και είσαι ΟΚ, είναι το τελευταίο. Το ζιπ δεν το βάλαμε στο modaco.

Ή σαν 2η επιλογή βάζεις το xml που είχα ανεβάσει στο modaco τελευταίο ποστ στο νήμα της κάμερας (μάλλον σου ξέφυγε χαχα)

 

Λοιπόν ατυχησα,τι θέλω να πώ και στο f1 που τυχαίνει να το έχω μαζί μου τις μέρες αυτές:D αλλά και σε άλλη συσκευη που έχω και δουλεύω στο βίντεο και μόνο εκεί κρασαρει.

Δεν δοκιμασα να κάνω αλλαγές λόγο χρόνου, δυστυχώς..αύριο θα "παίξω" και θα διαβάσω ξανά από αρχή μπας πα μου ξέφυγε όπως σωστά ειπατε κάτι.

Αν τελικά δεν το καταφέρω θα επιστρέψω με το πρώτο αρχείο πού είχα και όπως ανέφερε ο jpower73 παίζω από κεί με την ανάλυση στο βίντεο.

 

Θερμή παράκληση, αν αποφασισετε για αλλαγή συσκευής στειλτε μία ειδοποίηση πρώτα γιατί τέτοια ομάδα που έχετε κάνει δύσκολα συναντάς σε άλλο νήμα:p:p

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, ςν μέρει, έχεις ενα δίκιο.

Πλην όμως...

Το τηλέφωνο μας, έχει ακόμη ψωμί.

Ίσως όχι σαν coolpad αλλά σαν himax ή mictomax canvas nitro, εξακολουθεί να βγαίνει.

Όπως και να το δεις, 8 πυρήνες και 2 γίγα ραμ, είναι ένα αξιόλογο σύνολο.

Σαν συσκευή, αρκετά αξιόπιστη και ποιοτική.

Τα 2 τελευταία χρόνια, είχαμε την τύχη να περάσει από τα χέρια μας, ότι ρομ και να κυκλοφορούσε εξω. Από όλες τις συσκευές. Ακόμη και από αυτές με πολλαπλή αξία από την δική μας. Μέχρι και ios8 δοκιμάσαμε.

.... Και επεται συνέχεια... ;)

Σε λίγο, θα έχουμε την χαρά να δοκιμάσουμε και την νέα RESSURECTION REMIX 5.6.6 android 6.0.1 (ουπς.. μου ξέφυγε :) )

Δεν βλεπω λόγο να παω σε αλλο.

 

Συμφωνώ και γω. ¨Εχουμε δει σχεδόν ότι λειτουργικό κυκλοφορεί σε τηλέφωνο χωρίς να το έχουμε αγοράσει. Και με τις ρομ του jpower παίρνει και αλλη ζωή κάθε μέρα. Θα αλλάξω όταν τα παίξει η μνήμη ή οι 2 μπαταρίες.

 

 

Λοιπόν ατυχησα,τι θέλω να πώ και στο f1 που τυχαίνει να το έχω μαζί μου τις μέρες αυτές:D αλλά και σε άλλη συσκευη που έχω και δουλεύω στο βίντεο και μόνο εκεί κρασαρει.

Δεν δοκιμασα να κάνω αλλαγές λόγο χρόνου, δυστυχώς..αύριο θα "παίξω" και θα διαβάσω ξανά από αρχή μπας πα μου ξέφυγε όπως σωστά ειπατε κάτι.

Αν τελικά δεν το καταφέρω θα επιστρέψω με το πρώτο αρχείο πού είχα και όπως ανέφερε ο jpower73 παίζω από κεί με την ανάλυση στο βίντεο.

 

Θερμή παράκληση, αν αποφασισετε για αλλαγή συσκευής στειλτε μία ειδοποίηση πρώτα γιατί τέτοια ομάδα που έχετε κάνει δύσκολα συναντάς σε άλλο νήμα:p:p

 

Αν σου βγάζει πρόβλημα , κάνε κάνα wipe cache dalvik μπας και λυθεί ή καλύτερα θα σου πρότεινα να ανοίξεις το xml το νέο στον υπολογιστή και να αλλάξεις τις γραμμές για το βίντεο χειροκίνητα στο τηλέφωνό σου.

 

Σε έναν δεν δούλευε το αρχείο xml με αντιγραφή, οπότε μπορεί να υπάρχουν κάποια περίεργα-ανεξήγητα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ατυχησα,τι θέλω να πώ και στο f1 που τυχαίνει να το έχω μαζί μου τις μέρες αυτές:D αλλά και σε άλλη συσκευη που έχω και δουλεύω στο βίντεο και μόνο εκεί κρασαρει.

Δεν δοκιμασα να κάνω αλλαγές λόγο χρόνου, δυστυχώς..αύριο θα "παίξω" και θα διαβάσω ξανά από αρχή μπας πα μου ξέφυγε όπως σωστά ειπατε κάτι.

