Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εχει κινεζιες και εγκαθιστα twrp και root.(αν και νομιζω πλεον οι βασισμενες σε official δεν ειναι rootαρισμενες)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά το πήρε φίλος μου και του λέει στο άνοιγμα κάτι για micloud να ανεβάσει φωτό κτλ. ενώ είναι συνδεμένος με το ίντερνετ πατάει ναι σε όλα και στο τέλος agree και τον ξαναπεταει στην αρχική οθόνη του micloud. Τι παίζει; Έχει φρικαρει... Και δε ξεκινα το τηλέφωνο του. Έχει και την sim μέσα. Ξέχασα να πω πως έχει με τον snapdragon επεξεργαστή.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι ναι σε ολα και agree?Ας το προσπερασει καπου θα χει κανενα cancel.Πιθανον δε του δουλευει το micloud γιατι δεν εχει κανει miaccount.
Link to comment
Share on other sites

ποιό google play περνάμε στην developer και πως....με ένα που βρήκα, εγκαθίσταται μεν, αλλά δεν προχωράει η δημιουργία google λογαριασμού...
Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβα πατρα απο gearbest σε 10 μερες η θηκη δυστηχως θα αργησει καμια εβδομαδα καθως ειναι απο αλλο site... συντομη εεωτηση glibal stable απο pc app περναω ετσι?
Link to comment
Share on other sites

*ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ GAPSS σε DEV ΑΓΓΛΟΚΙΝΕΖΙΚΗ*

 

(@georgis_4) ;)

 

1) Επιλέγεις να εγκαταστήσεις το google play μέσα από τον Google Installer από εδώ: http://en.miui.com/forum.php?mod=attachment&aid=MTE0OTR8MDk2ZjZmMjB8MTQ1OTQ1NTM2MnwxNTk2NzU2MTA1fDM5OTg%3D και σε προτρέπει να εγκαταστήσεις όλα τα σχετικά με το google play προγράμματα και όχι μόνο το google play, γιατί αν εγκαθιστούσε μόνο αυτό δε θα λειτουργούσε

(πηγή: http://en.miui.com/thread-3998-1-1.html ).

2) Ρυθμίσεις-->apps-->downloaded apps-->clear cache σε όλες τις εφαρμογές που έχουν σχέση με το google play, δηλαδή ότι βρεις και έχει μπροστά τη λέξη google, ήτοι: google play store, google play services, google services framework, google account manager κλπ.).

3) Μετα τα παραπάνω clear cache, κάνεις remove τον google account (settings-->other accounts-->google-->remove) και στο καπάκι τον ξανακάνεις add από την αρχή (settings-->other accounts-->google-->add-->username και password)

 

Αν δεν πιάσει με την πρώτη, επαναλαμβάνεις τα παραπάνω βήματα άλλη μια φορά....εμένα με τη 2η έπιασε...:D

Link to comment
Share on other sites

(You can try manual setting to reach 4g network. Go to settings>about phone>tap 6 times on internal memory, then you will entering phone info mode> choose phone information, set your network manually.)

 

για πειτε ποιος ειναι ο σωστος συνδιασμος δικτυων για την πατριδα μας;

 

εγω εβαλα td-scdma, gsm/wcdma, lte

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να ρωτησω,η οθονη σε σας φαινεται καπως ξεθωριασμενη ενω ειναι σε φουλ φωτισμο?Το συγκρινα με ενα redmi ,και ηταν κανονικος ασπρος ο φωντος και πιο ζωντανα τα χρωματα!!Γιατι αραγε?Εκτος κι αν φταιει το τζαμακι το οποιο το πηρα μαζι με τη συσκευη σα δωρο οπως και μια θηκη

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ρε παιδια!

 

Ειμαι λιγο προβληματισμενος, πολυ βασικα...

Εκανα τεστ στο Antutu και το σκορ ηταν 52.485

 

Το δικο μου ηταν εκδοση official stable Chinesse/English στο οποιο χωρις να ξεκλειδωσω το bootloader (δεν μου εχουν απαντησει ακομα στην αιτηση) περασα την Global Official Stable Rom.

Επισης ειναι η εκδοση 32GB, 3GB Snapdragon.

 

Εχω καποιο θεμα Hardware γιατι βλεπω κατι σκορ στο θεμα εδω αλλα και στο ιντερνετ 75.000....?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να ρωτησω,η οθονη σε σας φαινεται καπως ξεθωριασμενη ενω ειναι σε φουλ φωτισμο?Το συγκρινα με ενα redmi ,και ηταν κανονικος ασπρος ο φωντος και πιο ζωντανα τα χρωματα!!Γιατι αραγε?Εκτος κι αν φταιει το τζαμακι το οποιο το πηρα μαζι με τη συσκευη σα δωρο οπως και μια θηκη

Το είχα πάθει κι εγώ. Πας:Ρυθμίσεις - - >Οθόνη - - >Χρώματα κι αντίθεση και πατάς "τυπική"

Link to comment
Share on other sites

Το είχα πάθει κι εγώ. Πας:Ρυθμίσεις - - >Οθόνη - - >Χρώματα κι αντίθεση και πατάς "τυπική"

 

**Με Redmi 3 εννουσα!!Τεσπα!Το εκανα,αλλα ελαχιστη διαφορα!!Οπως και να 'χει και οτι και να εκανα,δε συγκρινεται με τα πιο καθαρα-εντονα-και το λευκο με το αλλο!!!Ειχα μεχρι πριν καμια βδομαδα το απλο το νοτε 3,αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν ετυχε να το συγκρινω με αλλο.Καποιος αλλος μπορει να μου πει αν ετσι ειναι η οθονη του,η εχει η δικια μου προβλημα?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ρε παιδια!

