Jump to content

Doogee X5 pro


bbbb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγαπητέ, δεν με ενδιαφέρει καθόλου ούτε να παρακολουθώ τα νέα του δικτύου, ούτε να προσπαθήσω να φέρω κόσμο σε αυτό...:lol:

 

 

 

Μην ξεχασω,η Vodafone ομως ειναι χειροτερη απο την Wind.Θεσσαλονικη(μεσα στην πολη) η Cosmote ειναι τελεια και η Wind.Η Vodafone ειναι για μπατσες,ειδικα μεσα σε κτηρια.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή με προκαλείς.... Κάνω μερικές δοκιμές και σε λίγα λεπτά σου απαντώ στο αντίστοιχο θέμα για να μη χαλάμε τούτο εδώ. Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς δοκιμάσει να χρησιμοποιήσει το screen mirroring (Miracast) του X5 pro;

Σε εμένα δεν λειτουργεί...

Η δοκιμή έχει γίνει με ένα android TV box, το M8S+

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_226779.html

Στη συγκεκριμένη συσκευή λειτουργεί κανονικά το screen mirroring από: Alcatel, Samsung, LG Nexus 4

 

Στο Χ5 δεν υπάρχει καν στα settings το WIFI Display, κανονικά είναι στο Settings-display και έβαλα ένα app shortcut για να το δείχνει αλλά και πάλι τίποτα.

ispania.gr

Link to comment
Share on other sites

Vodafone Hotspot fix (maybe) - no root required

 

Είχε αναφερθεί παλιότερα, να μην λειτουργεί το Hotspot του doogee x5 pro με σύνδεση Vodafone.

έπεσα ΕΝΤΕΛΏΣ τυχαία σήμερα σε ένα κείμενο (μην ρωτήσετε να δώσω πηγή και credits, δεν θυμάμαι πού το βρήκα), έκανα κάποιες προτεινόμενες αλλαγές, και έπαιξε! με αυτόν τον τρόπο (Hotspot από το doogee με σύνδεση Vodafone) είμαι συνδεδεμένος εδώ και μισή ώρα.

 

για Vodafone CU οι ρυθμίσεις είναι :

ρυθμίσεις, περισσότερα, δίκτυα κινητής τηλεφωνίας, Vodafone GR,

ονόματα σημείου πρόσβασης, VF Internet, και στο "Τύπος APN" προσθέτουμε το dun.

 

όσοι μπορούν ας κάνουν μια δοκιμή.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μενα.Αν ρουταρω με kingroot μπορω μετα να κανω unroot αν χρειαστει για να περασω ενειμερωσεις;Δεν θελω να μπλεξω με φλασαρισματα.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μενα.Αν ρουταρω με kingroot μπορω μετα να κανω unroot αν χρειαστει για να περασω ενειμερωσεις;Δεν θελω να μπλεξω με φλασαρισματα.

Τοτε καλο θα ειναι να μην το πειραξεις εαν δεν θες να μπλεξεις.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα αλλο ρωτησα.Ειπα πως δεν θελω να μπλεξω με φλασαρισμα απο υπολογιστη.Ανμπορω με μια εφαρμογη με ενα κουμπι να κανω root unroot τοτε γιατι οχι!
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα αλλο ρωτησα.Ειπα πως δεν θελω να μπλεξω με φλασαρισμα απο υπολογιστη.Ανμπορω με μια εφαρμογη με ενα κουμπι να κανω root unroot τοτε γιατι οχι!

Φιλε μου εαν διαβαζες λιγες σελιδες απο το νημα θα εβλεπες και εσυ οτι αυτο δεν ειναι εφικτο.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εαν διαβαζες λιγες σελιδες απο το νημα θα εβλεπες και εσυ οτι αυτο δεν ειναι εφικτο.:)

 

Διαβασα ολο το νημα φιλε μου οπως και για το απλο χ5 αλλα απαντηση στην ερωτηση μου δεν ειδα,γι αυτο ρωτησα.Μονο ενας φιλος λιγες σελιδες πισω ειπε οτι το ρουταρε με αυτο τον τροπο αλλα δεν ειπε κατι για unroot,που ισως δεν τον ενδιεφερε.Στο youtube εχω δει να γινεται αλλα σε αλλες συσκευες.Καλο θα ηταν να μην απανταμε απλα για να απαντησουμε.