Αν τελικά δεν το καταφέρω θα επιστρέψω με το πρώτο αρχείο πού είχα και όπως ανέφερε ο jpower73 παίζω από κεί με την ανάλυση στο βίντεο.

 

Θερμή παράκληση, αν αποφασισετε για αλλαγή συσκευής στειλτε μία ειδοποίηση πρώτα γιατί τέτοια ομάδα που έχετε κάνει δύσκολα συναντάς σε άλλο νήμα:p:p

 

Μπες σε ρικοβερι

Κανε wipe cache

Κάνε wipe dalvik cache

Φλασαρε το αρχείο που σου έδωσε ο μηχανικός

 

Λογικα, θα είσαι Οκ.

Αν οχι, θα το πάμε βήμα βήμα με text editor, επί τόπου στο τηλέφωνο.

Τι ρομ έχεις?

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και γω. ¨Εχουμε δει σχεδόν ότι λειτουργικό κυκλοφορεί σε τηλέφωνο χωρίς να το έχουμε αγοράσει. Και με τις ρομ του jpower παίρνει και αλλη ζωή κάθε μέρα. Θα αλλάξω όταν τα παίξει η μνήμη ή οι 2 μπαταρίες.

 

Το έχω ευχαριστηθεί όσο κανένα άλλο, θα το κρατήσω για καιρό ακόμα, στην ουσία κάνει τα πάντα πολύ παραπάνω από αξιοπρεπώς, μην είμαστε και ματαιόδοξοι.

Link to comment
Share on other sites

... Κι ένα ενδιαφέρον στοιχείο.

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=22

Ρίξτε μια ματιά, στην παλαιότητα των νηματων.

Με εξαίρεση το inew V3, το οποίο ηταν και το προηγούμενο τηλέφωνο μου (στου οποίου το νήμα, πρόλαβα και συμπλήρωσα 450 περιππου posts, πριν το "χασω") και του οποίου η ανάπτυξη σταμάτησε στο 4.4.2 (lp δεν δουλεψε σωστά σε καμία περίπτωση) σε όλα τα νήματα, υπερτερουμε σε όλα τα στατιστικά.

Και όλα αυτά, μέσα σε 2 χρόνια...

.... Και συνεχίζουμε......

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Update RESSURECTION REMIX 5.5.9 (04-04-16)

Όσοι χρησιμοποιείτε την RESSURECTION REMIX 5.5.9 και διαπιστώνετε αστάθεια στο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας και δη αποσυνδέσεις δεδομένων καθώς και απώλειες σήματος χωρίς επαναφορά μετά από μακρόχρονη έκθεση σε σημεία χωρίς δίκτυο κινητής,

Τοτε, φλασάρετε αυτό.

https://drive.google.com/file/d/0BxtTbZnWNn4vU3JURXZNbl9DdHM/view?pref=2&pli=1

ή

https://mega.nz/#!1JhyTDDQ!F4RO4RWek8Bc0jhS-FZX5mcJbZQ14qwxpCUhFORfnjE

Δοκιμασμένο.....!

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

δεν περιμενα να το πω αλλα η cm12.1 του xda http://forum.xda-developers.com/a310/development/rom-cynogenmod-12-1-micromax-canvas-t3282317/page102 φοριεται πλεον ανετα ως βασικη και μονιμη rom.Απο τοτε που εχω κλειδωσει 3g only δεν εχω κανενα απολυτως θεμα με αποσυνδεσεις/επανασυνδεσεις data,δικτυων,wifi κλπ.,ολα λειτουργουν οπως στις kitkat.

 

Πλεον την εχω ως μονιμη κοντα στην εβδομαδα και δεν βρισκω λογο να την βγαλω.Με το battery mode σε performance ειναι πολυ πιο γρηγορη απο οτιδηποτε ειχαμε δει σε kitkat.

 

Jpower στην rr τι εκανες για να δουλεψουν και τα 7 χρωματα στα led?Το lights.default.so δεν ειναι αρκετο για την ενεργοποιηση.Η rom βλεπει μπλε οποτε ειναι δυνατα και τα υπολοιπα χρωματα.

 

Και αυτο ειναι το καλυτερο θεμα που εχω φορεσει μεχρι τωρα,πραγματικα το παει αλλου και ειναι και απο ελληνα..!Παιζει και σε μαυρο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.liv.theme.liv&hl=en

Link to comment
Share on other sites

jpower στην RESSURECTION REMIX 5.5.9 δεν μου ανοιγει καν το bluetooth....δυστυχοσ η εφαρμογη εχει σταματησε μπλα μπλα μπλα,μπορω να κανω κατι γι αυτο;

 

μολης εκανα wipe cache και wipe dalvik cache και ανοιγει το bluetooth δεν μπορω ομως να επιβεβαιωσω οτι συνδεεται ,δεν εχω δευτερη συσκευη να το δοκιμασω

Edited by parisaktos
Link to comment
Share on other sites

δεν περιμενα να το πω αλλα η cm12.1 του xda http://forum.xda-developers.com/a310/development/rom-cynogenmod-12-1-micromax-canvas-t3282317/page102 φοριεται πλεον ανετα ως βασικη και μονιμη rom.Απο τοτε που εχω κλειδωσει 3g only δεν εχω κανενα απολυτως θεμα με αποσυνδεσεις/επανασυνδεσεις data,δικτυων,wifi κλπ.,ολα λειτουργουν οπως στις kitkat.