Εκανα τεστ στο Antutu και το σκορ ηταν 52.485

ηταν εκδοση official stable Chinesse/English περασα την Global Official Stable Rom.

Εχω καποιο θεμα Hardware γιατι βλεπω κατι σκορ στο θεμα εδω αλλα και στο ιντερνετ 75.000....?

 

Και με τις 2 (stable Chinese - Global stable) έκανες την δοκιμή στο Antutu; (Σε ποιο antutu;)

Και κάποιος ακόμη πιο πίσω είχε το ίδιο θέμα αλλά καταλήξαμε να λέμε ότι είναι θέμα ρομ.

Και για το δικό σου το ίδιο πιστεύω.

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Και με τις 2 (stable Chinese - Global stable) έκανες την δοκιμή στο Antutu; (Σε ποιο antutu;)

Και κάποιος ακόμη πιο πίσω είχε το ίδιο θέμα αλλά καταλήξαμε να λέμε ότι είναι θέμα ρομ.

Και για το δικό σου το ίδιο πιστεύω.

Εγω με antutu v6.0.1 σε ελληνικη dev rom μολις εβγαλα σκορ 76545

Link to comment
Share on other sites

Μια χαζη ερωτηση πριν την πρωτη φορτηση πρεπει ν τ ανοιξω ωστε να τελιωσει τελιως η μπαταρια?? (Συνηθως στην αρχη εχουν 50%)

 

όχι. αυτό που λες ίσχυε το 2000 με τις μπαταρίες παλιού τύπου. τώρα φορτίζεις όποτε θες. ένα tip είναι να μην αφήνεις την μπαταρία να πέφτει κάτω από το 20% συχνά

Link to comment
Share on other sites

Θα το ανοίξεις λίγο για να μην κρυώσει και να μην το ματιασεις και μετά αμέσως μέσα!!

Αργότερα, θα του κρεμασεις και μία σκελίδα σκορδο και δε θα χεις τέτοιο κίνδυνο πλέον... :lol: :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Οκ αρα δεν εχω θεμα να το ανοιξω λιγο μολις το βγαλω απ το κουτι. Ετσι?

 

Βάρα το.. μην το λυπάσαι. Δεν έχει ανάγκη από θέμα μπαταρίας.

Να το χαρείς.....

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ σήμερα αίτηση για unlock ώστε να εγκαταστήσω τις Ελληνικές ROM. Μία ερώτηση μόνο υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος να μεταφέρω τις επαφές και τις φωτογραφίες από το iphone?
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την όμορφη παρέα σας. Μόλις παρήγγειλα το μικρό αυτό τερατάκι για ένα φίλο μου το οποίο θα είναι και το πρώτο του smartphone. Επειδή υπάρχει μόνο ένα θέμα για αυτό και χάνομαι στις πολλές σελίδες έχω κάποιες απορίες. Το κινητό το πήρα από το gearbest, θα έρθει με μια βασική αγγλοκινέζικη ρομ; Να υποθέσω για ελληνική ρομ που σχολιάζετε την περνάτε για να έχετε ελληνικά στα μενού; Με την μαμίσια θα διαβάζει κανονικά ελληνικά στα μηνύματα και στις εφαρμογές; Όταν το παραλάβω αρχικά τι συνιστάτε να του κάνω από πέρασμα/αφαίρεση εφαρμογών, αναβάθμιση, ρουτ(αν και αυτό δε νομίζω να του χρειαστεί αρχικά); Επίσης έχετε να προτείνεται καμιά καλή θήκη;
Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την όμορφη παρέα σας. Μόλις παρήγγειλα το μικρό αυτό τερατάκι για ένα φίλο μου το οποίο θα είναι και το πρώτο του smartphone. Επειδή υπάρχει μόνο ένα θέμα για αυτό και χάνομαι στις πολλές σελίδες έχω κάποιες απορίες. Το κινητό το πήρα από το gearbest, θα έρθει με μια βασική αγγλοκινέζικη ρομ; Να υποθέσω για ελληνική ρομ που σχολιάζετε την περνάτε για να έχετε ελληνικά στα μενού; Με την μαμίσια θα διαβάζει κανονικά ελληνικά στα μηνύματα και στις εφαρμογές; Όταν το παραλάβω αρχικά τι συνιστάτε να του κάνω από πέρασμα/αφαίρεση εφαρμογών, αναβάθμιση, ρουτ(αν και αυτό δε νομίζω να του χρειαστεί αρχικά); Επίσης έχετε να προτείνεται καμιά καλή θήκη;

 

Η Ελληνική ρομ εκτός από Ελληνικη γλώσσα δεν έχει κινέζικες εφαρμογές + ότι μπορεις να ρουτάρεις.

Με την official θα διαβάζει κανονικά Ελληνικά (μηνύματα κλπ) ,μπορείς να μείνεις εκεί, αν και προς το παρών δεν παίζει ρουτ.

Για μένα δημιούργησε από τώρα ένα λογαριασμό μιουι και κάνε αίτηση ξεκλειδώματος του bootloader για να μπορείς με το που το πάρεις αν χρειαστεί να αλλάξεις ρομ κλπ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...