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα ολο το νημα φιλε μου οπως και για το απλο χ5 αλλα απαντηση στην ερωτηση μου δεν ειδα,γι αυτο ρωτησα.Μονο ενας φιλος λιγες σελιδες πισω ειπε οτι το ρουταρε με αυτο τον τροπο αλλα δεν ειπε κατι για unroot,που ισως δεν τον ενδιεφερε.Στο youtube εχω δει να γινεται αλλα σε αλλες συσκευες.Καλο θα ηταν να μην απανταμε απλα για να απαντησουμε.

Aυτο προφανως ειναι το τελευταιο που εχω εγω να κανω εδω φιλε μου...........

Και για να γραφω κατι εννιοειται οτι το εχω δοκιμασει-τεσταρει πρωτα...........

Οποτε δεν γραφω απλα για να γραψω κατι...........

Καλη συνεχεια λοιπον.......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα αλλο ρωτησα.Ειπα πως δεν θελω να μπλεξω με φλασαρισμα απο υπολογιστη.Ανμπορω με μια εφαρμογη με ενα κουμπι να κανω root unroot τοτε γιατι οχι!

Αυτό που ζητάς δεν έχει δοκιμαστεί καθώς μέχρι πριν λίγο καιρό δεν υποστήριζε το kingroot την συσκευή μας ή κάποια άλλη εφαρμογή για αυτοματοποιημένο root. Μπορεί όμως να το δοκιμάσεις και σε μια διαθέσιμη αναβάθμιση να κάνεις unroot και να μας πεις εδώ αν θα δουλεψει ή όχι. Πάντως και η διαδικασία με το πισι δεν είναι πολύ δύσκολη η διαδικασία!

Ξέρεις αν είναι αξιόπιστο το vifocal; Έχω βρει και Ελλάδα αλλά με μτφ και προμήθεια paypal θα πλησιάσει το 30ρικο...

http://www.247home.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=10230&virtuemart_category_id=312&Itemid=474

Για το αν είναι έμπιστο ένα κατάστημα ή όχι μπορείς να ρίξεις μια ματιά και στο θέμα του vifo εδώ. Προσωπική μου γνώμη όλα τα κινέζικα είναι ρίσκο. Άλλος μπορεί να έχει καλή εμπορία και άλλος να έχει μια πολύ κακή και καλύπτει όλες τις προηγούμενες καλές και να σου πει είναι κάκιστο μαγαζί! Είναι καθαρά στην κρίση του καθένα να πάρει το ρίσκο. Πχ για το gearbest ακούγονται πολλά παράπονα. Εγώ δεν είχα κανένα απολύτως θέμα μέχρι που μου έτυχε κατι με ένα repeater που παρήγγειλα. Στα ηλεκτρονικά τσιγάρα που έκανα όλα ήταν κομπλέ! Πάει και λίγο ανά τμήμα-προϊόν φαντάζομαι! Οπότε κάνε και καμιά ερώτηση σε κάποιον χρήστη είτε στο θέμα του vifo είτε με pm και βλέπεις!

Link to comment
Share on other sites

Για το αν είναι έμπιστο ένα κατάστημα ή όχι μπορείς να ρίξεις μια ματιά και στο θέμα του vifo εδώ.

 

Ευχαριστώ για τη πληροφορία!

Link to comment
Share on other sites

Εχω κολλησει στην R09.

Δεν εχω πειραξει καθολου την συσκευη, πως να την κανω update?

Εχει αρχισει ενα σπαστικο bug με την φορτιση. Σταματει να φορτιζει μερικες φορες, ενω ειναι κανονικα σε powerbank η φορτιστη. Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος?

Link to comment
Share on other sites

Εχω κολλησει στην R09.

Δεν εχω πειραξει καθολου την συσκευη, πως να την κανω update?