 

Πλεον την εχω ως μονιμη κοντα στην εβδομαδα και δεν βρισκω λογο να την βγαλω.Με το battery mode σε performance ειναι πολυ πιο γρηγορη απο οτιδηποτε ειχαμε δει σε kitkat.

 

Jpower στην rr τι εκανες για να δουλεψουν και τα 7 χρωματα στα led?Το lights.default.so δεν ειναι αρκετο για την ενεργοποιηση.Η rom βλεπει μπλε οποτε ειναι δυνατα και τα υπολοιπα χρωματα.

 

Και αυτο ειναι το καλυτερο θεμα που εχω φορεσει μεχρι τωρα,πραγματικα το παει αλλου και ειναι και απο ελληνα..!Παιζει και σε μαυρο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.liv.theme.liv&hl=en

 

Σε οποιαδήποτε lp, αν φλασαριστεί το πατσάκι με τα rils, θα παίζει καλά. Εγώ το έχω σε GSM auto (prl) και δουλεύει τέλεια. Τολμώ να πω ότι λύθηκε το θέμα των αποσυνδέσεων...!! :) (έχω ζητήσει να προστεθεί στο ποστ της παρουσίασης)

 

για τα χρώματα, ενσωματωσα και το led notifications pro και όρισα χρώματα αναλογα με το είδος ειδοποίησης που θελω.

Αν δεν δουλέψει καλά η εν λόγω εφαρμογή, υπάρχει μία αλλη που κάνει εξίσου καλή δουλειά, η light flow. Στην RR παίζουν, με την μία, κοκκινο, μπλε, λευκό, με το λευκό να κυριαρχεί. Η εφαρμοφή, δίνει περισσοτερες επιλογές. Υπ' οψη, θα πρέπει οι εν λόγω εφαρμογές να έχουν πλήρη προσβασιμότητα τα services τους

 

To ότι παίζει, είναι σιγουρο. Μου το επιβεβαίωσαν και στο χδα. (στην ν.2.1. Δεν ξέρω αν στην 2,3 έκαναν κάποια αλχημεία και τα μπέρδεψαν)

 

Το θέμα είναι πολύ ωραίο.. Και Ελληνικό. (αυτό, αξίζει να αγοραστεί)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Μπες σε ρικοβερι

Κανε wipe cache

Κάνε wipe dalvik cache

Φλασαρε το αρχείο που σου έδωσε ο μηχανικός

 

Λογικα, θα είσαι Οκ.

Αν οχι, θα το πάμε βήμα βήμα με text editor, επί τόπου στο τηλέφωνο.

Τι ρομ έχεις?

 

 

Καλημέρα, λοιπόν την Ρομ που έχω στο f1 όπως είχα πεί και πιο παλαιά είναι ή τελευταία cm 12.1 που ανεβασες και αφού αφού δεν είχα σοβαρό θέμα έχω μείνει εκεί.

Έτσι με το ζιπ που έδωσε ο μηχανικός έκανα καί πρίν όπως ειπες τα wipe cache/dalvik cache έχοντας ξανά το ίδιο αποτέλεσμα στο βίντεο καί μόνο!

Το θετικό ότι σε θέμα φωτό έχει μεγαλώσει τι μέγεθος του αρχείου από ~5,5mb σε ~8.5mb! Και έχει ακόμα καλύτερη ποιότητα.:D

Τώρα διότι το έχω περάσει καί σέ άλλη συσκευή με βοηθάει να συγκρινω τις αλλαγές στις ρυθμίσεις που υπάρχουν στο παλιό με το νέο αρχείο(μηχανικού). Έτσι όταν στο παλιό,που πάιζει το βίντεο, περναω μέσα από το μενού της ρύθμισεις που έχω στο νέο κρασαρει, άρα εκεί είναι το θέμα. Το ίδιο όταν στο νέο αντίστοιχα τις παλιές ρυθμίσεις τότε παίζει το βίντεο. Άσχετα που και στις δύο περιπτώσεις μετά την έξοδο της εφαρμογής δέ τις κρατάει.

Όπως βασικά και οι δύο αναφέρετε μέσα από το XML θα γίνει δουλειά.

Αφού δεν είναι κάτι επείγον ,και αφού βλέπω ότι έχετε μπλέξει μα δημιουργία νέας Ρομ,δεν θέλω να σας κουρασω.Μόνο αν παρουσιαστε το αρχείο XML όπως το έχετε κάνει είτε το post που υπάρχει να αρχίσω να δουλεύω λίγο μόνος και μόνο αν κάπου σκαλωσω θα σας ενοχλησω.:O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...