Εχει αρχισει ενα σπαστικο bug με την φορτιση. Σταματει να φορτιζει μερικες φορες, ενω ειναι κανονικα σε powerbank η φορτιστη. Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος?

 

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι σχετικό με τη φόρτιση, αλλά κ το δικό μου έχει "κολλήσει" σε r09. Σε επικοινωνία με την Doogee, απάντησαν ότι δε θα πάρω άλλα OTA updates και ότι αν θέλω να πάω σε r14, θα πρέπει να το κάνω με flashtool.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι σχετικό με τη φόρτιση, αλλά κ το δικό μου έχει "κολλήσει" σε r09. Σε επικοινωνία με την Doogee, απάντησαν ότι δε θα πάρω άλλα OTA updates και ότι αν θέλω να πάω σε r14, θα πρέπει να το κάνω με flashtool.

 

Επειδη δεν το εχω χρηαιμοποιησει ξανα, θα χασω τα αρχεια μου?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι σχετικό με τη φόρτιση, αλλά κ το δικό μου έχει "κολλήσει" σε r09. Σε επικοινωνία με την Doogee, απάντησαν ότι δε θα πάρω άλλα OTA updates και ότι αν θέλω να πάω σε r14, θα πρέπει να το κάνω με flashtool.

Αν θέλεις περίμενε σήμερα θα κάνω αν προλάβω το απόγευμα βραδάκι την αλλαγή στον οδηγό που έχω φτιάξει που υπάρχει σύνδεσμος στο 1ο ποστ του θέματος. Καλά που έγραψες για αυτό γιατί μετά την επισήμανση που είχε κάνει ο συμφορουμητης στην προηγούμενη αναβάθμιση του οδηγού το ξέχασα να το διορθώσω!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις αν είναι αξιόπιστο το vifocal; Έχω βρει και Ελλάδα αλλά με μτφ και προμήθεια paypal θα πλησιάσει το 30ρικο...

http://www.247home.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=10230&virtuemart_category_id=312&Itemid=474

Eχω αγοράσει απο vifocal 2 μπαταρίες και έμεινα ικανοποιημένος απο την εξυπηρέτηση τους

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει πως έχει χαμηλωσει η ένταση του ακουστικού, υπάρχει τρόπος να το δυναμωσω? Είμαι ρουτ αν βοηθάει αυτό.

 

Στο 1ο ποστ του θέματος θα βρεις τον σύνδεσμο για τον αναλυτικό οδηγό εκεί θα δεις πως υπάρχει σχετικό ποστ για το ζήτημα αυτό!

 

ΥΓ: Γνωρίζω ότι χρωστάω ακόμη την αναβάθμιση του οδηγού αλλά δεν έχω βρει χρόνο για γράψιμο στον υπολογιστή. Κάθε φορά λέω σήμερα αλλά τυχαίνει κάτι. Με την πρώτη ευκαιρία στο σαββατοκύριακο πιστεύω να το έχω έτοιμο!

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπερα μου παιδια.

 

Μολις προχθες απεκτησα το Χ5pro και η αληθεια ειναι οτι ειμαι υπερευχαριστημενος.

 

Μονο ενα μικρο θεματακι:

 

Οταν σβησω και μετα ανοιξω τη συσκευη, οι συντομευσεις που εχω στην αρχικη οθονη, σβηνονται, και μετα πρεπει να τις ξανα βαλω.

 

Ξερω "σιγα τον κοπο" αλλα κανονικα δεν θα επρεπε να μενουν;

 

Σσ: Οι εφαρμογες αυτες ειναι περασμενες στην καρτα και οχι στην συσκευη. Μηπως παιζει αυτο καποιο ρολο;

Link to comment
Share on other sites

Nαι παίζει ρόλο αυτό γιατί η κάρτα αργεί να γίνει προσάρτηση στο σύστημα με αποτέλεσμα να συμβαίνει αυτο.Με κάπου 11gb εσωτερική μνήμη, προσωπικά δε βρίσκω λόγο να βάζεις εφαρμογές στην sd
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...